Šta je novo?

Punjenje HP introductory kertridža

zorg

Čuven
Učlanjen(a)
05.02.2004
Poruke
43
Poena
604
Zanima me par stvari oko crnog kertridža HP 300, u pitanju je introductory cartridge, tj. onaj koji sam dobio sa štampačem.

-Po čemu se ovaj introductory razlikuje od standardnog i XL HP 300 kertridža, osim po količini mastila koje je u njemu.
-U ovom introductory kertridžu postoje dve komore, jedna sa sunđerom, druga bez. Probao sam nakon punjenja sunđera da napunim i ovu drugu komoru, ali kertridž nije prestajao da curi, pa sam izvadio mastilo.
-Može li se ovaj introductory kertridž preraditi tako da primi više mastila po punjenju (ja mogu da sipam svega 5ml), ne znam, možda da se doda neki sunđer u ovu drugu komoru...
 
Ovde imas uputstvo kako puniti kertridz i koliko:
http://www.inktec.com/english/support/method.asp.
Bolje je da sipas malo manje mastila nego da prepunis kertridz...
Inace, ja koristim Inktec boje za dopunu i xtra su, jeste da su malo skuplje ali je zato kvalitet stampe odlican.

P.S. Valjda ce ti biti od koristi ;)
 
Pa ovako, ja sam ga juce bio otvorio, ima tri komore unutra, jedna je sa sundjerom, druga je iste velicine, prazna, i treca je tri puta manja, isto prazna. Odvojene su pregradama. Ja sam pregrade sklonio, ostavio sam originalni sundjer koji sedi na filteru i dodao jos dva sundjera u ove dve komore. Prethodno sam nakvasio sundjere mastilom i iscedio, jer suvi nece da upijaju mastilo. Slozio sve, nalio mastilom, zatvorio i lepo radi. Stane oko 18ml mastila.
Sundjer sam neki sivi nasao, iz neke kutije sa instrumentima, malo sire pore ima od originalnog, ali ima ista hidrostaticka svojstva kao i original.

Sad me interesuje nesto, sto sam primetio da se desava jos pre ove operacije transplantacije sundjera - stampam stranu teksta sa dosta pokrivenosti, lepo odstampa prvu stranu, druga pred kraj pocne da bledi... Nakon desetak sekundi sledeca strana ok, naredna opet bledi pred kraj... Sta je uzrok ove misterije?
Da mi nije novo mastilo (i ja koristim InkTec:) gusce od originala pa recimo ne moze da protice intenzitetom koji veca pokrivenost zahteva? Ili mu je mali neki 'bafer' koji moze da ispusti u jedinici vremena... Nisam pametan, aj neko iskusniji da mi resi misteriju...
 
rekoh ti ne moze da se preradi nemas isti sundjer i "predaja" mastila medju sundjerima ne ide odgovarajucom brzinom.
Zvuchi glupo al je tako.
I nemoj da trpas svakojake sundjere jel to mastilo koje sipas oce da hemijski istopi sundjer i njime zapusi dizne. Da, i nigde nisam nasao takav sundjer koji hp stavlja da mogu da resim taj problem.
 
To sa predajom mastila kroz sundjere ima smisla itekako. Cak i protok kroz sam originalni sundjer (pre prepravke) mi je predstavljao problem, jer u zahtevnoj stampi glava pocne da gubi mastilo...
Sada sam izbacio sve sundjere jer mi osim kapaciteta, nisu resili taj problem sa protokom. Na filteru mi je sada samo komad pamucnog tufera koji pliva u mastilu, i problem je resen. Ali po cenu kapaciteta, jer sada moram cesto da ga punim, ali moze bez vadjenja iz stampaca.
Jel si probao neki drugi apsorbcioni materijal, mozda onaj 'filter' iz flomastera? cuo sam da je neko imao dobre rezultate i sa onom vatom iz zippo upaljaca...
 
Možda sam se kasno uključio u raspravu.
HP 300XL ima sunđer preko celog kertridža(nema prazne komore kao običan HP300.
E sad posle x punjenja i sam sunđer gubi mogućnost pravilnog i kontinuiranog davanja mastila glavi za štampanje tako da se i sunđer prosto zasiti boje.To se vidi kada u sunđer ne možeš da ubrizgaš ni 2 ml mastila a pritom ne mislim na Hp 300 koji je po meni njesra od kertridža.
1.Varijanta nov kertridž.
2.Varijanta ako nemaš pametnija posla dobro oprati sunđer pa ga pustiti da se dobro osuši i ponovo će dobiti na kapacitetu.Dodavanje bilo kakvog sunđera ne pravi posao i to si i sam probao.

Ja sam ipak za ovu prvu iako je i najskuplja ali je sigurnija.Napokon ne može nešto večno da se puni,pa mora i HP od nečega da živi a i ne samo oni.

Pozdrav
 
ste ti je receno,
uspeo sam da dobijem nesto kad sam iz starih kolor kertridza hp 78, 23, 17 vadio sundjere. ti sundjeri su fenomenalni i ne gube na elasticnosti i uopste su ko novi i posle mnogo dopuna, jedini problem je shto dok ih operes od prethodne boje muda oteknu.
Najbolje je da ga koristis takvog kakav je za sada. Ocekujem da ce se uskoro pojaviti neoriginalni kertridzi xl kapaciteta. Kao sto ima hp 21,22,56,57 tako i te cekamo a cene su mnogo prihvatljivije, razliku u kvalitetu nisam primetio.
 
Ovo je nov black kertridz, star je 20-ak dana... Mada je proslo skoro 100ml kroz njega...
Ja sam bio dokon pa sam se zezao oko toga i malko usao u pricu, pa sam cak iznasao i neko resenje, pa reko da podelim sa ostalima svoja zapazanja...
Zasto ne bi moglo u ovaj kertridz da se sipa mastilo bez sundjera - pa zato sto je hidrostaticki pritisak na dizne (koje su ispod) prevelik usled stuba tecnosti i dizne cure... Zato se stavlja sundjer, koji svojim kapilarnim efektom vezuje mastilo za sebe i neutralise pritisak koji tecnost vrsi. Problem je sto se punjenje sundjera mora vrsiti u vakumu, tako ga pune u fabrici i u boljim servisima. Kod punjenja spricem javljaju se vazdusni dzepovi koji prave probleme pri predaji mastila glavi u toku stampe, ili nakon punjenja dizne cure.
Ja sam pregrade u komorama izbacio i u tu novu XL komoru sam stavio isecene vertikalno poredjane komade tufera za skidanje sminke. Dobio sam kapacitet refila od 15-ak mililitara, odlican protok mastila (pri jako velikoj pokrivenostri strane), nema pojave vazdusnih dzepova, nema curenja...
 
Imam hp photosmart c4780 i u njemu hp300, ispraznili su se kertridzi i ja sam ih dopunio ali nikako ne mogu da stampam posto i dalje prijavljuje da su prazni?
kako da resetujem stampac, sve sam zivo probao, trazio sam na netu da kupim reseter neki ali nista?
 
to sto ti prijavljuje da su prazni ne skodi. ti klikni na continue printing i stampaj
da ti mozda ne prijavljuje neispravan kertridz? u tom slucaju nece da stampa.
 
Nazad
Vrh Dno