Šta je novo?

Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

Instalirao sam to ali isto se dešava. Kada pokušam da pošaljem piše Viber nije mogao da otkrije video uređaj proverite da li je uređaj povezan i uključen.
 
Uh, ja sam zaboravio da napomenem da je laptop u pitanju.
 
Ja sam stavio HDD u caddy pošto se nije drugačije moglo podesiti da sistem butuje sa SSD-a u UEFI modu. Nikakve razlike u temperaturi nisam primetio, ali opet verujem da i to zavisi od modela do modela. U pitanju je HP Probook 455 G1.
 
Moze biti da je otisla web camera odradi ovaj test https://www.onlinemictest.com/webcam-test/ koji Windows imas? To je laptop cini mi se iz 2010.

Ti si izgleda bio u pravu Izgleda da kamera ne radi ali Nije mi jasno kako jer kamera je normalno radila pre restartovanja. Pokrenuo sam onaj test što si mi poslao link sve radi normalno osim kamere. Takođe sam i instalirao drajvere ali opet ništa isto se dešava kada pokušam da pozovem nekoga preko Vibera
 
Cim budem kuci ja cu da probam.Javicu sta bude
Verovatno si video što sam pisao ali da ti javim da ipak ništa nisam uspeo ni sa tvojim drajverom. Sve mi se čini kao da mi je kamera crkla mada opet ponavljam kao što sam tamo napisao radila je potpuno normalno pre restartovanja
 
Jedino da pokusas da oboris Windows pa da vidis na novom hoce li raditi.
 
Ne verujem da se tek tako pokvarila. Moraš da proveriš u menadžeru uređaja (device management) da li si ubacio pravi drajver.
 
Upravo sam rešio problem sa kamerom. Kao što sam i rekao kamera nije u kvaru radi normalno nego nisam ja bio instalirao driver kako treba. Hvala puno ako nekako mogu da se odužim slobodno recite. Znači nebeski letač i Zeković Hvala vam puno
 
A znate li možda Kako da gledam televiziju preko interneta na laptopu? Na telefonu i na tabletu mi radi normalno ali preko laptopa neće. Gledam onaj sajt jagledam.com preko njega gledam televiziju i ne može nikako da mi se pokrene slika. Instalirao sam vlc player i podesio ali opet nikako neće da se pojavi slika kada uđem tamo dok kao što rekoh na telefonu i na tabletu radi normalno. Znate li možda šta o tome kako da namestim taj vlc player da bih gledao jer očigledno je problem do njega a sve sam pretražio i ne mogu da nađem gde je problem?
 
Mislim da mora Firefox jer samo u njemu radi VLC plugin ali mozda ne radi na ovom novom Quantum Firefoxu pa mora starija verzija. Za RTS imas sajt RTS Planeta a za Android probaj i Orion TV.
 
Greota je koristiti nešto drugo pored Kodija za tu svrhu..

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Čudan problem koji se pojavio u poslednjih 7 dana. Podigne se sistem i sam miš krene da klikće levi ponekad desni klik nonstop. Držim power dugme par sekundi da se zaključa, pa kad se ulogujem ponekad se popravi samo od sebe, češće ne. Ako miš radi ok, na primer otvorim chrome i zablokira neće da otvori drugi tab na klik ili drugi program u taskbaru. Ctrl + broj hoće da promeni tab, windows dugme radi, alt + tab radi, ali miš na klik neće ništa da otvori. Isto hoće ponekad da se popravi kad zaključam pa otključam laptop ili sam od sebe posle 20ak min otprilike.
Skenirano sa malwarebytes, zemana, hitman itd ništa. Original windows 10 na lenovo t420 star nekih 5 godina
 
Ne verujem da je miš jer ga nosim na posao i normalno radi sve bez greške. Zanimljivo je što je uvek isti šablon kako zabaguje i kako se popravi.
Sad ima update čini mi se da prvi put vidim "Some settings are managed by your organization". Znam da ovo imam na poslu, ali kući nemam nikakvu "organization" iznad svog naloga. Takođe primetio sam ove probleme od kad sam instalirao piratsku verziju IBM SPSS Statistics programa. Obrisao sam ga preko revo uninstaller ali i dalje su ostali problemi. Evo sad već radi sat vremena bez greške normalno sve.
 
Da li neko ko je stavljao umesto DVD fioke > HDD fioku moze da mi kaze da li se kod njega isto manifestuje kao kod mene,
20180722_164549.jpg
(sa leve strane maske dvd-a ka desnoj, maska-tastatura laptopa koja pokriva taj deo ide u blagom luku, znaci savija se sa jedne ka drugoj strani dvd-a celom duzinom)

radi se o ovoj fioci,
20180407_075309.jpg 20180722_161345.jpg 20180722_161350.jpg
 

Prilozi

  • 20180721_183803.jpg
    20180721_183803.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 76
Nazad
Vrh Dno