Šta je novo?

Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

@provokator Instaliraj kroz mrežu. Imaš program Serva, koji može da služi za to.
 
Provokator - mora biti ubačena memorijska kartica u čitač laptopa, onda je odabereš u biosu. To "removable device" mi izgleda kao memorijska kartica. Zar nisi rekao da nećeš sa USB-a ni instalirati win? Zato ga i ne nudi.

naravno da sam ubacio memorijsku u citac ali kao da je ne vidi.......nebitno, pozajmio sam usb od kolege i sredio preko usb, hteo je da se pokrene.
 
Jel si čitač uboo u USB 2.0 ili 3.0?

U svakom slučaju, drajveri su problem. U instalacionom disku ili nisi imao drajvere za USB 3.0 ili nisi imao za čitač.
 
Poslednja izmena:
Imam problem sa Lenovo laptopom koji je star pet godina. Od pre dva dana prilikom podizanja sistema izbacuje ikonicu Norton security koji traži instalaciju i nakon par minuta restartuje laptop i tako u nedogled. Uspela sam da vidim da se program instalirao 8.11. kako nemam pojma. Inače pre ovoga pojavio se problem sa pregrejavanjem. Da li je ovo zrelo za servis i ako jeste može preporuka za neki na pp. Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Udji u safe mode i deinstaliraj taj Norton. Obavezno bekapuj sve bitne podatke pre nosenja u servis, ako je poceo da se pregreva, onda je definitivno vreme za ciscenje i novu pastu.
 
Hvala, sada ću da probam pa šta bude.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uspelo naravno, tako jednostavno a ja sam blenula isfrustrirano kao tele u ekran i bila bespomoćna. Blagosloveno znanje!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Поздрав људи! Ортак данас хтео да инсталира драјвер за BIOS и кад је покренуо инсталацију уплаши га што му упалио вентилаторе све и он га угаси. Сад је проблем што неће да се упали лаптоп, тј. упали се, али CAPS LOCK блинка два пута. Претражих цео нет, свуда се каже да је баш БИОС у питању, али ништа ми не успева од тих решења која се нуде. Да ли је неко имао сличан проблем? Иначе лаптоп је HP 650.
 
Ne postoje drajveri za BIOS, već je sigurno hteo da ažurira sam BIOS.

E sad ako je prekinuo u pola posla to... Ako ne uspeva onaj HP-ov sistem za BIOS fail recovery sa Win i B dugmetom, sva šansa je da će bios čip morati na reprogramiranje/zamenu što u principu i nije jeftino. To je više hardware-ski deo posla i popravke, pa ne može baš da se odradi u kućnoj radinosti bez potrebnih alata.
 
Poslednja izmena:
Хвала на одговору dzonihsv. Покушавао сам то са Win i B, не реагује, вадио рам, скидао батерију од BIOS-а, ништа. Негде сам нашао да су скидали хард и да им је онда избацивао лаптоп да нема хард диска, али овде стоји само црна слика и CAPS LOCK блинка по два пута... Вероватно је чип као што ти кажеш, јер он је покренуо инсталацију и ту му је "закуцао" лаптоп и када је кренуо да пали вентилаторе, човек се за**** и угаси га... Пробаћу да гуглам још мало, ако ништа сервис неки па шта му Бог да.
 
Taj potez je u potpuno istom nivou kao koriscenje traktorskog akumulatora za napajanje racunara.
 
Moze jedno pitanje jel postoji neki program da smanjim osvetljenje ekrana,ja kad ga smanjim na laptopu pomocu fn+f5 on smanji al opet mi smetaju ocima svetle povrsine,npr na telefonu sam nasao apk koja moze da smanji bas bas u odnosu na stock min osvetljenje,sad mi treba tako nesto i za laptop..
 
Predao sam laptop 4 dana nakon kupovine na servis sa zahtevom za povracaj sredstava. Sutra je osmi dan odnosno poslednji zakonski rok kada mogu da odgovore na reklamaciju. Ako to ne urade, sta mi je ciniti? Trzisna inspekcija ili? Nikad vise Asus i Comtrade, definitivno su bezobrazni do bola.
 
кад је покренуо инсталацију уплаши га што му упалио вентилаторе све и он га угаси.
Ovo je u rangu kada sam zeni dao dual shock sonija da proba da igra a ona ga bacila misleci da je trese struja...:d
Covek ti brikovao maticnu na keca, sad fail recovery ili u servis na programator.
 
Predao sam laptop 4 dana nakon kupovine na servis sa zahtevom za povracaj sredstava. Sutra je osmi dan odnosno poslednji zakonski rok kada mogu da odgovore na reklamaciju. Ako to ne urade, sta mi je ciniti? Trzisna inspekcija ili? Nikad vise Asus i Comtrade, definitivno su bezobrazni do bola.

Meni kada nisu odgovorili na reklamaciju za vise od 8 dana,a u pitanju je bio telefon,ali mislim da je isti princip,trazio sam povracaj novca,ali sam ih prijavio inspekciji,pa su morali da mi vrate kes.
 
Sta mislite da li je crkla baterija po ovoj slici :

baterija.PNG

0% available (plugged in , not charging)

Kapacitet baterije je pao na 3722 mWh a na recimo novoj bateriji treba preko 40000 da bude primera radi , zbunjuje me sto pise wear level 7% kako je to moguce ako je tako nizak mWh , laptop je Lenovo G780 koristim ga sa Asusovim punjacem tako sam ga kupio na oglasima , da li je neko imao slican problem?
 
Ja sam imao slican problem na lenovo laptopu. Resio sam ga tutorijalom sa ovog linka.
 
Sta mislite da li je crkla baterija po ovoj slici :

Pogledajte prilog 243049

0% available (plugged in , not charging)

Kapacitet baterije je pao na 3722 mWh a na recimo novoj bateriji treba preko 40000 da bude primera radi , zbunjuje me sto pise wear level 7% kako je to moguce ako je tako nizak mWh , laptop je Lenovo G780 koristim ga sa Asusovim punjacem tako sam ga kupio na oglasima , da li je neko imao slican problem?
Proveri ti unimerom napon te baterije i vidi sta piše za istu vrednost na samoj bateriji.
Ako je fizički sa adapterom sve u redu i kompjuter puni neku drugu bateriju onda se ova suviše ispraznila, napon je suviše nizak i kompjuter je ne prepoznaje, kao da je nema ili je pokvarena. Ista stvar se dešava na punjačima punjivih baterija kada ih skroz iscediš (staviš u daljinski koji malo troše pa je načisto izmuzu, ispod normalnih vrednosti, onih koje punjač prepoznaje).

Ti bi onda morao da je nateraš da se napuni (podigne napon) iznad vrednosti koje tvoj laptop prepoznaje i onda će se normalno puniti (ako ovakvom upotrebom sa ceđenjem nisi pokvario bateriju tj ćelije i da one ne drže kapacitet, što ćeš znati daljim korišćenjem). Za obične ćelije se to obično radi tako što se na odgovarajući napon povežu u paralelu dve ćelije (gde se registruje napon te druge normalne baterije) i tako puni nekoliko sekundi, obično do 30 sekundi uz proveravanje napona na 5-6 sekundi. Pazi se jer se može prepuniti i/ili eksplodirati.
 
Brisao ACPI drivere za bateriju , vadio i vracao bateriju i nista , kupio sam novu bateriju , do nje je bio problem sada ovu novu puni normalno.
 
Gadafi jel imas neki tutorijal za koridcenje Serve?

Послато са SM-J120FN уз помоћ Тапатока
 
To mi je jednom trebalo. Pročitao sam negde kako se podešava i proradilo je. Ne sećam se gde sam čitao.
Mislim da još uvek imam folder sa podešenom Servom.
 
Moze li na PP kontakt proverenog majstora za laptop,Beograd,hvala
Drugo,imam dojam da se pregrijava laptop,ima program koji to ocitava,ali sam zaboravio ime?

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
MSI ex620x, star 8,5 god. Odjednom prestao sa radom. Kada se upali svetle lampice ali daje samo black screen, nema boota, vent se okreće, usb portovi rade posto stoji na cooler podlozi. Tako da predpostavljam da ploca nije, sumnjam na grafu(kad ga prikljucim na monitor isto ne daje nikakvu sliku)
Jel moze neko da mi pomogne da utvrdim sta je tacno kvar pa da trazim polovan deo? Ili da li mi mozda vredi da ga nosim u servis? Dosad nisam imao ovakav vid problema.
Nasao sam na netu neko uputstvo u kom kazu da se skine baterija pa se proba drzati on 60s i tako da ga upalim ali isto mi bude.
b8dff8a776ebf728c4b00b1b783df6e8.jpg
 
Poslednja izmena:
Mnogo je star, najverovatnije ipak jeste ploca. Tu je grafika integrisana? Ne znam gde bi nasao i delove za tako staru masinu.
 
Poslednja izmena:
Drugu je oslabila baterija na Lenovo laptopu koji je kupljen pretproslog decembra, jos je u garanciji.

Po HWInfo64 ocitavanju, wear level je oko 50%, mozda i vise, a laptop je placen ~92K.

Jel priznaju garanciju za ovo?
 
Mnogo je star, najverovatnije ipak jeste ploca. Tu je grafika integrisana? Ne znam gde bi nasao i delove za tako staru masinu.
Nije integrisa, kao sto mozes da vidis i na slici, pazi jeste stara ali je za to sto je sluzio sasvim dobro obavljao posao( kevin lap top za igranje karata), ovakav polovan kp je 130e
 
Nije mi bilo ucitalo sliku na telefonu. Ako je grafika, onda ima malo nade - ali problem je kako dijagnostikovati kad nemas zamenu za probu.

@ivan 6 meseci je garancija na baterije, nece mu uvaziti reklamaciju.
 
Kada je baterija u sklopu laptopa, gleda se garancija na laptop kao celokupan uredjaj(ne mogu da se setim gde sam ovo procitao), pogotovo sto nigde nije pisalo da je 6m garancija za bateriju.
 
Nazad
Vrh Dno