Šta je novo?

Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

I ja sam imao isti problem sa HP 250. W7 - nece da moze...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
E drustvo imam jos jedan problem, instaliram Windows, skinuo torrent koji ima najvise seedera (team OS), odradim windows update, jer to je izgleda sad jedini nacin da dobijes drajvere koji zapravo rade za HP, kad posle update-a mi povuce sa mreze valjda hotmail nalog od zene i svastike i trazi mi neki lenovo veriface, zena koristi lenovo laptop... Iskljucio ga par puta kad mi se ulogova na moj user koji sam mu napravio prilikom instalacije.. Sta da radim ako mi se ponovo desi ovo? Znaci vec drugi dan placem za sedmicom...
 
Dell Inspiron 15

Ljudi, jel imao neko iskustva sa Dell servisom za laptopove? Uzela devojka 2015 u novembru/decembru Dell Inspiron 15 u WW (DC Pentium, 4GB RAM, 500G HDD, GForce 820) i poslednjih pola godine, možda malo jače umire polako.

Prvo je krenulo sa zvučnicima, riknuo je jedan, pa je i drugi počeo da krči dok nije zveknuo skroz, nakon toga sam primetio da se na monitoru pojavila bela linija širine 2cm duž celog ekrana u donjem uglu - kao da izbija svetlo jače nego što bi trebalo ili je pak oslabilo u ostalim delovima ekrana (nešto od ta dva), takođe ima i kružna fleka prečnika 2cm u gornjem levom uglu sa istim simptomima.

Pre par meseci je poceo da baca random BSOD-ove, gledamo film i on zabode. Kontao sam možda je i RAM odapeo, medjutim danas joj zabode komp i uopšte neće da prođe boot. Startup repair ne pomaže, kao ni system refresh - izbacuje poruku system refresh is not possible (izbaci error, ali nikakav code uz to).

Spremim ja USB instalaciju Win 10 sa MS sajta i pokrenem i izbaci mi error pri instalaciji da ne može da formatira particiju i da je instalcija prekinuta. Restartujem komp i uđem u Dell diagnostic i tu mi izbaci error sa slike u attachmentu. Dakle zveknuo je i HDD. Odlagali smo slanje na reklamaciju zbog zvučnika i monitora zbog toga što ne može da bude bez kompa toliko dugo, međutim sada idemo na more za 2 dana pa ću ga i poslati u servis.

Ono što mene zanima je koje su šanse da će se raditi kompletna zamena uređaja, a koje da će menjati delove s obzirom da je toliko stvari crklo? I da li neko ima iskustva sa Dell servisom (System One)? Koliko su ažurni, da li će odugovlačiti sa reklamacijom?
 

Prilozi

  • d_a8KJAMSXO7bH0Ao3UceA.png
    d_a8KJAMSXO7bH0Ao3UceA.png
    713.7 KB · Pregleda: 94
System One je po mom iskustvu (istina za Acer) uzasan servis, veoma lako su odlucili da moj uredjaj ne podleze uslovima garancije i da ce me zamena ploce (koja je otisla bila) skoro kostati vise nego sto me je kostao laptop. To je mada bilo pre godinu-dve, mozda je sad situacija bolja ali ne bih nista ocekivao.

Sto se tice greske, po broju greske i guglanju pise da je mozda samo kabl zeznut ili nesto slicno - no ne garantuju da je to. Vise ne znam, nisam upucen.
 
Greska sa slike znaci da je crkao HDD (zbog cega si 99% i dobijao BSOD-ove). Zamenu celog uredjaja ces tesko dobiti pri prvom servisu za uredjaj star skoro dve godine, verovatno ce srediti navedene probleme i vratiti ga.

Od servisa za Dell pored System One imas Nepo system u BG-u, i Pin Soft u Novom Sadu, sa kojima su koliko sam mogao da procitam, ljudi imali manje problema...
 
Poslednja izmena:
@korisnik2007a
Izvadio sam HDD da sačuvam podatke jer znam da oni u servisu to neće uraditi (pitao sam ih pre toga da li smem, da ne bude da zeznem garanciju), HDD sentinel prikazuje loše sektore - 8 komada. Ono što me brine je da takođe pokazuje da to još uvek nije replacement threshold - međutim kao sistemski, hard je neupotrebljiv, štaviše nisam uspeo jedan folder sa backup particije da povratim, tako da se nadam da će uvažiti reklamaciju.

System one je servis u ovom slučaju, nisam siguran da mogu da biram kome ću da šaljem na servis (ili grešim?). Ako je tako, rado bih ga predao u PIN, da ne moram da šaljem za BG.
 
Sva tri su ovlasceni Dell servisi, ne bi trebalo da ima veze gde ga odneses. Uostalom nazovi PIN pa pitaj kakva je situacija.
 
Zvao ih upravo, nosim sutra u PIN, taman da ne moram da se cimam sa kurirma :)
 
Ajde da ovdje pitam, moze li na
dell inspiron 15 5000 series da se stavi win7 ili win10, posto na njihovom zvanicnom sajtu nigdje ne vidim drajvere za ta dva OS-a, iskacu mi drajveri za win98....
 
@Zekovic
Kad sam unio service tag iskocilo mi je Support for Inspiron 5551
Tamo imaju drajveri za win7,win8, win10, mislis da ce raditi svi drajveri, jer sam citao da su se pojedini zalili na drajvere za wifi da nekima nisu radili..

Sent from my Redmi+Note+3 using Tapatalk
 
Ako service tag tako kaze da je Inspiron 5551 onda je taj model sigurno , Windows 10 ce ti sam vecinu naci drivera , sedmica i 8.1 nece , za wifi ne znam sve zavisi od wifi kartice.
 
Za 5551 ne bi trebalo da imas bilo kakvih problema sa drajverima koje skines sa support sajta...
 
Zvali me danas iz WinWin kazu da servis ne moze da nabavi delove u zakonskom roku te da mi traze saglasnost za produzenje roka od 15 dana. Naravno nisam pristao posto je vec i ovih mesec dana previse za racunar koji sluzi za posao.
Elem, jel bio neko u slicnoj situaciji? Sta se desava u takvim slucajevima kada se odbije produzenje roka?
 
Pozdrav svima,
Kolega ima neki stari laptop koji je poceo opasno da trokira pa ga interesuje da li je moguce odraditi cpu upgrade? Trenutno se u laptopu nalazi Intel 887 Celeron procesor, dual core - 1,5GHz. Po specifikaciji pise da je Sandy Bridge platforma, ali me zbunjuje sto pise FCBGA1023 socket. Da li je u ovaj socket moguce ubaciti bilo koji cpu (za laptopove) od 2 i 3gen Intela (Sandy i Ivy bridge)?
 
Zvali me danas iz WinWin kazu da servis ne moze da nabavi delove u zakonskom roku te da mi traze saglasnost za produzenje roka od 15 dana. Naravno nisam pristao posto je vec i ovih mesec dana previse za racunar koji sluzi za posao.
Elem, jel bio neko u slicnoj situaciji? Sta se desava u takvim slucajevima kada se odbije produzenje roka?

Zamena za drugi uredjaj ili povracaj novca na osnovu fiskalnog racuna.
 
Pozdrav svima,
Kolega ima neki stari laptop koji je poceo opasno da trokira pa ga interesuje da li je moguce odraditi cpu upgrade? Trenutno se u laptopu nalazi Intel 887 Celeron procesor, dual core - 1,5GHz. Po specifikaciji pise da je Sandy Bridge platforma, ali me zbunjuje sto pise FCBGA1023 socket. Da li je u ovaj socket moguce ubaciti bilo koji cpu (za laptopove) od 2 i 3gen Intela (Sandy i Ivy bridge)?
Kod BGA podnožja, procesor je zalemljen na ploču.
 
Pozdrav, uzeo sam lap top prosle nedelje u Gigatronu i dobio sam 2 godine garancije i ako se registrujem na neposistem sajtu u roku od 14 dana dobijam jos 2 dodatne godine. Naime, uslovi te dve dodatne garanacie su odprilike da ga cuvam pod staklenim zvonom i da im najkasnije od godinu dana od datuma kupovina odnesem lap top i to u originalnoj kutiji i neizbledelim fiksalnim racunom i to se jos placa 10e (valjda) Zanima me sledece, jer hocu da zamenim hdd za ssd pa ne znam da li gigatron ima neki svoj ovlasceni servis (koji spada u te prve dve godine garancije) ? Hvala
 
Pozdrav, uzeo sam lap top prosle nedelje u Gigatronu i dobio sam 2 godine garancije i ako se registrujem na neposistem sajtu u roku od 14 dana dobijam jos 2 dodatne godine. Naime, uslovi te dve dodatne garanacie su odprilike da ga cuvam pod staklenim zvonom i da im najkasnije od godinu dana od datuma kupovina odnesem lap top i to u originalnoj kutiji i neizbledelim fiksalnim racunom i to se jos placa 10e (valjda) Zanima me sledece, jer hocu da zamenim hdd za ssd pa ne znam da li gigatron ima neki svoj ovlasceni servis (koji spada u te prve dve godine garancije) ? Hvala

Ide uvozniku (ako ima svoj servis) ili ovlašćenom servisu za taj model laptopa. Gigatron je maloprodaja i bilo šta naprednije od provere na licu mesta i zamene se šalje u ovlašćeni servis.

Hector Ruiz dobro kaže, zameni sam ako ima otvor za ram/disk. A ako nema (što je popularno na jeftinijim modelima ovih godina), skidaju se tastatura i palmrest da bi se došlo do hard disk slota. Nije teško u globalu, ali ako hoćeš da garancija nastavi važiti, valja paziti prilikom otvaranja da se pri reklamaciji (daleko bilo) ne vide znakovi otvaranja (nagrebane i nagnječene ivice, polomljene kvačice i slično).
 
Hvala na odgovoru, koliko sam video na hp g5 250 skida se cela zadnja strana i odmah je dostpuan hdd. U svakom slucaju hvala :)
 
Da li je ovo indikator za vlagu sa maticne ploce je slikano? Ne znaju ljudi zasto ne radi laptop, a poslali bi u servis
f060a2077c7319468d6122ddfc081f79.jpg


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ako mislis na ovo plavo, nije. Guglaj LCI ili liquid contact indicator da vidis kako izgleda.
 
Imam problem sa laptopom u pitanju je Asus K53SV (star jedno 5-6 godina). Koristio sam ga povremeno i nisam ga koristio jedno mesec dana i upalim ga danas vrti kuler na maksimumu. Otvorim ocistim i promenim pastu i opet ista prica. Radi na 82-85C i kuler radi naravno na maksimumu.
Cini mi se da kuler ne izduvava vazduh dovoljno, radi na 6000 obrtaja ali ne izbacuje vazduh koliko bi trebalo... Da li da probam nesto oko ventilatora ili da nadjem i zamenim ceo ventilator? Ako mi predlazete da zamenim gde bih mogao da porucim a da nije aliexpress :)
Najbolje bi bilo kad bih nekako mogao da potvrdim da je kuler u pitanju...
 
pozdrav svima...drugar mi doneo neki polovni laptop MSGW koji je u ok stanju ali bi trebao windows da se sredi...ja sam to radio vise puta ali sad sam naisao na problem...tacnije on nema dvd rom i moram da podignem sistem preko usb...e sad ja nemam nijedan usb stik slobodan pa sam hteo da to odradim preko memorijske kartice...svi tvrde da moze pa rekoh ajde da uradim i ja tako...e sad kada udjem u windows treba da namestim odakle da botuje...u ponudi su mi 1.hard disk, 2. neki cd iako ga fizicki nema, 3. removable device ...usb nema u ponudi...e sad ja vas pitam kako da odradim ovo podizanje windowsa jer mi se ovako nesto prvi put desava?..kako da podesim da mi botuje sa memorijske kartice?? ..hvala unapred.
 
Imam problem sa laptopom u pitanju je Asus K53SV (star jedno 5-6 godina). Koristio sam ga povremeno i nisam ga koristio jedno mesec dana i upalim ga danas vrti kuler na maksimumu. Otvorim ocistim i promenim pastu i opet ista prica. Radi na 82-85C i kuler radi naravno na maksimumu.
Cini mi se da kuler ne izduvava vazduh dovoljno, radi na 6000 obrtaja ali ne izbacuje vazduh koliko bi trebalo... Da li da probam nesto oko ventilatora ili da nadjem i zamenim ceo ventilator? Ako mi predlazete da zamenim gde bih mogao da porucim a da nije aliexpress :)
Najbolje bi bilo kad bih nekako mogao da potvrdim da je kuler u pitanju...
Imao sam slican problem najverovatnije je problem u heat pipe(hladnjaku) mozes da narucis sa alija https://www.aliexpress.com/item/Gen...lgo_pvid=79071042-c0b7-4a20-8dc5-f68cde3ef0e2.
 
Provokator - mora biti ubačena memorijska kartica u čitač laptopa, onda je odabereš u biosu. To "removable device" mi izgleda kao memorijska kartica. Zar nisi rekao da nećeš sa USB-a ni instalirati win? Zato ga i ne nudi.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, uzeo sam lap top prosle nedelje u Gigatronu i dobio sam 2 godine garancije i ako se registrujem na neposistem sajtu u roku od 14 dana dobijam jos 2 dodatne godine. Naime, uslovi te dve dodatne garanacie su odprilike da ga cuvam pod staklenim zvonom i da im najkasnije od godinu dana od datuma kupovina odnesem lap top i to u originalnoj kutiji i neizbledelim fiksalnim racunom i to se jos placa 10e (valjda) Zanima me sledece, jer hocu da zamenim hdd za ssd pa ne znam da li gigatron ima neki svoj ovlasceni servis (koji spada u te prve dve godine garancije) ? Hvala

Da si uzeo Dell imao bi 5 godina besplatnog odrzavanja,i ne placa se 10e svake godine.
A racun samo iskeniraj,pa kad ovaj izbledi ti im odnesi oba ,i izbledeli i ovaj skenirani.
Mislim da nemaju pravo da ti traze da cuvas kutiju toliko dugo.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno