Šta je novo?

Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

Pa to ti je to - menjanje paste pomaze ugl kada se stara skorela ili tako nesto - ocigledno je i dalje vrsila posao kako treba a te temperature su takve kakve su - malo underclockuj laptop ako ti smetaju, testo jos nesto tu mozesd a uradis (pretpostavljam da su i ventilator i resetke ociscene od prasine).
 
Na laptopu sam skoro zameni paste na procesoru i grafickoj,prvi put od kad je kupljen laptop,kad sam skinuo hladjenje na procesoru i grafickoj je bila tona paste,fabricke,i drugar mi je zamenio stavio bas onako malo taman kolko treba,ali temperature su i dalje bar po meni velike,kada igram neku igru cpu ide do 85,86 a gpu do 91 stepen,u cemu je problem?? takve su bile i pre menjanja paste temperature.

Meni lici na ostecen hladnjak, ako je negde naprso i ispario gas moraces da ga menjas. Mozda je i vent oslabio.
 
Ne verujem da je hladnjak oštećen, pošto bi u tom slučaju totalno prestao da odvodi toplotu koja bi se zadržavala u laptopu i na kraju bi od pregrevanja dovelo do gašenja istog. @ivanlz94, koji je model laptopa u pitanju?
 
Pozdrav svima
Ja imam sledeći problem, na mom Sony vaio pro 13 je ventilator otišao, to je boljka cele serije, glasno se čuje itd.. Kupio sam novi, zamenio fan, stavio novu pastu, vratio sve na mesto i da napomenem nisam nista slomio pogrešno spojio i sl.. Sada kad stisnem power dugme, zasvetli zelena dioda 3 4 sekunde, trepne jedanput još i ugasi se, pri tom ništa se ne čuje, niti se pokreće fan, niti išta.. Na kablu svetli narandžasta dioda tj pokazuje da puni.. Sta bi mogao biti razlog? Hvala puno

P. S. Probao bez baterije samo na kablu ništa..

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ipak moras bolje proveriti kako si to sve vratio na mesto i spojio. A mozda se neki hladan lem negde odvojio kad si otvarao i menjao vent.
 
Pa ima 2 dzeka ukupno, različitih veličina, nisam mogao da pogresim ... Skida se 3 srafa sa procesora i dva sa strane nema cupanja niti šta slično baš mi nije jasno...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Kupio sam laptop pre jedno dve godine bez OS-a, ubacio sam win 10, i od tad ga nisam koristio sigurno godinu dana.Upalim ga danas i on izbacuje blue screen of death.Da li postoji opcija da se nekako vrati sistem bez re-instalacije ?
 
Zanima me da li je moguc upgrade memorije na ASUS VivoBook S200E , u njemu je zalemljeno na ploci 4GB rama na 1333mhz , zanima me jel moguc upgrade na 6GB rama , neki kazu da ne moze jer je zakljucano na 4GB rama?
 
@The Filozof asus k53s u njemu je intel pentium b960,al sutra mi stize neki i3,pa cu videti kakve ce temperature bit kad zamenim procesor
 
Svi cpu https://www.asus.com/Laptops/ASUS_VivoBook_S200E/specifications/ podrzavaju bar 16GB ali ih je Asus ustrojio.https://www.youtube.com/watch?v=dwSwfKXrbIg, koliko vidim ima samo 3 srafa koja bi mogao da odvrnes i vidis da li ima dodatni slot za ram (na videu ne vidim da ima) i da li je 4GB integrisano na ploci (do 3 srafa smes da otvaras sam ako je pod garancijom), ako je integrisano i nema dodatnog slota za ram, jbga... pamet u glavu sledeci put pri kupovini.
Ne moze izgleda http://forums.whirlpool.net.au/archive/2064373 ja sam ga otvarao danas , menjao sam pastu i cistio kuler medjutim i dalje se pregreva i ide do 91 stepen i trotluje procesor i3 3217u koji ima 1.8ghz , obara takt kada predje 91 stepen na 1.0ghz i na 800mhz , kuler vrti nije do njega problem , memorija je zalemljenja Elpida 4GB na 1333mhz nije moguc upgrade , gledam da resim problem sa pregrevanjem i trotlovanjem procesora pa cu mozda da mu uzmem ssd , evo slike memorije iz aide64:

memorijea.PNG

Osim Aida drugi programi ne mogu da mi nadju informacije o memoriji , Elpida jeste u pitanju video sam kada sam otvarao , nekako cu prezvakati 4gb rama(mada ima 3.83 posto graficka uzima 128mb memorije) ovo pregrevanje i obaranje takta mi je veci problem desi se recimo kada pustam naprimer 1080p youtube pola sata kada imam sta da vidim posle pola sata radi na 800hmz a temperature cesto prelaze 90 stepeni , da nije u hladnjaku problem neki ne znam neki kazu da je ovo resenje https://nctritech.wordpress.com/201...aptop-cpu-overheating-and-thermal-throttling/
 
Pozdrav ljudi,

nov laptop je u pitanju (Asus VivoBook X541S), i prilikom instalacije Windows 7 i 8.1, touchpad uopste ne radi, i sistem ga ne registruje, a na Windows 10 radi sve normalno. E sad, jel moguce da je to nesto blokirano da samo moze na Win10 da radi, il ima neka fora? Probao sam instalaciju i sa DVD-a i USB-a.
 
Nije nista blokirano, vec je nov hardver za koji nisu napisani drajveri za starije sisteme - niti ce biti, instaliraj 10 i vozi.
 
Nije nista blokirano, vec je nov hardver za koji nisu napisani drajveri za starije sisteme - niti ce biti, instaliraj 10 i vozi.

Ma kapiram ja da oni forsiraju Win10,ali sam ja instalirao i sedmicu i osmicu, i radi sve normalno osim touchpada, uopste ga nema nigdje, ni u device manageru, pa mi nije jasno sta se desava.
 
Navodno trebas instalirati ASUS smart gesture program i posle toga ATK drajvere. Komsija tako pre par meseci resio (nije tvoj model, ali jeste ASUS)
 
Pozdrav ljudi,

nov laptop je u pitanju (Asus VivoBook X541S), i prilikom instalacije Windows 7 i 8.1, touchpad uopste ne radi, i sistem ga ne registruje, a na Windows 10 radi sve normalno. E sad, jel moguce da je to nesto blokirano da samo moze na Win10 da radi, il ima neka fora? Probao sam instalaciju i sa DVD-a i USB-a.

Taj laptop ima Asus Precision Touchpad ne znam ima li drivera za Windows 7 ili Windows 8.1 mozes pokusati sa programom DriverPack solution.
 
Logično da je tolika prašina uzrok visokih temperatura, nego me je zbunilo što ste već otvarali i menjali pastu, pa sam pomislio da ste usput očistili i prašinu, a da je temperatura i dalje ostala visoka. :)
 
Pozdrav svima.
Imam laptop fujitsu-siemens amilo Pi 2512. Besprekorno je radio skoro 8 godina. Pre par dana se tokom rada ugasio i nakon toga se samo upali, radi par sekundi i ugasi. Na ekranu se ne pojavljuje ništa, nema nikakvog pištanja. Vadio sam bateriju, uključivao ga samo na adapter, ali nema nikakvog efekta. Pretpostavljam da je u pitanju ploča i da mu nema spasa. Jesam li u pravu?
 
Postoji mogucnost da ti punjac ne radi ili da lap vise nece da se puni pa ti se gasi jer je baterija prazna. Proveri punjac multimetrom i vidi jel svetli dioda za punjenje. Ako nije to moguce je da je ispustio dusu. Obzirom da je star 8 godina popravka se nece isplatiti.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Postoji mogucnost da ti punjac ne radi ili da lap vise nece da se puni pa ti se gasi jer je baterija prazna. Proveri punjac multimetrom i vidi jel svetli dioda za punjenje. Ako nije to moguce je da je ispustio dusu. Obzirom da je star 8 godina popravka se nece isplatiti.

Sent from my HUAWEI VNS

Ispravan je punjač, svetli dioda za punjenje. Izgleda da je ipak ispustio svoju plemenitu dušu.
 
Postoji mogucnost eventualno da je neki kondenzator na plovi otisao ali ko zna sta mu je. Ako odneses u servis oni ce reci ploca po defaultu. Spremaj pare za drugi.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Jel neki laptop kome je ram povecan sa 4 na 8 gb moguce ponovo vratiti na 4 gb? Ako moze odgovor pa nastavljamo dalje.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Br. 2:
Kako bi hard sa desktopa radio na laptopu? Naravno hard bi bio napolju, jel postoje kablovi kojim bi se to moglo povezati?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Pozz drustvo, imam glupo pitanje, ali evo ga: Kupio sam danas nov laptop (napokon), uzeo HP 250 g6 (i3-6006u, 4gb ram, 126 ssd) i ne mogu da instaliram windows 7 na njega! Cak mi stiglo uputstvo i prva recenica Your product does not support Windows 8 or Windows 7... Da li je ovo moguce??? Sutra se kanim da vratim ovo g...o i da kupim polovan laptop star 3-4 godine da mogu da instaliram sedmicu kao covek, ne mogu da se naviknem na 10 nikako... Druga opcija mi je da odnesem nekome ko je pametniji od mene, ali opet je pitanje drajvera... Sta mi vi savetujete, da vrcem ovo i da kupim polovno ili ipak postoji sansa za mene srecnog sa sistemom koji znam da koristim. Kud po stare dane da se ucim na linux...
 
Jeste, moguće je i vrlo često kod novih laptopova.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Buuuraz koji zaheb... :/ De da koristim 10, ne znam ni koji je torrent ok... :D Sad instaliram w10 vec 6 sati... Zajebavam se sa drajverima... ma sa svim se zajebavam... GRRR :mad:
 
Nazad
Vrh Dno