Šta je novo?

Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

Na laptopu Asus serije A52 taster W se zaglavljuje i neobicno krcka. Ne otkuca odmah poneki put vec za sekund. Laptop sam uzeo pre 5 meseci. Posto je na svu srecu taster W nije mi toliko smetalo u radu. Da li se takve reklamacije uvazavaju? Ne znam da li je kvar moguce relativno lako ukloniti posto je u pitanju samo taj jedan taster. Ne bih sam pokusavao nista posto je garancija 2 godine.
 
Poslednja izmena:
Ako ti zaglavi,verovatno je usla prasina unutra,posto imas garanciju ,odnesi ga u servis i zamoli da ti ga ociste detaljno.
 
^ Servis odnosno ciscenje racunara za vreme garantnog roka se i dalje posebno naplacuje u ovlascenim servisima?
 
Mislim da samo HP i Dell naplacuju ciscenje, a ostali ne
 
Imam Sony Vaio iz potpisa i burazer je uspeo da iščupa jedan taster, a ja sam probao da ga vratim ali bezuspešno. Odlomio se komadić onog belog plastičnog dela sa donje strane tastera. Hteo sam da kontaktiram firmu od koje je kupljen pa da me oni upute na servis ali ne mogu da nadjem račun, a nema leba da se setim kako se zovu. A i pošto su oni bogu iza nogu verovatno je i njihov servis, a ovo bi trebala biti rutinska popravka, ima li neko ideju gde u centru BG-a to mogu to da odradim? Može i na pm ako neko radi u servisu pa ne bi da reklamira. Hvala
 
Imam Dell-ov n5010 laptop, sa AMD procesorom, koji znam da se greje, igra mi burazer neku igricu na njemu i tu oce komp da prokuva, penje se temperatura procesora do 85 stepeni. Interesuje me da li ti hladnjaci dodatni kao postolje za laptopove stvarno mogu da snize temperaturu i u kojoj meri
Hvala na odgovoru
 
Imam laptop Compaq Presario 1500, inače star oko 9 god ali meni sasvim završava stvari.

Juče sam ga prvi put očistio, prašine u izobilju na ventilatoru a posebno na rešetku kroz koju prolazi hladan vazduh pa cevima na CPU. Sklopio sve kako je i bilo, vratio ventilator i povezao ga sa matičnom, međutim kad ga uključujem ne uspeva da podigne sistem. Monitor blicne, sve lampice se regularno uključe, čuje se hard kako radi tih nekoliko sekundi međutim ventilator stoji, ni makac. Posle toga se sam ugasi. Jel ima neko ideju šta bi moglo da bude?
 
Imam neki osećaj da nisi stavio termalnu pastu na procesor ili tako nešto...
 
Imam neki osećaj da nisi stavio termalnu pastu na procesor ili tako nešto...

Kakva glupost!

Jel si vadio procesor? Ako jesi, mozda ga nisi zakljucao.

Ako ni ovo ne pomogne, pocupaj sve kablove osim lcd labla, pa probaj, onda da upalis.
 
Stavio sam termalnu pastu, staru skinuo i premazao novom. Procesor je zakjučan, sve regularno.

Oko kulera, ne znam kako je kod laptopa, jel on non-stop radi ili se povremeno uključuje? Nije mi jasno što ovaj ne radi.

Usput ako neko zna dobar laptop servis može mi poslati kontakt preko privatne poruke. Hvala na pomoći.
 
Junaci pomozite mi :( imam problem sa compaq cq61-320ex, nece da se upali tj. upali se i cuje se da radi ali eran je crn i caps lock i num lock svetle (2x blink pauza 2x blink....). E sad ja sam trazio neka resanja ali nista nije upalilo, povezao sam ga na externi monitor-nista, vadio ram-nista, vadio bateriju za bios- nista, radio hard reset-nista, drzao neka win+b;fn+b;sve cetiri strelice (prateci razna uputstva)... i nista. Jel zna neko u cemu je problem i kako ga resiti? ili mu je nazalost ovo jedino resenje = :crash:
 
Imam Dell-ov n5010 laptop, sa AMD procesorom, koji znam da se greje, igra mi burazer neku igricu na njemu i tu oce komp da prokuva, penje se temperatura procesora do 85 stepeni. Interesuje me da li ti hladnjaci dodatni kao postolje za laptopove stvarno mogu da snize temperaturu i u kojoj meri
Hvala na odgovoru

Mogu da smanje temperaturu, ali nemoj da ocekujes mnogo...ja imam Cooler Master postolje, i zadovoljna sam, po mom misljenju on je bolji od ostalih...temperatura mi se krece oko 35-45 stepeni, sto je odprilike normalna temeratura....e kada se igraju igrice naravno poraste, ali opet ne mnogo, solidno...
 
Junaci pomozite mi imam problem sa compaq cq61-320ex, nece da se upali tj. upali se i cuje se da radi ali eran je crn i caps lock i num lock svetle (2x blink pauza 2x blink....). E sad ja sam trazio neka resanja ali nista nije upalilo, povezao sam ga na externi monitor-nista, vadio ram-nista, vadio bateriju za bios- nista, radio hard reset-nista, drzao neka win+b;fn+b;sve cetiri strelice (prateci razna uputstva)... i nista. Jel zna neko u cemu je problem i kako ga resiti? ili mu je nazalost ovo jedino resenje =

Tesko ti neko moze reci 100% sta je problem.Vrlo moguce je da ti je otisao graficki cip ili neki kvar na maticnoj.U svakom slucaju na zalost moras ici u servis.Jedino sta u tim slucajevima mozes da radis jeste da probas da ubacis drugi ram.Ako nije do memorije a verujem 99% da nije onda moras u servis.Takvi simtomi su obicno grafika ili ploca..Posto kazes da ne radi ni na VGA onda nije LCD panel ili pozadinsko osvetljenje.U svakom slucaju pravac servis.Na zalost nece te izaci jeftino popravka....Vidim nije losa masina tako da se mozda i isplati popravljati. :)
 
Jutros uzeh komp, i dosao kuci, imao linux, instalirao se, ja ubacio win 7, i izasao na pola sata napolje. kad sam se vratio, komp je bio ugasen, a kad pritisnem da se upali, on nece. Sta da radim? p.s. stavio sam bateriju, i nisam prikljucivao u struju. Kad sam prikljucio na struju, i dalje nije radilo (nije se upalio). Ima li neko neki savet?
 
Ljudi, da ne otvaram posebnu temu...ja imam HP 4535s, i kada mi je ukljucen u struju, spustim poklopac (ekran), ugasi se monitor...kad ga otvorim, on ne daje sliku...nego na blic secne slika, i onda se zacrni monitor.

Ono sto je zanimljivo da kad ga iskljucim sa struje, i radi samo na bateriji, uopste nema takvih problema.

Ima li neko predlog zbog cega je to?? Ne znam da li da nosim da reklamiram, ili ne...(da ne ispadnem glup )

p.s. opcija u Power optionsu mi je podesena "when i close the lid" > do nothing...
 

Jesi resio ovo? Ako ima jos takvih slucajeva, meni se to desavalo kad je odlazila grafika na Compaq Presario laptopu, jer kad se zatvori poklopac on ugasi ekran i "javi" kartici da ne salje sliku! Poklopljen ekran onda laptop koji nije u sleep modu greje dodatno jer je poklopljen odozdo stolom a odozgo, u mom slucaju, ekranom i metalnim poklopcem istog! Sta je privremeno pomagalo, dok nije crkla skroz grafika, da ga pritisnem osrednje jako sakom negde oko tastera Y otprilike, tu je bio graficki cip, i proradilo bi odmah...
 
Probaj sa flesovanjem BIOS-a, mozda pomogne ;)
 
Problem sa Lenovo Y570, učestali BSOD zbog loših drajvera za nVidiju. Više informacija:

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?281990-Lenovo-Y570-i-BSOD

Pozdrav drugari,

Pre par nedelja sam pazario Y570 u varijanti sa i5 procesorom. Kako mi je stigao tako su počeli problemi, BSOD mi se pojavljuje 1 dnevno u proseku. Analizirao sam dump fajlove sa 2 različita softvera, oba ukazuju na problem sa drajverima za grafiku. Kad sam krenuo da googlam, skontao sam da armija ljudi svuda po svetu ima identičan problem (nauk za sledeći put kad budem kupovao). Analizirao sam hardver, ispravan je.
Ono što je interesantno je da mi se nikad nije desio BSOD u toku igranja ili nekih zahtevnijih radnji, već kad recimo surfujem, slušam muziku, itd..
Kad se desi BSOD, laptop se resetuje, i više ne prepoznaje gt 555m, već samo integrisanu intelovu 3000 grafičku i onda radi bez problema. Moram da ga ugasim pa upalim da bi ponovo prepoznao nVidiju.
Vraćao sam drajvere koje idu sa njim, ista stvar, kao i sa najnovijima.

Razlog zašto sam otvorio temu:
1. Da se iskukam,
2. Da vidim da li još neko ima problem,
3. Ako ima takvih pod 2. da li je neko pronašao neko rešenje,
4. Da ljudi koji planiraju da uzmu ovaj laptop imaju u vidu potencijalni problem.
 
Pojavio se naizgled nerešiv problem sa bratovljevim laptopom, ne znam tačno oznaku ali radi se o Dell Vostro modelu starim oko tri godine, a servis (jedan od boljih) u KG-u nije uspeo da ga reši.

Naime, pre par nedelja pojavila mu se poruka sa obaveštenjem da je ovaj laptop ukraden i da je to prijavljeno u Johanezburgu, gde je brat i živeo tada kada je kupio laptop, i da treba da se javi na taj i taj br telefona ... bla, bla. Nisam video o kakvoj se poruci radi pa samo prepričavam i mislim da se zapravo zna o čemu je reč. U servisu, ovde u KG-u, su pokušali da "premoste" ovaj problem ali bezuspešno. Savetovali su bratu da potraži Dell-ov servis i da sa njima razgovara o mogućim rešenjima ovog problema.

Ne znam da li je bilo sličnih problema ali znam da je na forumu obitavao user čika Pera (ili tako nekako) koji je rešavao slične "nemoguće" situacije. Ako znate nekog dobrog servisera (ne mora da bude čika Pera) koji bi ovo mogao da reši, a da ne dolazim u BG za džabe :), molio bih za preporuku (može i na PM).

Brat laptop nije ukrao, ali ga nije kupio u radnji. Laptop je radio je bez ikakvih problema tri godine ali opet nešto mi govori da ne treba da ga nosi u Dell-ov servis jer po mojoj logici može da ostane bez istog (smatram da zvaničan servis mora da vrati laptop "pravom" vlasniku koji je krađu prijavio policiji u Johanezburgu).

P.S. Koji Dell-ov servis brat da pozove, radi info-a šta i kako i koji je sad zvanični servis Dell-a (sećam se Informatike i možda List-a)?
 
Upao sam u golem problem sa raspalom Toshibom. Sestri uzeo da "sredim" lap otvorim pozadi i vidim da ima 1GB rama i jos jedan slot prazan i resim da joj kupim jos 1GB. Sve bi to bilo lepo da je taj slot ispravan. Imam dve iste samsung 1GB ddr2 667 i obe rade u prvom slotu bez greske, ali kada stavim obe ili jednu u drugi slot, laptop ne daje sliku...

E sad se javlja drugi problem, menjao bi ovih 2x1GB za 1x2GB ako uspem da nadjem, ali ja ne mogu nigde naci zvanicnu stranicu od ovog laptopa da vidim podrzava li 2GB memorije po slotu.

Laptop je:
Model Name: Toshiba Satellite A200 14D
Model Number: PSAECE-004006G3

EDIT: Snasao sam se sto se tice konkretnog modela laptopa i kolicine memorije koju podrzava po slotu. na sajtu crucial.com ima da se skine aplikacija koja skenira racunar i ispise vam detaljne podatke o slotovima za memoriju, koliko podrzavaju, koji tip itd itd...jako zahvala aplikacija pa reko da podelim ako nekom bude trebalo.

Sad jos samo da nadjem nekog ko bi radio trampu.
 
Poslednja izmena:
Dell ewe shop - vec 43 dana cekam da mi zamene 1 zvucnik :( Katastrofa ljudi.......Cekaju kao deo iz Holandije.Da su isli peske donde vec bi se vratili sa zvucnicima.......Ima li u ovoj zemlji 1 normalan ovlasceni laptop servis gde odrade posteno popravku i ne ceka se toliko dugo.Inace, moj drugar serviser laptopova je narucivao cip iz Kine i stigao mu je za oko 4 nedelje tj oko 28 dana.Plus on je obicno fizicki lice.Znaci ocigledno je da nije problem sa delovima nego sa servisima koji rade ofrlje svoj posao.Posle MSI jos jedno razocaranje u servis.....
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ,imam problem sa acer aspire laptopom ,star oko 3 godine,problem je u tome sto se pregreje i onda se ugasi,otvorio sam ga i video da kuler radi u pocetku i posle stane,ova sipka koja je povezana sa kulerom i procesorom je veoma vrela posle nekih 10 min rada laptopa, nosio sam ga u servis nisu mi pomogli evo i slike..

http://imageshack.us/photo/my-images/26/26062012025.jpg/
 
Jesi li ocistio hladnjak? Treba da odsrafis ventilator, skines ga i onda uklonis tzv. tepih koji se nalazi sa strane na metalnoj resetki preko koje se vreo vazduh izbacuje napolje. Ukloni taj tepih, ocisti dobro cetkicom, izduvaj. To isto i sa ventilatorom, ako je potrebno.
 
ciscenje laptopa acer aspire 5750g molim za savet

imam acer aspire 5750g, kupljen pre par meseci, odlicna masina za igrice, nema igre koja ne moze da se igra na maximumu, ali se jako greje, izadje do 100 stepeni za par minuta, pa sam podesio u core tempu da na 97 stepeni ide u sleep rezim. posto su trenutno jako visoke temperature vazduha, kod mene je oko 28-29 stepeni u sobi, a nemam nikakvo postolje sa ventilatorima i na sve to uzasno zahtevna igrica, sumnjam da je jos uvek vreme za ciscenje, ali ipak bih vas zamolio za misljenje i savet. da li je ovaj model suvise komplikovan za ciscenje prasine sa coolera, da li bih ja to mogao da obavim sam iako nemam bas mnogo iskustva sa tim ? da li je moguce bar malo ocistiti prasinu tako sto cu bez otvaranja laptopa sa kompresovanim vazduhom kroz otvore za ventilaciju izduvati ventilator ? koliko je opasna ova temperatura po lap top tj. konkretno po ovaj model, negde sam procitao da do 100 stepeni nije problem, jer se acer generalno greje dosta i to je predvidjeno, ali ja iskreno u to ne verujem, inace kada ne radim na njemu nista ozbiljnije temperatura je oko 50 stepeni. ako neko ima i neki savet kako da smanjim temperaturu za koji stepen kada igram neku zahtevniju igricu, jer ovako cim pocnem , posle par minuta dostigne 97 stepeni i core temp ga prebaci u sleep rezim iz bezbednosnih razloga. jedino sto mi ne lezi na stolu, vec sam ga odvojio par cm. da koliko toliko ima protok vazduha ispod.

molim za odgovor,

unapred zahvalan
 
Taj Acer mora komplet da se otvori. Sto znaci da gubis garanciju. Ako ti to ne odgovara - ili nosi u servis, ili probaj kompresorom, ali prethodno necim blokiraj fan
 
Nazad
Vrh Dno