Šta je novo?

Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

yup,drajver bolje sa stranice,čak i kad je isti vid ume baš tako da zeza,imao isti slučaj na nekom asusu,drajver sa supporta rešio problem.
 
Deinstaliraj Bt drajvere (samo njih deinstaliraj, ostale ostavi) i probaj sa zvaničnim bluetooth drajverima za dotični model sa HP stranice.

Druze aj ti nadji ako te ne mrzi,meni na sajtu pokazuje da nema novih drajvera.
Laptop model je HP Pavilion dv7 Notebook PC
 
HP Pavilion dv7-4050em? Na HP sajtu je.

SS3wWcY.png
 
Ima li neki dobar free softver koji moze dodatno poboljsati zvuk na laptop zvucnicima, neki free Equaliser ili tako nesto?
 
@DZOSUA ako imaš windows 7 mora odgovarati, a ako imaš desetku tad isprobavaš različite verzije sve dok ne upecaš odgovarajući za tvoj bt čip (tvoj laptop ima zvaničnu podršku samo za sedmicu).
@Aramis ja na laptopove stavljam FX, lepo "zamasti" zvuk. Postoje i besplatna rešenja.
https://www.makeuseof.com/tag/windows-sound-equalizers/
 
ja bi prvo probao sa fabričkim,onda video dal postoji neki budženi za čipset koji ima laptop (to je u 99,999999 posto alučajeva neki poprilično jeftin realtek) pa onda išao dalje...hajde sami zvučnici,kupiš blutut stereo od 1000 i kusur ali na sluškama je i na vrlo hajend laptopovima situacija tragična,uspeo sam samo iz rog asusa da izvučem da je upotrwbljivo i to za sluške do 32 oma...
 
Hvala ljudi, probacu taj FX.
Jedn stvar jos, nece ni jedan od dva Asusa na Win 10 da ode u sleep mode, cak ni kad se zatvori lap, a namesteno je podesavnjima da ide u sleep nakon 15 minuta?
 
ako su intel mislim da moraš da ujuriš ME drajver,na supportu je retko dobar.takođe prečešljaj sam win,ako je lečeni sa interneta eto ti razloga što neće.
 
Jesu Intel, videcu da nadjem to, hvala.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
winraid forum,sve detaljno objašnjeno i okačeno,gledaš po čipsetu.
 
Neznam u koju temu da svrstam, nije kvara ali mi se dešava da po nekada jednostavno na taster Delite ne mogu da uđem u BIOS, da li neko zna zašto mi se to dešava?
Povadim sve, miša i tasturu i opet neće.
 
Ne znam kad sam zadnji put video na laptopu da se na delete ulazi u bios. Ili je f2 ili f10 u većini slučajeva, dok nekad moraš da praviš kerefeke sa fn+f2 (da, na buljavi Acer mislim). :)
 
Poslednja izmena:
Или комбинација тастера Ctrl+esc или Ctrl+f1 или Ctrl+f2 да ти омогући да уђеш у биос. После једне од тих комбинација ће ти писати да притиснеш тастер DEL како би ушао у биос.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
U pitanju je Asus X550VB, poslednji bios je na njemu od kada se pojavio, imam ga dugo, uvek sam ulazio u bios na delete (navika sa PC-a), dešavalo mi se svermena na vreme da neće da se boot-a na delete. Nije mi bilo jasno zašto. Ni na kraj pameti mi nije bilo da se treba boot-ati na drugi način.
Sada kada ste pomenuli druge tastere, rekoh daj da vidim u uputstvu šta piše, kad ono tamo stoji F2 taster!
Izvinjavam se svima, moja greška što nisam pogledao u uputstvu, radi na F2, mada sam svo vreme boot-ao na delete.


Imao bih jedno drugo pitanje, dešava mi se svremena na vreme, možda na mesec dana, 40 dana, pa veže dva dana pa nestane pa tako u krug.
Dešava se da odjednom zamrzne skroz, nebitno šta se radni na njemu šta je pootvarano i da li se išta radi, tada se ako su mi slušalice u ušima, čuje se neko zujanje, tada izraženije mada se i preko zvučnika čuje. Tada moram da ga restartujem na dugme ono na 5sec i posle radi normalno.
Šta može biti, da li se ikom tako nešto dešavalo?
 
Zabagovao neki drajver, memory leak ili nešto slično. To hoće da se javlja ako ne gasiš (ne restart, već full shutdown) komp jednom u 2-3 nedelje makar, već ga stavljaš u stand-by. Pa sa vremena na vreme naiđe tako random bag koji se u globalu i može srediti. Ali, to neretko bude takvo traženje igle u plastu sena, pa zna da bude cimanje pronaći problem.
 
Poslednja izmena:
Sada kada ste pomenuli druge tastere, rekoh daj da vidim u uputstvu šta piše, kad ono tamo stoji F2 taster!
----------------------------------------
Imao bih jedno drugo pitanje, dešava mi se svremena na vreme, možda na mesec dana, 40 dana, pa veže dva dana pa nestane pa tako u krug.
Dešava se da odjednom zamrzne skroz, nebitno šta se radni na njemu šta je pootvarano i da li se išta radi, tada se ako su mi slušalice u ušima, čuje se neko zujanje, tada izraženije mada se i preko zvučnika čuje. Tada moram da ga restartujem na dugme ono na 5sec i posle radi normalno.
Šta može biti, da li se ikom tako nešto dešavalo?
Hehe :) Evo u attachmentu jedna sličica možda bude nekom od koristi da ne traži manual za svoj računar.
Za nasumično smrzavanje odradi prvo proveru rama sa memtest, i proveru hard diska na loše i spore sektore. Ne mora da znači da je do toga ali proveri prvo to.

Bios.png
 
dzonihsv@
Laptop je postavljen da se ne gasi dok ga sam ne ugasim, nikad mi nije na standby ili sleep, ili je upaljen ili ugašen. Preko dana mi je upaljen, kada legnem gasim ga. U njmu je SSD i HDD i oni su postavljeni da se ne gase.
Šta treba ovo da znači memory leak, ako misliš da mi manjka ram, ne manjka ima 12GB = 4GB na MB + 8GB.

poolmaker@
HDD je u DVD fioci i samo je za storage, sve je preko SSD-a.
Kako da proverim ram, samo onaj na MB ili oba zajedno?
Imam GoldMemory Pro 7.70, ali ne mogu da ga postavim na usb flash, da li je izvodljivo?
 
Kada neki program ne oslobađa memoriju posle korišćenja. Pa je puni i puni dok ne zabode ili krene da pravi konflikte u daljem radu - skraćena verzija. Imaš ovde malo dužu, a na Wikipediji najdužu verziju.

Možda je navedeni memory leak, mada je veća šansa neki drajver da pravi problem. Možeš da pustiš LatencyMon da radi i kad bude sledeći put zabo tako jako, imaćeš u njegovoj listi problematični drajver sa najdužim "odzivom".

RAM kao što kaže poolmaker... može da bude, ali je puno to vremena da ram krene da pravi problem. Obično bi primetio mnogo ranije da je ram problem.

Je l' si možda gledao event viewer šta kaže u logovima za vreme kad ti je komp zabo skroz?
 
Ne znam da li uopšte memory leak ima veze sa mojim problemom, često pratim zauzeće rama i temp., nisma primetio da mi ram prelazi 6GB od 12GB dostpupnih, kako je moguće da napuni neki pgm ram a da se ne prikaže zauzeće istog.

LatencyMon je pgm koji radi u pozadini, jel tako? da ga stavim da bude u Startup-u?

Nikada nisam pratio event viewer.

Ono što se javlja u toku sada već jučerašnjeg dana (u danu zamrzavanja)je:

Error avg / pet, 07. 08. 2020 17:19:18 DistributedCOM 10016 None
ovo se javlja više puta

The application-specific permission settings do not grant Local Launch permission for the COM Server application with CLSID
Windows.SecurityCenter.WscDataProtection
and APPID
Unavailable
to the user NT AUTHORITY\SYSTEM SID (S-1-5-18) from address LocalHost (Using LRPC) running in the application container Unavailable SID (Unavailable). This security permission can be modified using the Component Services administrative tool.

Warning avg / pet, 07. 08. 2020 18:52:37 Disk 51 None
An error was detected on device \Device\Harddisk2\DR4 during a paging operation.

Critical avg / pet, 07. 08. 2020 17:19:08 Kernel-Power 41 (63)
The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

Počeo sam da skidam nove driver-e,
kako da odavde skinem najnovije chipset driver-e sa zvaničnog site-a?
 
Poslednja izmena:
Pominje se hard disk 2 sa problemom, predpostavljam da je to taj hard disk u fioci, moze da se desi da je zbog te fioke i neke nekompatiblinosti.
Pokreni kao Admin CMD ove komande:
sfc /scannow
DISM /Online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup
Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Ako se i dalje javlja proveri hard disk i ako je ok nov sistem. Ako se i na novom sistemu javlja probaj neko vreme bez hard diska samo sa SSD-om.
 
Vodio sam priličnu evideniciju *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ština po principu i dokon pop jariće krsti,

Laptop je uzet u 12.2013, ram dodat u 11.2015, HDD u njemu počeo da crkava i zamenjen je 04.07.2018., stavljen SSD, a isti novi HDD 16.07.2018.god. sa DVD fiokom da bi se od 17.11.2018 prvi put javio ovaj problem o kome pričam.
I ja sumnjam tu nešto da fioka ima veze sa tim ...
---------------------

Treba puštati liniju po liniju?

Ako je tako evo I,

Microsoft Windows [Version 10.0.17763.1131]
(c) 2018 Microsoft Corporation. All rights reserved.

C:\Windows\system32>sfc /scannow

Beginning system scan. This process will take some time.

Beginning verification phase of system scan.
Verification 100% complete.

Windows Resource Protection found corrupt files but was unable to fix some of them.
For online repairs, details are included in the CBS log file located at
windir\Logs\CBS\CBS.log. For example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. For offline
repairs, details are included in the log file provided by the /OFFLOGFILE flag.

C:\Windows\system32>

da li da pustim drugu?

da li neće da mi pobrišu ove operacije nešto,
DISM /Online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup
Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

evo cbs.log file-a, ne znam šta treba da gledam.
 
Poslednja izmena:
Pokrenuo DISM /Online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup Test Asus X550VB sve pogašeno 2.PNG
nakon toga, uradio sam Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth , ali nisam zapamtio screen, pisalo je da je sve uredu. i izgasio sam prozor i uradio restart.

Kako da sada uradim scannow, ponovo sve iz početka pa scannow?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno