Šta je novo?

Migracija sa domenskog na lokalni user?

Učlanjen(a)
25.03.2005
Poruke
951
Poena
345
Racunar je bio na domenu, tj. sada domen vise ne postoji. Kako sada najlake da prebacim sve podatke na lokalnog usera a da mi sve ostane: fajlovi, podesavanja sa Microsoft Outlook, podesavanja za Internet Explorer i njegovi favoriti...
 
ja sam koristio ProfWiz http://www.forensit.com/downloads.html
kreiras novi lokalni profil, restartujes, ulogujes se kao Administrator, pokrenes ProfWiz i u opcijama izaberes da taj domenski profil pripojis novom lokalnom profilu.
alat bi trebao da izmenja samo SID vrednosti...

naravno, prvo izcitaj malo i napravi bekap domenskog profila....

jedino sto ces morati da ponovo ukucas lozinku za Outlook...
 
Hvala, to je ono sto sam trazio. Probao, RADI!!! Hvala puno!!!
 
nema na chemu :D
 
Opet ja :)

Kako radis migraciju Lokalnog usera na lokalni user? Puko mi je Windows, ja ponovo instalirao Windows na istom hard disku, nova instalacija mi napravila novi Windows.O direktorijum pored starog Windows direktorijuma (to mi ne smeta) i nove usere tipa NESTO.NAZIMASINE a stari user mi bio samo NESTO sada ja moram rucno da sve kopiram iz NESTO u NESTO.NAZIVMASINA, da nema tu neki alat, u ovom slucaju ProfWiz nije mogao da mi pomogne!?
 
to nema... mozes samo da podmetnes fajlove iz NESTO.staro u NESTO.novo
opet ces morati da instaliras sve programe, preko postojece instalacije - prvo reinstaliraj programe, pa onda podmetni fajlove.
time ces da sacuvas vecinu podesavanja...
npr. tako se bekapuje Firefox profil.

najbitniji ti je folder Application Data
 
Najveci problem je Microsoft Outlook, imam mnogo foldera u njemu i kreirano je mnogo rulova za poruke tj. da od odredenog posiljaoca stize poruka u odredjen folder (jedino mi folderi ostanu)... posle rucnog kopiranja meni ti rulovi ne rade. Pa moram rucno da podesavam POP3 i SMTP server pa lozinka... znaci kopiram pst fajlove ali rulovi ne ne rade.

User je imao odredjenu boju pozadine, odredjenu velicinu ikonica, odredjen wallpaper... i to mi se rucnim koiranjem pokarambasi.

Moram rucno da ukucam PROXY za Internet Exporer...


Programi mi nisu problem, tj. nih lako instaliram ponovo.
 
nema... Outlook je chudo :D
probaj malo da izguglas, mada mislim da ces moci samo da povratis mailove...
 
Nazad
Vrh Dno