Šta je novo?

Problem u mrezi preko telekomovog intracom jetspeed-a

josko

Cenjen
Učlanjen(a)
29.09.2009
Poruke
98
Poena
159
Imam pomenuti ruter i dva racunara prikljucena preko njega. Na oba funkcionise internet normalno ali ne mogu nikako da podesim mrezu da radi. Na jednom funkcionise mreza i moze da udje u work groups computers i vidi sam sebe, dok ovaj drugi ne moze da udje i prijavljuje sledecu gresku:
MSHOME is not accessible. You might not have permission to use this network resource. Contact the administrator...
Znaci gledao sam po netu 2 dana kako da namestim i desavalo se da proradi mreza u jednom trenutku i tako radi 15-ak minuta i onda iz cista mira opet pukne, tj nije do mreze nego ovog drugog racunara ( ne moze da udje u work group ). Inace sve je isto podeseno na konekciji oba racunara s tim sto ovaj prvi ima posebnu mreznu karticu a ovaj drugi integrisanu...
Ako neko ima ideju sta bi moglo biti svaka pomoc je dobrodosla..

POz
 
Da, sve sto si napisao je uradjeno. S tim sto je NetBios na onom drugom racnuarnu po defaultu a opet tamo radi work groups...
 
Hm, nisi menjao default ime radne grupe (Workgroup)? Jel koristiš DHCP ili su statički konfigurisane IP adrese? Ako koristiš DHCP dodeljivanje, onda stavi na oba default, a ako koristiš statičke IP adrese promeni na oba da bude enable.
 
Poslednja izmena:
MSHOME je ime grupe, stavio sam da automatski nadje ip adrese
 
Nazad
Vrh Dno