»RSS Benchmark sajt

Strana 8 od 56 PrvaPrva ... 45678910111218 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 106 do 120 od ukupno 831

Tema: Mac - Kako da...?

Member Avatar korisnika dooyo
        Na forumu od
        Dec 2008
        Poruka
        519
        Stvarno super stvar!
        Bootuješ HDD iz bilo kog Mac-a, pa dokle je dogurao Hackintosh!
        Isčupaš HDD iz npr. MacBook-a i podigneš sistem opušteno. E to je već nešto!

Member Avatar korisnika slider2k1
        Na forumu od
        Jul 2008
        Poruka
        175
        Citat Citiram korisnika: Lucas Pogledaj poruku
        jel moguce ovo uraditi ali ne samo sa preview-om, nego i sa samim ikonicama foldera u finderu? bilo bi korisnije... inace super fazon.
        Ne. Ali uvek mozes da se vratis windowsu ako ti to nedostaje.

btw da li postoji nekakav tweakUI za osx koji enabluje sve ove skrivene cakice, odnosno koji dozvoljava izbor... kao powertoys na xpu? necu nista vise od onoga sto osx moze native, ali bih voleo da vidim sta sve moze....
        Recimo MacPilot...

Member Avatar korisnika Vlada>>>
        Na forumu od
        Jun 2007
        Poruka
        2.174
      4. Moja mašina
        • CPU: Intel(R) Core i5 2500k
        • MoBo: Gigabyte GA-Z68X-UD3H-B3
        • RAM: 2x4GB DDR3 Kingston HyperX Genesis
        • VGA: Gigabyte NVIDIA GeForce GTX 960 / 4GB
        • MON: HP Pavilion 23xi IPS
        • HDD: Samsung SSD 850 EVO 512GB, WD Caviar Black 1TB
        • Case: Fractal Design Define R5 / PSU - CM SilentPRO 600W
        • SND: U.S.Blaster Surround Stereo + SW
        • TV: LG 42LV3400
        • INET: DSL
        • Ostalo: Apple Wired Keyboard, A4Tech D-320
      5. Citat Citiram korisnika: Lucas Pogledaj poruku
        jel moguce ovo uraditi ali ne samo sa preview-om, nego i sa samim ikonicama foldera u finderu? bilo bi korisnije... inace super fazon..

btw da li postoji nekakav tweakUI za osx koji enabluje sve ove skrivene cakice, odnosno koji dozvoljava izbor... kao powertoys na xpu? necu nista vise od onoga sto osx moze native, ali bih voleo da vidim sta sve moze....
        Ne može sa ikonicama, naravno... ali je moguće da će to napraviti u nekoj narednoj verziji, jer ovo ovako kako je dato... pa reklo bi se da deluje pomalo nedorečeno. Mislim da je to tu ostalo iz nekog razloga i naravno samim time nije ni uključeno po defaultu!

Što se tiče tweak ui-a toga nema a i ne verujem da će ga ikada biti ili barem ne od strane Apple-a. Nekako mi se to ne uklapa u njihovu filozofiju pravljenja ovakvih stvari nikako...
        DeviantART

Member Avatar korisnika -V-O-Y-A-G-E-R-
        Na forumu od
        Sep 2004
        Poruka
        3.947
        Imaš i Secrets, koji je Prefs panel.
        マリオ

Na forumu od
        Jul 2008
        Poruka
        175
        Da ali ga nesto slabo updejtuju...
        tj vise imas secrets-a u MacPilot-u
        Menjao slider2k1 : 16.07.2010. u 00:41

Member Avatar korisnika Lucas
        Na forumu od
        Feb 2002
        WORLD (mada se najvise zadrzavam na dedinju; BGD)
        Poruka
        2.389
      9. Moja mašina
        • CPU: Quad Core 2.4Ghz G0 + CM GeminII 2x12"
        • MoBo: Asus P5K-E
        • RAM: 4*1GB 800mhz Geil Black Dragon CAS 4
        • VGA: Gainward 7600gs pasivno hladjenje
        • MON: Samsung SyncMaster 245B+
        • HDD: 3x250GB Segate Baracuda 7000.10 + 2xWestern Digital 640Gb AAKS
        • OPT: Pioneer DVD-RW
        • Case: Chieftec MIDI tower BLACK + OCZ SilentXStream 600W
        • SND: SB Xfi Music + onkyo pojacalo + peerless kutije
        • LAP: HP 8710w
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Microsoft Natural 4000, Logitech MX620, Render Farm - C2D 2.5Ghz+2Gb DDR2, 2 x PD805 2.5Ghz+1Gb DDR2
      10. Citat Citiram korisnika: slider2k1 Pogledaj poruku
        Ne. Ali uvek mozes da se vratis windowsu ako ti to nedostaje.
        lol
        Kreativna Biznis Rešenja // dominante.co // Web Development & Digital Marketing

Na forumu od
        Jul 2008
        Poruka
        175
        Citat Citiram korisnika: Vlada>>> Pogledaj poruku
        Ne može sa ikonicama, naravno... ali je moguće da će to napraviti u nekoj narednoj verziji, jer ovo ovako kako je dato... pa reklo bi se da deluje pomalo nedorečeno. Mislim da je to tu ostalo iz nekog razloga i naravno samim time nije ni uključeno po defaultu!
        Ne. Vizuelni je haos i vise je eyeCandy nego sto je korisna stvar a i imas ga u windowsu tako da nece bas apple da to ubaci u osx...

Citat Citiram korisnika: Vlada>>> Pogledaj poruku
        Što se tiče tweak ui-a toga nema a i ne verujem da će ga ikada biti ili barem ne od strane Apple-a. Nekako mi se to ne uklapa u njihovu filozofiju pravljenja ovakvih stvari nikako...
        Apple uvek ima gomilu twikova samo sto su hidden a imas milion 3rd party apps-a koji twikuju ovo ili ono u osx-u tj pozivaju se na hidden osx settings...
        Menjao slider2k1 : 16.07.2010. u 00:54

Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        2.389
      13. Moja mašina
        • Ostalo: Microsoft Natural 4000, Logitech MX620, Render Farm - C2D 2.5Ghz+2Gb DDR2, 2 x PD805 2.5Ghz+1Gb DDR2
      14. Citat Citiram korisnika: slider2k1 Pogledaj poruku
        Ne. Vizuelni je haos i vise je eyeCandy nego sto je korisna stvar a i imas ga u windowsu tako da nece bas apple da to ubaci u osx...
        lol. pa nisam primetio da im je problem da uzmu nesto sto je dobro. (a sto bi bilo kome i bio?)

a preview sadrzaja je jako korisna opcija - kod foldera sa slikama.

Na forumu od
        Jun 2007
        Poruka
        2.174
      16. Moja mašina
      17. Citat Citiram korisnika: slider2k1 Pogledaj poruku
        Ako mene pitas, ceo Leopard je eyeCandy! A pogledaj sad samo na sta lici iOS na iPad-u recimo! Licno mislim da sve vuce na tu stranu i ako sam u pravu (a cenim da jesam) onda je jasno sta mozes da ocekujes od nekog narednog OS X-a... Ovo je rudiment trenutno... ali samo trenutno, dok se citav vizuelno-funkcionalni koncept dovoljno ne razradi! Drugim recima, ne kazem da ce ova funkcija ovakva kakava je sada trenutno biti prisutna u nekoj narednoj verziji, ali mislim da je realno za ocekivati neke slicne inovacije ovog tipa i definitivno na folderima...

Tigar je imao slikovnice od foldera, Leopard je tu daleko uprosceniji ali i pregledniji, a verujem da ce neki sledeci imati i animirane foldere i to sa sve onako finim tranzicijama kakve ima iPad kada recimo kliknes na neki fajl, a on se onako fino rasklopi u full screen!

Citat Citiram korisnika: slider2k1 Pogledaj poruku
        Apple uvek ima gomilu twikova samo sto su hidden a imas milion 3rd party apps-a koji twikuju ovo ili ono u osx-u tj pozivaju se na hidden osx settings...
        Pa to sam i ja rekao, od Applea nekakav klasican tweaker neka niko ne ocekuje jer ga nece dobiti...
        Menjao Vlada>>> : 16.07.2010. u 02:47
        DeviantART

Na forumu od
        Jul 2008
        Poruka
        175
        lol. pa nisam primetio da im je problem da uzmu nesto sto je dobro. (a sto bi bilo kome i bio?)

a preview sadrzaja je jako korisna opcija - kod foldera sa slikama.
        Kao QL da. Na samom folderu ne. Sta ti znaci par ikona arhive neki pdf i koja slika i video scrnshoot na ikoni od 48x48... To je microsoft nonsence...

btw sta su to drpili? uglavnom od epla maznjavaju fazone... bilo bi lepo da apple drpi frikin Cut-Paste opciju tj da je vrati ili bolje implementira... eh... the os9 dani

moveAddict nije los ali cmon to treba da bude built-in/native finder... pre nego sto bilo ko kaze da moze da se enejbluje u osx-u/finderu "native" cut/paste imajte na umu to da kada odradis cut on makne folder u trash tako temp folder pa onda ga prebaci na mesto gde hoces...

VIP member Avatar korisnika salac
        Na forumu od
        Aug 2001
        Poruka
        2.793
        Citat Citiram korisnika: dooyo Pogledaj poruku
        Stvarno super stvar!
        Bootuješ HDD iz bilo kog Mac-a, pa dokle je dogurao Hackintosh!
        Isčupaš HDD iz npr. MacBook-a i podigneš sistem opušteno. E to je već nešto!
        Ako se koriste empire/rebel EFI cd-ovi nema razloga da ne radi; lepa osobina svakog *nix sistema.
        Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrgggggghhhhhhhhh

Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        2.389
      21. Moja mašina
      22. ko pominje ikone 48x48? zoom na 200x200 pa se tek onda pojavi sadrzaj. a kad su male jok. kao sto rekoh - korisno je za foldere sa slikama - acdsee fazon. za ostalo jok

drpili su misa za pocetak. malo li je. drpili su josh gomilu stvari - stim da oni kad drpe ne drpe samo, nego malo razmisle kako to radi, pa i unaprede. dok ms samo drpi, tako da bude josh gore - i onda kad pogeldas lici ovako : ms krade, epl je inovativan. a inovativnost ne postoji. epl je iphone drpio od trea npr, a dizajn od brauna. itd itd. ali to se ne zove drpiti, to se zove inspiracija (nisam ironican).

Na forumu od
        Jul 2008
        Poruka
        175
        ko pominje ikone 48x48? zoom na 200x200 pa se tek onda pojavi sadrzaj. a kad su male jok. kao sto rekoh - korisno je za foldere sa slikama - acdsee fazon. za ostalo jok
        Paa zar nije korisniji QuickLook index sheet?

drpili su misa za pocetak. malo li je. drpili su josh gomilu stvari - stim da oni kad drpe ne drpe samo, nego malo razmisle kako to radi, pa i unaprede. dok ms samo drpi, tako da bude josh gore - i onda kad pogeldas lici ovako : ms krade, epl je inovativan. a inovativnost ne postoji. epl je iphone drpio od trea npr, a dizajn od brauna. itd itd. ali to se ne zove drpiti, to se zove inspiracija (nisam ironican).
        The secret to creativity is knowing how to hide your sources. -Albert Einstein

VIP member Avatar korisnika driver
        Na forumu od
        Jun 2000
        Poruka
        18.054
      25. Moja mašina
        • CPU: i7 3.4@3.9Ghz
        • MoBo: iMac Late 2012
        • RAM: 32GB DDR3 1600MHz
        • VGA: Nvidia 680 MX
        • MON: Cinema Display 27"
        • HDD: Lacie 5Big Thunderbolt 2 20TB RAID, 4 x 3TB Seagate, 4 x 3TB USB3 WD, 500GB Transcend 2.5", 2TB WD
        • OPT: 2x Pioneer BD-R USB slim
        • Case: iMac
        • SND: M-Audio Fast Track, Marantz + MB Quart
        • LAP: Macbook Retina 15" Late 2012
        • TV: Samsung 42" Plasma
        • Ostalo: Apple Keyboard Aluminium, Apple Magic Mouse, Thrustmaster T500RS
      26. Citat Citiram korisnika: slider2k1 Pogledaj poruku

Paa recimo stavis neku novu verziju FakeSMC.kext-a rebootujes se i izadje ti KernelPanic i ne mozes kompu nista jer bez tog kexta nema osx-a, ne mozes u single user mod itd... ovako samo iscupas "chameleon drajv" bacis na drugi komp i vratis staru verziju fakesmc-a (fakesmc je uzet samo kao primer ), vratis flash nazad and et voila osx ponovo radi u roku od 5min a zamisli da moras da dizes npr 10.5.6 live ili da bootujes install disk 10.6... to traaaaaje
        Pa to isto moze sa OS X instalacijom na 5GB HDDu koja stoji u fioci za takve prilike, ja to tako radim, ne instaliram OS X ponovo

Sigurno ti pise nesto tu gde stoji inace moras da bootujes system sa -v da bi video sta se desava.
        Ishao sam sa verbose, ali nemam kernel panic ili neke errore, samo stane, fotkacu pa cu okaciti shot, mozda provalite shta mu je. To mi je originalni sistem sa koga sam kopirao, tako da mi sad ne vredi ona kombinacija sa permissions, nemam vishe odakle da iskopiram kad original ne radi

Inache, ne znam shta sam radio, ali mi je sada taj prvi disk iz ovog drugog nedostupan totalno. Kad udjem u get info da promenim permissions, za sve usere pishe custom i ne moze da se promeni, a kada hocu da ga otvorim, kaze da nemam pravo Negde mi je pisalo da ne postoji owner tog harda Probao sam i sa DiskWarriorom i nema pomoci...
        Menjao driver : 16.07.2010. u 16:43
        無限

Na forumu od
        Jun 2007
        Poruka
        2.174
      28. Moja mašina
      29. Citat Citiram korisnika: slider2k1 Pogledaj poruku
        Paa zar nije korisniji QuickLook index sheet?
        Pa nije kada treba da pretrkeljas 200 foldera na brzinu...

Ta caka sa ikonicama tj. preview-om na folderu koju smo prvi put mogli da vidimo u ACDSee vieweru nije izmisljena bezveze i zato sto lepo izgleda vec pre svega zato sto je korisna.

QuickLook je ok za brzo pregledanje sadrzaja u folderima, ali kada treba da nadjes nesto a pri tom nisi siguran u kom folderu je bese to sto ti treba, onda slaba vajda od njega... Zato je Apple prvobitno i razvijao ovaj preview na folderima u Leopardu, a ne zato sto je eyeCandy (mada je i to svakako)...

Doduse kada se ukljuci preview na folderima, onda se moze upotrebiti ovaj fazon sa Quick look index-om, i tom slucaju u prozoru su prikazani svi folderi na uobicajen nacin ali razlika je u tome sto svaki selektovani folder ima po jednu preview slicicu. U ovoj varijanti ne rade animacije na selektovanim folderima pa se ne moze valjano videti sadrzaj u svakom... Drugim recima, finalni rezultat je polovican...
        Menjao Vlada>>> : 17.07.2010. u 03:13
        DeviantART

Strana 8 od 56 PrvaPrva ... 45678910111218 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •