»RSS Benchmark sajt

Strana 7 od 56 PrvaPrva ... 3456789101117 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 91 do 105 od ukupno 832

Tema: Mac - Kako da...?

Member Avatar korisnika slider2k1
        Na forumu od
        Jul 2008
        Poruka
        175
        Da samo zadnji CCC skini (ver.3.3.3)

(Fixed) CCC now enables ownership on the target volume regardless of the ownership setting on the source volume. Previously, clones made of Macs in Target Disk Mode would have incorrect ownership information on system files if the target volume did not have ownership enabled.

Na forumu od
        Jul 2008
        Poruka
        175
        Sredili su problem ono sto sam ti ja napisao je workaround...

Happy Kloniranje

VIP member Avatar korisnika driver
        Na forumu od
        Jun 2000
        Poruka
        18.062
      4. Moja mašina
        • CPU: i7 3.4@3.9Ghz
        • MoBo: iMac Late 2012
        • RAM: 32GB DDR3 1600MHz
        • VGA: Nvidia 680 MX
        • MON: Cinema Display 27"
        • HDD: Lacie 5Big Thunderbolt 2 20TB RAID, 4 x 3TB Seagate, 4 x 3TB USB3 WD, 500GB Transcend 2.5", 2TB WD
        • OPT: 2x Pioneer BD-R USB slim
        • Case: iMac
        • SND: M-Audio Fast Track, Marantz + MB Quart
        • LAP: Macbook Retina 15" Late 2012
        • TV: Samsung 42" Plasma
        • INET: DSL
        • Ostalo: Apple Keyboard Aluminium, Apple Magic Mouse, Thrustmaster T500RS
      5. Sto je najgore, ja sam to i uradio sa 3.3.3

Znachi ipak moram da chekiram ono...
        Menjao driver : 15.07.2010. u 17:47
        無限

Na forumu od
        Jul 2008
        Poruka
        175
        Ja zadnji put klonirao sa nekom starijom verzijom...

Inace imas jos dva nacina za kloniranje...

SuperDuper!

DiskUtility.app

Member
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        415
        Citat Citiram korisnika: Vlada>>> Pogledaj poruku
        Sta ce ti to kada imas Stacks!
        Ako jos uvek korists Stacks za pokretanje aplikacija, ipak probaj QS bar na nekoliko dana... Shvatices sta ce mu (nam)

Na forumu od
        Jul 2008
        Poruka
        175
        Alfred nije los. Slican je QS-u

Na forumu od
        Jun 2000
        Poruka
        18.062
      10. Moja mašina
        • HDD: Lacie 5Big Thunderbolt 2 20TB RAID, 4 x 3TB Seagate, 4 x 3TB USB3 WD, 500GB Transcend 2.5", 2TB WD
      11. Sto je najgore, disk sa koga sam klonirao vishe nece da se podigne, stoji jabuka i vrti se do u beskonachnost

Vidim da mi nema druge nego sve ponovo da instaliram, ali to jednog sunchanog dana kad budem imao vremena, ovo za sad radi
        無限

Na forumu od
        Jul 2008
        Poruka
        175
        Zato sam ja izbacio bootloader i kextove etc na fleshdrajv (thats right koznidrajv)
        Ako nesto ne radi bacish fleshdrajv na drugi komp i sredis problem takodje mozes DiskWarriror-a da koristis bez problema i ono najbolje mozes da butujes pravog meka sa takvim HDD-om... (tested)

Na forumu od
        Jun 2000
        Poruka
        18.062
      14. Moja mašina
      15. Josh uvek slabo razumem strukturu Unixa i kako OS X radi, tako da mi nije jasno shta si dobio time

Ja mogu da pristupim tom hardu, ali dzabe mi sve kada ja ne znam kako se popravlja DiskWarrior sam koristio ali stvarno ne znam kako moze da mi pomogne kod butovanja SL-a koje traje do u beskonachnost
        Menjao driver : 15.07.2010. u 21:14
        無限

Na forumu od
        Jul 2008
        Poruka
        175
        Pa dobio to da ako mi se sye*e boot ili neki kext izazove KP mogu jako brzo da sve sredim bez butovanja nekog dvd-a vadjenja hdd-a i sl. samo prebacim flash u drugi komp i sredim problem ovde stupa na snagu onaj check box za volume permission mora biti off/don't ignore inace sve sto prekopiras novo imace trenutniuser:admin premission postavljen...

DiskWarriror popravlja/rebuilduje boot, premissions i strukturu foldera ukratko...

Member Avatar korisnika dooyo
        Na forumu od
        Dec 2008
        Poruka
        519
        Citat Citiram korisnika: slider2k1 Pogledaj poruku
        Zato sam ja izbacio bootloader i kextove etc na fleshdrajv (thats right koznidrajv)
        Ako nesto ne radi bacish fleshdrajv na drugi komp i sredis problem takodje mozes DiskWarriror-a da koristis bez problema i ono najbolje mozes da butujes pravog meka sa takvim HDD-om... (tested)
        Mudro... Veoma mudro...

Ja se toga nisam setio nego sam "problem" rešio instaliranjem, Leopard-a na drugu particiju. Pa u slučaju da nešto za***** tu je stari dobri Leopard!

Ali za DiskWarrior je ovo jedino rešenje.

Na forumu od
        Jun 2000
        Poruka
        18.062
      19. Moja mašina
      20. Citat Citiram korisnika: slider2k1 Pogledaj poruku
        Pa dobio to da ako mi se sye*e boot ili neki kext izazove KP mogu jako brzo da sve sredim bez butovanja nekog dvd-a vadjenja hdd-a i sl. samo prebacim flash u drugi komp i sredim problem ovde stupa na snagu onaj check box za volume permission mora biti off/don't ignore inace sve sto prekopiras novo imace trenutniuser:admin premission postavljen...

DiskWarriror popravlja/rebuilduje boot, premissions i strukturu foldera ukratko...
        Ok, sad mi je jasno 50% Ali mi nije jasno kakve veze ima drugi komp sa tim i zashto bi ti se neki kext zeznuo, i kako da znash to pored tepiha teksta koji se pojavljuje pri bootu Ja nigde nemam neke errore i slichno, samo stoji tako na pola uchitavanja.

Da li sam ja dobro razumeo da si ti instalirao ceo SL na flash ili si samo stavio tvoje kextove ?

Ja sada imam kopiju celog sistema koji radi, ali su mu pobrkani permissions, jel mogu to da iskoristim da popravim originalni SL pa kada to proradi da uradim CCC onako kao shto smo prichali gore ?
        Menjao driver : 15.07.2010. u 23:19
        無限

VIP member Avatar korisnika sirNemanjapro
        Na forumu od
        Nov 2006
        Poruka
        4.520
      22. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7 2700K
        • MoBo: ASRock Z68 Extreme 4 Gen 3
        • RAM: Kingston HyperX 16GB
        • VGA: Gainward GTX 570
        • MON: BENQ 2420HD
        • HDD: Intel SSD 240GB Series 520 / 640 GB WD Black / 320 GB WD
        • OPT: LiteOn DVD-RW
        • Case: Chieftec Matrix TX
        • LAP: N/A
        • TV: LG 42LS5600
        • Ostalo: Sharkoon ext. HDD bay, Logitech DeLuxe, MX310, MX518, PantherXL, Logitech QuickCam, ASUS TV/FM, ZIP
      23. Zamisli da si izvadio drajvere od svih komponenti i stavio na fleš. Podesio sistem tako da kada se butuje, drajvere traži na flešu. Mogućnosti za promenu, doterivanje i setovanje drajvera su time povećane 1000 puta.
        "Čitanje kvari vid, dobro vide samo nepismeni." ~ {Ш} ~ BWC '09 ~ BWC '10 ~ "Šojić na aparatu." by Šojić | Tesna Koža™ ~ TOYOTA club Serbia

Na forumu od
        Jul 2008
        Poruka
        175
        Citat Citiram korisnika: dooyo Pogledaj poruku
        Mudro... Veoma mudro...

Citat Citiram korisnika: driver Pogledaj poruku
        Ok, sad mi je jasno 50% Ali mi nije jasno kakve veze ima drugi komp sa tim i zashto bi ti se neki kext zeznuo, i kako da znash to pored tepiha teksta koji se pojavljuje pri bootu Ja nigde nemam neke errore i slichno, samo stoji tako na pola uchitavanja.
        Paa recimo stavis neku novu verziju FakeSMC.kext-a rebootujes se i izadje ti KernelPanic i ne mozes kompu nista jer bez tog kexta nema osx-a, ne mozes u single user mod itd... ovako samo iscupas "chameleon drajv" bacis na drugi komp i vratis staru verziju fakesmc-a (fakesmc je uzet samo kao primer ), vratis flash nazad and et voila osx ponovo radi u roku od 5min a zamisli da moras da dizes npr 10.5.6 live ili da bootujes install disk 10.6... to traaaaaje

Sigurno ti pise nesto tu gde stoji inace moras da bootujes system sa -v da bi video sta se desava.

Da li sam ja dobro razumeo da si ti instalirao ceo SL na flash ili si samo stavio tvoje kextove ?
        Samo Chameleon tj PCEFI boot, kextove dsdt, itd...

Ja sada imam kopiju celog sistema koji radi, ali su mu pobrkani permissions, jel mogu to da iskoristim da popravim originalni SL pa kada to proradi da uradim CCC onako kao shto smo prichali gore ?
        Sta da iskoristis? flash drive je samo za bootovanje hackintosha...
        Moras da disk gde su ti premissions sye*ani da ubacis na drugi komp ili da butujes drugi disk sa koga si klonirao tj source pa da isklucis ignore premissions pa onda da odradis repair premissions ali nisam siguran da ce to proci bolje je da kloniras ponovo sa ignore premissions off kao sto sam ti napisao bio...

Member Avatar korisnika Lucas
        Na forumu od
        Feb 2002
        WORLD (mada se najvise zadrzavam na dedinju; BGD)
        Poruka
        2.407
      26. Moja mašina
        • CPU: Quad Core 2.4Ghz G0 + CM GeminII 2x12"
        • MoBo: Asus P5K-E
        • RAM: 4*1GB 800mhz Geil Black Dragon CAS 4
        • VGA: Gainward 7600gs pasivno hladjenje
        • MON: Samsung SyncMaster 245B+
        • HDD: 3x250GB Segate Baracuda 7000.10 + 2xWestern Digital 640Gb AAKS
        • OPT: Pioneer DVD-RW
        • Case: Chieftec MIDI tower BLACK + OCZ SilentXStream 600W
        • SND: SB Xfi Music + onkyo pojacalo + peerless kutije
        • LAP: HP 8710w
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Microsoft Natural 4000, Logitech MX620, Render Farm - C2D 2.5Ghz+2Gb DDR2, 2 x PD805 2.5Ghz+1Gb DDR2
      27. Citat Citiram korisnika: Vlada>>> Pogledaj poruku
        Evo jedne fine cake.

Ako vas zanima da li je moguće uključiti preview na sadržaj foldera u OS X-u, odgovor bi bio: naravno da može i to ne bilo kakav, nego animirani! Ovo radi u oba Leoparda provereno a evo i kako...

Naime stvar je više nego jednostavna a ova sakrivena funkcija reklo bi se više nego praktična i cenim da će naročito vredeti onima koji rade sa gomilom foldera na jednom mestu.

Ova funkcija se aktivira putem terminala i to na sledeći način:

Kod:
        defaults write com.apple.finder QLEnableXRayFolders 1
        Nakon ovoga jednostavno restratujete finder i olalaa... novi preview je tu!

Za povratak na originalno stanje (ako to neko bude poželeo iz nekih razloga) jednostavno ponovo u terminal unesite istu komandu ali umesto jedinice na kraju ukucajte nulu...
        jel moguce ovo uraditi ali ne samo sa preview-om, nego i sa samim ikonicama foldera u finderu? bilo bi korisnije... inace super fazon..

btw da li postoji nekakav tweakUI za osx koji enabluje sve ove skrivene cakice, odnosno koji dozvoljava izbor... kao powertoys na xpu? necu nista vise od onoga sto osx moze native, ali bih voleo da vidim sta sve moze....
        Arhitekta / lukamladenovic.com

Strana 7 od 56 PrvaPrva ... 3456789101117 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •