Šta je novo?

Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

Pozdrav ljudi,

Kupio sam u Gigatronu HP Pavilion 17 http://www.gigatronshop.com/laptop_racunari/hp_pavilion_17ab000nm__e7h13ea-94973 u ponedeljak i do juce sve super. Nisam ga nesto mnogo koristio zbog posla ali radio je bar po tri-cetri sata dnevno. Juce instalirao PES i NBA 2K17 igrao se jedno sat-dva, ugasio laptop stavio u paket jer torba koju sam porucio jos nije stigla i otisao kod cure. Tamo cim sam stigao izvadio iz kutije, ukljucio i primetio crvene linije po displeju, koje se pojave na sekundu pa se izgube, pojave pa se izgube. Nesto najslicnije ovome http://www.deskdecode.com/wp-content/uploads/2014/12/gpu-problem.jpg. Ugasim komp, upalim opet, opet isto. Stavim bateriju, upalim opet isto, s tim sto se ovog puta ukocio i nije hteo bez restarta.

Ugasio sam ga, sacekao jedno desetak minuta, rekoh mozda je bila nagla promena temperature. Ukljucio posle toga i sve normalno narednih sat vremena.

Sta mislite, da li da pripisem ovo, nekom trenutnom hardverskom zaglupljivanju zbog nagle promene temperature ili da ga reklamiram, valjda prvih nedelju dana imam pravo da zamenim za novi, posle mora na servis.

Jos jednom kazem od ponedeljka do ovih par minuta sinoc, nikakvih problema u radu.

Hvala unapred na odgovoru, nisam noob za racunare ali ovo mi je prvi laptop pa ne znam kako da okarakterisem.
 
Poslednja izmena:
Za ovaj model Gigatron navodi da "Nema operativni sistem". Pretpostavljam da si ti instalirao Win7 ?
 
Ljudi bas sam u jednoj dilemi koja me muci vec mesecima. Da ne duzim mnogo, mozda vam je vec poznata prica. Acer laptop stradao od grmljavine, ovlasceni servis Acer-a je rekao da mu nema spasa. Posle toga je bio kod negog majstora koji kaze da ce sve to raditi samo da treba zametini maticnu plocu. Nisam u pocetku verovao dok nisam sa bratom izvukao hdd i ram memoriju i ispalo je da su oni ispravni. Sve je to potpalilo mali zar nade koji mi ne daje mira. Maticna ploca kosta 60e i sad se ne usudjujem da je narucim jer jedna polovina mozga me savetuje da ne bacam dodatno pare a druga mi kaze da bih sa 60 e mogao mozda da spasim laptop koji je kostao 57.000 din. Vredi li rizikovati? Usput sam izvukao procesor pa da procenite kako vam izgleda, Intel I5 3210m.
335gpa8.jpg
 
Poslednja izmena:
CPU teško da je riknuo, eventualno treba proveriti da li radi ekran. Što se mene tiče, za komp sa Ivy i5, svakako vredno rizika.

Edit:
Napajanje je, nadam se, eliminisano kao problem.
 
Poslednja izmena:
Mene bi takodje brinulo to napajanje pre kupovine ploce.
 
Stradao je i punjac, probali smo drugi i nema nikakve reakcije, stavljao sam i bateriju koja je u trenutku udara groma bila skinuta sa laptopa i ni na nju nije reagovao.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Za ovaj model Gigatron navodi da "Nema operativni sistem". Pretpostavljam da si ti instalirao Win7 ?
To je bio primer s neta, ja nisam stigao da uslikam, inače imam windows 10.
Laptop zamenili u Gigatronu za novi, nadam se da će biti ok. Ljudi vrlo korektni. Pohvale.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Gde ces od ovoga nesto napraviti, ko zna sta mu sve fali, osim navedenog u oglasu.
 
I meni se cini previse niska cena, ali sam mislio da je to zbog slabijeg procesora i zato sto nema zasebnu graficku.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Kaze serviser ako su hard disk i memorija ispravni da bi zamenom ploce morao laptop da se pokrene, da nema sta vise da stvara problem.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Pozdrav ljudi,

Kupio sam u Gigatronu HP Pavilion 17 http://www.gigatronshop.com/laptop_racunari/hp_pavilion_17ab000nm__e7h13ea-94973 u ponedeljak i do juce sve super. Nisam ga nesto mnogo koristio zbog posla ali radio je bar po tri-cetri sata dnevno. Juce instalirao PES i NBA 2K17 igrao se jedno sat-dva, ugasio laptop stavio u paket jer torba koju sam porucio jos nije stigla i otisao kod cure. Tamo cim sam stigao izvadio iz kutije, ukljucio i primetio crvene linije po displeju, koje se pojave na sekundu pa se izgube, pojave pa se izgube. Nesto najslicnije ovome http://www.deskdecode.com/wp-content/uploads/2014/12/gpu-problem.jpg. Ugasim komp, upalim opet, opet isto. Stavim bateriju, upalim opet isto, s tim sto se ovog puta ukocio i nije hteo bez restarta.

Ugasio sam ga, sacekao jedno desetak minuta, rekoh mozda je bila nagla promena temperature. Ukljucio posle toga i sve normalno narednih sat vremena.

Sta mislite, da li da pripisem ovo, nekom trenutnom hardverskom zaglupljivanju zbog nagle promene temperature ili da ga reklamiram, valjda prvih nedelju dana imam pravo da zamenim za novi, posle mora na servis.

Jos jednom kazem od ponedeljka do ovih par minuta sinoc, nikakvih problema u radu.

Hvala unapred na odgovoru, nisam noob za racunare ali ovo mi je prvi laptop pa ne znam kako da okarakterisem.

Ovo sto si posalo u linku na slici lici na jedan od ovih kvarova.. 1. ram memorija na samoj grafickoj kartici, 2. lcd panel, 3 flet kabal za panel nije dobro ukonektovan u plocu ili u sam panel, 4 sistemski ram memorija neka od verovatno 2x4, 5. na samu grafiku sto je zadnja mogucnost 6. na intel HD gafiku koja se nalazi u samom procesoru koji je nazalost BGA cip i tu dolazi do komplikacija posto koloko se vidi da su sare u samo startu win sistema a tu se koristi obavezno Intelova grafika pri paljenju pa tek onda Nvidia.... ako nije slucajno namesteno u biosu da se dize sistem uz Nvidiju sta ja neverujem da uopste ima opcija... verovatno ima jos necega sto se nisam trenutno setio .....
Moj iskreni savet odmah kod prodavca , pokazati i ispricati sta se desava i to resiti na takav nacin...
Nov ti je LT a to ce se sigurno 100% desti ponovo i verovato u sve vecoj meri dog skroz ne zakuca ... veruj mi moze da bude i neka glupost koju sam naveo ili nisam ali to nesme da se dogadja NIKAKO !!!

Pozdrav Kalisko
 
@Kalisko

Zamenili ljudi za novi, već rešio još u četvrtak ali hvala za info. :)


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Kaze serviser ako su hard disk i memorija ispravni da bi zamenom ploce morao laptop da se pokrene, da nema sta vise da stvara problem.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka


Kolko sam razumeo da je grom sj... o plocu. Ne cudi me da si u velikoj dilemi sta da radis ali evo od mene neki svet. Ako je crko i punjac onda je doslo i do strujnog udara na samoj ploci, sto zanci da je riknuo neku ulazni mosfet (mogu da budu i vise) ili neka od naponskh zavojnica a mozda i pored svega i neki od sitnih elemenata pa sve do ENE cipa .
Znaci ploca kao ploca nije sigurno crkla (ima i izuzetaka gde napon sprzi i plocu ali veoma retko) ima ona svoje zastite koje prvo crknu pa tek onda cela ploca...
zavisi gde je probio napon.
Neznam o kom laptopu je rec konkretno da bih ti reko po mom misljenju sta da radis ali svakako odlazak kod DOBROG servisera da to sredi ako uopste moze i da ti LT radi ... tu si na svome i znaces sta ti je sa LT , a sto se tice druge ploce retko mozes da nadjes (ali ipak moze da se nadje dobra ploca) dobru plocu jer nikada naznas sta je sa tom istim drugom plocom i td. misljenja san da servis mora da kosta oko 50e ako ne i vise ali da je bolja varijanta nego ploca .... jedino nova ploca iz Kine.... a i to je sumnjivo , neznas sta ces da dobijes a vec si platio.

Napisi o kom modelu se tacno radi ...mozda mogu da pomognem..

Pozzzz
 
Kolko sam razumeo da je grom sj... o plocu. Ne cudi me da si u velikoj dilemi sta da radis ali evo od mene neki svet. Ako je crko i punjac onda je doslo i do strujnog udara na samoj ploci, sto zanci da je riknuo neku ulazni mosfet (mogu da budu i vise) ili neka od naponskh zavojnica a mozda i pored svega i neki od sitnih elemenata pa sve do ENE cipa .
Znaci ploca kao ploca nije sigurno crkla (ima i izuzetaka gde napon sprzi i plocu ali veoma retko) ima ona svoje zastite koje prvo crknu pa tek onda cela ploca...
zavisi gde je probio napon.
Neznam o kom laptopu je rec konkretno da bih ti reko po mom misljenju sta da radis ali svakako odlazak kod DOBROG servisera da to sredi ako uopste moze i da ti LT radi ... tu si na svome i znaces sta ti je sa LT , a sto se tice druge ploce retko mozes da nadjes (ali ipak moze da se nadje dobra ploca) dobru plocu jer nikada naznas sta je sa tom istim drugom plocom i td. misljenja san da servis mora da kosta oko 50e ako ne i vise ali da je bolja varijanta nego ploca .... jedino nova ploca iz Kine.... a i to je sumnjivo , neznas sta ces da dobijes a vec si platio.

Napisi o kom modelu se tacno radi ...mozda mogu da pomognem..

Pozzzz
Laptop je Acer Aspire V3-571g (Intel i5 3210m, gt630m, 500gb). Krenucu od pocetka. Jednog groznog popodneva udari grom i stradaju mi laptop i lcd tv. Celokupnom komsiluku slicne stvari stradaju, 50m dalje je grom direktno udario u kucu. Tv je bio pod garancijom pa je bio spasen. Laptop sam odneo kod servisera br. 1 u mom mestu gde smo proverili punjac i ustanovili da je stradao, probao je on neki njegov i punjac se iskljucivao pri ukljucenju u laptop. On mi je predlozio glavni Acer servis u Beogradu. 10 dana kasnije je laptop vracen u servis u mom mestu gde su mi saopstili da je sve u njemu crklo i da ne vredi popravljati. 10-15 dana kasnije ga odnesem kod majstora br. 2 u komsiluku koji kaze da samo treba staviti novu plocu kad se pojavi na oglasima. Stojao je par meseci kod njega nista nismo resili, i vratim ga kuci. Jedne veceri smo sa bratom bili raspolozeni za cackanje, skinem hdd sa laptopa i prikacim na desktop i hdd radi kao nov. Bratu sam dao ram memoriju koju je on stavio u njegov laptop i radi i ona. Pre neki dan sam skinuo procesor sa laptopa i on deluje normalno. Sad je se pojavila maticna ploca https://m.kupujemprodajem.com/Acer-V3-571G-za-delove-45210574-oglas.htm#mhs0-1492965175915 .
To je celokupna prica.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Procitao sam sve sto si napisao ... ako je ova ploca kao na slikama dosta dobro je poznajem ...vise puta sam je radio...

E sad kolko vidim tvoj LT ima slabiju grafiku nego ova na KP a prodaje je za 60e. Ponuda je izuzetno pristojan ....

Kontaktiraj tj. pozovi prodvca i popricaj malo o tom LT. tj sta se desilo ... da li je pao ili je udaren pa je puko panel...

Saznaj sto vise mozes od istorije LT ... kako je odrzavan ciscenje , paste, gume (termane) kuler hladjenje i sve sto mozes..

Obavezno uporedite seriske brojeve na samoj ploci tvog LT i ploce te koju bi kupio... moze da ima malih razlika ali se da srediti pogotovo oko nekih knektora
koji nisu na istom mestu ali to srviser bi trebalo da sredi... lepo uporedi... i td.... sto vise informacija to bolje

Cena primamljiva ali ti treba da se pitas zasto je takva jer oglas ispod tog je isti LT sa gorom grafikom i kosta 380e
e sada da li sam "ja" lud da prodajem u delove LT od 400e ili 300e ako na njemu sve radi sem
polupanog LCD panela koji kosta od 35 do 60e ....o tome ti moras sam da razmislis i da vidis sta ces ....

Garancija ... stanje grafike , ram mem na grafici i td. to morate sami da utvrdite sa kupcem.

Pomogao bi rado ali ne znam odakle si i mislim da ne smem da ti nudim nesta sto je van pravila foruma ...a mozda i nije...

Pozdrav Kalisko
 
Cena primamljiva ali ti treba da se pitas zasto je takva jer oglas ispod tog je isti LT sa gorom grafikom i kosta 380e
e sada da li sam "ja" lud da prodajem u delove LT od 400e ili 300e ako na njemu sve radi sem
polupanog LCD panela koji kosta od 35 do 60e ....o tome ti moras sam da razmislis i da vidis sta ces ....

E ovo ti je dobra primedba. Kako oni prodaju maticnu plocu za 7500din, procesor za 4000 din, panel za 6000 din, hardovi po 3000din, ram memoriju 2000 din, tastatura 2000din. Znaci tom logikom bi laptop trebalo da bude oko 200 a ne 400e
 
Ne treba 10, manje :)

Gde si ti ?
 
Ljudi, da se javim opet. Kao što rekoh, zamenio sam u Gigatronu laptop za novi zbog onog problema sa graphics glitches. E sad ovaj novi ima probijanje svetlosti, imao je i prethodni model probijanje ali ovaj ima malo jače, posebno u donjem levom uglu.

Sad ne znam da li je ovo prihvatljivo ili da se žalim i na ovo? Vidi se u mraku i na tamnim pozadinama.
f8992fc6fa27e49cc6c6f78515b1194d.jpg
152dd2314d4feecdac6b931fc91f31f7.jpg


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Na kraju odneo u Gigatron, reklamirao. Ljudi mi ponudili povraćaj novca, ja probao par Lenovo modela koji su bili slabiji od ovog HP-a i na kraju se ipak odlučio za povraćaj novca.

E sad, s obzirom da sam platio platnom karticom rekli su mi da će mi novac biti uplaćen za 15 dana.

Kakva su vam iskustva, koliko se čeka da novac bude uplaćen na račun?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Pozdrav svima!

Odavno imam problem sa touchpadom na laptopu i ne znam šta da radim..

U pitanju je HP 255 G3 (J0Y35EA) 15.6", AMD QC A4-6210/4GB/500GB/AMD

Uzeo sam ga možda pre nekih godinu dana..

Problem je u tome kada ne diram jedno vreme touchpad i krenem da pomerim strelicu on mi otvori start ili zumira sliku, pogubi se skroz..

Zanima me da li neko zna u čemu je problem?
 
Da li je to multitouch pad?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Imam HP DV3 pavilion, da li je normalno da greje solidno, dakle na dnu levo solidno zagrejana plastika nakon 10 min od paljenja? radi inace ok.. sta mogu sam odraditi bez servisa za pocetak? hvala

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Pa "normalno" nije, ali da li je uobicajeno za tvoj model - ovde ispada da jeste. Kupi cooling pad, ni servis tu ne moze pomoci.
 
Imam laptop Asus K61 koji ima malo problematicnu grafiku i greje se nakon nekog vremena koriscenja,temperatura dodje kad ga opteretim do 82/83 c.Koristim neki s cooler mater postolje tj hladnjak od 2500 k ,kupljen u Gigatronu mada ni on ne pomogne nekad.Da li se isplati da uzmem neki jos jaci kuler,skuplji,sa jacim ventilatorima ili da ne ulazem u njega i pocnem da stedim za novi lap.Inace ovaj model je vrhunski,od 2009 ga koristim.
 
To nisu strasno visoke temperature, pogotovu za leto - ne shvatam samo da li su to temperature kucista, procesora, grafike..? Postolja za hladjenje veoma malo pomazu po mom iskustvu sem ako nije direktno pod komponentama (skines back cover ili sta vec imas mada ne preporucujem zbog ventilatora laptopa i drugih razloga). Bolje malo downclockuj grafiku/cpu ako ti smetaju te temperature.
 
Na laptopu sam skoro zameni paste na procesoru i grafickoj,prvi put od kad je kupljen laptop,kad sam skinuo hladjenje na procesoru i grafickoj je bila tona paste,fabricke,i drugar mi je zamenio stavio bas onako malo taman kolko treba,ali temperature su i dalje bar po meni velike,kada igram neku igru cpu ide do 85,86 a gpu do 91 stepen,u cemu je problem?? takve su bile i pre menjanja paste temperature.
 
Nazad
Vrh Dno