Šta je novo?

Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

Поздрав свима.
Имам проблем са лаптопом HP 630. Наиме десило ми се да је отказао екран, тј. машина ради по укључењу али не даје никакву слику на екрану. Након тог проблема лаптоп је остављен и није коришћен месец или два. Када сам га поново укључио радио је нормално сем што би се понекад сам искључио. Сада поново не даје никакву слику на екран. Повезивао сам екстерни екран преко ВГА излаза и лаптоп је давао излазни сигнал (слику). Да ли ико зна у чему може бити проблем?
 
kupis sam flet kabal gledas malo na youtube kako se menja i to je to jedan dobar srafciger i polako :)
 
Skoro nigde, ne funkcioniše tržište laptopova kod nas tako da možeš "negde" da kupiš drugi nov deo. Čak se i za delove novih laptopova čeka ihaha, za starije je još gore (ako je uopšte moguće nabaviti isti).

Slobodno uzmi polovan-ispravan i zameni. Možda čak i nađeš nov na oglasima, neko skinuo sa novog laptopa (ima i tih situacija). Samo nemoj šrafcigerom da skidaš plastiku displeja, već uzmi neku tanju plastiku (primer: trzalica za gitaru) i skidaj polako okolo. Posle toga kad svučeš plastiku, ali polako da ne polomiš žabice inače će ta plastika posle povratka bez nekog lepka loše da stoji - sa luftom (nije veliki, ali ko voli stvari da budu kakve su, onda zna da smeta). Posle toga skidaš sam displej, pazi šta pipaš i ne pipaj ploču na pozadini-vrhu displeja, da ne bi flet kablove (one boje bakra) zeznuo. Sasvim sigurno ćeš morati displej morati da skidaš sa šarki, jer u većini slučajeva mu ne možeš prići da ga otkačiš i posle zakačiš. Ili, rasklopi laptop i odšrafi držače šarki sa donje plastike laptopa - može i tako. Bitno ti je da imaš lufta između plastike displeja i samog displeja, da bi otkačio i zakačio novi flet kabl.

Iz ovoga zaključuješ da ćeš skoro sigurno otvarati laptop i skidati palmrest pride (da bi mogao i drugi deo fleta da zakačiš), pa polako i pravi šemu gde si koji šraf skinuo da vratiš kako treba (pazi da ne vratiš duži šraf na mesto kraćeg naprimer).
 
Poslednja izmena:
Skoro nigde, ne funkcioniše tržište laptopova kod nas tako da možeš "negde" da kupiš drugi nov deo. Čak se i za delove novih laptopova čeka ihaha, za starije je još gore (ako je uopšte moguće nabaviti isti).

Slobodno uzmi polovan-ispravan i zameni. Možda čak i nađeš nov na oglasima, neko skinuo sa novog laptopa (ima i tih situacija). Samo nemoj šrafcigerom da skidaš plastiku displeja, već uzmi neku tanju plastiku (primer: trzalica za gitaru) i skidaj polako okolo. Posle toga kad svučeš plastiku, ali polako da ne polomiš žabice inače će ta plastika posle povratka bez nekog lepka loše da stoji - sa luftom (nije veliki, ali ko voli stvari da budu kakve su, onda zna da smeta). Posle toga skidaš sam displej, pazi šta pipaš i ne pipaj ploču na pozadini-vrhu displeja, da ne bi flet kablove (one boje bakra) zeznuo. Sasvim sigurno ćeš morati displej morati da skidaš sa šarki, jer u većini slučajeva mu ne možeš prići da ga otkačiš i posle zakačiš. Ili, rasklopi laptop i odšrafi držače šarki sa donje plastike laptopa - može i tako. Bitno ti je da imaš lufta između plastike displeja i samog displeja, da bi otkačio i zakačio novi flet kabl.

Iz ovoga zaključuješ da ćeš skoro sigurno otvarati laptop i skidati palmrest pride (da bi mogao i drugi deo fleta da zakačiš), pa polako i pravi šemu gde si koji šraf skinuo da vratiš kako treba (pazi da ne vratiš duži šraf na mesto kraćeg naprimer).
Хвала на одговору, мислим да ћу се снаћи јер сам имао прилике да отварам лаптоп. Него ме још једна ствар брине. Када прикачим екстерни екран преко VGA излаза систем неће да се подигне, излази ми плави екран. Када уђем у сигуран режим рада систем се подигне. Како да тестирам да ли је остало све у реду? Јер можда није проблем само у каблу.
 
Možda drajveri grafike brljaju, a možda i upravo zbog neispravnosti grafike drajveri i brljaju. Šta piše na plavom ekranu, neki error info?
 
Možda drajveri grafike brljaju, a možda i upravo zbog neispravnosti grafike drajveri i brljaju. Šta piše na plavom ekranu, neki error info?
Нисам сад код куће да погледам, углавном није добар неки драјвер. Био сам до сервиса и они ми рекоше да овај модел лаптопа обично има проблема са графичким чипом.
 
Pozdrav ljudi . Prijateljici je radio laptop pre neki dan kada je grmelo i sevalo bio je na punjacu i na momenat sve je sevnulo i laptop se iskljucio. Nakon toga nije davao znale zivota dok mu nisam izvadio bateriju i vratio kada se laptop ukljucio... ali od tad isti vise ne puni bateriju konstantno je na 2% i brightness je na 100% i nemoguce je to podesiti na nize... cim se punjac iZvuce iz laptopa isti se momentalno iakljuci... sta to moze biti? Hvala
 
TOSHIBA MQ01ABF050 500GB hard disk za laptop mi u idle ladno ide do 43 stepena , da li je to mnogo , u task manager je 0 opterecenje nije do toga izgleda da je fabricki takav , inace nama losih sektora.
 
@igor88
Najgora moguca stvar je strujni udar, tu gori sve zivo. U tvom slucaju verovatno kontrola punjenja na ploci i jos ponesto. Sreca je da radi uopste. U najboljem slucaju je crkla baterija to jest elektronika u njoj.
@Zekovic
Zavisi gde se hard disk nalazi, ako je u laptopu onda je normalno, ako je van onda je mnogo mada zavisi i od ambijetalne temperature. Koliko je star?
 
Ne znam da li sam pogodio u pravu temu ali treba mi pomoć hitno. Ne mogu da se povežem sa laptopom na bežičnu mrežu. Gledao sam razne tutorijale i sve uradim onako kako su rekli ali ipak neće. Kliknem na ono da reši problem i izađe mi da uključim bežičnu mogućnost a ispod piše koristite prekidač sa prednje ili bočne strane računara ili koristite tasteri funkcija ako su dostupni da bi ste uključili bežični mogućnost na u računaru. Ne znam šta da radim dole gde treba da bude mreža samo stoji crveni x
 
Vidi li bilo koju drugu WiFi mrezu? Koji laptop je u pitanju, mozda nisi uspeo da pronadjes precicu za ukljucivanje?
 
Elem imam problem sa Lenovo ideapad 320 nabije procesor na 100% samo dok se brouseweruje. Elem jel ima nesto sto treba da isproveravam i tako te stvari?
 
U pitanju je krš procesor koji po meni nikad nije ni trebao da se nađe van mobilnih telefona ili tableta. Ne iznenađuje me da pri surfu bude nabijen na 100%
 
Da li je neko skoro ugradjivao caddy-adapter-fioku za hard disk za laptop, zanima me da li se HDD u njoj vise greje i koju je uzeo?
 
Rekao bih da preko 90% ljudi u fioku sada stavlja SSD, a ne HDD.
 
Elem imam problem sa Lenovo ideapad 320 nabije procesor na 100% samo dok se brouseweruje. Elem jel ima nesto sto treba da isproveravam i tako te stvari?

Pre neki dan mi je neki ortak od brata donosio LENOVO Laptop 320 15IAP 80XR00BAYA sa procesorom Intel Celeron N3350 , les od procesora bukvalno opterecuje procesor 100% na 360p na youtube , pa bolji su Core 2 duo stari 10 godina procesori od takvih , sramota za Intel , ko kupi laptop sa tim procesorom moze samo office da koristi , ako kupujete jeftine laptopove kupite neki sa barem Intel Pentium N4200 ima 4 jezgra i trebalo bi da je u rangu sa Intel Pentium B960 ima da se nadju za oko 30.000 dinara takvi laptopovi https://www.pametno.rs/search.php?q=n4200
 
Da li bi neko mogao da mi kaže gde da nađem drajver za web kameru? Pokušavao sam da pozovem brata preko Vibera ali ne prepoznaje kameru
 
Na sajtu proizvođača?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno