Šta je novo?

Mac - Kako da...?

Aj sad stvarno koja je razlika, skinuo sam terabajt softvera sa uTorrentom sigurno, jel bi sa Vuze skinuo to brze ili bi mi kad ubacim torrent rekao "this movie sucks" ? :)

Pa nije to programski paket za montazu videa pa da moze da bude razlike, kliknesh na torrent fajl, ubacish ga i on se skida, treba da bude shto manji i jednostavniji...

Pa isprobaj sva tri pa ces videti u cemu je razlika.

Stavi recimo jedan isti fajl od nekih minimum 4GB da skida jedan, pa drugi, pa treci klijent i imaces odgovor na to pitanje... Da je sve tako kako ti to vidis ima li bi smo samo jedan jedini torrent client i to bi nam svima bilo dovoljno. A istina je da ih ima barem jedno 10tak za windows (ako ne i vise), a za Mac ne znam tacno ali opet svakako vise od 4-5...

Zaboravio sam jos da pomenem da Vuze ima i gomilu pluginnova za sve i svasta, a cinjenica je da ljudi traze sto jednostavnije torrent klijente za rukovanje jer vecina nema pojma da podesi odredjne stvari kada je internet u pitanju. Naravno kada je o ovome rec uvek je bilo da nema jare i pare, tj. drugim recima da bi podesio torrent klijnet da izvlaci maksimum iz tvoje mreze, onda mora da postoji za to i pokoja ekstra opcija tamo negde po menijima. Premda opet ponavljam, upravo iz ovog razloga Vuze ima tri pogleda, pocetnicki, srednji i napredni, i takodje tri razlicita algoritma za dowload/upload i to je cenim dovoljno svakome da se snadje i podesi ga kako mu drago. Takodje za neke dodatne sitnice je tu goolge, a fala bogu kada je podesavanje Vuze-a u pitanju internet ne oskudeva informacijama i primerima...

Najveci broj Mac OS korisnika koliko ja barem znam koristi transmisson iz dva razloga. Prvi grupacija ga voli zbog uvek viljivog porogresa koji stoji na ikonici u docku, sto jeste cool stvar ali u principu totalno ne bitno. Druga grupacija opet zato sto je krajnje jednostavan za rukovanje ili prosto ljudi ne znaju za bolje. uTorrent koriste uglavnom Windows switcheri, a Azureus uglavnom zahtevniji (citaj: napredniji) torrent korisnici.
 
Poslednja izmena:
Koristio sam Vuze na PCu i Transmission na Macu, i opet se vratio na uTorrent koga sam isto koristio i na PCu, jer ja ne vidim razliku, brzina skidanja je ista, to ionako najvishe zavisi od torrenta, ali na demonoidu koji najvishe koristim uglavnom maksimalna (4MBit).

Ja ne sumnjam da mozda tebi ili nekom drugom ne odgovara uTorrent ili neki treci ili peti, iz bilo kog razloga, samo kazem da je glavni posao za koji on sluzi - ubacish torrent>skinesh, potpuno svejedno koji koristish...
 
Ja znam da mi se nekoliko Mac korisnika zahvaljivalo na kvadrat kada sam im rekao da probaju Vuze umesto transmissona. Razlika u brzini izmadju ova dva je osetna... Tacno je da download zavisi od seedera ali je isto tako tacno i to da je to veoma relativno i zavisi pre svega i od samog sajta tj. servera. Ja recimo torrente vucem preko rumunskih sajtova gde uglavnom seeduje u proseku pa mozda 5-6 do 10 ljudi, i fajl svlacim maksimalnom brzinom koju moj internet podrzava (2Mbit-a). Ali ako si korisnik Demonoida onda bi svakako trebalo i da cenis ono sto Vuze dodatno nudi, upravo zbog ocene koja postoji na takvim i njemu slicnim sajtovima.

A inace kad je brzina u pitanju, probaj da testiras svojih 4Mbita tako sto ces neki fajl da svuces sa recimo Piratebay-a ili recimo BTjunkie-a. Demonoid je vec nesto drugo i tu ne moze bas svako da uskoci...
 
Poslednja izmena:
Ja ne bih ni koristio torrent da nemam nalog na Demonoidu gde sve uvek ide full, platio bih usenet :)

Ako je razlika u brzini kod javnih trackera drugachija, onda je to druga pricha...
 
Ne znam ali Transmission je meni zakon jer je pravi Mac program, znaci jednostavan lep i praktican. Za mene dovoljno. uTorrent mi je previse Windowski...
 
Jel ima neko ideju kako da namestim da mi Find u Safariju iskache automatski kako krenem da kucam, da ne moram da stiskam CMD+F ? To mi je ranije radilo po defaultu, a otkad sam instalirao svez sistem toga nema, Safari je 5.0.1.
 
Imam Glims ali mi je promaklo, opcija se zove "auto-select browser search banner"...
 
Jel ima neko od vas jedan bug u Snow Leopardu vezan za širinu sidebar-a? Naime, izgleda da je nemoguće da se podesi default dužina sidebar-a, već je širina za prozor svakg foldera podešena na prvobitnu vrednost koja može da se promeni samo za taj folder. Znači svaki put kad napravim novi folder širina sidebar-a je porvobitna sistemska (koja je previše široka).

Čini mi se da ovako nije bilo u Leoprad-u već je mogla da se podesi default širina. 100% sam siguran da se ovo dešava na MacBook-u, ispitaću kad stignem kući da li je isto i na hakintošu.

Isto je i na hakintošu. Video sam na Apple diskusijama isto da se ljudi žale. Jel ovako na svakom Snow Leopard-u?

Izgleda da je u Leopardu postojao parametar za default širinu u com.apple.finder.plist, ali ga u SL-u nema i Finder ne reaguje ako se ručno doda.
 
Poslednja izmena od urednika:
Imam jedan problem tj. pitanje. Downloadovao sam film na Mac međutim primetio sam da ga ne mogu prebaciti na flash disk koji je NTFS formatiran. Jeli postoji neki način da se ovo može uraditi jer prebacivanje fajlova sa NTFS externog diska ili flasha na Mac radi nanormalnije.
 
Postoji resenje, mislim da sam u nekom thread-u objasnio, treba aktivirati opciju za pisanje po NTFS particijama. Inace ako je FAT32 u pitanju, moci ces da kopiras na taj uredjaj.
 
U Snow Leopardu (koji ima ugrađenu podršku za pisanje NTFS-a) ne treba paragon ili 3G, samo malo Terminala.

1. Ukucaj u Terminal "sudo nano /etc/fstab" (bez navodnika)
2. Otkucaj svoju šifru i otvoriće se nano tekst editor
3. Tu otkucaj "LABEL=naziv_tvog_flasha none ntfs rw"
(ako imaš još fleševa ili eksterni hard lupi enter pa ukucaj ovakav red za svaki)
4. Stisni ctrl+x, pa lupi Y, pa Enter, zatvori Terminal, restartuj

Služim se ovim odavno i ne pravi mi probleme, normalno radim sa flešom i eksternim diskom.

A jel zna neko nešto više o mom gornjem pitanju?
 
Poslednja izmena:
Što je sigurno, sigurno. Draža mi je kompletna GUI aplikacija od terminala, svaki dan. :)
Pitam da li ima instalirani Paragon u smislu dijagnostike problema.
 
Ivan90BG to the rescue!:)

Nemanja, pa ok je ova metoda, jednom odradis i ne cimas se ako su tvoji uredjaji u pitanju, problem nastaje kad neko donese svoj flash ili ext hdd. :(
 
E pa onda nema druge nego da naziv tog fleša ubaciš u fstab. Ali ipak korišćenje sistemskog rešenja znači jedna aplikacija manje.
 
Postoji resenje, mislim da sam u nekom thread-u objasnio, treba aktivirati opciju za pisanje po NTFS particijama. Inace ako je FAT32 u pitanju, moci ces da kopiras na taj uredjaj.

To može samo na Snow Leopardu, za ranije sisteme ne postoji tweak kojim bi se aktiviralo nativno pisanje po NTFS particiji.
 
pogledao sam ovo
http://www.paragon-software.com/home/ntfs-mac/
jeste li probali tj. jel ovo radi posao jer ne volim da se zezam po terminalu a i cinimi se da i kad doneseš tuđi disk sa ovim možeš da ga odradiš- U SL ne postoji foramtiranje u FAT 32 samo u FAT.
Ako ovaj paragon neće ništa da mi zezne u kompjuteru spreman sam da izdvojim 40$. Dok sam koristio Win skidao sam a bogami i plaćao dosta programa koji su hvaljeni i slavljeni a sve što sam dobio od njih su glavaobolje i usporavanje sistema, zato mi treba savet za ovaj software.
 
Poslednja izmena:
Zadnji put kad sam probao nije rdio na SL-u. Ne znam kako je sada.
 
NTFS for Mac® OS X 8.0 is the first NTFS driver to support Snow Leopard in 32 and 64-bit mode!
 
Onaj koji sam ja probao nije bio 8 nego 7 zarez nešto. Verovatno nije mogao jer mi je na hakintošu stalno bio uključen 64-bitni kernel.
 
Uzeo sam 8-icu i sve radi kao sat. paragon nije "majka" nego je "tata" :)
 
dok sam pakovao neke filmove da sinim u toast 10 titanium. sve mi je filmove stavio u folderima kako su i snimani tj. zajedno sa prevodom dok mi je jedan stavio kao fajlove avi i prevod posebno iako su bili regularno u folderu (to mi stalno radi sa tim filmom). Kasnije sam uzeo taj avi fajl direktno iz Toastera i pokušao da ga prevučem u trash. Iako je nestao iz toastera nema ga ni u trashu. Gde je ?
 
Ne koristim Toast, ali bih pretpostavio da se brisanjem fajlova iz Toasta ne brišu zaista fajlovi, već njihovi "shortcuti" iz Toast liste. Pogledaj da li je fajl gde je i bio na HDD-u.
 
Mac se ponekad sam budi iz sleep moda. mislim da Time Machine to radi ali nisam siguran. Posle nekog vremena(par minuta) se vrati u sleep a nekad jednostavno ne. Postojili mogucnost da kad ga stavim u sleep ostane tako dak ga je sam ne probudim pa da onda uradi backup ili nesto sto ga vec automatski budi. Ne znam je li TM ovde taj proces koji ga budi.
 
Pa prvo isključi ili pauziraj Time Machine i vidi da li se onda sam budi.

Ako se stvarno budi zbog backup-a pretpostavljam da to radi ako se nešto izmenilo na računaru pre zadnjeg backup-a i odlaska u sleep. Recimo da se, kad uradi taj backup i vrati se u sleep (a ti ništa nisi radio) neć više dizati jer dok je u sleep-u ništa ne može da se promeni.

Ako se stvarno diže zbog TM, mogao bi ovu teoriju da proveriš. Kad se sldeći put digne samo sačekaj da se vrati u sleep i vidi da li će se dignuti za sat vremena.
 
Nazad
Vrh Dno