»RSS Benchmark sajt

Strana 51 od 51 PrvaPrva ... 414748495051
      Prikazani rezultati od 751 do 759 od ukupno 759

Tema: Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

Member Avatar korisnika Filip.ue
        Na forumu od
        Oct 2012
        Poruka
        187
        I ja sam imao isti problem sa HP 250. W7 - nece da moze...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Newcomers
        Na forumu od
        Jul 2017
        Poruka
        3
        E drustvo imam jos jedan problem, instaliram Windows, skinuo torrent koji ima najvise seedera (team OS), odradim windows update, jer to je izgleda sad jedini nacin da dobijes drajvere koji zapravo rade za HP, kad posle update-a mi povuce sa mreze valjda hotmail nalog od zene i svastike i trazi mi neki lenovo veriface, zena koristi lenovo laptop... Iskljucio ga par puta kad mi se ulogova na moj user koji sam mu napravio prilikom instalacije.. Sta da radim ako mi se ponovo desi ovo? Znaci vec drugi dan placem za sedmicom...

Member Avatar korisnika Borgof
        Na forumu od
        Dec 2009
        Poruka
        1.164
      4. Moja mašina
        • CPU: Intel Celeron 1840
        • MoBo: GigaShit B85M-DV2
        • RAM: Patriot 8GB DDR3 @1600
        • VGA: GTX260 Gainward
        • MON: Sljamsung
        • HDD: Patriot Blaze 120GB SSD
        • OPT: Nada!
        • Case: LC Pro-928b
        • SND: Int.
        • LAP: Lenovo G50-30
        • INET: DSL
        • Ostalo: L650
      5. Dell Inspiron 15

Ljudi, jel imao neko iskustva sa Dell servisom za laptopove? Uzela devojka 2015 u novembru/decembru Dell Inspiron 15 u WW (DC Pentium, 4GB RAM, 500G HDD, GForce 820) i poslednjih pola godine, možda malo jače umire polako.

Prvo je krenulo sa zvučnicima, riknuo je jedan, pa je i drugi počeo da krči dok nije zveknuo skroz, nakon toga sam primetio da se na monitoru pojavila bela linija širine 2cm duž celog ekrana u donjem uglu - kao da izbija svetlo jače nego što bi trebalo ili je pak oslabilo u ostalim delovima ekrana (nešto od ta dva), takođe ima i kružna fleka prečnika 2cm u gornjem levom uglu sa istim simptomima.

Pre par meseci je poceo da baca random BSOD-ove, gledamo film i on zabode. Kontao sam možda je i RAM odapeo, medjutim danas joj zabode komp i uopšte neće da prođe boot. Startup repair ne pomaže, kao ni system refresh - izbacuje poruku system refresh is not possible (izbaci error, ali nikakav code uz to).

Spremim ja USB instalaciju Win 10 sa MS sajta i pokrenem i izbaci mi error pri instalaciji da ne može da formatira particiju i da je instalcija prekinuta. Restartujem komp i uđem u Dell diagnostic i tu mi izbaci error sa slike u attachmentu. Dakle zveknuo je i HDD. Odlagali smo slanje na reklamaciju zbog zvučnika i monitora zbog toga što ne može da bude bez kompa toliko dugo, međutim sada idemo na more za 2 dana pa ću ga i poslati u servis.

Ono što mene zanima je koje su šanse da će se raditi kompletna zamena uređaja, a koje da će menjati delove s obzirom da je toliko stvari crklo? I da li neko ima iskustva sa Dell servisom (System One)? Koliko su ažurni, da li će odugovlačiti sa reklamacijom?
        Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	d_a8KJAMSXO7bH0Ao3UceA.png‎ 
Views:	53 
Size:	713,7 KB 
ID:	235369  

Member Avatar korisnika korisnik2007a
        Na forumu od
        Jun 2007
        Poruka
        1.024
        System One je po mom iskustvu (istina za Acer) uzasan servis, veoma lako su odlucili da moj uredjaj ne podleze uslovima garancije i da ce me zamena ploce (koja je otisla bila) skoro kostati vise nego sto me je kostao laptop. To je mada bilo pre godinu-dve, mozda je sad situacija bolja ali ne bih nista ocekivao.

Sto se tice greske, po broju greske i guglanju pise da je mozda samo kabl zeznut ili nesto slicno - no ne garantuju da je to. Vise ne znam, nisam upucen.
        "Life itself is only a vision...a dream."
        Mark Twain,The Mysterious Stranger

Member Avatar korisnika Typhoon.X
        Na forumu od
        Apr 2004
        Poruka
        1.066
      8. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7-4790 w/ Corsair H70 Core + 2x Noctua NFP121300 PP
        • MoBo: Gigabyte Z97X-UD5H
        • RAM: 4x4GB Transcend AXERam DDR3 2133Mhz CL10
        • VGA: MSI GTX970 Gaming 4G
        • MON: DeLL UltraSharp UP2716D
        • HDD: Samsung SSD 840 EVO 250GB + Samsung MZNTE256HMHP + Samsung MZVLV256HCHP + Hitachi HDS721010CLA330
        • OPT: Xternal LG GP08NU6W
        • Case: CoolerMaster 690 II Advanced | CM 800W Silent Pro Gold (RS-800-80GA-D3)
        • SND: FX-AUDIO DAC-X6
        • LAP: Dell Latitude E5570
        • TV: LG 50UH635V | LG 32LH6047
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Logitech K800 | Performance MX | Nexus 6P | ASUS RT-AC1200G+ | Sennheiser HD518
      9. Greska sa slike znaci da je crkao HDD (zbog cega si 99% i dobijao BSOD-ove). Zamenu celog uredjaja ces tesko dobiti pri prvom servisu za uredjaj star skoro dve godine, verovatno ce srediti navedene probleme i vratiti ga.

Od servisa za Dell pored System One imas Nepo system u BG-u, i Pin Soft u Novom Sadu, sa kojima su koliko sam mogao da procitam, ljudi imali manje problema...
        Menjao Typhoon.X : 28.08.2017. u 09:16
        THOU SHALL NOT BE LAME !!!

Na forumu od
        Dec 2009
        Poruka
        1.164
      11. Moja mašina
      12. @korisnik2007a
        Izvadio sam HDD da sačuvam podatke jer znam da oni u servisu to neće uraditi (pitao sam ih pre toga da li smem, da ne bude da zeznem garanciju), HDD sentinel prikazuje loše sektore - 8 komada. Ono što me brine je da takođe pokazuje da to još uvek nije replacement threshold - međutim kao sistemski, hard je neupotrebljiv, štaviše nisam uspeo jedan folder sa backup particije da povratim, tako da se nadam da će uvažiti reklamaciju.

System one je servis u ovom slučaju, nisam siguran da mogu da biram kome ću da šaljem na servis (ili grešim?). Ako je tako, rado bih ga predao u PIN, da ne moram da šaljem za BG.

Member Avatar korisnika Typhoon.X
        Na forumu od
        Apr 2004
        Poruka
        1.066
      14. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7-4790 w/ Corsair H70 Core + 2x Noctua NFP121300 PP
        • MoBo: Gigabyte Z97X-UD5H
        • RAM: 4x4GB Transcend AXERam DDR3 2133Mhz CL10
        • VGA: MSI GTX970 Gaming 4G
        • MON: DeLL UltraSharp UP2716D
        • HDD: Samsung SSD 840 EVO 250GB + Samsung MZNTE256HMHP + Samsung MZVLV256HCHP + Hitachi HDS721010CLA330
        • OPT: Xternal LG GP08NU6W
        • Case: CoolerMaster 690 II Advanced | CM 800W Silent Pro Gold (RS-800-80GA-D3)
        • SND: FX-AUDIO DAC-X6
        • LAP: Dell Latitude E5570
        • TV: LG 50UH635V | LG 32LH6047
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Logitech K800 | Performance MX | Nexus 6P | ASUS RT-AC1200G+ | Sennheiser HD518
      15. Sva tri su ovlasceni Dell servisi, ne bi trebalo da ima veze gde ga odneses. Uostalom nazovi PIN pa pitaj kakva je situacija.
        THOU SHALL NOT BE LAME !!!

Na forumu od
        Dec 2009
        Poruka
        1.164
      17. Moja mašina
      18. Zvao ih upravo, nosim sutra u PIN, taman da ne moram da se cimam sa kurirma

Member
        Na forumu od
        Jun 2005
        Poruka
        122
        Ajde da ovdje pitam, moze li na
        dell inspiron 15 5000 series da se stavi win7 ili win10, posto na njihovom zvanicnom sajtu nigdje ne vidim drajvere za ta dva OS-a, iskacu mi drajveri za win98....

Strana 51 od 51 PrvaPrva ... 414748495051

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •