Šta je novo?

Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

Lepkom u sitnim tačkicama ili trakom koja je lepljiva sa obe strane, pa samo prilepiš tu gumu što visi. Ako traka nije krš, već je 3M naprimer, držaće to.
 
Iseci traku tako da ti ostane pristup šrafovima, pa zalepi nekim jakim lepkom.
Pozdrav
 
Moras pre bilo koje trake da skines ostatke starog lepka/trake (dvostrane) sa alkoholom ili medicinskim benzinom i to detaljno (na pr. stapicem za usi), potom na tako suvu i neumascenu povrsinu postavis dvoslojno lepljivu traku, takodje i ta guma koja se odlepila, moras i nju bezinom da dobro operes/ocistis benzinom ili alkoholom pre postavljanja. To mora da drzi zasigurno ali ako opet u tom delu laptopa postoji veca temperatura traka ce se odlepiti vremenom.
 
Zna li neko zasto mi laptot iz cista mira predje u stanje spavanja?Znaci bukvalno gledam neki video na youtube i on se ugasi sam i predje u stanje spavanja.To je danas pocelo da se desava.U pitanju je lenovo idea pad 330
 
podesavanja sleep-a u power options-ima,kontakt na power tasteru a podeseno da power taster baca racunar u sleep...
 
podesavanja sleep-a u power options-ima,kontakt na power tasteru a podeseno da power taster baca racunar u sleep...

Pa to mi je namesteno da se gasi posle odredjenog vremena ako sam neaktivan ali danas mi se par puta ugasio tj presao u stanje spavanja dok sam gledao video na youtube tek tako
 
Imam jedan čudan problem ako se može nazvati problem.Naime imam onu aplikaciju hard disk sentinel kada uđem unutra ima onaj brojač start-stop tu mi pokazuje preko 22000 a nema šanse da sam ga toliko ugasio i upalio od juna meseca od kako sam kupio laptop. Baš sam pratio u zadnje vreme i u zadnjih nedelju dana 1.000 puta mi je pokazao da sam ugasio i upalio.Moze li se to namestiti da pokazuje stvarno stanje paljenja i gašenja?
 
To najverovatnije i jeste pravo stanje. Neki trip sa firmware-om/kontrolerom tog diska gde gasi/pali disk u ko zna kakvim intervalima.

Ako je ssd, onda je zaista trip/bag, dok ako je regularan hdd, onda možeš iz sentinela na opciju disk pa advanced power management, pa apm podešavanje odvrni skroz na desno (i na enable and adjust). Svakako ako je disk sistemski, on se i ovako i onako nonstop vrti, plus taj start/stop najviše i ubija hdd-ove.

Ima i iz windowsovih power opcija nešto slično, kad će da gasi disk, ali obično kad disk tako pravi problem, retko kad windowsove opcije hoće da dovedu u red takav disk. HDSentinel-ova ova opcija znam da radi jer sam je koristio više puta.
 
Poslednja izmena:
hdd-ov firmware je veći nivo,tj džabe podešeno u win-u da ne gasi hdd ako je u firmveru namešteno agresivno...
 
Pisao sam ja na tu temu pre više od pola godine, proguglaj hdd ogroman start stop count. Taj mali programčić je rešio problem.. jedino što zahteva da ga se pali svaki put kad upališ računar, a pošto ga ja bacam u hibernaciju onda ne moram da ga ponovno aktiviram...

Evo link
https://r.tapatalk.com/shareLink/to...&share_fid=10983&share_type=t&link_source=app

Послато са Mi A1 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
To najverovatnije i jeste pravo stanje. Neki trip sa firmware-om/kontrolerom tog diska gde gasi/pali disk u ko zna kakvim intervalima.

Ako je ssd, onda je zaista trip/bag, dok ako je regularan hdd, onda možeš iz sentinela na opciju disk pa advanced power management, pa apm podešavanje odvrni skroz na desno (i na enable and adjust). Svakako ako je disk sistemski, on se i ovako i onako nonstop vrti, plus taj start/stop najviše i ubija hdd-ove.

Ima i iz windowsovih power opcija nešto slično, kad će da gasi disk, ali obično kad disk tako pravi problem, retko kad windowsove opcije hoće da dovedu u red takav disk. HDSentinel-ova ova opcija znam da radi jer sam je koristio više puta.
Uradio sam kako si rekao u sentinelu pa ćemo videti šta će biti
 
Pisao sam ja na tu temu pre više od pola godine, proguglaj hdd ogroman start stop count. Taj mali programčić je rešio problem.. jedino što zahteva da ga se pali svaki put kad upališ računar, a pošto ga ja bacam u hibernaciju onda ne moram da ga ponovno aktiviram...

Evo link
https://r.tapatalk.com/shareLink/to...&share_fid=10983&share_type=t&link_source=app

Послато са Mi A1 помоћу Тапатока
I taj program sam skinuo pa ću videti šta će biti

Послато са Point_X1 помоћу Тапатока
 
Te početne vrednosti se neće smanjiti. Ideja je da ne rastu drastično kao do sada.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Ima li neko jos neko resenje da zaustavim nekako start-stop jer evo sad pokazuje da je start-stop 22555 a laptop kupio u junu to nije normalno toliko ne bih mogao da napravim pa da sam ga po ceo dan palio i gasio. Evo već je za dva dana napravio 200 start-stopova.
 
Ima li neko jos neko resenje da zaustavim nekako start-stop jer evo sad pokazuje da je start-stop 22555 a laptop kupio u junu to nije normalno toliko ne bih mogao da napravim pa da sam ga po ceo dan palio i gasio. Evo već je za dva dana napravio 200 start-stopova.
Kao što sam već uputio na temu, ja sam ubacio programčić "quietHDD" i meni radi posao. Nisam čačkao preko sentinela, takođe laptop power management kad je na punjaču stavi da ne gasi računar, tj.sve na high performance.... Ili ti je takav firmware harda da ga ne može ni ovaj programčić opasuljiti...

Послато са Mi A1 помоћу Тапатока
 
Kao što sam već uputio na temu, ja sam ubacio programčić "quietHDD" i meni radi posao. Nisam čačkao preko sentinela, takođe laptop power management kad je na punjaču stavi da ne gasi računar, tj.sve na high performance.... Ili ti je takav firmware harda da ga ne može ni ovaj programčić opasuljiti...

Послато са Mi A1 помоћу Тапатока
Pa taj program i koristim zadnjih par dana ali opet je nakucalo 200 start stopova. Ne znam šta se dešava
 
Pratio sam u zadnjih pet dana situaciju. Sve sam pokušao kako ste rekli ali ništa nije uspelo evo za tih 5 dana nakucalo je 900 start-stopova. Ne preostaje mi ništa drugo nego da batalim sve to pa nek traje dok traje jer više stvarno ne znam šta da radim.
 
Koji je tacan model hdd-a?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Evo posle duže vremena opet da se javim da kažem da se stabilizovala situacija sa hard diskom koliko-toliko bar u zadnjih 5-6 dana iako nista nisam radio.Nije da je sad bas ok ali bar ne nakuca po 100 start-stopova dnevno.Bude oko 10-20 dnevno ali to je premija kako je nekad bilo.Nadam se da se nece povecati.

Послато са Point_X1 помоћу Тапатока
 
Imam jedan čudan problem ako se može nazvati problem.Naime imam onu aplikaciju hard disk sentinel kada uđem unutra ima onaj brojač start-stop tu mi pokazuje preko 22000 a nema šanse da sam ga toliko ugasio i upalio od juna meseca od kako sam kupio laptop. Baš sam pratio u zadnje vreme i u zadnjih nedelju dana 1.000 puta mi je pokazao da sam ugasio i upalio.Moze li se to namestiti da pokazuje stvarno stanje paljenja i gašenja?

Prevent-External-Hard-Disk-sleep.jpg


I za battery i za plugged in namesti 0
 
Nazad
Vrh Dno