Šta je novo?

Mac - Kako da...?

Imash program Audio Hijack Pro za to...
 
kako da postavim 3 operativna na macbook air ?

Ajd budi malo odredjeniji, jer ovako mozes samo da dobijes odgovor - napravi tri particije i instaliraj 3x :d

<edit> alternativno mozes da instaliras 1 os pa da ga kloniras 2x na ostale particije ako je isti os u pitanju :) ali da ne bi nagadjali sta si hteo...
 
Poslednja izmena:
Voleo bih da cujem scenario u kome neko koristi 3 razlichita operativna, a tek onaj sa 3 ista :d
 
Eh, pa ja sam svojevremeno držao 3 OS-a istovremeno na 40 GB harda (98, XP i Linux), e sad što sam tad bio prilično zelen i uradio to iz nekog ćefa... :D Mada ipak sam bio dovoljno zreo da sam umeo da instaliram 3 OS-a, a i Linux.

Ijao, vidi, brojač poruka je došao do magičnog broja :D
 
Poslednja izmena:
Super si naspamovao za godinu dana :d
 
otkud ti znas sta je on hteo (+1 spam bod za mene :p - sto samo vi da uzmete svu zabavu)
 
Poslednja izmena:
Да ли може Виндоуз7 без буткампа да се инсталира на мекБукПро? Ако може, које тастере да притиснем да би се систем дигао са диска?

Хитно је. Хвала унапред ако неко буде одговорио.
 
Bootovanje sa DVD-a se uvek radi preko C tastera.
 
Bootovanje sa DVD-a se uvek radi preko C tastera.

E хвала, ја изгуглао да је то тастер Д (лаже гугл:)), па се још чудим што неће. Него, хоће ли бити неких проблема са драјверима за вин7 за овај Епл хардвер?
 
Pa zbog drajvera bi ti bilo bolje da imaš BootCamp :)
Mada, mislim da nećeš imati nekih većih problema. 7 je nafilovanima drajverima :)
 
Ум да, имам једно баш глупо питање. Команд+е (неће), eject неће, ф12 (пар секунди - неће). Како да избацим диск, која пречица?

Тренутно иде инсталација система, и није опција да ресетујем сад сис (тражи ми серијски бр који је на диску).
 
A jesi li držao eject par sekundi? Znam da disk može da izbaci na eject dok firmware nije još učitao nikakav OS, tako da pretpostavljam da može i tokom instalacije Windows-a.

A ako baš ne može, onda cvrc :D nema druge nego da restartuješ i prepišeš broj na drugi papir.
 
A jesi li držao eject par sekundi? Znam da disk može da izbaci na eject dok firmware nije još učitao nikakav OS, tako da pretpostavljam da može i tokom instalacije Windows-a.

A ako baš ne može, onda cvrc :D nema druge nego da restartuješ i prepišeš broj na drugi papir.

Нашао сам серијал на другом месту (кад сам завршио инсталаију и ресетовао, избацио је диск најнормалније). Али најјача ствар на меку што нема десни клик на тачпаду :Д
Изгледа да на овоме ко хоће вин да користи не гине миш.
 
Može i ako držiš desni taster miša dok se kompjuter pali :)
 
Može i ako držiš desni taster miša dok se kompjuter pali :)

Ког миша :Д

Како ми прошла кроз главу она фора са звоном које има више од једног дугмета.
Него, уочио сам једну веома велику ману овом МБП-у (чини ми се да је нека старија верзија, има интел 8700, 4гб рама, 500гб хдд...). Клик на тачпаду захтева већу силу, и баш је незгодан за рад. Нема "тап" фора.
 
Ког миша :Д

Како ми прошла кроз главу она фора са звоном које има више од једног дугмета.
Него, уочио сам једну веома велику ману овом МБП-у (чини ми се да је нека старија верзија, има интел 8700, 4гб рама, 500гб хдд...). Клик на тачпаду захтева већу силу, и баш је незгодан за рад. Нема "тап" фора.

tako je i na novim, ceo touchpad je jedno dugme, nema "tap" fare, i poprlicno je "tvrdo", tj. treba bas da pritisnes da bi kliknuo, po mom ukusu, prevelik otpor.
 
Ima bre tap, samo ga treba uključiti u Preferences :d
A miša prikopčaš, pa ćeš ga imati. A ako je bila šala, onda je bajata :)
 
Ima bre tap, samo ga treba uključiti u Preferences :d
A miša prikopčaš, pa ćeš ga imati. A ako je bila šala, onda je bajata :)

Видим ја да ово без мекОС-а и бут-кемпа не може. Го вин7 нема све драјвере. Ах, да и нека чудна нВидијина интегруша је унутра :д

Имам неку верзију мекОС-а из 2008ме год, не знам која (тренутно чекам да ми ортак врати диск). Хоћу ја то моћи да апдејтујем како треба да са држи све новије драјвере, или ми не гине да тражим нови мекОС на нету?
 
tako je i na novim, ceo touchpad je jedno dugme, nema "tap" fare, i poprlicno je "tvrdo", tj. treba bas da pritisnes da bi kliknuo, po mom ukusu, prevelik otpor.

Donja polovina tačpeda je kao kao veliki taster, tap se uključije po želji a isto i "desni taster miša" se po želi aktivira u donjem desnom uglu tačpeda. Desni klik se dobija tako što sa bilo koja dva prsta tapneš na površinu u isto vreme. Možeš da radiš drag&drop sa dva prste jedne ruke, pinč kao na iPad radi, možeš da rotiraš slike i objekte takođe sa dva prsta. Sve je jako pametno smišljeno i lako se čovek navikne. Tako je kod novog, kod starih ne znam.
 
Donja polovina tačpeda je kao kao veliki taster, tap se uključije po želji a isto i "desni taster miša" se po želi aktivira u donjem desnom uglu tačpeda. Desni klik se dobija tako što sa bilo koja dva prsta tapneš na površinu u isto vreme. Možeš da radiš drag&drop sa dva prste jedne ruke, pinč kao na iPad radi, možeš da rotiraš slike i objekte takođe sa dva prsta. Sve je jako pametno smišljeno i lako se čovek navikne. Tako je kod novog, kod starih ne znam.

kako bre donja, zar nije cela povrsina "clickable", ne smao donja polovina, za touch geastures sam znao, i super su, pogotovo kineticki skrol, ali dugme je stvarno tvrdo, da je mekse bilo bi perfektno.
 
Pa gornja polovina je tvrda jer nije ni namenjeno da se tu stiska, recimo na gornjoj ivici je nemoguće kliknuti a od polovine na dole je meka, naročito donji uglovi gde po nekoj logici treba da se klikće, mada pored "tapkanja" kliktanje je bespotrebno.

Hoću da kažem da tačped reaguje i na gornjoj površini ali više kao reakcija na jak pritisak dok na donjoj polovini reaguje sasvim pristojno a u donjim uglovima kako treba.
 
Pa gornja polovina je tvrda jer nije ni namenjeno da se tu stiska, recimo na gornjoj ivici je nemoguće kliknuti a od polovine na dole je meka, naročito donji uglovi gde po nekoj logici treba da se klikće, mada pored "tapkanja" kliktanje je bespotrebno.

Hoću da kažem da tačped reaguje i na gornjoj površini ali više kao reakcija na jak pritisak dok na donjoj polovini reaguje sasvim pristojno a u donjim uglovima kako treba.

hmm mozda zato sam se tripovo da je pretvrdo ;p
 
Ma zaboravite na dugme, možete sve da radite samo na tap. i levi i desni klik, i skrol, i drag. Samo pogledajte Trackpad u Preferences.
 
Nazad
Vrh Dno