Šta je novo?

Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

Rekoh ti da sam video slučaj gde je bilo do drajvera. Probaj druge drajvere, novije a ako su najnoviji instalirani tad probaj starije.
E pa starije nisam probao a novije sam baš danas gledao sve svi drajveri su najnoviji. Pokušaću i starije drajvere jer mikrofon je normalno radio i na viberu kada sam ga kupio jednostavno samo tek tako je prestao da radi kada sam pokušao da pričam preko viber-a

Послато са Point_X1 помоћу Тапатока
 
Proveri privacy kao sto ti je rekao poolmaker, kada odes u Microphone/Allow apps to use microphone da je tu ukljuceno, takodje dole u spisku aplikacija da li je ukljuceno Allow destop apps... i da je za Viber i Skype takodje ukljuceno u tom delu. Skype proveri i i gore u Store apps delu ako si ga preuzeo sa Windows Store-a.
 
Proveri privacy kao sto ti je rekao poolmaker, kada odes u Microphone/Allow apps to use microphone da je tu ukljuceno, takodje dole u spisku aplikacija da li je ukljuceno Allow destop apps... i da je za Viber i Skype takodje ukljuceno u tom delu. Skype proveri i i gore u Store apps delu ako si ga preuzeo sa Windows Store-a.
Jeste, sve to je uključeno. Ovde sam se obratio na kraju kad nisam mogao više da nađem Šta je u pitanju jer bukvalno sve sam pregledao sve je Ok a opet neće

Послато са Point_X1 помоћу Тапатока
 
Trenutni offtopic, pitao sam System1 ali jos uvek ne odgovaraju, da li HP laptop kupljen u Hu ali trenutno ovde i bez kutije i papira, racuna moze da iskoristi garanciju ovde? Kad ukucam serijski pise da ima Manufacturer Warranty jos 34 meseci i Carepack jos 31 mesec. Hvala!
 
Sta li moze btii problem na lapu, ne mogu da instaliram nijedan OS, ali mogu da udjem u Bios, i mogu da koristim Linux kao preview tj bez instalacije?
 
Kao i pitanje da li je laptop uopšte došao sa SSD ili HDD -om u njemu u slučaju da je tek kupljen polovan ili je stigao sa izvađenim drajvom? Alternativno pitanje ako drajv postoji da li je prestao da radi, tj. postao neispravan u međuvremenu? Da li sistem, tj. BIOS vidi uopšte ijedan interni drajv u njemu?
 
Poslednja izmena:
Asus K70, uzeo ga plovnog, radio je prvo ok sa Win 10, i samo je posle zabagovao i nakon restarta nije hteo da butuje. Bios je na fabrici. Meni ovo lici da je hard disk ostisao. Provericu za kasnije, mada cini mi se da Bios ni ne vidi hard.
 
Po opisu i uz to ako ga sad ni BIOS ne vidi, situacija upravo gotovo pa izvesno na to i ukazuje, na najverovatniji trajni otkaz hard diska.
 
Poslednja izmena:
Da li bi mogao neki klasican SSD da ubrza primetno rad, otvaranje aplikacija itd?
 
ni ne treba ti 'ok',bukvalno kupiš prvi najjeftiniji u svom lokalu u kapacitetu koji možeš da priuštiš a ako je previše izbora izguglaj dal taj model ima dram keš mada nije da ćeš primetiti razliku između dramless i diska sa internim kešom.
 
Hvala Orchard tek sad videh.

Da li je HW Monitor najtacniji program kad je u pitanju merenje temperature hardvera ili ima neki pouzdaniji od njega?
 
Ok je HWMonitor, osim što zna nekada da baguje sa Ryzen-ima.

Tačniji, a i kompletniji je HWInfo64 .Tako da njega "furaj" ubuduće.
 
Da li je neko imao sličan problem... Asus X512D laptop, instaliran win 10 ali po instalaciji ne dozvaoljava da instaliram drajvere. Prijavljuje koliko mi se čini dll file missing. Probao sam sa tri različite instalacije win 10 i ništa...nemoguće je instalirati drajvere. Odradio sam skeniranje preko cmd-a i nije prijavio nikakvu grešku.
c49cf4193ef87d82949a8cecd3c6f0c5.jpg
 
Poslednja izmena:
Konkretno ovi AMD drajveri prave problem, ili bilo koji drajveri? Instaliras ih kao admin?
 
Poslednja izmena:
Ljudi 2 problema,imam HP laptop:
1. Bluetooth ne radi tj.mob uopste ne pronalazi BT laptop iako ikonica stoji dole,kako to resiti?
2. Pravi mi problem nedostatak nekog vulkan-1.dll fajla,probao neke savete sa neta,medjutim nista?

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Koji tačno laptop, i drajvere si "pokupio" kroz windows update ili manuelno (i koje verzije).
HP laptop sa Intel Core i7-2670QM cpu.
Drajvere sam naknadno skinuo sa Driver Booster programom jer sa klasicno skinutim drajverima Laptop se jako dugo ukljucivao skoro 2 min,a obzirom da ima ssd to treba mnogo brze.
Posle DB skidanja drajvera laptop se pali ko munja,za nepunih 20 sek,ali kontam da je zeznuo taj program drajvere za BT,samo kontam,nisam siguran

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno