Šta je novo?

Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

Problem:
HP laptop (ventilator) se dere kao magarac.
Rešenje: HPFanControl programčić i sada ćuti kao riba.
 
Kupovinom laptopa Asus L502 MA XX0036D u Tehnomaniji 24.12.2015. godine i registrovan u okviru ASUS Promocije Registracioni broj (ID): 152432 napravio sam sebi problem i imam potrebu da neprijatno iskustvo podelim sa sto vecim brojem potencijalnih kupaca laptopa. Od kupovine u radu su se pojavili problemi sa Wi fi konekciom tog uredjaja. Cesto je konekcija nemoguca a i kada mi uspe da se konektujem signal je slab i jako sporo radi.Obratio sam se, 1. marta 2016. godine, ovlascenom servisu u Beogradu,Kim teku i dobio odgovor da uređaj nema podršku za windows 7 . Na uređaju je potrebno instalirati windows 10 64 bit i windows 8.1 64 bit i za te operativne sisteme imate podršku ASUS-a.

Postupio sam po preporuci, ali problem nije resen. U. oktobru 2016. godine , poslao sam uredjaj u Kim tek servis iz koga su me izvestili telefonom da postoji fizicko ostecenje uredjaja, pokidan je kabl koji je antena za wifi karticu i da uredjaj ne podleze garanciji jer je otvaran.

TO NIJE TACNO, kod mene od kupovine do dana predaje servisu NIJE OTVARAN.

Uredjaj je kupljen 24.12.2015. godine i nije otvaran ni u bilo kom sevisu ni od mene. Nema racionalnog objasnjenja zasto bih to cinio sa novim laptopom. Ako je dijagnoza majstora tacna ( ne znam kako je dosao do tog zakljucka!!!) uredjaj je kupljen sa ostecenjem u Tehnomaniji koja je odgovorna za kvar.

O tome sam odmah poslao e mail Kim tek servisu i Asusu! Nista po mojoj reklamaciji nije uradjeno!!!Meni je ostalo da placam kredit za neispravan laprop do kraja 2017. godine!

Prevaren sam od Tehnomanije, Asusa i Kim tek doo servisa da bi mi bilo onemoguceno pravo iz akcije “100% pouzdan jer ako se pokvari u prvih godinu dana vracamo i novac i popravljen laptop”.

Tpliko o njihovoj poslovnosti.

Moj savet je:
Ne kupujte NISTA u Tehnomaniji!
Ne kupujte NIKAD Asus proizvode!
Ne servisirajte NIKAD i NISTA u Kim tek servisu doo!
 
Problem:
HP laptop (ventilator) se dere kao magarac.
Rešenje: HPFanControl programčić i sada ćuti kao riba.

Дере се са разлогом, или је запрљан вентилатор које може да се отвори и подмаже уљем у већини случајева или се дере зато што се греје лап(накупи се прашина код хладњака и буде малтене густине као тепих). У принципу отвори лаптоп ако можеш(ако није у гаранцији више) и очисти свакако хладњак и вентилатор.
 
Poslednja izmena:
Kupovinom laptopa Asus L502 MA XX0036D u Tehnomaniji 24.12.2015. godine i registrovan u okviru ASUS Promocije Registracioni broj (ID): 152432 napravio sam sebi problem i imam potrebu da neprijatno iskustvo podelim sa sto vecim brojem potencijalnih kupaca laptopa. Od kupovine u radu su se pojavili problemi sa Wi fi konekciom tog uredjaja. Cesto je konekcija nemoguca a i kada mi uspe da se konektujem signal je slab i jako sporo radi.Obratio sam se, 1. marta 2016. godine, ovlascenom servisu u Beogradu,Kim teku i dobio odgovor da uređaj nema podršku za windows 7 . Na uređaju je potrebno instalirati windows 10 64 bit i windows 8.1 64 bit i za te operativne sisteme imate podršku ASUS-a.

Postupio sam po preporuci, ali problem nije resen. U. oktobru 2016. godine , poslao sam uredjaj u Kim tek servis iz koga su me izvestili telefonom da postoji fizicko ostecenje uredjaja, pokidan je kabl koji je antena za wifi karticu i da uredjaj ne podleze garanciji jer je otvaran.

TO NIJE TACNO, kod mene od kupovine do dana predaje servisu NIJE OTVARAN.

Uredjaj je kupljen 24.12.2015. godine i nije otvaran ni u bilo kom sevisu ni od mene. Nema racionalnog objasnjenja zasto bih to cinio sa novim laptopom. Ako je dijagnoza majstora tacna ( ne znam kako je dosao do tog zakljucka!!!) uredjaj je kupljen sa ostecenjem u Tehnomaniji koja je odgovorna za kvar.

O tome sam odmah poslao e mail Kim tek servisu i Asusu! Nista po mojoj reklamaciji nije uradjeno!!!Meni je ostalo da placam kredit za neispravan laprop do kraja 2017. godine!

Prevaren sam od Tehnomanije, Asusa i Kim tek doo servisa da bi mi bilo onemoguceno pravo iz akcije “100% pouzdan jer ako se pokvari u prvih godinu dana vracamo i novac i popravljen laptop”.

Tpliko o njihovoj poslovnosti.

Moj savet je:
Ne kupujte NISTA u Tehnomaniji!
Ne kupujte NIKAD Asus proizvode!
Ne servisirajte NIKAD i NISTA u Kim tek servisu doo!

Mozes kupiti neki usb wireless mini kao privremeno resenje ima za 200-300 dinara na oglasima , los wifi signal nije nista cudno ako je neka low budget wifi kartica u njemu , malo deblji zidovi mogu praviti problem , probaj da stavis ruter u hodnik ili negde blizu gde najvise laptop koristis.
 
Imam i ja jedan problem , zanima me koje je najbolje resenje za svetlece i mrtve piksele na ekranu , imam ih par komada na laptopu 4-5 komada , pustao sam one testove da treperi brzo monitor satima i nema vajde , pritiskao sam prstima isto nista.
 
Da zameniš ekran ili da ne obraćaš pažnju na mrtvake, trećeg nema...
 
!

Prevaren sam od Tehnomanije, Asusa i Kim tek doo servisa da bi mi bilo onemoguceno pravo iz akcije “100% pouzdan jer ako se pokvari u prvih godinu dana vracamo i novac i popravljen laptop”.

Tpliko o njihovoj poslovnosti.

Moj savet je:
Ne kupujte NISTA u Tehnomaniji!
Ne kupujte NIKAD Asus proizvode!
Ne servisirajte NIKAD i NISTA u Kim tek servisu doo!

Odavno su oni za izbegavanje, iz vise razloga, kao i winwin, alti i jos neki...


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ja sam imao par reklamacija u WinWin-u i prihvatili su, čak sam se i sam čudno na ljubaznosti :) Jedan ssd od 128gb koji sam kupio polovan, imao sam samo kopiju računa jer je prethodni vlasnik kupio celu konfiguraciju i nije mogao da mi da original račun samo za ssd. Uvažili su tu kopiju i dali mi novi ssd posle 5 dana, cak je taj novi bio od 256 gb jer nisu vise imali takav model sa 128gb.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Nisi me razumeo. Ali ne bih da elaboriram temu na forumu koji se ne bavi time ;)
 
Lenovo Ideapad Z510
kao i cini mi se koliko sam guglao, vecini ljudi koji poseduju ovu sad vec ne toliku zverku, posle godinu dana crkne baterija jednostavno..
da li neko ima neku nasu radnju(u srbiji ili na balkanu da salju za srbiju) koja ima ovu bateriju? ja sam pre par meseci nasao u beogradu za 9 hiljada, sto je preterano, jer je po netu od 25e+55e. Nasao sam na ebay-u, amazonu takodje, ali ne mogu da narucim jer navodno postoji problem sa shippingom, tj ne shippuju za srbiju, vise oglasa sam pokusao, uvek isti rezultat. Na aliexpresu je preko 50e sto mi i nije isplativo i to mi je poslednja opcija s obzirom da ce da me oderu i za carinu.. ako neko moze neka mi pusti link sa baterijom(ne mora biti original naravno tj. ja ni nisam nasao original bateriju nigde) default baterija je bila 4cell 2200mAh, a moze i jace, samo da uspem da je narucim nekako... hvala unapred, svako dobro!
 
Da li je neka filozofija dodati SSD u laptop makar izbacio dvd kompletno ?

U pitanju je HP Pavilion DV6-6C47CL. Necu imati garanciju pa me zanima koje su sanse da u servisu nesto bude "sje***o" ? Ne bih da sam pipkam tu, nisam do sad imao nekog kontakta sa laptopovima.
 
Nije nikakva filozofija. Ja sam na HP ProBook-u izbacio DVD-ROM i umesto njega ubacio HDD, a na mesto HDD stavio SSD. Nisam znao da li je protok sa DVD isti kao i sa HDD, pa sam zato promenio mesto HDD-u da bi iskoristio sve blagodati brzine SSD.
 
Acer Aspire v3 571g mi je stradao prosle god od grmljavine, nosen u Acer servis u BG gde kazu da je totalna steta i da je sve crklo. Pre neki dan izvucemo HDD, prikacim ga na desktop i prikaze 100% health i performance, hard disk status is perfect. Ohrabreni tim resimo da stavimo ram memoriju (4gb) kod brata u laptop i ona normalno funkcionise. Prosto za ne verovati. Hdd sam prikacio sa 2 srafa sa strane valjda mu nece nista biti:
zwm5xi.jpg


Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Nisam imao pametnijeg posla danas pa sam rasparcao laptop i izvukao maticnu plocu koja je stradala od grmljavine:
6p2q76.jpg

Nema nigde u oglasima neke polovne koju bih mogao da testiram.
 
Poslednja izmena:
Gde bih mogao u Beogradu, da zamenim par slova na tastaturi ? Jel menjao neko ? Pukla je plastika što ide ispod...

HP 635
 
Poslednja izmena:
Nađi celu tastaturu, verovatno ima na oglasima...
 
Ima kineska, oko 3000, ne bih, nova orginal iz Nemačke ovlašćeni servis 6000...

Tri slova, odnosno plastike ispod 3 slova, Q, Z, R... Dal da uzmem polovnu, celu zbog toga ?
 
Uzmi celu. Nije toliko skupo, a da nadjes par slova, opet bi morao da kupujes neku pa bi ti (kad ukalkulises i kolicinu za**bancije oko menjanja par slova) doslo na isto. Inace, te tzv. kineske sam dosad redovno ugradjivao posto ljudi nece skuplje da pazare, i nikad dosad nisam imao reklamacije :)
 
Čekaj, ti si bavis time ?

Ako nadjem, slova q,z i r , što bi opet kupovao neku ? Mislim ja imam slova, sve je tu, ali ona plastika, mala ispod se zeznula... ostalo je sve ok sa ostalim slovima
 
U pravu je covek, ako su ti stradala 3 slova (i to nisu jedna do drugog), solidna je verovatnoca da ce stradati jos neko.
 
Jesu stradala mojom krivicom. Ja sam polomio one plasticne drzace male koje drze tastere, ispod, pokusavajuci da pokupim rakiju pre godinu dana. [emoji3] i uspeo sam sve ostalo radi, i ta 3 slova rade, ali ne stoje kao i ostala...
 
Jeftine su tastature i lako sm zamenio...ali se ispostavilo da je nesto drugo crklo:wall: Isto ne radi red slova kod nove
 
Ne znam što bi se mlatio sa time. Neće to biti nikada kao novo. Pogledaj na AliExpress-u, za 10$-ak dolara imaš cele tastature...
 
Imao sam te zabice na nekom Acer-u, i dete mi jednog dana odusevljeno prilazi (tad je imao malo preko 2 godine) i kaze "tata, nabavio sam zetone za autice" i otvara ruku punu dugmica koje je pocupao sa laptopa :D Muka ziva vratiti na mesto, neki su posle ostali labavi.
 
[emoji3] Ja sam jurio rakiju, da muka... i kod mene su ta 3 labava, ali radi sve, prijala mu domaća
 
Jel si siguran da je polomljeno? Mozda samo treba da se stavi u odredjeni polozaj i kad se pritisne onda se spoji dugme i ta plastika.
 
ima sa strane 2 plasticne kao iglice [emoji3] e sad na ova tri slova imam po jednu. Nadam se da se vidi

IMG_2917.JPG
 
Nazad
Vrh Dno