Šta je novo?

Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

Mislim da to sve ulje za sitnu mehaniku i da neka razlike. Tj. razlika je samo u proizvodjacu. Super je, radi posao.

Tapatalk from Poco loco
 
Ćao svima... kratko pitanjce. Komšiji crkao Toshiba laptop, star jedno četiri godine.Satelitte C75-A-14D.
Reaguje na power dugme (zasvetli prsten oko istog), vrti ventilator u početku jače, potom slabije, svetle lampice za HDD i da je upaljen. Ali ne baca sliku na ekran... mrtav. Probao sa eksternim monitorom... nula poena.

Kada je ugašen i pritisnem power dugme, za trenutak bljesnu na tastaturi CAPS LOCK i NUM LOCK i ugase se i više ne reaguju.

Imate li preporuku za neki Toshiba servis (u Beogradu), da nisu prevaranti i da su stručni?

Hvala :)
 
Pozdav svima. Sinoc su mi se na panelu laptopa [Thinkpad T420] pojavile dve bele manje svetle tacke. Vide se na beloj i svetlim pozadinama, na tamnim ne. Kaze internets da je to pressure mark, pressure damage. Ima li neke solucije za popravku? Hvala unapred
 
Ne znam da li je to, no sve u svemu, ovako to izgleda i kod mene [slika je sa neta]
 

Prilozi

  • ttt.JPG
    ttt.JPG
    68.3 KB · Pregleda: 71
To i ja imam i imao sam na mnogim laptopovima , to se jos i naziva "svetleci piksel" uglavnom ne moze da se resi mora da se menja panel ceo.
 
Ko ce ga znati na jednom Toshiba laptopu sam imao 4-5 takvih.
 
Imam mator laptop, dell latitude d630c i problem sa ekranom, ne radi, tj radi kada ga pritisnem jako na odredjenom mestu, cim pustim ne vidi se nista, da li je do flet kabla ili do samog ekrana?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Imam prilicno cudan problem sa HP Probook 4330s, CPU je Core i3-2310M sa 2x2GB RAM. Star je nekih 6 godina i izuzev zamene panela u garantnom roku sa njime nije bilo nikakvih problema - dve godine sam ga koristio ja, nakon toga moji roditelji. Nezahtevno koriacenje od tada - Chrome, Skype, jednostavne igrice (npr. Zuma), plus YouTube kada dodju klinci. OS je bio Win7 64bit, reinstalirano samo kada sam im sve povezao.

Pre nekoliko dana mi skrenu paznju da je znatno usporio i da prakticno ne moze da se koristi. Proverim - zabada stvarno veoma brzo. Proverim HD Sentinel, oko 200 bad sektora na HDD, pretpostavim da je do toga i kupim i ubacim Kingston A400 240GB, instaliram Win10 64 bit, Skype i Chrome i ostavim na koriscenje, sa idejom da nastavim sutradan sa vracanjem podataka, ali se te veceri ponove identicni simptomi.

Nakon detaljnije provere utvrdio sam sta se u stvari desava - nakon pokretanja prvog programa (npr. startovanje Chrome-a) CPU ode na 100% i na tome ostane, bez obzira da li browser ugasim (sto traje neko vreme) ili ne. Probano i sa Firefoxom, ista stvar. Takodje nema razlike da li je prikacen dodatni monitor ili ne. Proverena oba memorijska modula (pojedinacno i u paru), ne bacaju greske.

Desava se i da je CPU zakucan na 100%, ali je frekvencija 800MHz (odnosno low power state), kao i da bude 2.1GHz (maximum speed), nema razlike. Posle nekog vremena "neaktivnosti" opterecenje ponekad padne, a ponekad na prikazu desktopa drzi 100% i pola sata, odnosno do gasenja.

Ista instalacija windows-a je koriscena na 5 racunara kod mene.

Ima li neko ideju sta jos mogu da probam :)
 
Da staviš 7-icu jer laptop nije baš Win 10 friendly? :)

Ako sa 7-icom radi, verovatno je neki bag sa nekim drajverom (da li mrežnim, da li zvučnim, a možda nešto od Intelovih drajvera koji imaju veze sa chipsetom i slično).
 
Poslednja izmena:
Par puta u poslednje vreme laptop jednostavno se zamrzne i onda ga restartujem na dume i radi normalno. Poslednji put se zamrzao i počeo da pišti malo. Posle 3 dana ga startujem kad ono ekran crn skroz, lapmica svetli i čuje se, ali je crn ekran. Asus laptop 6,7 godina star. Da li mu ima pomoći? I neka preporuka za servis.
 
Ako može na pp preporuka za pouzdan servis za laptopove, najbolje na NBG. Treba kad dođem u Bg za jedno mesec dana da odnesem na servis matori Acer 5741G. Naručio sam komplet šarki na Aliexpress, i nadam se da će stići na vreme, jedna je pukla, ali bih hteo da se to promeni u kompletu. Osim toga treba uraditi detaljno čišćenje, i zamena paste, jer se pregreva. Možda ga na kraju i sam raskupusam, ali računam da mi je pametnije da neko profi to odradi.
 
Koliko je sigurno ostavljaji laptop kod servisera?
Malo mi je nezgodno, imam dosta poverljivih dokumenta na računaru.
 
Pa izvadi hard disk pre slanja na servis.

@djalf
Niko se nije javio, moraću očigledno sam da odradim to. Sreća pa je stari laptop, neće biti neka šteta ako zeznem nešto.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 
Dobio sam pre iz Slovenije od rođaka nov laptop Lenovo 330. Nije nešto previše jak ali za osnovne potrebe završava posao. Samo mi se dešava ponekad da kada gledam video klipove na YouTubu na trenutak samo zatreperi zeleno ali bukvalno trenutak na pola sekunde samo. Da li neko možda zna šta može biti u pitanju?
 
Ugasi hw akceleraciju videa u yt, pa probaj da li i dalje ponekad bljesne zeleno. Ako ne blicka vise, probaj da promenis drajver za grafiku / directX.

Edit:
Ponekad (retko) isti problem moze da napravi Realtek drajver za zvucnu, pa probaj i bez njega (ima Windows genericki audio drajver).
 
Poslednja izmena:
Ugasi hw akceleraciju videa u yt, pa probaj da li i dalje ponekad bljesne zeleno. Ako ne blicka vise, probaj da promenis drajver za grafiku / directX

Edit:
Ponekad (retko) isti problem moze da napravi Realtek drajver za zvucnu, pa probaj i bez njega (ima Windows genericki audio drajver).
Isključio sam hw acceleration Videćemo sad kako će se ponašati. Ako je to onda je super ja sam pomislio da nije neki kvar
 
Ugasi hw akceleraciju videa u yt, pa probaj da li i dalje ponekad bljesne zeleno. Ako ne blicka vise, probaj da promenis drajver za grafiku / directX.
Edit:
Ponekad (retko) isti problem moze da napravi Realtek drajver za zvucnu, pa probaj i bez njega (ima Windows genericki audio drajver).
Ako on ne bude više treperenja Treba li da instaliram drugi drajver za grafičku i ako treba koji bi trebalo da instaliram jer Koliko ja vidim ovde ima nekoliko drajvere za grafičku ima Intel ima Nvidia tako da ne znam koji da instaliram ako budem instalirao?
 
Ugasi hw akceleraciju videa u yt, pa probaj da li i dalje ponekad bljesne zeleno. Ako ne blicka vise, probaj da promenis drajver za grafiku / directX.

Edit:
Ponekad (retko) isti problem moze da napravi Realtek drajver za zvucnu, pa probaj i bez njega (ima Windows genericki audio drajver).
Moraću ponovo da uključim ovo jer od kako sam isključio YouTube klipovi seckaju na 1080p. Znači čim isključim seckaju kada uključim radi normalno.
 
Nazad
Vrh Dno