Šta je novo?

Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

Jedno kratko pitanje, koji laptopovi su kvalitetniji ,koji se manje kvare dell hp ili lenovo
 
Moja preporuka bi išla za Acer. Odlične konfiguracije za povoljnu cenu, i dobro rešeno hlađenje i po potrebi obično upgrade otvaranje (ram, hdd), jedan me služi od 2009.godine, a preturio je i haj, drugi kupio prošle godine.
HP npr u dosta modela ima loše hlađenje, i upgrade rasklapanje je zeznuto.., npr treba skidati tastaturu i sto čuda da bi npr zamenio hdd, ram, ili termalnu pastu.(ja i na to gledam) Baš treba devojci jedan hp probook da očistim i promenim pastu, muka mi koliko imam da rastavljam za samo menjanje paste.. ..na poslu Fujitsu Siemens laptopovi takođe odlični, biznis klasa lifebook magnezijumsko kućište, ali i koštaju. Tako da, ne svodi se na najpoznatije brendove.. Lenovo, ako je jako povoljno uglavnom dobri (sa thinkpad serijom nema greske), mada kad sam drugi Lap top uzimao po radnjama sam čuo da imaju dosta reklamacija na lenovo.. ..trend je da sad svi opšte rasklapanje komplikuju, i da su baterije neodvojive, te da nemaju DVD-rw, jer se teži slim dimenzijama..


Послато са Mi A1 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Meni bi Acer bio bukvalno poslednji izbor, ako pricamo o "economy" klasi. U tom nizem segmentu bih izbegao i HP.
 
Ne mislim na ekonomi klasu, tipa laptopovi do 30.000, pa i nešto preko, to ni kod jednog proizvođača nije nešto posebno. I to je baš za Basic upotrebu tipa net i filmovi.. ..ali ako je bar Intel i3 7+ generacije, to je solidno, al to je bar 35.000 i preko

Послато са Mi A1 помоћу Тапатока
 
Obrisacemo ovu diskusiju ako se bude rasplamsala, jer joj nije ovde mesto.
 
Prijatelj koristio laptop Lenovo z50-70, i trebao da izidje nesto napolje, ostavio laptop na sto u dnevnom boravku , macka dosla i legla na tastauru. Kad je on dosao, oterao macku ne radi touch pad. Ok ima externi usb kojeg je nakacio i tada radi mis, ali npr kad hoce nesto da uradi, npr da udje u control panel, otvori prozor, i dalje ne moze nista, ili otvori browser da ode na neki sajt, browser ucitava ne moze da otvori stranicu,... i tako. npr kad hoce da ga normalno ugasi, klikne na start tj windows dugme dole u levom uglu, ali posle ne moze da klikne na shutdown. Win 10 je upitanju.

Da li nekome pada nesto na pamet? da je mozda nekoliko tipki na tastaturi ostalo zaglavljeno?
 
Pa ako mu u browseru ili wordu tastatura ne kuca ništa onda vrv nije zaglavila. Ili je statički elektricitet od krzna nešto zeznuo, ili je prostom težinom ulubila tastaturu dovoljno da neku komponentu pritisne na ploči i da pobrljavi (i da oni trakicu od tačpeda pomeri u ležištu na ploči). Ovo oko elektriciteta nek izvadi bateriju diskonektuje punjač i par puta da drži pritisnut taster za paljenje da se istroši..

Послато са Mi A1 помоћу Тапатока
 
Sticky keys se ukljucio (ili nesto od tih accessability opcija)?
 
Sta je sticky keys?
edit: da znam, to su zaglavljeni keys.
 
Poslednja izmena:
Sta je sticky keys?
edit: da znam, to su zaglavljeni keys.
Ne baš zaglavljeni...
3724743e096f0378a5a59064d1aa1f2c.jpg


Послато са Mi A1 помоћу Тапатока
 
Može li mi neko reći čemu služio ova memorija i na koliko treba da bude u mom slučaju

Network stack - čemu služi i treba li biti isključeno? Network stack.jpg
 
Može li mi neko reći čemu služio ova memorija i na koliko treba da bude u mom slučaju

Network stack - čemu služi i treba li biti isključeno? Pogledajte prilog 281133

Imam problem tako da sam izgubio boot opciju, kad upalim ili boot-am laptop u boot-u se vidi samo SSD na kome je win i sa njega boot-a normalno, u opcijam boot samo vidi ssd i prikazuje CD/DVD koga nema (fioka je sa hdd-om umesto njega) ali hdd mi ne vidi isto kao što ne vidi flash koji ubacim u njega sa koga bi trebalo da se pojavi da se boot-a linux. U device vidi ssd i hdd.
Kada se podigne win vidi se sve: ssd,hdd i flash.

Slike su sledeæe u boot meni:
boot kartica je prazna, kako ubaciti drive u karticu boot?
Launch PXE OpROM - šta je ovo?

Evo nekih slika iz Bios-a.

Problem je,
da se kao izbor za boot-anje ne pojavljuju: HDD koji je u fioci laptopa ni flash koji ubačen u usb port, a kada se win podigne sve se vidi.
Kako da rešim ovaj problem?
 
Nadji opcije i ukljuci Legacy Boot i CSM a iskljuci Secure Boot. Ako nemas ove opcije kad pravis flash za boot izaberi UEFI/GPT file semu, koristi Rufus program za to.
Prva opcija je koliko ces da dodelis grafici memorije od sistemske, ako imas dosta RAM-a (4GB i vise) stavi na 512MB.
Network Stack i PXE OpROM su opcije za butovanje sa LAN porta i mreze, nije bitno ako to ne koristis.
 
Poslednja izmena:
Ubi me ovaj virus, tek sada sam malo progledao.

Sve ove gore pomenute anomalije se javljaju kada flash sa instaliranim linuxom izvadim i pokrenem win sa ssd-a.
Kada vratim flash i pokušam da boot-ujem sa njega dolazi do toga da recimo neće da uđe u bios, da ako i uđe i podesim da bootuje sa flash-a, neće da se boot-a. Dešava se i gore pomenuto da uopšte ne vidi flash itd.....
Kada izvadim flash i uđem u bios, neam anomalija.
Kada na laptop vratim-stavim bateriju, sve se normalno registruje tj. nema da neće da uđe u bios ili da se sa pomenutog flash-a neće da boot-a sistem.

Sa čim ova zajebancija ima veze, da li je možda do baterije na samoj MB, ili nešto drugo?
 
Iskljuci opciju Fast Boot ako je imas, on preskace ulazak u BIOS. Takodje Win 10 kad stavis Shut Down on ne gasi Windows skroz pa kad posle ukljucis on preskace ulazak u BIOS. Restart je pravo gasenje Windowsa 10.
 
Pozdrav ljudi imam problem sa laptopom lenovo ideapad 100.

kad ga upalim upadne u beskonacni loop ovog cudnog zvuka i restarta. BIOS nije dostupan .

da li neko ima ideju sta bi moglo da bude? evo snimio sam taj zvuk

https://vimeo.com/397299245
 
Poslednja izmena:
Pokušaj da izvadiš hard disk, pa da startuješ laptop bez njega i onda probaj i u BIOS da uđeš.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Pokušaj da izvadiš hard disk, pa da startuješ laptop bez njega i onda probaj i u BIOS da uđeš.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Planirao sam svakako da ga otvaram, imam neki plasticni ocajni srafciger, uspeo sam da izvadim sve sem zadnjeg kome sam kao sivonja ostetio navoj :D

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Da li si uspeo da otvoriš laptop?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Jesam napokon, izvadio sam hard, upalio sam ga, opet se samo neprekidno restartuje ali sad onog cudnog zvuka nema.

upravo vratio hard nazad, problem identican i sad se i onaj bip bip vratio

d786e33963ad8c7df804b7cc306f2378.jpg


Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Logično, hard disk ti je u problemu. Njegovim vađenjem nisi više imao bip zvukve, ali si imao restarte zato što laptop nema sa čega da butuje sistem.

Ako možeš pošalji video da vidim kako se ponaša prilikom startovanja dok nema hard disk.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Isto se ponasa kao i u prvom videu, samo sto nema tog zvuka

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Al nije mi jasno zasto ne mogu da pristupim biosu [emoji848]

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Probaj da držiš Fn i da pritiskaš F1 ili F2.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno