Šta je novo?

Mac - Kako da...?

Da :) samo zadnji CCC skini (ver.3.3.3)

(Fixed) CCC now enables ownership on the target volume regardless of the ownership setting on the source volume. Previously, clones made of Macs in Target Disk Mode would have incorrect ownership information on system files if the target volume did not have ownership enabled.
 
Sredili su problem ono sto sam ti ja napisao je workaround... :D

Happy Kloniranje :wave:
 
Sto je najgore, ja sam to i uradio sa 3.3.3 :)

Znachi ipak moram da chekiram ono...
 
Poslednja izmena:
Ja zadnji put klonirao sa nekom starijom verzijom...

Inace imas jos dva nacina za kloniranje...

SuperDuper!

DiskUtility.app
 
Sto je najgore, disk sa koga sam klonirao vishe nece da se podigne, stoji jabuka i vrti se do u beskonachnost :)

Vidim da mi nema druge nego sve ponovo da instaliram, ali to jednog sunchanog dana kad budem imao vremena, ovo za sad radi :)
 
Zato sam ja izbacio bootloader i kextove etc na fleshdrajv (thats right koznidrajv):d
Ako nesto ne radi bacish fleshdrajv na drugi komp i sredis problem takodje mozes DiskWarriror-a da koristis bez problema i ono najbolje mozes da butujes pravog meka sa takvim HDD-om... (tested) :)
 
Josh uvek slabo razumem strukturu Unixa i kako OS X radi, tako da mi nije jasno shta si dobio time :)

Ja mogu da pristupim tom hardu, ali dzabe mi sve kada ja ne znam kako se popravlja :) DiskWarrior sam koristio ali stvarno ne znam kako moze da mi pomogne kod butovanja SL-a koje traje do u beskonachnost :)
 
Poslednja izmena:
Pa dobio to da ako mi se sye*e boot ili neki kext izazove KP mogu jako brzo da sve sredim bez butovanja nekog dvd-a vadjenja hdd-a i sl. samo prebacim flash u drugi komp i sredim problem ovde stupa na snagu onaj check box za volume permission mora biti off/don't ignore inace sve sto prekopiras novo imace trenutniuser:admin premission postavljen...

DiskWarriror popravlja/rebuilduje boot, premissions i strukturu foldera ukratko...
 
Zato sam ja izbacio bootloader i kextove etc na fleshdrajv (thats right koznidrajv):d
Ako nesto ne radi bacish fleshdrajv na drugi komp i sredis problem takodje mozes DiskWarriror-a da koristis bez problema i ono najbolje mozes da butujes pravog meka sa takvim HDD-om... (tested) :)

Mudro... Veoma mudro...

Ja se toga nisam setio nego sam "problem" rešio instaliranjem, Leopard-a na drugu particiju. Pa u slučaju da nešto za***** tu je stari dobri Leopard!

Ali za DiskWarrior je ovo jedino rešenje.
 
Pa dobio to da ako mi se sye*e boot ili neki kext izazove KP mogu jako brzo da sve sredim bez butovanja nekog dvd-a vadjenja hdd-a i sl. samo prebacim flash u drugi komp i sredim problem ovde stupa na snagu onaj check box za volume permission mora biti off/don't ignore inace sve sto prekopiras novo imace trenutniuser:admin premission postavljen...

DiskWarriror popravlja/rebuilduje boot, premissions i strukturu foldera ukratko...

Ok, sad mi je jasno 50% :) Ali mi nije jasno kakve veze ima drugi komp sa tim i zashto bi ti se neki kext zeznuo, i kako da znash to pored tepiha teksta koji se pojavljuje pri bootu :) Ja nigde nemam neke errore i slichno, samo stoji tako na pola uchitavanja.

Da li sam ja dobro razumeo da si ti instalirao ceo SL na flash ili si samo stavio tvoje kextove ?

Ja sada imam kopiju celog sistema koji radi, ali su mu pobrkani permissions, jel mogu to da iskoristim da popravim originalni SL pa kada to proradi da uradim CCC onako kao shto smo prichali gore ? :)
 
Poslednja izmena:
Zamisli da si izvadio drajvere od svih komponenti i stavio na fleš. Podesio sistem tako da kada se butuje, drajvere traži na flešu. Mogućnosti za promenu, doterivanje i setovanje drajvera su time povećane 1000 puta.
 
Mudro... Veoma mudro...

:-devil-:

Ok, sad mi je jasno 50% :) Ali mi nije jasno kakve veze ima drugi komp sa tim i zashto bi ti se neki kext zeznuo, i kako da znash to pored tepiha teksta koji se pojavljuje pri bootu :) Ja nigde nemam neke errore i slichno, samo stoji tako na pola uchitavanja.

Paa recimo stavis neku novu verziju FakeSMC.kext-a rebootujes se i izadje ti KernelPanic i ne mozes kompu nista jer bez tog kexta nema osx-a, ne mozes u single user mod itd... ovako samo iscupas "chameleon drajv" bacis na drugi komp i vratis staru verziju fakesmc-a (fakesmc je uzet samo kao primer :)), vratis flash nazad and et voila osx ponovo radi u roku od 5min a zamisli da moras da dizes npr 10.5.6 live ili da bootujes install disk 10.6... to traaaaaje :wall:

Sigurno ti pise nesto tu gde stoji inace moras da bootujes system sa -v da bi video sta se desava.

Da li sam ja dobro razumeo da si ti instalirao ceo SL na flash ili si samo stavio tvoje kextove ?

Samo Chameleon tj PCEFI boot, kextove dsdt, itd...

Ja sada imam kopiju celog sistema koji radi, ali su mu pobrkani permissions, jel mogu to da iskoristim da popravim originalni SL pa kada to proradi da uradim CCC onako kao shto smo prichali gore ? :)

Sta da iskoristis? flash drive je samo za bootovanje hackintosha...
Moras da disk gde su ti premissions sye*ani da ubacis na drugi komp ili da butujes drugi disk sa koga si klonirao tj source pa da isklucis ignore premissions pa onda da odradis repair premissions ali nisam siguran da ce to proci bolje je da kloniras ponovo sa ignore premissions off kao sto sam ti napisao bio...
 
Evo jedne fine cake.

Ako vas zanima da li je moguće uključiti preview na sadržaj foldera u OS X-u, odgovor bi bio: naravno da može i to ne bilo kakav, nego animirani! Ovo radi u oba Leoparda provereno a evo i kako...

Naime stvar je više nego jednostavna a ova sakrivena funkcija reklo bi se više nego praktična i cenim da će naročito vredeti onima koji rade sa gomilom foldera na jednom mestu.

100709170222semplovi.png


Ova funkcija se aktivira putem terminala i to na sledeći način:

Kod:
defaults write com.apple.finder QLEnableXRayFolders 1

Nakon ovoga jednostavno restratujete finder i olalaa... novi preview je tu!

Za povratak na originalno stanje (ako to neko bude poželeo iz nekih razloga) jednostavno ponovo u terminal unesite istu komandu ali umesto jedinice na kraju ukucajte nulu... :)

jel moguce ovo uraditi ali ne samo sa preview-om, nego i sa samim ikonicama foldera u finderu? bilo bi korisnije... inace super fazon..


btw da li postoji nekakav tweakUI za osx koji enabluje sve ove skrivene cakice, odnosno koji dozvoljava izbor... kao powertoys na xpu? necu nista vise od onoga sto osx moze native, ali bih voleo da vidim sta sve moze....
 
Stvarno super stvar!
Bootuješ HDD iz bilo kog Mac-a, pa dokle je dogurao Hackintosh!
Isčupaš HDD iz npr. MacBook-a i podigneš sistem opušteno. E to je već nešto!
 
jel moguce ovo uraditi ali ne samo sa preview-om, nego i sa samim ikonicama foldera u finderu? bilo bi korisnije... inace super fazon.

Ne. Ali uvek mozes da se vratis windowsu ako ti to nedostaje. :smackbum: :D

btw da li postoji nekakav tweakUI za osx koji enabluje sve ove skrivene cakice, odnosno koji dozvoljava izbor... kao powertoys na xpu? necu nista vise od onoga sto osx moze native, ali bih voleo da vidim sta sve moze....

Recimo MacPilot...
 
jel moguce ovo uraditi ali ne samo sa preview-om, nego i sa samim ikonicama foldera u finderu? bilo bi korisnije... inace super fazon..


btw da li postoji nekakav tweakUI za osx koji enabluje sve ove skrivene cakice, odnosno koji dozvoljava izbor... kao powertoys na xpu? necu nista vise od onoga sto osx moze native, ali bih voleo da vidim sta sve moze....

Ne može sa ikonicama, naravno... ali je moguće da će to napraviti u nekoj narednoj verziji, jer ovo ovako kako je dato... pa reklo bi se da deluje pomalo nedorečeno. Mislim da je to tu ostalo iz nekog razloga i naravno samim time nije ni uključeno po defaultu!

Što se tiče tweak ui-a toga nema a i ne verujem da će ga ikada biti ili barem ne od strane Apple-a. Nekako mi se to ne uklapa u njihovu filozofiju pravljenja ovakvih stvari nikako...
 
Imaš i Secrets, koji je Prefs panel.
 
Da ali ga nesto slabo updejtuju...
tj vise imas secrets-a u MacPilot-u :d
 
Poslednja izmena:
Ne može sa ikonicama, naravno... ali je moguće da će to napraviti u nekoj narednoj verziji, jer ovo ovako kako je dato... pa reklo bi se da deluje pomalo nedorečeno. Mislim da je to tu ostalo iz nekog razloga i naravno samim time nije ni uključeno po defaultu!

Ne. Vizuelni je haos i vise je eyeCandy nego sto je korisna stvar a i imas ga u windowsu tako da nece bas apple da to ubaci u osx...

Što se tiče tweak ui-a toga nema a i ne verujem da će ga ikada biti ili barem ne od strane Apple-a. Nekako mi se to ne uklapa u njihovu filozofiju pravljenja ovakvih stvari nikako...

Apple uvek ima gomilu twikova samo sto su hidden a imas milion 3rd party apps-a koji twikuju ovo ili ono u osx-u tj pozivaju se na hidden osx settings... :)
 
Poslednja izmena:
Ne. Vizuelni je haos i vise je eyeCandy nego sto je korisna stvar a i imas ga u windowsu tako da nece bas apple da to ubaci u osx...

Ako mene pitas, ceo Leopard je eyeCandy! A pogledaj sad samo na sta lici iOS na iPad-u recimo! Licno mislim da sve vuce na tu stranu i ako sam u pravu (a cenim da jesam) onda je jasno sta mozes da ocekujes od nekog narednog OS X-a... Ovo je rudiment trenutno... ali samo trenutno, dok se citav vizuelno-funkcionalni koncept dovoljno ne razradi! Drugim recima, ne kazem da ce ova funkcija ovakva kakava je sada trenutno biti prisutna u nekoj narednoj verziji, ali mislim da je realno za ocekivati neke slicne inovacije ovog tipa i definitivno na folderima...

Tigar je imao slikovnice od foldera, Leopard je tu daleko uprosceniji ali i pregledniji, a verujem da ce neki sledeci imati i animirane foldere i to sa sve onako finim tranzicijama kakve ima iPad kada recimo kliknes na neki fajl, a on se onako fino rasklopi u full screen!

Apple uvek ima gomilu twikova samo sto su hidden a imas milion 3rd party apps-a koji twikuju ovo ili ono u osx-u tj pozivaju se na hidden osx settings... :)

Pa to sam i ja rekao, od Applea nekakav klasican tweaker neka niko ne ocekuje jer ga nece dobiti...
 
Poslednja izmena:
lol. pa nisam primetio da im je problem da uzmu nesto sto je dobro. (a sto bi bilo kome i bio?)

a preview sadrzaja je jako korisna opcija - kod foldera sa slikama.

Kao QL da. Na samom folderu ne. Sta ti znaci par ikona arhive neki pdf i koja slika i video scrnshoot na ikoni od 48x48... To je microsoft nonsence... :d

btw sta su to drpili? uglavnom od epla maznjavaju fazone... bilo bi lepo da apple drpi frikin Cut-Paste opciju tj da je vrati ili bolje implementira... eh... the os9 dani :d

moveAddict nije los ali cmon to treba da bude built-in/native finder... pre nego sto bilo ko kaze da moze da se enejbluje u osx-u/finderu "native" cut/paste imajte na umu to da kada odradis cut on makne folder u trash tako temp folder pa onda ga prebaci na mesto gde hoces... :crash:
 
Stvarno super stvar!
Bootuješ HDD iz bilo kog Mac-a, pa dokle je dogurao Hackintosh!
Isčupaš HDD iz npr. MacBook-a i podigneš sistem opušteno. E to je već nešto!

Ako se koriste empire/rebel EFI cd-ovi nema razloga da ne radi; lepa osobina svakog *nix sistema.
 
ko pominje ikone 48x48? zoom na 200x200 pa se tek onda pojavi sadrzaj. a kad su male jok. kao sto rekoh - korisno je za foldere sa slikama - acdsee fazon. za ostalo jok

drpili su misa za pocetak. malo li je. drpili su josh gomilu stvari - stim da oni kad drpe ne drpe samo, nego malo razmisle kako to radi, pa i unaprede. dok ms samo drpi, tako da bude josh gore - i onda kad pogeldas lici ovako : ms krade, epl je inovativan. a inovativnost ne postoji. epl je iphone drpio od trea npr, a dizajn od brauna. itd itd. ali to se ne zove drpiti, to se zove inspiracija (nisam ironican).
 
ko pominje ikone 48x48? zoom na 200x200 pa se tek onda pojavi sadrzaj. a kad su male jok. kao sto rekoh - korisno je za foldere sa slikama - acdsee fazon. za ostalo jok

Paa zar nije korisniji QuickLook index sheet?

drpili su misa za pocetak. malo li je. drpili su josh gomilu stvari - stim da oni kad drpe ne drpe samo, nego malo razmisle kako to radi, pa i unaprede. dok ms samo drpi, tako da bude josh gore - i onda kad pogeldas lici ovako : ms krade, epl je inovativan. a inovativnost ne postoji. epl je iphone drpio od trea npr, a dizajn od brauna. itd itd. ali to se ne zove drpiti, to se zove inspiracija (nisam ironican).

The secret to creativity is knowing how to hide your sources. -Albert Einstein

:)
 
:-devil-:
Paa recimo stavis neku novu verziju FakeSMC.kext-a rebootujes se i izadje ti KernelPanic i ne mozes kompu nista jer bez tog kexta nema osx-a, ne mozes u single user mod itd... ovako samo iscupas "chameleon drajv" bacis na drugi komp i vratis staru verziju fakesmc-a (fakesmc je uzet samo kao primer :)), vratis flash nazad and et voila osx ponovo radi u roku od 5min a zamisli da moras da dizes npr 10.5.6 live ili da bootujes install disk 10.6... to traaaaaje :wall:

Pa to isto moze sa OS X instalacijom na 5GB HDDu koja stoji u fioci za takve prilike, ja to tako radim, ne instaliram OS X ponovo :)

Sigurno ti pise nesto tu gde stoji inace moras da bootujes system sa -v da bi video sta se desava.

Ishao sam sa verbose, ali nemam kernel panic ili neke errore, samo stane, fotkacu pa cu okaciti shot, mozda provalite shta mu je. To mi je originalni sistem sa koga sam kopirao, tako da mi sad ne vredi ona kombinacija sa permissions, nemam vishe odakle da iskopiram kad original ne radi :)

Inache, ne znam shta sam radio, ali mi je sada taj prvi disk iz ovog drugog nedostupan totalno. Kad udjem u get info da promenim permissions, za sve usere pishe custom i ne moze da se promeni, a kada hocu da ga otvorim, kaze da nemam pravo :) Negde mi je pisalo da ne postoji owner tog harda :) Probao sam i sa DiskWarriorom i nema pomoci...
 
Poslednja izmena:
Paa zar nije korisniji QuickLook index sheet?

Pa nije kada treba da pretrkeljas 200 foldera na brzinu...

Ta caka sa ikonicama tj. preview-om na folderu koju smo prvi put mogli da vidimo u ACDSee vieweru nije izmisljena bezveze i zato sto lepo izgleda vec pre svega zato sto je korisna.

QuickLook je ok za brzo pregledanje sadrzaja u folderima, ali kada treba da nadjes nesto a pri tom nisi siguran u kom folderu je bese to sto ti treba, onda slaba vajda od njega... Zato je Apple prvobitno i razvijao ovaj preview na folderima u Leopardu, a ne zato sto je eyeCandy (mada je i to svakako)...

Doduse kada se ukljuci preview na folderima, onda se moze upotrebiti ovaj fazon sa Quick look index-om, i tom slucaju u prozoru su prikazani svi folderi na uobicajen nacin ali razlika je u tome sto svaki selektovani folder ima po jednu preview slicicu. U ovoj varijanti ne rade animacije na selektovanim folderima pa se ne moze valjano videti sadrzaj u svakom... Drugim recima, finalni rezultat je polovican...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno