Šta je novo?

Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

Kad ovlašćeni servis izvrši popravku garancija nastavlja da teče (bar bilo pre par godina). Ali... Moraju da poprave sve što vide. Npr. fali ti taster na tastaturi, moraju da zamene celu tastaturu iako si ti došao da zamenis fizički oštećen ekran. Isto važi i za ostale plastike i slično. Imao sam par takvih slučajeva dok sam radio u servisu Laptop Centra pre više godina.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Iskreno, nije strašno, očekivao sam da će biti mnogo više. 20600din za deo i 1800din za ugradnju.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Nisam pitao, pitaću kad odnesem laptop.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Iz diskusije sa prethodne strane a vezano za čišćenje vent-a na lapotpu, tačno nakon 30-dana od kako sam ga rasturio i očistio u poslednja 3 dana prilikom paljenja uvek je počeo da brunda i da se čuje. Ako ugasim laptop pa upalim opet isto a ako ga ostavim neko vreme 5min da tako radi pa ga ugasim i ponovo upalim tada se vent neće čuti i tako svakog dana u tri dana. Šta to treba da znači da li ga nisam dobro očistio, da li se vent-ovi na lapopu brže vrte pa je ona kap ulja što sam stavio nestala ili šta je već?

Na desktopu kada očistim vent-ove nakn što poču da se čuju nisam imao potrebe za istim pa sigurno 6 meseci a ovde nakon mesec dana!
Danas sam opet rasturio laptop i vent sam prao prvo medicinskim benzinom pa alkoholom posle toga više puta te nauljio sada malo više ako je uopšte moguće preterati.
Da li je pametno kapnuti recimo wd-40 ili možda staviti malo masti (imam hsuq. za trimi glavu za visoke obrtaje :)), šta mi je činiti?
 
WD-40 nije za podmazivanje, vise za otkravljivanje kad nesto zapekne, nije on za to. Koje ulje si koristio? Ja koristim masinsko, kupio u Gvozdjari gde se prodaju srafovi i ostali metali, brave itd. Moze i ono za podmazivanje sivacih masina, Sivanol. Ako se i dalje cuje jedino zamena za nov, vremenom lezajevi propadnu i samo zamena resava problem. Nisu ni skupi, reda 5-10$ na ebay/aliexpress.
 
I ja imam sličan problem. Ventilator ispušta niskofrekfentne zvuke, a primetio sam i da oni prestaju ako prednji kraj laptop malo dignem u vazduh (držim ga makar 1cm iznad stola prstom). Zvuk se pojačava ako oslonim ruke na laptop (da kucam na tastaturi), najviše levu na čijoj strani se ventilator i nalazi. Ako prstom pritisnem plastiku iznad ventilatora zvuk se nesnosno pojača.

Da li je moguće da je neki šraf u pitanju, da nije lepo stegnut ili je nešto drugo?
 
djalf@ koristim ovo ulje, doduše moja bočica je iz 90-ih godina i vrv. je i nešto kvalitetnije ulje, sa njim podmazujem i ventove na PC-u ali su oni tamo drugačiji nego ovaj na laptopu i tamo kada podmažem to traje, količina ulja koja ide u ovaj vent na laptopu i nije nešto manja u odnosu na vent u PC-u. Imam i ulje za šivaće mašine Singer, njega nisam koristio u ove svrhe.
Ukoliko treba da se menja, menja se u kompletu vent+kućište ili samo vent?

nemanja123@ koji laptop i koliko dugo ga imaš, ako si ga kupio novog i nije doživljavao nikakve fizičke udare, najverov. isto što i kod mene. Koristim bežični miš+tastatur, ali kada počen da se čuje podižem ga, pritiskam naginjem zvuk je i dalje tu, nesećam se ali mi se čini da kada ga pritisnem da se tada čuo jači zvuk.
Ako do sada nisi imao nikakvih problema sigurno je do venta.
20180407_081634.jpg evo kako je kod mene, šrafovi 6 i 7 drže vent. Moraćeš da ga otvoriš da napraviš ovako kao ja da ne bi napravio neki propust. Problem čišćenja vneta je taj što ceo lapotp mora da se rasturi.
 
Post nekog pametnijeg od mene

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?p=3028255

Uglavnom, grafitna i slične masti su preporučljive. Čovek objašnjava i zašto. A WD40 je za čišćenje i vrlo kratkotrajno podmazivanje zato što brzo nestane.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Ja ovo masinsko ulje koristim i ventilatori, ako su ispravni rade po dve tri godine bez problema. Te masti bas i srecem u ventilatorima ali nije sprecila da prasina udje na magnet jer to i ne moze osim ako nije zaptiven. Jesu te masti bolje ali i skuplje pa se postavlja pitanje isplativosti ili zamene.
 
Lepo je objasnio sam učinak masti/ulja, e sada šta kome treba, ko se čime bavi i neko poput mene kome treba sada pa ko zna kada.... apsolutno sa slažem što se tiče isplativosti.
 
Ako nema neki rok trajanja onda sto da ne, ali ako ima onda se ne isplati. Te masti sluze i za nesto drugo pa nije lose imati.
Upravo tako. Grafitna npr može da se kupi u auto radnjama za male pare. A može da se upotrebi za svašta (podmazivanje šarki na vratima, u kolima za gomilu stvari i za našIT deo - za ventilatore). Tako da je to smešno ulaganje. Ima boljih ali je grafitna više nego dovoljna za te svrhe.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Ok je grafitna ali ja bih tu ipak koristio litijumovu mast. Ima ih svuda da se kupe, ima cak i u spreju kao WD. WD nikako ne koristiti u svrhe podmazivanja jer on je odmascivac i jako brzo se isposti i posle toga vam nastaju trajnja ostecenja jer vent radi na suvo. Dobra mast ili ulje za finu mehaniku ukoliko mast ne moze da se nanese gde treba.

Tapatalk from Poco loco
 
Može se koristiti WD jer je on viskozno ulje, a kontakt sprej je odmascivac
 
Jel postoji način da se kontroliše brzina ventilatora na Lenovu G550? Da se nekako zbudži 4-pin vent na ploču ili tako nešto.
 
Ja sam koristio motorna ulja za ventilatore, tacnije mesavinu sae 30 i sae 90 ulja.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Nadam se da ne masim temu ako ovde pitam.
Kako resiti na laptopu problem sto sistem(windows 7) s vremena na vreme prestaje da registruje wifi adapter, stoji mi disable-ovano povremeno pa proradi.?
Jel to problem do samog adaptera ili neceg drugog?
 
Nisam. Ne mogu da provalim pravilo kad se to javlja,ali nekad mi se to desavalo i na drugim laptopovima koje sam koristio.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Evo nakon 9 dana od podmazivanja venta ponovo mi se desilo danas da mi je laptop podigao temp. do 80C, kada stavim ruku na izduv ne duva, podignem laptop i lupkama tamo gde je vent odozgo/odozdo neće da se pokrene, restartujem, isto neće da se pokrene i tek kad ga ugasim pa upalim upali se vent. Ima li nekog predloga osim zamene istog?
 
Poslednja izmena:
Od skoro je počelo da mi se dešava da se laptop prosto zapuca, uopšte ne reaguje na komande. Sve traje oko dvadeset minuta kada ga na silu ugasim pa upalim posle 5-10 minuta. Šta bi mogao da bude problem?
 
Pregrevanje, hard disk/ssd, memorija, crkava grafički/čipset čip, istripovani drajveri, istripovan sistem...
 
Šta je to što može da prouzrokuje termal pad na chipset-u (kada i da li se on menja?) , da li zbog toga može da se zamrzne laptop i samo gašenje laptopa može da ga odmrzne?
Da li na chipset-u ima neki silikon ili je to termalpad?
 
Pozdrav sta moze biti problem na laptopu r540l asus u sata uredjajima vidi hard i cd ali u boot nema ni jednog uredjaja... sta to moze biti? Hard je imao os od jednom kaze da nije mbr i ne mogu mu oboriti sistem!?
 
Drugari kako resavate ove situacije sa gumenim trakama na poledjini lapova? Neverovatno je iritantno a ne smem da lepim nekim jacim lepkom jer su srafovi kucista ispod trake takodje. Hp envy je na slikama
4ce308d9b8aa613bf14f79c022f9507c.jpg
01ec824314567a1cf2b9dff124bb524f.jpg
 
Nazad
Vrh Dno