Šta je novo?

Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

Nista cudno za Atheros jos ako su debeli zidovi po kuci to dodatno pravi problem.
 
Laptop i ruter su konstantno na 2 metara.
Da li da ga nosim u MTS poslovnicu na reklamaciju ako sam iscrpeo sve varijante rešenja?

Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока
 
Pošto je laptop nov i u garanciji, svakako ga nosi na reklamaciju. Možeš pre toga da probaš kako se ponaša kada je povezan na neki drugi WiFi ruter.
 
Pozdrav,

Molim Vas za preporuku za dobar laptop servis u BG-u.

Imam sledeći lap top: Toshiba Satellite L50-A. Nisam ga lepo otvarala (uvek sam hvatala za ćošak ekrana umesto po sredini) i sada je neka plastikica kod šarke pukla i malo se odvojila plastika sa okvira ekrana. Možete videti na slikama:

20180924_005107.jpg20180924_010423.jpg

Bitno mi je da je servis profesionalan, pouzdan i pedantan! Laptop sam ja koristila ali nije moj, a osoba u čijem je vlasništvu ga je čuvala kao oči u glavi. Iz tog razloga mi je bitno da to popravi neko ko će to odraditi vrhunski i neće oštetiti kućište prilikom rada. Nadam se da se ne koriste lepkovi za ovakve popravke. Da li ste imali sličan problem?

Hvala vam na pomoći i savetima!
 
Pozdrav, juče mi je stigao nov laptop, u pitanju je hp 15-db0013nm. Sve radi kao treba ali sam jutros primetio razmak izmedju ekrana i plastike, najvise na desnoj strani. Zanima me jel ovo normalno ili da vracam laptop? Trazio sam puno po guglu ali nema jasnih odgovora, negde pise da je ok negde da nije.
 

Prilozi

  • 20181004_104348.jpg
    20181004_104348.jpg
    1 MB · Pregleda: 46
Imam problem sa laptopom u pitanju je Dell inspiron m5030. Kad ga uključim nekako je slika raširena malo i jednostavno nije onako kako treba.Pise na ekranu sledece: No AMD graphics driver.or the AMD driver is not functioning properly.Please install the AMD driver appropriate for your AMD hardware. Bukvalno sam napisao od reči do reči kako piše ako neko može da mi pomogne Kako da rešim problem neka napiše bio bih mu puno zahvalan.
 
Ta serija je poznata po kvarovima, nije iskljuceno da je do grafickog cipa.
Ma ne verujem samo mi je potreban tačan drajver izgleda. Instalirao sam drajvere koji mi nije Zeković napisao ali izgleda nije taj driver Našao sam i 4200 koji bi trebalo da je za njega ali očigledno nije i taj jer vidim da se pojavilo sad žuto ispod
 
koji je sistem na njemu?obriši sve drajvere sa display driver uninstallerom iz safe mode-a i ako je neko moderniji windows pusti windows update da skine drajver,ili sa nekim od viđenijih driver programa (driverindentifier,driverbooster...)
 
koji je sistem na njemu?obriši sve drajvere sa display driver uninstallerom iz safe mode-a i ako je neko moderniji windows pusti windows update da skine drajver,ili sa nekim od viđenijih driver programa (driverindentifier,driverbooster...)
Resio sam problem.Nije bio odgovarajuci drajver.Nasao sam drajver instalirao i sad normalno radi. Samo me čudi što nije onaj drajver koji bi trebao da bude nego sasvim drugi ali nema veze bitno je da radi.
 
Imam problem sa laptopom,model je Asus A95V.
Kad se ukljuci slova Y H N I K , i brojevi 5 6 rade,cim se komp malo zagreje navedena slova i brojevi prestaju sa radom.Znaci to mu dodje kao skup slova/simbola u dijagonali ...
Nista nije prosipano po laptopu niti je udaran.
Ima li neko ideju sta to moze da bude ?
 
Imam Acer v3 571 kome je crkla maticna ploca, sada bih hteo da laptop rasturim u delove pa me zanima kako mogu da testiram displej da li funkcionise? Moze li to da testira neki laptop setvis?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Treba ti ispravan laptop i ako je isti konektor moze da se proba, dimenzija nije bitna. Na primer klasican ekran LED sa 40pin konektorom moze i manji i veci da se proba na 15.6 modelu. Postoje testeri da se kupe, ne znam da li ih neko ima.
 
Igra slika, trouglići, treperi, meša se.
Lap top, star 3 godine.
Softver ili hardver?
a3b66dfdba2296525d0171ec14e4f862.jpg
 
Grafička...

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
prvo proveri temperature sa hwinfo - sensors only pa ako nema pregrejavanja ocisti sve drajvere iz safe mode-a sa display driver unistaller-om pa ako bude isto skini strelec usb i po butu imas u meniju pod "drivers" '- install video driver' i vidi dal' ce i tu isto da se desava.alternativno mozes i linux liveboot ali nema garancija da ces pod linuksom imati punu akceleraciju pa mozda i ne prikaze problem,strelec i drajver su sigurniji metod.
 
U pitanju je Lenovo z7080, i5520u, geforce 840m.
Sad sam u putu pa ću probati sutra sa drajverima.
 
Juče se desio problem dok je bio prikačen na monitor.
Mislio sam da je možda do kabla, ali je samostalno nastavio da se ponaša isto kao gore na slici.
Ugasio ga na pola sata i kada sam ga ponovo upalio sve je bilo isto.
Kasnije ga nisam palio tokom dana/noći i jutros upalim sve ok.
Odradim deinstalaciju sa DDU i instaliram ponovo i za sada je sve ok.
Čudno.
 
Nazad
Vrh Dno