Šta je novo?

Mac - Kako da...?

Re: paypal

Kako skinuti video sa youtube-a ili nekog drugog sajta sa flv iz safari-ja?

1. odete na stranu gde je zeljeni video klip.
2. alt+cmd+A - otvara activity prozor
3. tu u listi nadjete tab gde je klip i otvorite ga za detalje (u mom primeru youtube)
4. gledate desnu stranu, svaka stavka obicno je u KB, prva na koju naidjete da je u MB je sam klip (selektovao sam na slici kod mene)
screenshot20100717at950.png

5. dvoklik na taj red, i flv krece da se skida kao klasican fajl i ide u Downloads
 
Kako skinuti video sa youtube-a ili nekog drugog sajta sa flv iz safari-ja?

1. odete na stranu gde je zeljeni video klip.
2. alt+cmd+A - otvara activity prozor
3. tu u listi nadjete tab gde je klip i otvorite ga za detalje (u mom primeru youtube)
4. gledate desnu stranu, svaka stavka obicno je u KB, prva na koju naidjete da je u MB je sam klip (selektovao sam na slici kod mene)
5. dvoklik na taj red, i flv krece da se skida kao klasican fajl i ide u Downloads

Istim postupkom moze i sve ostalo tipa mp3, mpg, mp4, itd... :)
 
Na safariju moze da se ubaci extension za skidanje sa youtube, mnogo dobra stvar...

 

Prilozi

  • Download Youtube.safariextz.zip
    22.4 KB · Pregleda: 93
Poslednja izmena:
Jel provalio neko kako u Safariju da se namesti skrolovanje medju tabovima tochkicem na mishu, kao kod Firefoxa ?
 
Ako jos uvek korists Stacks za pokretanje aplikacija, ipak probaj QS bar na nekoliko dana... Shvatices sta ce mu (nam) ;)

Heh, ma lepo sam ja rekao: Navike su čudo!

Elem, nisam primetio ovaj post na vreme, ali povodom ovoga imam da kažem samo jedno. QS je skroz ok aplikacija koja je namenjena svim Tiger userima, premda takvih danas nema puno. Taman negde u to vreme je i iskočio ovaj program ako se ne varam. Međutim kada je Leopard u pitanju opet ponavljam tu je staks. Dakle ajde da to malo proanaliziramo. Prvo - koliko vremena je potrebno prosečnom useru da napravi recimo (alias) za program koji često koristi i da to lepo ubaci u poseban stak ili kao kod mene napr u documents folder. Rekao bih 10tak sekundi. Drugo - nakon ovoga sve što je potrebno uraditi je jedan klik na stak i još jedan na ikonicu neke aplikacije.

A da vidimo sad QS. Prvo instlacija je jedan deo posla koji se mora prilično pažljivo odraditi naročito ako to prvi put radiš. Zatim ide podešavanje teme, pa zatim skraćenica za svaku aplikaciju i plus na sve to otpada CMD + Space koji se može upotrebiti za nešto drugo. Za ovo je brat bratu potrebno dosta vremena, plus svaki put kad hoću da pozovem neku aplikaciju sledi neizbežno cmd + space, pa onda ček kako beše skraćenica za text editor (aha txt) pa onda otkucaš sve to lepo i olala... završio si posao... (Čak ni premeštanje ili kopiranje fajlova koje možeš izvesti kud i kamo brže ne smatram prednošću, jer verujem da se ovako prilično lako može zaturiti nešto što je bitno... Jer...na kraju... ima nečega i u tim pešačkim manuelnim operacijama)

Sve u svemu ako mene neko pita dva klika su mi kud i kamo brža a i lakša plus nema zabune kod ovakvih radnji... A QS mi zvuči kao stara navika koja komotno može da se podvede u Leopardu pod parolu: što prosto kad može i komplikovano! Ja ovakvim aplikacijama ne dajem nikakvu šansu pa ni sportsku... I taman ću iskoristiti povodom ovoga onu staru Applovu parolu i jednostavno reći: THINK DIFFERENT! :D

A da mi je jasno šta će vam... Heh, ma jasno mi je...! :wave:
 
Poslednja izmena:
Heh, ma lepo sam ja rekao: Navike su čudo!

Elem, nisam primetio ovaj post na vreme, ali povodom ovoga imam da kažem samo jedno. QS je skroz ok aplikacija koja je namenjena svim Tiger userima, premda takvih danas nema puno. Taman negde u to vreme je i iskočio ovaj program ako se ne varam. Međutim kada je Leopard u pitanju opet ponavljam tu je staks. Dakle ajde da to malo proanaliziramo. Prvo - koliko vremena je potrebno prosečnom useru da napravi recimo (alias) za program koji često koristi i da to lepo ubaci u poseban stak ili kao kod mene napr u documents folder. Rekao bih 10tak sekundi. Drugo - nakon ovoga sve što je potrebno uraditi je jedan klik na stak i još jedan na ikonicu neke aplikacije.

A da vidimo sad QS. Prvo instlacija je jedan deo posla koji se mora prilično pažljivo odraditi naročito ako to prvi put radiš. Zatim ide podešavanje teme, pa zatim skraćenica za svaku aplikaciju i plus na sve to otpada CMD + Space koji se može upotrebiti za nešto drugo. Za ovo je brat bratu potrebno dosta vremena, plus svaki put kad hoću da pozovem neku aplikaciju sledi neizbežno cmd + space, pa onda ček kako beše skraćenica za text editor (aha txt) pa onda otkucaš sve to lepo i olala... završio si posao... (Čak ni premeštanje ili kopiranje fajlova koje možeš izvesti kud i kamo brže ne smatram prednošću, jer verujem da se ovako prilično lako može zaturiti nešto što je bitno... Jer...na kraju... ima nečega i u tim pešačkim manuelnim operacijama)

Sve u svemu ako mene neko pita dva klika su mi kud i kamo brža a i lakša plus nema zabune kod ovakvih radnji... A QS mi zvuči kao stara navika koja komotno može da se podvede u Leopardu pod parolu: što prosto kad može i komplikovano! Ja ovakvim aplikacijama ne dajem nikakvu šansu pa ni sportsku... I taman ću iskoristiti povodom ovoga onu staru Applovu parolu i jednostavno reći: THINK DIFFERENT! :D

A da mi je jasno šta će vam... Heh, ma jasno mi je...! :wave:



Ocigledno je da se nisi pozabavio QS-om :)

Da stacks je brzi za neke stvari npr ceste applikacije ali to je to QS je mnogo vise od app launchera...
 
Kakve skracenice spominjes kod QS? I znate li vi da se Spotlight koristi za pokretanje aplikacija, ako vam samo to treba? Predefinisani shortcut je tu i sve sto treba je da znate kako se app zove, par prvih slova i tu je.

QS je odlican ako ti treba nesto vise od launchera, ali ga vecina ljudi koristi samo za pokretanje aplikacija..onda je potpuni visak. Meni je slizio ponajvise kao clipboard history.
 
cak sta vise - spotlight radi mnoge stvari bolje - npr ako je podeseno da itunes otvara mp3 fajlove po defaultu - mozete da izaberete koja pesma da ide - tako sto ukucate naziv u spotlight - i on ce otvoriti fajl putem itunesa (tj pustiti je u librariju ako vec jeste - a ako nije i dodati je)
 
"skracenice" as in shorcut do kontakta u adressbuku, brzi open with, mnogo fleksibilnija baza tj mozes da biras sta indexira pa je samim tim i brzi i precizniji od spotlighta, itunes controler, itunes growl notifier... ;)

i meni je QS mnogo brzi i precizniji od SpotLighta... a i pomogoa mi je vec milion puta u raznim situacijama - prosto neverovatno sta sve moze da odradi i kako moze da se podesi :)

btw autor QS sada radi za Google i pravi neki Google Launcher (zaboravio sam kako se zove)
 
Ma ok je to program rekoh ja...

Što se mene tiče previše tu ima podesavanja za moj ukus, plus što recimo konkretno ja u 90% slučajeva korsitim pen a ne miš u kombinaciji sa tastaturom, gde se pri tom uglavnom trudim da tastaturu svedem na minimum minimuma... heh! ;)

Znači više nego dovoljni su mi stacks i spotlight da odradim sve što mi treba po ovom pitanju! :)
 
Evo još jedne cake...

Radi se o malom triku koji je namenjen za sve PC usere, a reč je o tome kako se mogu korigovati pogrešni podaci prikazani u System Profileru. U pitanju je kozmetički zahvat kojim se ovo može rešiti, dakle ništa strašno...

Za početak ću pokazati kako je izgledalo prvobitno stanje u mom slučaju...

sl1.png


Kao što se može videti iz ovog primera, u poljima model name, model identifier i na još par mesta podaci o hardveru su pogrešno prikazani.

To se naravno može lako doterati, i za ovaj zahvat potrebno je ne više od par minuta. Takođe mislim da bi trebalo da se ova modifikacija radi samo jednom...

Dakle za početak ono što nam treba to je fajl koji se zove SPPlatformReporter.spreporter i nalazi se u System/Library/SystemProfiler

Kopirajte ovaj fajl na desktop pa ga prebacite u rar ili zip za svaki slučaj. Zatim otvorite fajl: Show Package Contents >>> Contents/Resources/English.lproj >>> pa otvorite fajl koji se tu nalazi u text editor >>> Localizable.strings

sl3.png


Ovako izgleda originalni fajl...

Sada u nastavku za pojedine komponente koje su pogrešno prikazane dodajemo sledeće...

sl4.png


Sauština je da se svaka pogrešno upisana komponenta iz profilera upiše pod navodnicima zatim se doda znak jednakosti i pod novim navodnicima se upiše ispravno ime komponente, zatim tačka zarez...

Na samom kraju dole zamenite podatke za model. U mom slučaju to je sledeće...

Kod:
/* Mac Pro */
"MacPro" = "Mac Pro";

zamenjeno sa

Kod:
/* Mac Pro */
"6B3F1P400,0" = "Foxconn P35A";

Zatim snimite fajl i kopirajte ga nazad u System/Library/SystemProfiler

Treba voditi računa na znakove navoda kao i to da svaki red mora da se zavarši sa tačkom zarez! Ako ispustite nešto od ovoga jednostano profiler neće raditi.

I to je to, finalni rezultat izgleda ovako:

sl5.png


Pozdrav :wave:
 
Poslednja izmena:
Meni to radi sa Chameleon-om... plus ovaj novi RC5 kapira kompletan smbios kako treba i ako se potrudis speedsteping bez modifikovanja OSX-a :)

A step closer to Full Vanilla Flavour :D
 
Meni to radi sa Chameleon-om... plus ovaj novi RC5 kapira kompletan smbios kako treba i ako se potrudis speedsteping bez modifikovanja OSX-a :)

A step closer to Full Vanilla Flavour :D


Pa oće to kad imaš gigabajtovu ploču... Al kad nemaš... Eh, heh...

Interesantno je da je i meni pisalo sve kako treba sa kameleonom 1, ali sa verzijama 2 neće...

Elem i ovo završava posao. :cheers:
 
Poslednja izmena:
Kakav to hardver imate, meni sve lepo pishe, shatro imam Mac Pro 3,1 :)
 
Kakav to hardver imate, meni sve lepo pishe, shatro imam Mac Pro 3,1 :)

Pa hardver je ok, ja ga cenim da nije do hardvera vec do kameleona, jer recimo napr. slican problem sam imao sa Dell Vostro lapicem... Znaci, kako ti se posreci... manje vise, heh!
 
Dosta tih informacija se nalazi u smbios.plist fajlu:
HTML:
    <key>SMUUID</key>
    <string>461D32A8-E149-333A-B6A9-4B7C84BF09E7</string>
    <key>SMbiosversion</key>
    <string>MP31.000.0000.000.0000000000</string>
    <key>SMmanufacter</key>
    <string>Apple Inc.</string>
    <key>SMproductname</key>
    <string>MacPro3,1</string>
    <key>SMsystemversion</key>
    <string>1.0</string>
    <key>SMserial</key>
    <string>00000000000</string>
    <key>SMexternalclock</key>
    <string>400</string>
    <key>SMmaximalclock</key>
    <string>3800</string>
    <key>SMmemtype</key>
    <string>19</string>
    <key>SMmemspeed</key>
    <string>800</string>
 
Par pitanje u vezi nekih podešavanja u OS X-u

Maro sam da otvorim novu temu obzirom da mi treba par odgovora hitno. Pomagajte. Danas sam dobio iMaca pa imam neka pitanja:

1. U izboru regiona nije bilo Srbije. Izabrao sam UK ali bih sad to da promenim na BiH. Kako? i Dali je pametno menjati na BiH?

2. Kako da razvučem Safari preko celog ekrana jer maximum mu je na pola, odnosno toliko zauzima

3. Gde je " na srpskom lazoutu tastature?
4. Kako gasiti iMac, da li na sleep, shutdown, na dugme

Toliko me sad muči, ako još nešto naiđe javljam. znam da ovde masa ljudi koristi OS X na PC-u ali mislim da je isto
 
Poslednja izmena:
1: System Preferences pa:

Screen%20shot%202010-08-16%20at%2021.39.05.png


2: U donjem desnom uglu prozora imaš nekoliko kosih crtica i tu mišem razvuci koliko hoćeš.

Screen%20shot%202010-08-16%20at%2021.42.32.png


3: Kod mene je " = Shift + 2, ali imam PC tastaturu... Tako da ne znam, odnosno ne sećam se kako je na iMac-u.

4: ShutDown je ShutDown, a Sleep gasi sve sem RAM memorije i po meni je bolje rešenje nego ShutDown jer se sistem "diže" odmah i isto toliko brzo odlazi u Sleep.
 
Hvala. Ipak ću ostaviti uk. Kakva smo mi zemlja. Nigde nas nema
 
ima u ovom prozoru pod formats ima serbian i Srbija. Ali kad sam setovao u startu nije je bilo. Mislim da su je stavili u updateu na 10.6.4, jer se dobro sećam da Srbije nije bilo u startu. U vremenskoj prognozi pored Priština u zagradi piše Srbija svaka čast za apple ili Yahoo

Znači sleep je bolja varijanta za za preko noći
 
Vidi stvarno ima!
Nije bilo sigurno do 10.6.2, a posle nisam ni gledao.

Probaj kako radi Sleep! Ja moj "MacPro" :) ne gasim mesecima, samo Sleep preko noći, dok sam na poslu i to je to.
 
Vidi stvarno ima!
Nije bilo sigurno do 10.6.2, a posle nisam ni gledao.

Probaj kako radi Sleep! Ja moj "MacPro" :) ne gasim mesecima, samo Sleep preko noći, dok sam na poslu i to je to.

Bilo je, samo nisi obratio paznju;)

Sto se sleep tice, to funkcionise odlicno i ja ga koristim umesto shut down, sistem je up and runing u trenutku. ,)
 
Bilo je, samo nisi obratio paznju;)

Sto se sleep tice, to funkcionise odlicno i ja ga koristim umesto shut down, sistem je up and runing u trenutku. ,)

Bogami nije, ja sam tražio i pod R i pod S i pod Y čak i pod M da vidim da nisu stavili crnogorce, ništa od tga nije bilo, a tražio sam dosta dugo i nisam mogao da verujem da nas nema a imaju raznorazna ostrva koja su sve samo nisu države. E još da nam umesto SRJ zastave stave našu trobojku, ne mora orao da bude ali barem da raspored boja bude kako treba i onda smo u full-u. Je li Vam radi automatsko čekiranje Time Zone pošto meni nikako da automartki nađe lokaciju.

PS
I u uputstvu za Mac piše da se shut down koristi samo onda kad premeštaš kompjuter pa ga vadiš iz struje ili kad ne nameravaš da ga koristiš narednih nekoliko dana. za sve ostale varijante sleep
 
Bilo je Srbije josh u 10.6 sigurno, isto je i u instalaciji bilo 20ak zemalja a onda chekirash show all regions i dobijesh isto kao i ovde sve zivo.

2. Skini Glims plugin, dobicesh opciju "Max window size", a i josh dosta dobrih opcija i mogucnosti koje Safari nema po defaultu, a Glims se integrishe kao da je deo njega.

4. Ja ga samo gasim na sleep ako ga uopshte gasim, nije to Windows (sad ce kutija da me warnuje za flejm :)) :d
 
Da vam prekratim muke. Srbije od 10.6 nema na početku instalacije, ali ima kasnije, kad je sistem instaliran.
U 10.5 i ranije smo bili SCG, a u 10.6 smo ispali iz instalacionog menija, ali nas ima kad se 10.6.0 stavi, pa se uđe u preferences, baš kako je gore i napisano.
 
Da vam prekratim muke. Srbije od 10.6 nema na početku instalacije, ali ima kasnije, kad je sistem instaliran.
U 10.5 i ranije smo bili SCG, a u 10.6 smo ispali iz instalacionog menija, ali nas ima kad se 10.6.0 stavi, pa se uđe u preferences, baš kako je gore i napisano.

E jeste u pravu si... Nema Srbije prilikom instalacije! To je sigurno, a posle instalacije nisam ni tražio.
 
Ovo što Voyager kaže je tačno
 
Nazad
Vrh Dno