Šta je novo?

Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

nema potrebe odmah ubijati sistem,boot sa bilo kojeg liveboot usb-a (hirens,linux) isto isključuje i win/drajvere i još štošta iz jednačine.
 
Da li važi garancija za Lenovo laptop bez fiskalnog računa tj kad ima samo garantni list?
 
Poslednja izmena:
Lik na oglasima prodaje karticu i dao bi mi kopiju fiskalnog jer je na tom računu više komponenti. Pa me zato zanima da li bi na osnovu toga mogao da ostvarim garanciju.
 
Kupio sam nov Acer laptop i kad ga upalim pise samo "Defualt Boot Device Missing or Boot Failed..."
Ja sam duduk za ove stvari, u specifikacijama pise da ima Linux da li je to ok?
 
Linpus Linux, a laptop je Acer es1-533
index.png
 
Poslednja izmena:
Pa ubaci Windows 10 sa GPT UEFI bootom evo kako usb fles da napravis:

 
Ok to za windows, drugar ce probati sutra da ga instalirati. Nego mene brine sto nije pokrenuo Linux i javlja gresku.
 
Neko je cackao boot UEFI i Legacy u biosu , mozda je bio izlozen model pa su menjali boot da bi mogli da dizu Ubuntu sa USB-a pa su zaboravili da vrate.
 
Pozdrav. Zanima me da li je neko imao iskustvo sta prvo "crkne" kod laptopa kada se na tač prospe voda. Inace model.je HP 4545s. I nece vise da se ukljuci.
 
U 50% slučajeva ne crkne ništa, nego voda tj. oksidacija (kasnije) napravi kratak spoj koji može ali ne mora da pokvari nešto.

Dok ne otvoriš laptop, nećeš znati. Ali računaj da ako je laptop radio i izgasio se naglo, nešto je možda i pregorelo (obično neka smd komponenta).
 
Poslednja izmena:
Izgleda da je ipak otisla ploca...tj majstor kaze da ni fabrika koja ga je napravila ne moze da nadje sta je na ploci otislo. A steta...
 
Imam veliki problem sa laptopom. U pitanju je Dell inspiron m5030, jeste stariji model ali ja ga i dalje koristim jer trenutno budi mi ne treba jer koristim da bukvalno samo za YouTube i surfovanje ništa više. Desilo se sledeće: Crkao mi je hard disk ja sam normalno uzeo iz drugog laptopa isti hard disk i ubacio međutim kako sam njegov bacio ne mogu da se povežem na internet nikako. Znači bukvalno ni preko lan kabla ni preko wireless-a. Piše tamo da nisu drajveri kako treba ali Kako da instaliram drajvere ako ne mogu da se povežem na internet. Celo veče sam pokušavao nešto i ništa nisam uspeo. Molim pomoć Ako neko zna bilo šta.
 
Budi srećan što se uopšte sistem drugog laptopa podigao na tom Dell-u.

A drajvere skini sa interneta, stavi na flešku i prebaci na taj Dell. Možeš i preko telefona, skini na telefon pa nakači telefon na Dell usb kablom.
 
A moze li neki link gde da nadjem drajvere jer nikako da nadjem.A na telefon cu skinui pa ubaciti
 
Ne znam da li sam ja baš toliki baksuz ili šta je u pitanju ali opet imam problem sa ovim laptopom. Naime ne mogu da se povežem sa internetom bežično to jest preko wireless dok preko lan kabla radi bez problema. Instalirao sam drajvere koje sam našao ali opet nece. U pitanju je Dell inspiron m5030. Znači drajveri koliko vidim su u redu piše da je sve ispravno ali opet neće da se poveže bežično. Zna li možda neko nešto šta može biti u pitanju
 
Koja ti je wifi kartica Atheros AR9285 , Dell Wireless 365 ili Dell Wireless WLAN 1501?
 
Sad sam našao neke drajvere na Dell support njihovoj stanici i sad pokušavam da instaliram te drajvere koje su meni potrebni skinem ali ne mogu da instaliram jer Piše mi da treba prvo apdejtujem operativni sistem. Pokušao sam da apdejtujem ali neće izlazi mi eror code 80240013 windows update encountered an unknown error bukvalno to pise i više nisam pametan šta da radim
 
Nazad
Vrh Dno