»RSS Benchmark sajt

Strana 9 od 56 PrvaPrva ... 567891011121319 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 121 do 135 od ukupno 832

Tema: Mac - Kako da...?

Member Avatar korisnika Lucas
        Na forumu od
        Feb 2002
        WORLD (mada se najvise zadrzavam na dedinju; BGD)
        Poruka
        2.407
      2. Moja mašina
        • CPU: Quad Core 2.4Ghz G0 + CM GeminII 2x12"
        • MoBo: Asus P5K-E
        • RAM: 4*1GB 800mhz Geil Black Dragon CAS 4
        • VGA: Gainward 7600gs pasivno hladjenje
        • MON: Samsung SyncMaster 245B+
        • HDD: 3x250GB Segate Baracuda 7000.10 + 2xWestern Digital 640Gb AAKS
        • OPT: Pioneer DVD-RW
        • Case: Chieftec MIDI tower BLACK + OCZ SilentXStream 600W
        • SND: SB Xfi Music + onkyo pojacalo + peerless kutije
        • LAP: HP 8710w
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Microsoft Natural 4000, Logitech MX620, Render Farm - C2D 2.5Ghz+2Gb DDR2, 2 x PD805 2.5Ghz+1Gb DDR2
      3. Citat Citiram korisnika: slider2k1 Pogledaj poruku
        Paa zar nije korisniji QuickLook index sheet?
        lol ne! kako je on korisniji ? (korisnije da selektujes sve stisnes space pa index sheet umesto da prosto vidis odmah sta te zanima) no way hose

The secret to creativity is knowing how to hide your sources. -Albert Einstein

hehe
        Menjao Lucas : 17.07.2010. u 03:23
        Arhitekta / lukamladenovic.com

Member Avatar korisnika kimi
        Na forumu od
        Aug 2000
        Poruka
        5.242
      5. Moja mašina
        • CPU: APU Jaguar@8core@1.6GHz, Cell@3.2GHz, i7 2670QM
        • MoBo: Gigabyte P55A-UD4
        • RAM: 8GB GDDR5, 256MB XDR@3.2GHz, 8GB@1333
        • VGA: APU Jaguar@8core@1.6GHz, RSX™ @550MHz, nVidia 555m
        • MON: LG 55LA660s 3D, 17.3 FHD 3D
        • HDD: 500 GB SATA 2.5", 160 GB SATA 2.5", 256GB Crucial M4 SSD + 500GB
        • OPT: PS4 BD-ROM, PS3 BD-ROM, Bluray combo
        • Case: PS4 Case, PS3 Case
        • SND: Z-5500
        • LAP: Macbook pro 13" 2016 Space gray
        • INET: DSL
        • Ostalo: Logitech G25
      6. Re: paypal

Kako skinuti video sa youtube-a ili nekog drugog sajta sa flv iz safari-ja?

1. odete na stranu gde je zeljeni video klip.
        2. alt+cmd+A - otvara activity prozor
        3. tu u listi nadjete tab gde je klip i otvorite ga za detalje (u mom primeru youtube)
        4. gledate desnu stranu, svaka stavka obicno je u KB, prva na koju naidjete da je u MB je sam klip (selektovao sam na slici kod mene)

5. dvoklik na taj red, i flv krece da se skida kao klasican fajl i ide u Downloads

Member Avatar korisnika slider2k1
        Na forumu od
        Jul 2008
        Poruka
        175
        Citat Citiram korisnika: kimi Pogledaj poruku
        Kako skinuti video sa youtube-a ili nekog drugog sajta sa flv iz safari-ja?

1. odete na stranu gde je zeljeni video klip.
        2. alt+cmd+A - otvara activity prozor
        3. tu u listi nadjete tab gde je klip i otvorite ga za detalje (u mom primeru youtube)
        4. gledate desnu stranu, svaka stavka obicno je u KB, prva na koju naidjete da je u MB je sam klip (selektovao sam na slici kod mene)
        5. dvoklik na taj red, i flv krece da se skida kao klasican fajl i ide u Downloads
        Istim postupkom moze i sve ostalo tipa mp3, mpg, mp4, itd...

Member Avatar korisnika Alias
        Na forumu od
        Aug 2004
        Poruka
        357
        Na safariju moze da se ubaci extension za skidanje sa youtube, mnogo dobra stvar...

Attached Files Attached Files
        Menjao Alias : 18.07.2010. u 15:48

VIP member Avatar korisnika driver
        Na forumu od
        Jun 2000
        Poruka
        18.062
      10. Moja mašina
        • CPU: i7 3.4@3.9Ghz
        • MoBo: iMac Late 2012
        • RAM: 32GB DDR3 1600MHz
        • VGA: Nvidia 680 MX
        • MON: Cinema Display 27"
        • HDD: Lacie 5Big Thunderbolt 2 20TB RAID, 4 x 3TB Seagate, 4 x 3TB USB3 WD, 500GB Transcend 2.5", 2TB WD
        • OPT: 2x Pioneer BD-R USB slim
        • Case: iMac
        • SND: M-Audio Fast Track, Marantz + MB Quart
        • LAP: Macbook Retina 15" Late 2012
        • TV: Samsung 42" Plasma
        • Ostalo: Apple Keyboard Aluminium, Apple Magic Mouse, Thrustmaster T500RS
      11. Jel provalio neko kako u Safariju da se namesti skrolovanje medju tabovima tochkicem na mishu, kao kod Firefoxa ?
        無限

Member Avatar korisnika Vlada>>>
        Na forumu od
        Jun 2007
        Poruka
        2.176
      13. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 5 2600 / Intel Core i5 2500k
        • MoBo: Gigabyte B450 AORUS M / Gigabyte GA-Z68X-UD3H-B3
        • RAM: Kingston HyperX 2x8GB DDR4 / Kingston HyperX 2x4GB DDR3
        • VGA: NVidia GeForce GTX 960 / NVidia GeForce GTX560Ti
        • MON: HP Pavilion 23xi IPS Monitor / LG W2241S TN Monitor + TV
        • HDD: Samsung 850 EVO 512GB + WD RED 2TB / SiliconPower A55 240GB + WD Black 640GB
        • Case: FD Define R5 + CM Silent PRO 600W / CM Elite 361 + Enermax NAXN 450W
        • SND: ALC892 + U.S.Blaster Surround Stereo Speakers / ALC889
        • TV: LG 42LV3400
        • Ostalo: Wacom Intous Pro, Apple Wired Keyboard, A4Tech D-320 mouse
      14. Citat Citiram korisnika: GOXY83 Pogledaj poruku
        Ako jos uvek korists Stacks za pokretanje aplikacija, ipak probaj QS bar na nekoliko dana... Shvatices sta ce mu (nam)
        Heh, ma lepo sam ja rekao: Navike su čudo!

Elem, nisam primetio ovaj post na vreme, ali povodom ovoga imam da kažem samo jedno. QS je skroz ok aplikacija koja je namenjena svim Tiger userima, premda takvih danas nema puno. Taman negde u to vreme je i iskočio ovaj program ako se ne varam. Međutim kada je Leopard u pitanju opet ponavljam tu je staks. Dakle ajde da to malo proanaliziramo. Prvo - koliko vremena je potrebno prosečnom useru da napravi recimo (alias) za program koji često koristi i da to lepo ubaci u poseban stak ili kao kod mene napr u documents folder. Rekao bih 10tak sekundi. Drugo - nakon ovoga sve što je potrebno uraditi je jedan klik na stak i još jedan na ikonicu neke aplikacije.

A da vidimo sad QS. Prvo instlacija je jedan deo posla koji se mora prilično pažljivo odraditi naročito ako to prvi put radiš. Zatim ide podešavanje teme, pa zatim skraćenica za svaku aplikaciju i plus na sve to otpada CMD + Space koji se može upotrebiti za nešto drugo. Za ovo je brat bratu potrebno dosta vremena, plus svaki put kad hoću da pozovem neku aplikaciju sledi neizbežno cmd + space, pa onda ček kako beše skraćenica za text editor (aha txt) pa onda otkucaš sve to lepo i olala... završio si posao... (Čak ni premeštanje ili kopiranje fajlova koje možeš izvesti kud i kamo brže ne smatram prednošću, jer verujem da se ovako prilično lako može zaturiti nešto što je bitno... Jer...na kraju... ima nečega i u tim pešačkim manuelnim operacijama)

Sve u svemu ako mene neko pita dva klika su mi kud i kamo brža a i lakša plus nema zabune kod ovakvih radnji... A QS mi zvuči kao stara navika koja komotno može da se podvede u Leopardu pod parolu: što prosto kad može i komplikovano! Ja ovakvim aplikacijama ne dajem nikakvu šansu pa ni sportsku... I taman ću iskoristiti povodom ovoga onu staru Applovu parolu i jednostavno reći: THINK DIFFERENT!

A da mi je jasno šta će vam... Heh, ma jasno mi je...!
        Menjao Vlada>>> : 21.07.2010. u 23:52
        DeviantART

Na forumu od
        Jul 2008
        Poruka
        175
        Citat Citiram korisnika: Vlada>>> Pogledaj poruku
        Heh, ma lepo sam ja rekao: Navike su čudo!

Elem, nisam primetio ovaj post na vreme, ali povodom ovoga imam da kažem samo jedno. QS je skroz ok aplikacija koja je namenjena svim Tiger userima, premda takvih danas nema puno. Taman negde u to vreme je i iskočio ovaj program ako se ne varam. Međutim kada je Leopard u pitanju opet ponavljam tu je staks. Dakle ajde da to malo proanaliziramo. Prvo - koliko vremena je potrebno prosečnom useru da napravi recimo (alias) za program koji često koristi i da to lepo ubaci u poseban stak ili kao kod mene napr u documents folder. Rekao bih 10tak sekundi. Drugo - nakon ovoga sve što je potrebno uraditi je jedan klik na stak i još jedan na ikonicu neke aplikacije.

A da vidimo sad QS. Prvo instlacija je jedan deo posla koji se mora prilično pažljivo odraditi naročito ako to prvi put radiš. Zatim ide podešavanje teme, pa zatim skraćenica za svaku aplikaciju i plus na sve to otpada CMD + Space koji se može upotrebiti za nešto drugo. Za ovo je brat bratu potrebno dosta vremena, plus svaki put kad hoću da pozovem neku aplikaciju sledi neizbežno cmd + space, pa onda ček kako beše skraćenica za text editor (aha txt) pa onda otkucaš sve to lepo i olala... završio si posao... (Čak ni premeštanje ili kopiranje fajlova koje možeš izvesti kud i kamo brže ne smatram prednošću, jer verujem da se ovako prilično lako može zaturiti nešto što je bitno... Jer...na kraju... ima nečega i u tim pešačkim manuelnim operacijama)

Sve u svemu ako mene neko pita dva klika su mi kud i kamo brža a i lakša plus nema zabune kod ovakvih radnji... A QS mi zvuči kao stara navika koja komotno može da se podvede u Leopardu pod parolu: što prosto kad može i komplikovano! Ja ovakvim aplikacijama ne dajem nikakvu šansu pa ni sportsku... I taman ću iskoristiti povodom ovoga onu staru Applovu parolu i jednostavno reći: THINK DIFFERENT!

A da mi je jasno šta će vam... Heh, ma jasno mi je...!

Ocigledno je da se nisi pozabavio QS-om

Da stacks je brzi za neke stvari npr ceste applikacije ali to je to QS je mnogo vise od app launchera...

Member Avatar korisnika -V-O-Y-A-G-E-R-
        Na forumu od
        Sep 2004
        Poruka
        4.057
        Kakve skracenice spominjes kod QS? I znate li vi da se Spotlight koristi za pokretanje aplikacija, ako vam samo to treba? Predefinisani shortcut je tu i sve sto treba je da znate kako se app zove, par prvih slova i tu je.

QS je odlican ako ti treba nesto vise od launchera, ali ga vecina ljudi koristi samo za pokretanje aplikacija..onda je potpuni visak. Meni je slizio ponajvise kao clipboard history.
        マリオ

Member Avatar korisnika Lucas
        Na forumu od
        Feb 2002
        WORLD (mada se najvise zadrzavam na dedinju; BGD)
        Poruka
        2.407
      18. Moja mašina
        • CPU: Quad Core 2.4Ghz G0 + CM GeminII 2x12"
        • MoBo: Asus P5K-E
        • RAM: 4*1GB 800mhz Geil Black Dragon CAS 4
        • VGA: Gainward 7600gs pasivno hladjenje
        • MON: Samsung SyncMaster 245B+
        • HDD: 3x250GB Segate Baracuda 7000.10 + 2xWestern Digital 640Gb AAKS
        • OPT: Pioneer DVD-RW
        • Case: Chieftec MIDI tower BLACK + OCZ SilentXStream 600W
        • SND: SB Xfi Music + onkyo pojacalo + peerless kutije
        • LAP: HP 8710w
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Microsoft Natural 4000, Logitech MX620, Render Farm - C2D 2.5Ghz+2Gb DDR2, 2 x PD805 2.5Ghz+1Gb DDR2
      19. cak sta vise - spotlight radi mnoge stvari bolje - npr ako je podeseno da itunes otvara mp3 fajlove po defaultu - mozete da izaberete koja pesma da ide - tako sto ukucate naziv u spotlight - i on ce otvoriti fajl putem itunesa (tj pustiti je u librariju ako vec jeste - a ako nije i dodati je)
        Arhitekta / lukamladenovic.com

Na forumu od
        Jul 2008
        Poruka
        175
        Citat Citiram korisnika: -V-O-Y-A-G-E-R- Pogledaj poruku
        Kakve skracenice spominjes kod QS?.
        "skracenice" as in shorcut do kontakta u adressbuku, brzi open with, mnogo fleksibilnija baza tj mozes da biras sta indexira pa je samim tim i brzi i precizniji od spotlighta, itunes controler, itunes growl notifier...

Member Avatar korisnika kovacm
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        8.473
      22. Moja mašina
        • CPU: Commodore C64 (+floppy)
        • MoBo: ZX Spectrum (modovan)
        • RAM: Atari STe (4MB, MegaFile 30MB) + Atari Mega 4
        • VGA: Amiga 500 (1MB)
        • MON: Atari Falcon030 (CT63/256MB)
        • HDD: Amiga1200 (040+PPC)
        • OPT: Atari Jaguar + Xbox CoinOps Arcade Cabinet mod
        • Case: Mac Classic
        • SND: gomila 286 i ostalog x86 krshware-a...
        • OS: Mac OS X, Windows, MiNT, MagiC, TOS, AmigaOS, NetBSD, Linux
        • LAP: MacBookPro 13"
        • TV: PalmM105 > iPaq3650 > Nokia9500 > Qtek9000 > Qtek9600 > NokiaE61 > iPhone
      23. Citat Citiram korisnika: slider2k1 Pogledaj poruku
        "skracenice" as in shorcut do kontakta u adressbuku, brzi open with, mnogo fleksibilnija baza tj mozes da biras sta indexira pa je samim tim i brzi i precizniji od spotlighta, itunes controler, itunes growl notifier...
        i meni je QS mnogo brzi i precizniji od SpotLighta... a i pomogoa mi je vec milion puta u raznim situacijama - prosto neverovatno sta sve moze da odradi i kako moze da se podesi

btw autor QS sada radi za Google i pravi neki Google Launcher (zaboravio sam kako se zove)
        "Unfortunately, people are not rebelling against Microsoft. They don’t know any better." SJ, "For the masses, not for the classes." JT, "Everything is deeply intertwingled." TN

Na forumu od
        Jun 2007
        Poruka
        2.176
      25. Moja mašina
        • HDD: Samsung 850 EVO 512GB + WD RED 2TB / SiliconPower A55 240GB + WD Black 640GB
      26. Ma ok je to program rekoh ja...

Što se mene tiče previše tu ima podesavanja za moj ukus, plus što recimo konkretno ja u 90% slučajeva korsitim pen a ne miš u kombinaciji sa tastaturom, gde se pri tom uglavnom trudim da tastaturu svedem na minimum minimuma... heh!

Znači više nego dovoljni su mi stacks i spotlight da odradim sve što mi treba po ovom pitanju!
        DeviantART

Na forumu od
        Jun 2007
        Poruka
        2.176
      28. Moja mašina
      29. Evo još jedne cake...

Radi se o malom triku koji je namenjen za sve PC usere, a reč je o tome kako se mogu korigovati pogrešni podaci prikazani u System Profileru. U pitanju je kozmetički zahvat kojim se ovo može rešiti, dakle ništa strašno...

Za početak ću pokazati kako je izgledalo prvobitno stanje u mom slučaju...

Kao što se može videti iz ovog primera, u poljima model name, model identifier i na još par mesta podaci o hardveru su pogrešno prikazani.

To se naravno može lako doterati, i za ovaj zahvat potrebno je ne više od par minuta. Takođe mislim da bi trebalo da se ova modifikacija radi samo jednom...

Dakle za početak ono što nam treba to je fajl koji se zove SPPlatformReporter.spreporter i nalazi se u System/Library/SystemProfiler

Kopirajte ovaj fajl na desktop pa ga prebacite u rar ili zip za svaki slučaj. Zatim otvorite fajl: Show Package Contents >>> Contents/Resources/English.lproj >>> pa otvorite fajl koji se tu nalazi u text editor >>> Localizable.strings

Ovako izgleda originalni fajl...

Sada u nastavku za pojedine komponente koje su pogrešno prikazane dodajemo sledeće...

Sauština je da se svaka pogrešno upisana komponenta iz profilera upiše pod navodnicima zatim se doda znak jednakosti i pod novim navodnicima se upiše ispravno ime komponente, zatim tačka zarez...

Na samom kraju dole zamenite podatke za model. U mom slučaju to je sledeće...

Kod:
        /* Mac Pro */
        "MacPro" = "Mac Pro";
        zamenjeno sa

Kod:
        /* Mac Pro */
        "6B3F1P400,0" = "Foxconn P35A";
        Zatim snimite fajl i kopirajte ga nazad u System/Library/SystemProfiler

Treba voditi računa na znakove navoda kao i to da svaki red mora da se zavarši sa tačkom zarez! Ako ispustite nešto od ovoga jednostano profiler neće raditi.

I to je to, finalni rezultat izgleda ovako:

Pozdrav
        Menjao Vlada>>> : 26.07.2010. u 20:58
        DeviantART

Na forumu od
        Jul 2008
        Poruka
        175
        Meni to radi sa Chameleon-om... plus ovaj novi RC5 kapira kompletan smbios kako treba i ako se potrudis speedsteping bez modifikovanja OSX-a

A step closer to Full Vanilla Flavour

Na forumu od
        Jun 2007
        Poruka
        2.176
      32. Moja mašina
      33. Citat Citiram korisnika: slider2k1 Pogledaj poruku
        Meni to radi sa Chameleon-om... plus ovaj novi RC5 kapira kompletan smbios kako treba i ako se potrudis speedsteping bez modifikovanja OSX-a

A step closer to Full Vanilla Flavour

Pa oće to kad imaš gigabajtovu ploču... Al kad nemaš... Eh, heh...

Interesantno je da je i meni pisalo sve kako treba sa kameleonom 1, ali sa verzijama 2 neće...

Elem i ovo završava posao. ::
        Menjao Vlada>>> : 26.07.2010. u 21:57
        DeviantART

Strana 9 od 56 PrvaPrva ... 567891011121319 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •