Šta je novo?

Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

da podelim moje prosto prelepo iskustvo.

pre nekoliko meseci laptop mi je poceo misteriozno da se gasi, nakon cega nije mogao ekran da se upali. naravno, rec je o HP Pavilion 9700cto, kupljen u americi. Kvar koji se pokazao kao ucestali (a desio se naravno van garancije jer cigani iz hp-a daju samo 1 godinu), se ispostavilo da je serijska greska na svim 7600M, 8600M nVidia karticama, ciji se cipovi pregrevaju i ispadaju iz maticne.
Kada sam kupovao laptop, receno mi je da graficka nije integrisana, sto je tesko sraњe, jedino sto nije integrisano je memorija, koja nije "serovana" vec je posebno za graficku, posebno ram.
Enivej, kako marfi nikad ne spava, to mi se desilo upravo kad mi je racunar bio najpotrebniji.
Na kraju, racunar uopste nije bio za upotrebu, valjda se skroz odvojio gpu od maticne, ne znam... Generalno, ovaj model ima opasnih problema sa hladjenjem, kre-teni iz HP-a (pokusacu sto vise da ih napljujem), su jako zgodno napravili hladjenje. ventilator usisava sa leve donje strane a izduvava na levoj bocnoj stranici. Naravno, gpu se nalazi na desnoj strani, boze moj i cunga-lunga heat sinkom je povezan sa levom stranom.
Uglavnom, sreca moja ogromna, dok mi je laptop bio sumnjiv, a radio je, odnesem ga u osiguravajucu kucu, gde sam pljunuo 100e da bi ga kasko osigurao. I tu je bilo dosta mucenja, jer gospoda traze dokaz o kupovini a ja sam ga uzeo na e-bay-u ko sav normalan svet. Dok im ja nisam objasnio sta je paypal i kako je to ustvari validan nacin placanja na netu, proslo je dve nedelje. uglavnom procenise ga oni na nekih 120k din, sto je prilicno realno, s obzirom da je star vise od godinu dana.
Posle toga, kada je skroz riknuo, kontaktirao sam HP na sve nacine, citao na svim forumima savete...al dzabe, mora novo i tacka. Jos ja kao fin i kulturan pa cu otici u servis, umesto da sam porucio od ljudi iz usa novu maticnu (treba biti pazljiv i tacno pratiti uputstvo za nalazenje broja maticne ploce), koja je bila oko 200$, i da sam je sam zamenio ili dao nekom strucnijem od mene, ja se odlucim za servis, koji cu sa velikim zarom da opljujem, Kompjuter tehnika iz novog sada. Upamtite ovo ime i bezite glavom bez obzira.
Pocetkom marta sam im predao racunar. Nakon nedelju dana su konstatovali kvar, mada sam im detaljno objasnio o cemu je rec. Kontaktirase HP, kazu 431e plus 3000din ruke. Ja dam kaparu i cekam 20-40dana, koliko navodno traje da se posalje. Mislim se ja, boze pa meni je iz NJ stigao laptop u novi sad za 9 kalendarskih dana, cime ga transportuju, balonom na vazduh???
Nekoliko puta sam ja njih zvao, ne bi li smirio moju nestrpljivost...I naravno sta? Pa geniji su dali pogresan broj maticne ploce i posle agonije od 2 meseca cekanja, ponovo su morali da mi porucuju deo. Jos jedan mesec cekanja...
Konacno stigne deo, 3 meseca u servisu...56k din...Dodjem da preuzmem, nema misa u torbi koju sam ostavio sa racunarom, nema garancije i posto rade do 16h a ja sam dosao u 15:35 da preuzmem, jedina radnica koja je ostala (ne znam njenu poziciju u firmi mada se ponasala kao gazdarica a informisana ko glavica kupusa), mi kaze da joj se zuri da ide na put i da ne moze ni racun da mi da, a kamo li nesto drugo. Naravno, ne da joj nisam izasao u susret, vec sam se izderao, zahtevao vlasnika da vidim, naterao je napismeno da mi da, da ce mi dostaviti moj mis, racun i garanciju na noge, gde ja budem zeleo. Tako je i bilo.
Prvo, sa njima sam zavrsio i sve najgore o tim ljudima.
Drugo HP, nakon silnih mailova i razgovora nije nasao za shodno ni da mi nekako izadju u susret. Naravno, posle servisa mi je crkla i baterija, sta? U cemu je problem? I saznam da HP zamenjuje baterije ko sto je zamenjivao i ploce...
Naravno ni ovog puta moj laptop nije bio na spisku...

Mislim da mi se povraca svaki put kad ugledam logo HP-a, proizvodjaca koji je bio u vrhu prodaje laptopova, lepog elegantnog dizajna...
I naravno, kad budem kupovao sledeci put masinu (jer mi treba za posao koji zahteva snazan racunar), uzecu lepo mac book pro, platiti ga debelo i dobiti sve u jednom, brutalne i pouzdane performanse, nenadmasiv dizajn...

Jos jednom PREZIREM HP, BEZ`TE GLAVOM BEZ OBZIRA! SMRADOVI
:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
 
Poslednja izmena:
Elem, zanimljive teme... Evo i moje iskustvo:

Negde u julu prosle godine mi je na starom lapu Evo n800c crkao flat kabl za monitor. Monitor ima neku suntavu rezoluciju za tako mator lap (1440x900, ako se ne varam) i poceh da trazim gde ima da se kupi novi monitor ili kabl. Naravno, nigde ne nadjoh. Raspitah se okolo i dobio sam uveravanje da je servis u Ewe computers odlican i da ga tamo ostavim da ga pogledaju. Otisao do Zemuna, razgovarao sa likom, dobio uveravanja da ce ga pogledati u roku od par dana, pa ce javiti da li ima ili nema sanse da se popravi. Otprilike sam negde u septembru ostao bez rezervnog racunara, pa je vec pocelo da mi gori jer nisam imao na cemu da radim. Pozovem servis, niko nista ne zna. U medjuvremenu odem i kupim Lenovo T61p, ali iz ciste radoznalosti zovnem jos par puta da vidim sta se desava. Naravno i dalje niko nista ne zna. Odem negde krajem septembra do njih, trazim da mi vrate masinu, kad ono torba prasnjava, vidi se da nije ni otvarana ama ni jednom. Toliko o njihovoj profesionalnosti.

No ne bi to bio neki problem, da kolega nije sa identicnim kvarom samo lapom od drugog proizvodjaca otisao tamo i dobio nazad masinu posle nedelju dana popravljenu. Razlika je sto poznaje licno tog servisera od ranije...
 
da podelim moje prosto prelepo iskustvo.

pre nekoliko meseci laptop mi je poceo misteriozno da se gasi, nakon cega nije mogao ekran da se upali. naravno, rec je o HP Pavilion 9700cto, kupljen u americi. Kvar koji se pokazao kao ucestali (a desio se naravno van garancije jer cigani iz hp-a daju samo 1 godinu), se ispostavilo da je serijska greska na svim 7600M, 8600M nVidia karticama, ciji se cipovi pregrevaju i ispadaju iz maticne.
Kada sam kupovao laptop, receno mi je da graficka nije integrisana, sto je tesko sraњe, jedino sto nije integrisano je memorija, koja nije "serovana" vec je posebno za graficku, posebno ram.
Enivej, kako marfi nikad ne spava, to mi se desilo upravo kad mi je racunar bio najpotrebniji.
Na kraju, racunar uopste nije bio za upotrebu, valjda se skroz odvojio gpu od maticne, ne znam... Generalno, ovaj model ima opasnih problema sa hladjenjem, kre-teni iz HP-a (pokusacu sto vise da ih napljujem), su jako zgodno napravili hladjenje. ventilator usisava sa leve donje strane a izduvava na levoj bocnoj stranici. Naravno, gpu se nalazi na desnoj strani, boze moj i cunga-lunga heat sinkom je povezan sa levom stranom.
Uglavnom, sreca moja ogromna, dok mi je laptop bio sumnjiv, a radio je, odnesem ga u osiguravajucu kucu, gde sam pljunuo 100e da bi ga kasko osigurao. I tu je bilo dosta mucenja, jer gospoda traze dokaz o kupovini a ja sam ga uzeo na e-bay-u ko sav normalan svet. Dok im ja nisam objasnio sta je paypal i kako je to ustvari validan nacin placanja na netu, proslo je dve nedelje. uglavnom procenise ga oni na nekih 120k din, sto je prilicno realno, s obzirom da je star vise od godinu dana.
Posle toga, kada je skroz riknuo, kontaktirao sam HP na sve nacine, citao na svim forumima savete...al dzabe, mora novo i tacka. Jos ja kao fin i kulturan pa cu otici u servis, umesto da sam porucio od ljudi iz usa novu maticnu (treba biti pazljiv i tacno pratiti uputstvo za nalazenje broja maticne ploce), koja je bila oko 200$, i da sam je sam zamenio ili dao nekom strucnijem od mene, ja se odlucim za servis, koji cu sa velikim zarom da opljujem, Kompjuter tehnika iz novog sada. Upamtite ovo ime i bezite glavom bez obzira.
Pocetkom marta sam im predao racunar. Nakon nedelju dana su konstatovali kvar, mada sam im detaljno objasnio o cemu je rec. Kontaktirase HP, kazu 431e plus 3000din ruke. Ja dam kaparu i cekam 20-40dana, koliko navodno traje da se posalje. Mislim se ja, boze pa meni je iz NJ stigao laptop u novi sad za 9 kalendarskih dana, cime ga transportuju, balonom na vazduh???
Nekoliko puta sam ja njih zvao, ne bi li smirio moju nestrpljivost...I naravno sta? Pa geniji su dali pogresan broj maticne ploce i posle agonije od 2 meseca cekanja, ponovo su morali da mi porucuju deo. Jos jedan mesec cekanja...
Konacno stigne deo, 3 meseca u servisu...56k din...Dodjem da preuzmem, nema misa u torbi koju sam ostavio sa racunarom, nema garancije i posto rade do 16h a ja sam dosao u 15:35 da preuzmem, jedina radnica koja je ostala (ne znam njenu poziciju u firmi mada se ponasala kao gazdarica a informisana ko glavica kupusa), mi kaze da joj se zuri da ide na put i da ne moze ni racun da mi da, a kamo li nesto drugo. Naravno, ne da joj nisam izasao u susret, vec sam se izderao, zahtevao vlasnika da vidim, naterao je napismeno da mi da, da ce mi dostaviti moj mis, racun i garanciju na noge, gde ja budem zeleo. Tako je i bilo.
Prvo, sa njima sam zavrsio i sve najgore o tim ljudima.
Drugo HP, nakon silnih mailova i razgovora nije nasao za shodno ni da mi nekako izadju u susret. Naravno, posle servisa mi je crkla i baterija, sta? U cemu je problem? I saznam da HP zamenjuje baterije ko sto je zamenjivao i ploce...
Naravno ni ovog puta moj laptop nije bio na spisku...

Mislim da mi se povraca svaki put kad ugledam logo HP-a, proizvodjaca koji je bio u vrhu prodaje laptopova, lepog elegantnog dizajna...
I naravno, kad budem kupovao sledeci put masinu (jer mi treba za posao koji zahteva snazan racunar), uzecu lepo mac book pro, platiti ga debelo i dobiti sve u jednom, brutalne i pouzdane performanse, nenadmasiv dizajn...

Jos jednom PREZIREM HP, BEZ`TE GLAVOM BEZ OBZIRA! SMRADOVI
:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Realno ako si već hteo da popraviš notebook trebao si ga odneti u neku ozbiljniju firmu, moja sestra je isto imala problem sa nekom novosadskom firmom za kvar na Pavilionu. Oni su likovi rekli to ne može da se popravi, a ako hoćeš 300eura nova ploča. I lepo je odnela notebook u jednu Beogradsku firmu, i čovek je zamenio čipset i uzeo 100eura + garancija od godinu dana (moglo je i 85 eura 6 meseci garancija, a dijagnostiku inače ne naplaćuje). A da u toj firmi koja je valjda jedna od jačih u NS, hteli su da naplate dijagnostiku, a uspeli su da pokvare i tastaturu koja je savršeno funkcionisala do tada.
 
I ja imam problem! :p U pitanju je stari laptop, TOSHIBA 310CDS.. Problem je u tome sto mi lap stalno pri ukljucivanji trazi password i ne mogu nista, apsolutno nista...(ne znam koji je password)!:crash: Lap nije moj, i valjda je poreklom iz Nemacke.. Postoji li neki nacin da se reseruje nesto?? Hvala unapred! :wave:
 
I ja imam problem! :p U pitanju je stari laptop, TOSHIBA 310CDS.. Problem je u tome sto mi lap stalno pri ukljucivanji trazi password i ne mogu nista, apsolutno nista...(ne znam koji je password)!:crash: Lap nije moj, i valjda je poreklom iz Nemacke.. Postoji li neki nacin da se reseruje nesto?? Hvala unapred! :wave:

Naravno da moze, samo moras videti, da li ti pasword trazi prilikom boot screna ili prilikom ulaska u windows??? :wall::wall::wall::wall:
 
Sjajna tema, samo da sam je video pre mesec dana... :(

HP Compaq CQ61-e425
Kupljen u Laptop centru, 7.6.'10
Serviser - zvanicno: CT
- nezvanicno (samo za presario modele): BS processor


Bitne napomene:
1. laptop je kupljen na poklon, slepom i slabo pokretnom licu koje ne zivi u Bg-u, vec par stotina km dalje.
2. u prodavnici mi je receno da za taj model vazi pick& return garancija, sto je bilo presudno za kupovinu

8.6 sam ga poslao osobi kojoj je namenjen, u kutiji u kojoj je kupljen, kolima, po drugaru koji je sticajem okolnosti isao u tom pravcu

9.6 instaliran win 7

10.6 laptop prestaje sa radom. mene obavestavaju o tome. zovem CT, oni mi kazu da za taj laptop ne vazi pick&return, i da imam 14 dana od dana kupovine da im ga isporucim, da ce biti DOA i da odmah ide zamena. Napomenuo sam im da nisam tu, da komjuter verovatno nece biti moguce isporuciti u tom roku, na sta sam dobio uveravanje da i ako prekoracim taj rok, nece biti problema

laptop vracen u BG, ali ja nisam bio tu, a niko drugi nije mogao da ga odnese...
tek 28.6 sam stigao u Bg i odmah ga odneo u CT, lik u prijemu je pogledao model i uputio me u BS processor u Dunavskoj. Kazem sta mi je receno za DOA i rok za predaju, odgovor: paa ne znam ja nista o tome... s kim ste pricali, ja ne mogu da vam pomognem... do vidjenja

Tamo me docekao poprilicno nezainteresovan i neljubazan "recepcioner" koji cak nije hteo ni da pogleda kako se kvar manifestuje.
Pitao sam za DOA, pa mi je doticni "recepcioner" objasnio kako to vazi samo 7 dana od dana kupovine... Da ne gusim, a i mrzi me da kucam, ja ispricam sta su mi rekli u CT, O: pa nisu oni to mogli da vam kazu, mi smo serviseri, bla, bla, bla

Meni prekipi, kazem: Nema problema, kad mozete da ustanovite kvar i da me obavestite o tome??
O:7-10 dana!!! ali zovite nas za 2-3dana, mozda cemo znati na cemu smo. :crash:
P: a kad mogu da ocekujem popravku?
O: pa znate, nemamo delove na lageru, dok se narucimo 7 dana, pa dok stignu 10-15, pa dok mi to ugradimo - 7 dana... :trust:

4 dana kasnije ih zovem, neko se zaj*** pa se javio na telefon... posto je izgleda standardna procedura da se na fiksni javlja faks, a na mobilnom prekidaju vezu nepoznatim brojevima.

Lepo zamolim sluzbenicu da mi kaze sta se dogadja sa laptopom, i izdiktiram br naloga.
O: pa znate, jos nismo stigli ... bla bla... evo pogledacemo danas i javiti vam do kraja radnog vremena.

Naravno, nista od toga. Pozvao sam jos par puta, naravno, prekidaju vezu...

Na zalost, jako mi je bitno sta ce biti sa time, posto ako nece biti popravljen u narednih 7-8 dana, kupicu novi i poslati.
 
Asus A3500N, kupljen pre skoro 6 god u DESK-u, sa 2 godine garancije

S druge strane, Asus je potpuno druga prica...

Posle oko 6 meseci crkne hard. Odnesem racunar u DESK, posle 48 sati me zovu da pokupim popravljen racunar, i par DVD-a sa podacima sa harda koji je "zveknuo".

Posle oko godinu dana od prve popravke, ekran pocne cudno da se ponasa i posle nekog vremena opet crkne hard. Opet odnesem racunar u DESK, ovaj put za 72 sata me zovu da pokupim popravljen racunar, zamenjeni flet kabl i hard, ociscen od prasine, bla,bla,bla... i naravno par DVD-a sa podacima

evo ga jos uvek kod mene, radi ok, za svoje godine, iako imam jos jedan, ali mi je ovaj nekako prirastao za srce :d:d
 
Izvadish CMOS bateriju i ostavis lap da odmori malo :) Samo sto je malo zahebano rastavljati citav lap da bi dosao do nje...
 
MSI Wind U90, kupljen i gigatronu, zvanični servis - pakom

Uzmem ja laptop, donesem ga kući, radio 10 minuta na njemu i on se ugasi (zaboravio da gledam za bateriju, zablenuo se, bio SuSe linux instaliran)... Priključim ga ja na punjač - ništa se ne dešava... Istog dana ga odnesem u gigatron na vuku (znači bukvalno sat vremena posle kupovine), kažu da ga nosim u Pakomov servis koji je u severnom bulevaru :mad:.
Ok, odnesem ga ja, ulazim u prostoriju, dolazi tip, ja mu objasnim šta se desilo i on krene da URLA: ŠTA SI BRE PRAZNIO TU BATERIJU DO KRAJA, JEL ZNAŠ BRE DA SE LITIJUM JONSKE BATERIJE NIKAD NE PRAZNE DO KRAJA, SAD MI TO TREBA DA POPRAVLJAMO, BLA BLA...
Ja-:zgran:, ne mogu da verujem šta se dešava, otkud njemu pravo da se dere tako na mene?! Ok, ništa, iskuliram... Nakon nedelju dana, zovu me da dođem u servis, daju mi sve u kutiji, na papiru piše: zamenjen punjač u garantnom roku...

Nakon ovoga izbegavam sve što ima veze sa pakomom, bili oni prodavci ili uvoznici...
 
TOSHIBA
Satellite A210-15k
Kupljen u CT-u
garancija 2 god


Prvi problem:
posle pola godine koriscenja je stao kuler. Odneo sam u servis CT-a i cekao 20 dana da bi mi rekli da su ocistili kuciste od prasine i da radi. To sam mogao i sam ali nisam hteo da otvaram laptop jer je bio pod garancijom i nije me mrzelo da ga nosim u servis ali sam se pokajao, stajao mi je 20 dana u servisu.


Drugi problem:
Ekran prestao da radi nakon 3 god koriscenja. Odneo sam laptop u zvanicni servis za toshibu(system one u Zemunu) posto vise nije CT zvanicni. Cekao sam 3 dana, nazvali su me i rekli u cemu je problem(crk`o je invertor) i pitali da li zelim popravku koja je 3000rsd. prihvatio sam i to je to. Svaka preporuka za system one.
 
LJudi , hitno mi je potreban savet!Laptop je 3 dana star ,u pitanju je Hp compaq presario cq61-435em kupljen u winwin-u, a problem je Hdd koji klikce,skljoca tj ispusta zvuk opruge koja se nateze i otpusta u razmacima od 10tak sekundi , i manje vise je konstantan.Kuler laptopa je necujan tako da se zvuk jasno cuje a narocito kad je komp na stolu.Zvao sam ih i kazu da ce lap zameniti a mene zanima jel ovaj problem uopste ima osnova za zamenu ako je pre svega problem.Linux radi odlicno,kopirao sam neke povece fajlove kao probu i provrteo hdd check iz biosa i sve je 100 % ispravno.
Nadjoh ovo :Skripanje HDD-a (ako si mislio na kliktanje - slab kling/klang zvuk kao cegrtaljka) je siroko rasprostranjen "problem", resava se disable-ovanjem powermanagement funkcija hdd-a sa hdparm-om (i na windowsu i na linuxu).
 
Poslednja izmena:
Idi, zameni i nemoj puno misliti o tome...
 
Skripanje HDD-a (ako si mislio na kliktanje - slab kling/klang zvuk kao cegrtaljka) je siroko rasprostranjen "problem", resava se disable-ovanjem powermanagement funkcija hdd-a sa hdparm-om (i na windowsu i na linuxu).

Hm, pre par dana mi stigao novi Asus K53Jr i non-stop ispusta neke cudne zvuke, rekao bih da je kao slabo pištanje, ne znam čega... Ali dopire iz gornjeg desnog dela tastature.... ispod naravno.....
Da li je to normalno ili ne, ne mogu da procenim, mada imam utisak da na drugih laptopovima to nisam primećivao... Šta mislite?

p.s. Tiosave, molim te malo pojasni ove tvoje reči. Šta je HDParm?

Edit2: Izgleda da je problem resen, naime nisam formatirao drugu particiju koju sam napravio (stajala je kao Raw), evo upravo je formatiram i vise nema nikakvog pistanja...... Dobro je, za sada. Videcemo. :wall:
 
Poslednja izmena:
EDIT3: Problem ostao! Izvinite na dablpostovanju. Sta ciniti?
Nije to buchno, ali ipak se primecuje. :(
 
ljudi, je l' vi razumete da pisete u pogresnoj temi?!?
ovo je tema sa problemima oko kvarova, frke u servisima, zatezanjima oko garancije i ostalo nepostovanje prava kupaca tj. vlasnika.

Ako imate nedefinisani problem sa laptopom, otvorite nov topic i pitajte - mozda ce neki vlasnik znati da vas uputi. U svakom slucaju, ako je pod garancijom - pravac servis ili radnja gde je kupljen. Tek ako tu bude problema ili nesporazuma, pisite u ovoj temi...
 
izvinjavam se, ja mislio da nema potrebe pokretati novu temu, kada ovde u opisu teme pise izmedju ostalog i "Kvarovi".... ovo smatram mogucim kvarom...

p.s. otvoricu novu temu.
 
Samo da javim-BS procesor kao zvanicni serviser Hp-a ,'kliktanje' nije video kao problem, pa ni kao dobru osnovu za kasnije nastajanje problema usled ogromnog broja load/unload ciklusa hdd-a.Prvo otisao u Winwin da mi zamene komp sto su i obecali preko telefona,zatim kako bi to islo brze bio mi je potreban papir od zvanicnog servisa CT computers Group Savski Nasip 7,iako su mi rekli da mi treba samo garancija i racun...Odem do Ct-a cekam sat vremena da bi mi salterusa rekla da oni servisiraju HP ali ne compaq modele a narocito ne presario seriju(usput mi je rekla da kliktanje hdd oni resavaju softverskim putem za neku simbolicnu cenu , na sta je dobila zanimljiv pogled...)Upute me na Bs procesor sa opaskom da je winwin neupucen i zaostao -tim recima.Ljudi u Bs -u skroz korektni,lik slusao komp pola sata i predlozio da ga ostavim preko noci da ga oslusne jos malo.Jutros mi javio da dodjem po komp i to je to....Uglavnom problem sam upravo resio pomocu programa i nema vise kliktanja!(pod windows okruzenjem,za linux i dalje bez leka)...
 
Aha, i proci ce 7 dana, koliki je njihov DOA rok, pa pocinje zezanje ako ti se nesto desi sa hardom.
Prosto fenomenalno. Ja bih insistirao bar na zameni harda

btw, meni jos uvek nisu javili sta se dogadja sa gore navedenim slucajem.
A neko rece da je njihov servis ok...
 
znam da je možda of topic, al evo mog zaključka posle 4. pročitane strane ove teme.

1.ako je moguće izbeći taj fckng pakom u stvari bilo koji ovl. servis , izuzev slučaja (karakterističnog za nas uopšte) ako poznajete osobu koja u firmi ima bilo kakvu funkciju veću od čistačice i kafe kuvarice..

2.ako dođe do probl. sa uređajem koji je u garanciji radije ga 1. odnesite da ga pogleda neko u koga imate poverenja, pa tek nakon toga nositi u ovl. serv. i to ako je baš neophodno.

3.izbegavati ljubazan nastup čim vidite prve znake (lako se prepoznaju) da pred sobom imate nezainteresovanu i neposlovnu osobu..."brat od tetke mi radi tržišnoj inspekciji" - zvuči mnoogo ozbiljnije od "imam problem ..molim vas ako biste bili ljubazni..."
 
Poslednja izmena:
Evo da i ja dam doprinos NEGATIVNOJ Pakom-ovoj politici prema racunarima u garantnom roku.Lap top MSi EX620x kupljen pre cirka godinu dana jednostavno je prestao da radi tj .nece da butuje os.Posle pregleda od strane tece strane ustanovljeno je da je doslo do ozbiljnijeg kvara i daje potrebno otvaranje istog radi dalje dijagnostike,da nebih gubio garanciju odnesem ga u Pakomov servis na Novom Beogradu.
Na salteru neljubazna i neprijatana izfrustrirana gospodjica.
Predajem laptop na salteru zajedno sa garantnim listom ona to lepo uzima lepi garanciju i odjednom pada u frku bez nekog posebnog razloga, i daje mi telefon servisera koga cu zvati za par dana i sa koji cu da popricam oko novo nastalih problema jer nemam originalnu ambalazu i fiskalni racun!!

E sada cekam utorak, sredu, da pozovem tog servisera da vidim dali to moze ili ne!!
Nastavak sledi sredinom nedelje!imam osecej da ce biti vrlo zanimljivo!
 
Evo da i ja dam doprinos NEGATIVNOJ Pakom-ovoj politici prema racunarima u garantnom roku.Lap top MSi EX620x kupljen pre cirka godinu dana jednostavno je prestao da radi tj .nece da butuje os.Posle pregleda od strane tece strane ustanovljeno je da je doslo do ozbiljnijeg kvara i daje potrebno otvaranje istog radi dalje dijagnostike,da nebih gubio garanciju odnesem ga u Pakomov servis na Novom Beogradu.
Na salteru neljubazna i neprijatana izfrustrirana gospodjica.
Predajem laptop na salteru zajedno sa garantnim listom ona to lepo uzima lepi garanciju i odjednom pada u frku bez nekog posebnog razloga, i daje mi telefon servisera koga cu zvati za par dana i sa koji cu da popricam oko novo nastalih problema jer nemam originalnu ambalazu i fiskalni racun!!

E sada cekam utorak, sredu, da pozovem tog servisera da vidim dali to moze ili ne!!
Nastavak sledi sredinom nedelje!imam osecej da ce biti vrlo zanimljivo!


Moram priznati da sam vrlo iznenadjenl.Lap top je servisiran u rekordno karatkom vremenu, cak i pre nego sto sam ocekivaoi jos su oni mene zvali !
Neverovatno...a bas sam se pripremio na borbu do poslednjeg atoma snage ali.....Hard disk je zamenjen novim i meni nista ne preostaje nego da ih pohvalim i dam jedan stidljiv plus, u moru losih iskustva, za Pakomovim servis i tamosnjeg galvnog servisera!!
 
^^ eto bar neko da u ovoj temi nije stavio :wall: , drago mi je da si dobro prošao, što bi ipak značilo, da u onom mom sumiranju svega pročitanog treba da se ubaci i 4ta stavka : faktor sreće ! tj. na koga naletiš u servisu ili gde već...bilo bi ipak malo previše kada bi svi do jednog komentari bili potpuno negativni !

p.s. tek nakon što sam otkrio i pročitao ovu temu proverih ko je zadužen za moj HP Compaq 610, i kakve sam sreće to je norm. Pakom, lap je inače perfektno očuvan, nema bukvalno ni ogrebotinu, nisam ga izneo iz stana 2, 3 puta...a i to je bilo, torba koju sam dobio uz njega pa pažljivo na zadnje sediše.

@Tiosav, zanimljiv onaj progrmčić Quiet HDD, samo mi i dalje nije jasno na koji način može da "utiša" recimo oprugu na hdd-u ???
 
Poslednja izmena:
Evo i mene opet... Ovog puta je Lenovo i KimTec u pitanju. Odmah da kazem da jesam nervozan po ovom pitanju ali i da krivica nije bas skroz na njima, jer mi se cini da se trude i stvarno pokusavaju da rese problem. Cisto sam hteo malo da se pozalim na srpsko trziste generalno.

Elem, crkao mi je punjac pre nekog vremena, pa resih da kupim nov jer me zezanje oko servisa vise kosta nego jedan novi punjac. No, posto odavno kuburim i sa ekranom koji se iz nekog razloga olabavio na lezistu a i lap je poceo da se cudno gasi, rekoh da ga odnesem u servis pred odmor u nadi da ce ga relativno lako popraviti. Inace, varijanta da imaju rezervne delove na lageru ne pije vodu. Nemaju nista koliko sam primetio. 30.08. sam odneo lap, a 6.09. su porucili delove. I jos uvek cekam na popravku.

Za pohvalu je da na sajtu imaju mogucnost da se isprati stanje sa popravkom pa ne moram da ih zivkam i maltretiram sa pitanjima sta se desava oko toga. Ali sa druge strane, 30 dana je bas previse za jednu sitnu opravku.
 
Poslednja izmena:
Evo i mog iskustva s MSI laptopom.Laptop u garanciji,prolivena coca-cola na tastaturi,svetli samo power led.Laptop rastavio jer i ovako gubi garanciju,očistio i ništa.Zvao call centar za servis,i dogovorio da će me zvati kad ustanove kvar odnosno koliko košta popravka i ako se ne isplati platiću samo kurirsku službu oko 600 din.Posle tri nedelje zvali iz Pakomovog servisa i cena servisa je 8850,00 din,popunio uplatnicu kako su mi rekli,poslao fax uplatnicu i sutra mi stigao laptop.Nemam nikakvih zamerki kao da nije bio na servisu.
 
Evo i mog iskustva s MSI laptopom.Laptop u garanciji,prolivena coca-cola na tastaturi,svetli samo power led.Laptop rastavio jer i ovako gubi garanciju,očistio i ništa.Zvao call centar za servis,i dogovorio da će me zvati kad ustanove kvar odnosno koliko košta popravka i ako se ne isplati platiću samo kurirsku službu oko 600 din.Posle tri nedelje zvali iz Pakomovog servisa i cena servisa je 8850,00 din,popunio uplatnicu kako su mi rekli,poslao fax uplatnicu i sutra mi stigao laptop.Nemam nikakvih zamerki kao da nije bio na servisu.

pa dobro si prosao, kakav god. da je taj MSI, za te pare ne bi mogao da kupis ni notebook a ne lap...ko zna mozda i pakom cita ovu temu pa im dojadilo da ih stalno pljuju :d
 
Elem, da rezimiram. Posle 31 dan vracen lap. Zamenjene obe sarke i punjac kao i neki ram za monitor. Popravljen kako valja. Momci ljubazni, narocito mi se dopala fora sa online upitima gde sam mogao da pratim stanje popravke u svakom trenutku.
 
Evo ja sam napisao u temi o MSI garanciji sve u vezi s mojim problemom, i da je rijesen...

e pa nije, zvali me u srijedu, rekli da ga nisu mogli popraviti i ponudili mi u zamjenu neki iz isto gejmerske serije, a ja pristao (malo je bolji). Rekose mi da ce ga poslati sutra na kucnu adresu. prodje i sutra i prekosutra, a evo danas je subota, dakle slagashe me... Sto fino ne rekose, nego ko budala da se cimam da budem citav dan kuci da ne propustim... Nevjerovatno...
Nek mi daju bilo kakav iz G serije, ja cu i doplatiti ako treba, samo da imam lapotop. Pobogu, sad ce 10 dana kako nemam komp, a prije toga je od 5 dana radio prva 2. Strashno. Ne daj Boze da mi posao zavisi od toga...

Edit: Evo sad su me zvali :D Rekose u utorak. Izgleda da ih je neko zeznuo kod transporta, cim me je ovaj zacudjeno pitao - jesam li primio paket? :D BTW citaju forum :D

Nista, posto citate forum, zadovoljan sam uslugom, prije svega serviserima koji su stvarno ljubazni i hoce da saslusaju, ali vam ta administracija pomalo spora...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno