Šta je novo?

Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

Nije kvar u zicama, elektroliti u punjacu stradaju, ubio sam bar 3-4 Dell punjaca - tj. ne ja, nego struja :d
Ni ja ne verujem u mogucnost da ce grafika da proradi, ali CPU clock je sasvim moguce oboren u BIOS-u zbog nedovoljno struje.
 
Naleteo sam danas negde i ja na to da su im krsh kondenzatori u napajanjima. Videcemo sutra sta bude. Ako se CPU oporavi nek uzme novi punjac i super, pa i bez ATI-ja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrv masim temu, izvinjavam se, ali me zanima kakav je zapravo ovaj i3 6006U procesor koji se masovno ugradjuje u brdo laptopova do 500-700e mozda i neke skuplje.
Da li skodi koriscenje laptopa stalno na punjacu bez baterije ? Posto cuo sam razne price
 
Ništa posebno, ako se uračuna to da je i3-ka iz 2011-e (istog ranga da kažemo) bolja od njega. Jedino što se ovaj noviji manje greje i da kažemo - troši manje.

Završava on posao, ali to što sada vidiš se desi kada nema konkurencije (videćemo kada mobilni Ryzen zaživi, da li će biti pomaka).

Što se tiče korišćenja laptopa sa baterijom, moje mišljenje je da se ne opterećuješ sa baterijom. Viđao sam situacije gde su ljudi čuvali maksimalno bateriju, vadili, ubacivali, ostavljali na određenom procentu napunjenosti i baterija opet posle 2 godine bude nikakva...
Bez baterije takođe, koristi slobodno - neće mu ništa biti (osim ako imaš neki od laptopova koji neće da se upale bez baterije - da, ima i takvih).
 
Od 10 godina koliko koristim svoj laptop, mozda 1 godinu je baterija provela u fioci, ostatak vremena u laptopu. Rezultat? Smanjio se vek trajanja malo vise od polovine i to je to. Kad je bio nov, oko 3h - 3:15, sada 1h 15-25min. Licno, ne bih se opterecivao time.
 
Pojacavanje-smanjivanje zvuka, osvetljenja i ostalih funkcija koje mogu preko tastature sa dugmetom "fn" kako podesiti, multi tach, potreban driver neki ili ?
 
Lenovo g780 mi se gasi posle par sekund(ne pokazuje sliku) samo malo zavrti kuler i to je to , probao sam druge memorije nije , vadio hdd nista , drugi punjac , vadio bateriju....jedino clear cmos nisam pokusao ali ne znam gde se nalazi baterija na ploci , kuler je cist nije do toga , ne pregreva se procesor i slicno.
 
Nije Intel 4000 je , ali ja sam budzio sarke sa maticama , jedna matica se odvila i jedno vreme je teturala po kucistu da nije napravila neki spoj na ploci , danas sam izvadio maticu ali je sad kasno kad ne radi.
 
Postovanje svima,imam laptop LENOVO IdeaPad 100-15IBY 15.6",Intel N2840/4GB/500GB/Intel HD sa mreznom kartom gde u karakteristikama pise LAN 10/100Mbps,da li to znaci da recimo brzine od 150/8Mb/s nije moguce povuci odnosno ostvariti iako vam provajder nudi i sta je resenje?
 
Jedino neki usb3 na ethernet adapter. Oko 20-25 eura su.
 
Nije megabitna, vec 100Mb/s, ali je svejedno jadno sta Lenovo stavlja u svoje laptopove.
 
Pa ti najjeftniji laptopovi sa tim nesrecnim Celeron-om su uzas, kad mi neko donese na reinstalaciju sistema, treba mu vecnost za Windows 10 sa svim drajverima i update-ovima. Procesor sporiji od 10 godina starijih modela koji imaju i gigabitnu mreznu karticu.
Na pitanje, bolje uzmi neku 300Mbit bezicnu karticu na USB.
 
Poslednja izmena:
Pa ti najjeftniji laptopovi sa tim nesrecnim Celeron-om su uzas, kad mi neko donese na reinstalaciju sistema, treba mu vecnost za Windows 10 sa svim drajverima i update-ovima. Procesor sporiji od 10 godina starijih modela koji imaju i gigabitnu mreznu karticu.
Na pitanje, bolje uzmi neku 300Mbit bezicnu karticu na USB.
Hvala sto ste mi objasnili situaciju,ali mi nije jasno ako imam ogranicenje zbog svoje losije mrezne karte zasto mi na wireless-u nije doslo do povecanja brzine vec se povecao samo upload,da li je do modema koji takodje ima ogranicenja ako sam upravu kad je wireless upitanju.
 
Jedna konsultacija, ako dozvoljavate:

Nabavio sam Acer Swift 1 laptop, danas mi je stigao, i evo ga konfigurišem. Trenutno se skida Creators Update W10.

Kao prvo, ono što sam primetio je da na momente, kada je na bateriji i uključen je battery saving mod, kao da imam neki jedva primetan flicker. Takođe je primetno i moduliranje samog osvetljenja iz sekunde u sekundu kada se nalazi u modu uštede energije, iako je postavljen na fiksan procenat osvetljenja.

Zanimljivo je da se ne dešava na punjaču i na maksimalnom osvetljenju, već samo u nekim od modova za uštedu baterije.

Softver bateriju vidi kao potpuno ispravnu, u dobrom stanju.

Pretpostavljam da to nije normalno ponašanje. Mogu ga ja držati na maksimalnom nivou, ionako nije previše svetao, ali onda baterija trpi. Rekao bih i da nije kvar, pošto bih primetio flicker i na maksimalnom osvetljenju, ali ga tada nema.

Značilo bi mi kada bi neko podelio iskustvo ili savet iz prve ruke za ovaj tip problema, šta da radim. Ovo mi je prvi laptop do sada, pa ne znam sve cake i fazone.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Jedna konsultacija, ako dozvoljavate:

Kao prvo, ono što sam primetio je da na momente, kada je na bateriji i uključen je battery saving mod, kao da imam neki jedva primetan flicker. Takođe je primetno i moduliranje samog osvetljenja iz sekunde u sekundu kada se nalazi u modu uštede energije, iako je postavljen na fiksan procenat osvetljenja.


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Najverovatnije flat kabl.
 
Hvala ti na odgovoru.

Da li je moguće da je to na novom laptopu problem? Nije da se otvarao i zatvarao gomilu puta, pa da se raznjaka. Mada sumnjam da je bio izložbeni model, pošto je kutija bila sa pokidanim seal-om.

I da li je dostupan kabl i meni, da probam da ga pričvrstim, ako se samo razlabavio? Ako im ga budem vraćao na reklamaciju, ko zna kada i u kakvom stanju će ga vratiti.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Uopste ne mora da znaci da je flat kabl, narocito s obzirom na to da se pojavljuje samo u jednom rezimu rada.
 
Ako si ga kupio online, a nisi zadovoljan, samo ga lepo pošalji nazad, pogotovo ako sumnjas da je bio izložbeni model, pare ti moraju vratiti bez ikakvog obrazloženja sa tvoje strane.
 
Poslednja izmena:
Evo od jutros se zezam sa tim i mislim da sam pronašao rešenje.

Kada u okviru Intel Graphics HD postavki isključim sve display power saving opcije, flicker nestaje.

I dalje mogu da preko funkcijskih tastera podešavam nivo osvetljenja, ali ovaj put bez flickering-a.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Desilo mi se 2-3 puta da jednostavno zamrzne sliku i cuje se neki zvuk (brujanje) i jedino resenje je da restartujem laptop, sta to moze biti?
 
Probaj da koristis neki live linux sa usb flesa pa vidi da li ces imati iste probleme.
 
Nazad
Vrh Dno