Šta je novo?

Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

BTW citaju forum :D
Nista, posto citate forum, zadovoljan sam uslugom, prije svega serviserima koji su stvarno ljubazni i hoce da saslusaju, ali vam ta administracija pomalo spora...

na osnovu čega misliš da čitaju forum ? mislim ne bi me iznenadilo da čitaju i Dostojevskog za vreme radnog. vr. s obzirom koliko dugo ljudi čekaju da im se reše neke osnovne stvari očigledno da ko ima sreće pa se zaposli u dotičnoj firmi kao serviser ili bilo gde sem u sektoru marketinga i prodaje (jer izgleda da samo tu nešto rade:reklamiraju se i trude da prodaju), može slobodno da upiše paralelno i neki faks - skoro je sig. da će ga završiti, tačnije posao mu neće oduzimati vreme i energiju za učenje :mad:
 
na osnovu čega misliš da čitaju forum ? mislim ne bi me iznenadilo da čitaju i Dostojevskog za vreme radnog. vr. s obzirom koliko dugo ljudi čekaju da im se reše neke osnovne stvari očigledno da ko ima sreće pa se zaposli u dotičnoj firmi kao serviser ili bilo gde sem u sektoru marketinga i prodaje (jer izgleda da samo tu nešto rade:reklamiraju se i trude da prodaju), može slobodno da upiše paralelno i neki faks - skoro je sig. da će ga završiti, tačnije posao mu neće oduzimati vreme i energiju za učenje :mad:

Zato što su me pozvali u roku od 5 minuta od kada sam se požalio da su me slagali za datum kada će mi poslati drugi laptop =)

Daj Bože i u taj utorak da ga dobijem... Počinjem da gubim strpljenje :D
 
Imam problem sa bluetooth-om na svom Gateway P6860fx laptopu.Ne radi.:(
Promeni operativni sistem,ubacio Win7 32-bitnu verziju.Ne znam shta da radim.Kao probao da instaliram drajvere ali...
Pomoć potrebna.
 
ovo nije takva tema, ovde se diskutuje oko problemima koji se resavaju u servisu i oko garancije...
baci pogled da nema neko dugmence kojim se Bluetooth aktivira


inace, na temu topica - bratu je prestao da radi laptop Toshiba A300D-205 kupljen pre godinu i jace u Gigatronu.
bacio sam pogled i otisao mu je HDD, pun je bad sectora - WDC BEVT 320GB je u pitanju.
brat ga nosi danas u servis u Zemunu, pa cu javiti koliko im treba da ustanove kvar i da zamene HDD :D
 
Meni su prije 3 dana rekli da će mi danas donijeti laptop. JA se iskreno nadam da neće (opet) slagati.Prije ravno 17 dana sam kupio isti, prije 15 mi je počeo da pravi probleme, a prije tačno 10 sam im ga odnio i ostao bez laptopa...

A imaju ga sigurno, barem jedan, ovaj što su rekli, vidio sam ga u izlogu, onde blizu Vuka :p :p :p

Bruka bre, dokle da čekam...
 
Poslednja izmena:
Mrzite me, i treba to da radite kad sam đubre :D Nisu slagali, stvarno je sad stigao laptop, na kućnu adresu. MAlo sam čekao, ali dali su mi skuplji i bolji laptop u zamjenu!

Ipak na kraju, svaka čast za MSI i Pakom. Nikad mi se nije desilo da mi neko u ovako kratkom vremenskom roku daje nešta bolje :D

E da, nalijepili su mi sa spoljne strane kutije ono 72h pick and return, čisto da znam :D
 
Poslednja izmena:
ovo nije takva tema, ovde se diskutuje oko problemima koji se resavaju u servisu i oko garancije...
baci pogled da nema neko dugmence kojim se Bluetooth aktivira


inace, na temu topica - bratu je prestao da radi laptop Toshiba A300D-205 kupljen pre godinu i jace u Gigatronu.
bacio sam pogled i otisao mu je HDD, pun je bad sectora - WDC BEVT 320GB je u pitanju.
brat ga nosi danas u servis u Zemunu, pa cu javiti koliko im treba da ustanove kvar i da zamene HDD :D

pa tema se zove "Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)", tako da covek i nije bas pogresio temu ako se striktno drzimo nasloova, a to smo je mi pretvorili u forum o ovl. servisima i razmenjujemo ovde nasa (uglavnom negatvna) iskustva to je vec druga stvar...inace, tacno je da ce odg. pre naci u nekoj temi o doticnom laptop-u ili o bluetooth-u na lapovima , uopste.

jel za tu Toshibu isto P. ovlasceni serviser ili neki dr.? p.s. ako je lap u garanciji, a trebalo bi da jeste, ako je kao sto kazes uzet u Gigatronu pre oko 1.5 god.evo nam odlican primer za test...naravno ako pristanu da prosto zamene hdd, jer svi znamo da je on najpristupacniji kod vecine modela (ja do mog ima poklopac i 4 srafa) :)
 
Sys1 i Kimtec su ovlasceni servisi za Toshibu...

rekao sam bratu da im samo preda racunar i da se pozove na garanciju, a njemu sam objasnio gde je kvar - cisto ako krenu da ga zavlace.
 
pa tema se zove "Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)", tako da covek i nije bas pogresio temu ako se striktno drzimo nasloova, a to smo je mi pretvorili u forum o ovl. servisima i razmenjujemo ovde nasa (uglavnom negatvna) iskustva to je vec druga stvar...inace, tacno je da ce odg. pre naci u nekoj temi o doticnom laptop-u ili o bluetooth-u na lapovima , uopste.

Procitaj prvi post pokretaca teme. Koliko sam ja razumeo, u pitalju je iskustvo sa servisima, serviserima, a ne postavljanje pitanja tipa: crklo mi ovo, kako da popravim ono i sl.
 
System1 servis je bratu rekao da ce cekati 25 dana, bez ikakve konstatacije o kvaru. :D :wall:

probace sutra da ih okrene, kako bi mu makar rekli koji je kvar u pitanju. rekao sam mu da moraju u roku od 8 dana da ustanove kvar, bas da vidimo da li ce to ispostovati. ;)

and waiting game starts...
 
Procitaj prvi post pokretaca teme. Koliko sam ja razumeo, u pitalju je iskustvo sa servisima, serviserima, a ne postavljanje pitanja tipa: crklo mi ovo, kako da popravim ono i sl.

u pravu si...nisam se setio da pogledam (i pročitam ponovo) prvi post, nego sam rekao samo na osnovu naslova teme,a svih 5 str. se odnose uglavnom na probleme oko servisa laptop-ova u garanciji ili ne...nema mnogo off topic-a i o.k je da tako i ostane.

@Iznoogud, pa videćemo baš kako će se oni pokazati, iskreno se nadam da neće biti još jedno loše iskustvo i antireklama za firmu!
za moj Compaq 610 je nažalost zadužena firma koja se najviše (i to dobrih 80%, negativno!) pominje u ovoj temi, garancija mi važi još oko mesec dana,a s obzirom na sve utiske koje sam stekao čitajući ovu i druge slične teme, je da se pkm. malo popravio u zadnje vreme, ali opet nedovoljno da bih recimo bio spreman da doplatim za produženje garancije.
 
Evo ja sam napisao u temi o MSI garanciji sve u vezi s mojim problemom, i da je rijesen...

Nek mi daju bilo kakav iz G serije, ja cu i doplatiti ako treba, samo da imam lapotop. Pobogu, sad ce 10 dana kako nemam komp

klasicna greska...moras zauzeti čvršći stav...ti si platio taj računar!!!, traži da te ispoštuju, a ne ko sekapersa da kuka..., mada zakonski rok je 45 dana, tako da nemaš puno prava ni da se ljutiš na njih
 
evo da se javim - bratu su "popravili" laptop koji predao pre tacno mesec dana :D

zakljucak:
Izvestaj servisa:
"Zamenjen hard disk. Flashovan BIOS, DMI. Ociscen heat sink. Uradjen recovery operativnog sistema. Prosao sve hardverske testove."

da podsetim, u pitanju je: System One Service Team
 
idem malo u off top. ali definitivno kod kupovine slećeg laptopa, obratiću više pažnje na dužinu garancije, što bi značilo da ispadaju u startu svi brendovi koji daja 1 year gar. i tu ostaju Toshiba, HP Pro series sa 2 god. i Dell sa 3 god. garancije u startu bez ikakvog produžavanja (što kod ostalih dođe maltene na isto, jer ako u startu "uštediš" tih 2,3 crvene, daćeš ih pri kraju garantnog roka, tako bih bar ja uradio kod sled. kupovine)
 
Pozdrav :) Nadam se da ne idem u offtopic.
Umro mi je laptop, crkao 8400GS zalemljen na ploci pa planiram da rasprodam delove.
Hard mi pravi problem jer bih ga povezao nekako sa kompom da izvucem podatke i odradim format diska. Ne snalazim se nesto na netu sto se ovoga tice a gotovi dock-ovi su skupi.
Ima nekakvih predloga?:(
 
Skontao da su konektori isti kao i na obicnom HDDu kada se skine adapter.
Bas sam brzoplet ^^
 
Moja ogromna preporuka svima da NE KUPUJU Lenovo laptop ako je serviser PIN.Pre mesec i nesto dana sam im poslao laptop na garanciju,star mozda 2 nedelje kome je HDD bio neispravan od pocetka (i HD Tune i Sentinel su izbacivali geske).Poslao im mail,sve sa slikama sta se desava,dobio odgovor da je za zamenu i to je to.Poslao isti dan,preko radnje gde je i kupljen...I eto,cekam da izvade stari i stave novi HDD trideset i nesto dana...znam da je rok 45 dana ali mislim da ovo nema nikakvog smisla,hajde da je u pitanju ploca ili displej pa da razumem ali ovo... Zeleo bih da ga ni ne vrate za 45 dana,da uzmem pare nazad i pravac MSI ili DELL....

ps. Evo sad se radnik koji radi u radnji gde je uzet laptop cuo sa servisom i oni jos CEKAJU 2,5 incni hdd od 320Gb kojeg eto nemaju na lageru...Mislim da je ovo sprdacina sa korisnicima i da dobro obratite paznju kad uzimate Lenovo...
 
Poslednja izmena:
pogledaj malo iznad, laptop Toshiba - servis System1. isto cekano mesec dana na zamenu HDDa, i stigao je bash Toshiba HDD umesto pokvarenog WDC Blue.
 
Moja ogromna preporuka svima da NE KUPUJU Lenovo laptop ako je serviser PIN.Pre mesec i nesto dana sam im poslao laptop na garanciju,star mozda 2 nedelje kome je HDD bio neispravan od pocetka (i HD Tune i Sentinel su izbacivali geske).Poslao im mail,sve sa slikama sta se desava,dobio odgovor da je za zamenu i to je to.Poslao isti dan,preko radnje gde je i kupljen...I eto,cekam da izvade stari i stave novi HDD trideset i nesto dana...znam da je rok 45 dana ali mislim da ovo nema nikakvog smisla,hajde da je u pitanju ploca ili displej pa da razumem ali ovo... Zeleo bih da ga ni ne vrate za 45 dana,da uzmem pare nazad i pravac MSI ili DELL....

ps. Evo sad se radnik koji radi u radnji gde je uzet laptop cuo sa servisom i oni jos CEKAJU 2,5 incni hdd od 320Gb kojeg eto nemaju na lageru...Mislim da je ovo sprdacina sa korisnicima i da dobro obratite paznju kad uzimate Lenovo...

moj sledeci lap je Dell definitvno, nemam pojma kakvi su generalno, video samo nekoliko office primeraka, sto su neki drugari dobili od firme i ne deluju ni lose ni dobro - prosecno reko bih...al 3. god. garancije daju i na najjeftinije modele....a HP koji vazi kao brend, ne znam da li ponavljam ovaj podatak, 2 cifra u oznaci modela (kod HP ukljucujuci i Compaq) oznacava koliko god. garancije daju...to je pravilo, ali se kod nas (kao jos mnogo sta) ne vazi, vec moras da doplatis za 2.ili 3. god. cak iako je oznaka 2 ili 3. Fckng. east eu trziste :mad:
 
pogledaj malo iznad, laptop Toshiba - servis System1. isto cekano mesec dana na zamenu HDDa, i stigao je bash Toshiba HDD umesto pokvarenog WDC Blue.
Ovde je bio neki Seagate,nemam pojma koji ce vratiti...Zato je MSI mama,9 radnih dana i miran si...verovatno ima i poneki izuzetak ali barem taj podatak doprinosi mojoj psiholoskoj stabilnosti. A i Omnik je na forumu...:D
 
Imao sam Asus 1001px eeepc 10" koji je kupljen preko neta u BCgroup. Poslao sam ga u Kimtec servis zbog "elektrovibracija" kucista koje su se isecale u rukama ili na stomaku ako se stavi na stomak kad radi hard disc. Vratili mi iz servisa sa konstatacijom da je HD ispravan. Vibracije su me mucile i dalje. BCgroup mi je izasao u susret i zamenili mi za 1005px koj takodje vibrira ali za nijansu neznije, ali ja sam sad u nedoumici da li svi mini netbookovi vibriraju tako?!? Da li da menjam opet ili ko sto neko ovde rece da se pomirim da je normalno da nesto ne valja koju god stvar da kupim ili pak da probam sa prigramom koji je gore pomenut QuiteHarddis... ili da trazim pare nazad i da dignem ruke od mini netbookova od 10"?
 
lap top sam odneo u servis 19.03. zato sto je prestao da radi levi klik, i zato sto se pregrejava (da mu produvaju prasinu), lik u prodavnici mi je rekao da ce biti gotovo za 15-ak dana, a evo jos malo pa ce 30-ak dana da prodje, zvao sam prodavnicu pre nedelju-dve i pitao sta je sa lap topom, i rekli su da ce da mi jave, naravno nista nisu javili, sad sam zvao, i rekli su mi kao da je narucen deo za taj lap top, verovatno ceo tac ped. sad me zanima koliko oni mogu da zadrzavaju lap top kod njih? trazio sam u zakonu o zastiti potrosaca i nista nisam nasao..... pa me zanima koji je ''rok'' da mi vrate lap top? u lap topu imam dokumenta koja su mi potrebna, a i do pre neki dan sam bio u inostranstvu, ali bez lap topa, a trebao mi je... i jos nesto..... sta moze da bude, ako slucajno ''izgube'' neke moje podatke sa hdd-a? hvala :)
 
rok je 40 dana, mada se to odnosi na radne dane...
 
Ako slucajno izgube podatke sa harda si sam kriv sto nisi backupovao. Uvek pise da nisu odgovorni za podatke na disku.

@bajongol resenje ti je SSD, malo skuplje resenje doduse, ali sigurno vise nema vibracija od diska...
 
za robu prodatu od 1.1.2011. je 15 radnih dana.
za stariju prodatu robu je 45 radnih dana. nije retroaktivno...
 
Hvala na pojašnjenju
 
za robu prodatu od 1.1.2011. je 15 radnih dana.
za stariju prodatu robu je 45 radnih dana. nije retroaktivno...

Da li je ovo proverena informacija? Jer, ja sam pokušao da se raspitam - i svi su mi govorili da je zapravo reč o "razumnom roku", i da ne postoji tačno definisan broj dana. Navodno, procena je da li je taj rok 7-15 ili 40 dana (u zavisnosti od vrste opreme, vrste posla koji se obavlja sa tom opremom itd).

MOže li neko 100% potvrditi da je rok 15 dana? Hvala!
 
odneo sam 2.5 godina star 2.5" HDD na reklamaciju u Imtel.
rok od 8 dana da konstatuju kvar
za staru robu 45 dana
za novu robu 15 dana

tako mi je rekao covek koji radi reklamacije.
 
Nazad
Vrh Dno