Šta je novo?

Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

Uf bas maler. Dakle nije graficka posto i kod govori da je ploca a ta Intel je u procesoru, to ne crkava. Jedino servis kod cika pere ti ostaje :(

Već sam se čuo sam jednim čovekom, reče mi da je najverovatnije zakovao BIOS, mada videćemo, i da je ploča u pitanju ne pitam šta košta, pošto mi treba za programiranje. Koliko bi otprilike popravka koštala kod servisera ako je ploča u pitanju?
 
Pozdrav ljudi. Naime imam problem sa laptopom Dell N5010, u zelji da ubrzam malo ovaj vremesni racunar kupio sam nov ssd disk i hdd caddy sa Ali express-a. Prilikom instalacije ssd imao sam problem sa pretegnutim srafovima ali sam to nekako prevazisao. Nakon instalacija diskova. Hard disk koji je u caddy-u se cas vidi cas ne. I uz mnogo restarta ustanovio sam da sam caddy ne valja. Kupio sam novi koji je ok.
Medjutim u medjuvremenu mi se javio problem da mi ne radi wi-fi. Sistem uopste ne vidi wi fi karticu. Kupio sam i drugu polovnu ali i sa njom je isti slucaj. U Biosu stoji da je ukljucena.
Izvinjavam se na duzem postu i molim za pomoć ako neko zna sta mi je dalje ciniti.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Najlakse ti je da kupis onu malu usb karticu.

Ni u device manageru ne vidi "novu" karticu?
 
Znam da je najlakse ali to ni je neko krajnje resenje. I da uopste je ne vidi u device manager-u, kao da ne postoji.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja sam posedovao Dell N5110. Na mom laptopu postojala je opcija FN + Dugme za gasenje wifi kartice. Mozda si slucajno iskljucio karticu.
 
Pozdrav,

Prilikom ciscenja i vracanja na mesto, polomio sam unutrasnje zabice za key (strelica na dole) za laptop Acer Predator Helios 300, oznaka (PH317-52-735J). Da li neko zna gde mogu online da narucim i da zamenim key?

Kontaktirao sam i zvanicni servis za Acer u Srbiji, (da ne imenujem servis) kod njih je moguca samo kompletna zamene tastature i taj vid mi se ne svidja.

Nije moguca porudzbina samo jednog tastera, samo kompletne tastature sa cover-om.
Cena rezervnog dela je 8600,00 dinara sa PDV-om. Servisna intervencija 1800,00 dinara sa PDV-om.
 
Ne mogu drajveri da se instaliraju, odmah izbaci gresku da ne pronalazi hardware.
Naravno da sam probao da je upalim preko fn key-a.
Update: danas probao i sa trecom wlan karticom, ista prica- ne postoji.
Na ploci gde je slot za wlan nalaze se jos 2x usb, rj 45, power jack sve radi wlana.
Ne znam sad da li je problem do nje ili do maticne tj chipseta...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Mora da je wifi kabl za antenicu u prekidu a sad ko zna gde je u prekidu dal u okviru ekrana ili negde drugde , mozda je negde zgnjecen.
 
... Win10 uradio automatski update na 1809, doceka me log in screen gde mi trazi user name + pass za "Other user", i to je jedini izbor. Ne mogu da se ulogujem. Probao safe mode, nece da udje u njega, zaglavi se na "preparing windows". Probao da pokrenem startup repair, kaze "No administrator accounts found on this pc." i bukvalno ne mogu nigde da kliknem posle ovoga, jednostavno to je to, mogu samo shut down. Je l ima nekog drugog resenja za ovaj problem osim "obrisi ceo hdd pa ponovo" ili cu konacno odustati od ovog neoperativnog sistema?
 
Meni se nesto slicno desilo, doduse mogao sam da udjem na desktop ali nisam i ao ni ikonice niti sam mogao ista da uradim osim da pokrenem task menager. U principu, pukao user. Bio je drugar kod mene, drndao je 3h nesto i napravio mi nekako drugi user i mogao sam da nastavim da koristim masinu.
Lakse je reinstalirati, lakse i brze. Vidi samo dali imas nesto da spasavas sa te particije.

Tapatalk from Poco loco
 
Hirens boot pa ga bootuj i procackaj usere :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi,

Pojavile su mi se neke čudne mrlje na ekranu i šire se. Zna li neko šta bi ovde mogao da bude problem? Nije mi ispadao, nisam ga udarao, sedeo na njemu, samo se odjednom pojavilo.

Radi se o Acer Aspire Switch 10, kombo latopa i tableta sa displejem na dodir. Imam ga već godinama i mnogo mi je zgodan za put pa bih baš voleo da ga sredim, preskupi su sada novi i baš mi se ne daju pare :)

Svaki savet je dobrodošao, hvala!

Slika ekrana:

ekran.jpg
 
Da li postoji mogucnost da se cd rom izvadi iz metalnog postolja ili nekako da se onesposobi? Ako izvadi sve bila bi rupa. U pitanju je dell 15r 5521.
 
Ne razumem zašto bi vadio DVDRW iz laptopa? Jedino opravdano da umesto DVDRW ubacis DVD fioku u koju bi stavio HDD ili SSD, ako baš hoćeš da izvadiš DVDRW (*?), možeš da izvadiš fioku i sa DVDRW samo skineš masku i nekako je zaglaviš na samom kućištu sa pr.radi silikonom.
 
Svaki put kad ga palim i iz sleep kada se podiže čuje se nešto da škljocne pa me nervira to.
 
To ti škljocne HDD kad se budi iz sleep-a, vidi da li ti se isto škljocanje javlja kada restartuješ laptop, ako da, to je to, mislim tako treba.
 
Imam problem sa tacpedom na HP 840 G2,desna strana ne reaguje svaki put.Prilikom skrolovanja i zatvaranja nekad treba po nekoliko puta tapnuti.Takodje pomeranje npr ikonica sa desno na levo radi svaki deseti put,a obrnuto svaki put,levi i desni tasteri rade normalno.Hp diagnostik tul pokazuje hardversku gresku i preporucuje zamenu tacpeda:mad: Da li verovati ovom tulu ili je stvarno za zamenu?
Koliki je to posaoi koliko li uopste kosta tp? Win je 10 pro i drajveri su u redu...
 
Poslednja izmena:
Najlakse ces naci komplet poklopac sa touchpad-om, polovni su 30-ak E i nije problem zameniti.
 
Nakon 6 god. na laptop desillo mi se sledeće, kada sam ga uključio počeo je nagolo da brunda a cpu je išao jako visoko, kad ga malo lupnem kao da promeni zvuk na trenutak i opet nastavi i dalje isto. Nakon restrarta se te to više nije ponovilo. Lapop za sve ovo vreme sam redovno čistio, ono što nisam radio je da nisam podmazivao vent. za cpu.
Ovako nešto kako sam opisivao dešava se na mom starom PC-u kada se upali (kada je PC ladan) ako duže vreme ne podmažem ventilatore i onda se čuje brundanje neko vreme dok se ne zagreju i onda prestane, kada ih podmažem to se ne dešava.
Da li je ovo što mi se dešava na laptopu isto ili je nešto drugo u pitanje, ako jeste da li se ovaj vent. podmazuje i kako, sa čim?
20180407_081714.jpg 20180407_093115.jpg
 
Rasklopis ako moze da se dodje do lopatica pa ih okreces i probas da izvuces iz lezista. Kod nekih se skida, kod nekih ne. Ako se skida onda stapic za usi i alkohol pa oribas metalnu sinu i magnet. Kapnes jednu kapljicu masinskog ulja na metalnu sinu i sklopis. Ako se ne skida mora da se menja. Jeste isto kao na desktopu, naguta se prasine pa dok je hladan se cuje a kad se zagreje onda se malo rasiri pa ne zuji vise. To nakon nekog vremena zablokira i onda se ne cuje nista. Duvanski dim je najveci neprijatelj racunara jer je prasina koju uvuce lepljiva i tesko se skida.
 
Hvala Vam, kada ga budem rasturao, tj. ako me bude zezalo i dalje moraću tada da ga rasturim, pa da vidim da li može da se priđe osovini. Ovo su stare slike, ono što sam izvadio je crni deo, hladnjak koji je povezan sa bakarnim vodovima i ona crna traka koja ga je držala, koja kada se skine nema nazad da se vrati već sam je lepio izolirkom. Gledao sam tada i nisam baš bio uporan da vidim da li može da se izvadi vent iz lima. Za PC koristio sam Sinol ulje, mada imam i Singerovo mašinsko, koja od ova dva da koristim ako je moguće?
 
Ja koristim neko masinsko iz Gvozdjare, dobro se pokazalo. Singer je dobar koliko znam, Sivanol za sivace masine isto ali se tesko nalazi. Izolirka da, moras da zatvoris cug da vazduh ne prolazi van hladnjaka jer se tako gube performanse.
 
Hvala djalf, znači ipak ulje za šivaće mašine koristiti. Nisam koristio Sivanol, mislio sam na Sinol, to je neko naše staro kvalitetno ulje za oružje, ono je gušće u odnosu na ulje za šivaće mašine.
 
Nazad
Vrh Dno