Šta je novo?

Mac - Kako da...?

pa ko kaze da nije!... :D :D :D
 
Nisam znao gde ovo da pitam pa rekoh ajde ovde. O cemu je rec... Paa, zanima me da li je neko uspeo recimo da instalira ati control panel na iPC-u i prakticno otkljuca ove dodatne funkcije za GL tipa vsync, AF filter i ostalo...

Mislim nije bas da mi je ovo preko potrebno, jer ove funkcije se koriste samo za video igre, ali eto ponekad bi nesto i da odigram u Leopardu dok recimo cekam na neki torrent ili sta god vec... Mislim najbitnija stvar mi je tu zapravo ukljucivanje vsync-a jer bez ovoga slika pliva ko blesava...!

E sad, ja sam uspeo da nabacim neki stari atijev panel, ali nisam imao neku vajdu od njega jer sam u ponudi imao samo rotiranje ekrana i nista vise. Znaci izostala su ova napredna podesavanja... Pa me zanima prakticno dal je neko to uspeo da napravi kako valja i ako jeste kako!?
 
A sto ne bi to podesio iz igrice :)

A ne verujem da uopste takvih opcija ima na meku.
 
1. kako da iskljucim da mbp ide u sleep kad spustim ekran ako je pristekan na struju? (nisam nasao tamo u energy saver u settings-u)

2. kako se instalira aplikacija koja nije pkg ili dmg vec kad je odzipujem ima 2 foldera: _macosx i imeaplikacije.app. pretpostavljam da samo treba da se iskopira negde, but where?
 
Shta je netachno ? Da programi nisu uvek u dmg ili pkg ? Ja josh ni jednom nisam naleteo samo na zapakovani .app, bez obzira koliko mali program bio. Pun mi je HDD aplikacija, verovatno sve shto ima smisla skinuti za OS X, i to sam skidao dva puta sa razlichitih mesta kad mi je crkao HDD...

I ne mora da kopira nishta u applications folder, moze da ga startuje odakle hoce. Drugo je shto je najbolje da to stavi u applications folder da bi sve bilo na jednom mestu.

kimi, app je u stvari direktorijum koji OS X chita kao jedan fajl, kao neku arhivu, mozesh da vidish shta u njemu ima na desni klik>show package contents. A kada kliknesh na njega, ponasha se kao .exe.
 
Poslednja izmena:
To što ti nisi naleteo, ne znači da nema. Prost primer smcFan Control. Dolazi u zipu.
Početnicima je mnogo bolje govoriti ono što je dobro za njih. U nastavku prethodne poruke sam počeo da kucam da može da stavi bilo gde, ali bi ga to samo zbunilo.

Bez ljutnje, ali Mac mnogo duže koristim od tebe, i znam mnogo više od tebe. Ako sam čoveku nešto prećutao, to nije zato da bih ga obmanuo već da bih mu pomogao da što lakše reši problem.
 
Poslednja izmena:
1. kako da iskljucim da mbp ide u sleep kad spustim ekran ako je pristekan na struju? (nisam nasao tamo u energy saver u settings-u)

posle malo pretrage evo sta nadjoh.

osim onog drajverovog linka sa apple remote-om a bez externog misa i tastature, naisao sam jos na ovo:

1.
1. With your MacBook on and running, plug in your external monitor and turn it on (if the monitor isn't already on).
2. Depending on the way you have your display prefs set, you'll either be in mirror mode or extended desktop mode. If in extended desktop mode, change to mirror mode. If in mirror mode, keep it that way.
3. Close your MacBook. The whole system (including external display will go to sleep).
4. Take any kind of USB device and plug it into the MacBook (I used an external media card reader). This will wake up the external monitor and the MacBook. You should have your desktop displayed on your external monitor at its full resolution (as long as it's equal to or less than the MacBook's highest achievable resolution, I think).

2. - besplatan progrmacic InsomniaX

http://semaja2.net/insomniaxinfo
 
Izgleda da nekim ljudima nije jasno kako da podese sortiranje po tipu u Leopardu, pa cu evo ja to pojasniti ovde...

Iz otvorenog prozora pozovite view options pod prozor. Ovde izaberite sortiranje po tipu (Arrange by kind).

picture1in.jpg


Zatim prebacite na sledeci pogled, recimo list view i levo u prozoru view options otvorice se podesavanja za ovaj pogled. U mom slucaju premestio sam kind kolonu u levo i povecao ikonice.

picture2mw.jpg


Zatim kliknite na Use as Default i to je to. U buduce uvek kada budete otvarali ovaj pogled stvari ce izgledati ovako!

I da... sve ce vam biti sortirano i po tipu a ne samo po abecedi! ;)
 
Poslednja izmena:
Taman htedoh da napishem ovim profesionalcima da se moze sortirati po vrsti :)
 
Sorry Vlado, ali tako kako si napisao neće biti. Jednostavno, vrši se sortiranje samo po jednom "ključu" i to po onom koji se izabere u Finder-u. Ako se izabere po imenu, onda će sortirati tako, ako se izabere po vrsti, onda će da sortira po vrsti, ali to nema veze sa imenom fajla (što se vidi i na slici koju si okačio). :wave:
 
Kako nema veze sa imenom, ti kad odaberesh Kind, on ce staviti gore foldere, dole fajlove, i jedni i drugi ce biti poredjani po abecedi...
 
Kako nema veze sa imenom, ti kad odaberesh Kind, on ce staviti gore foldere, dole fajlove, i jedni i drugi ce biti poredjani po abecedi...

Netačno. Neke fajlove će da složi pre foldera, npr. torrent fajlove, ili Disk Image fajlove.
Ustvari čitava "Windows" raspored fora ne funkcioniše.
 
Netacno je samo da su folderi uvek gore a da je sve ostalo dole, a inace sve je sortirano u grupama i po abecedi sto je cenim vise nego dovoljno... Folderi su inace obicno prvi ili drugi po redu. Ispred foldera uvek idu dmg fajlovi, shortcuts i tome sl. sto u osnovi ima logike da treba da bude ispred foldera, ostalo je uglavnom uvek iza... Ne znam bas za svaki tip fajla kako stvari stoje, ali verujem da ne gresim oko ovoga...

Znaci nije bas sve totalno isto kao u windowsu, ali da se fajlovi mogu sloziti po tipu u grupama i po abecedi naravno to stoji.

A navike su cudo...
 
btw ima programcica koji drze prvo foldere pa onda fajlova (kao u windowsu) ali iskreno za ovih 5 godina to mi ni u jednoj situaciji nije trebalo... :/
 
btw ima programcica koji drze prvo foldere pa onda fajlova (kao u windowsu) ali iskreno za ovih 5 godina to mi ni u jednoj situaciji nije trebalo... :/
Misliš na Path Finder, MacExplorer i slični... Ili na neke pluginove za Finder?
 
imam pitanje.. nije da me ne nervira ali zanima me kako da na desktopu imena foldera i fajlova budu ispisana punim imenom a ne bez tackica u sredini "..."
evo na shta mislim konkretno:
 

Prilozi

  • slika.jpg
    slika.jpg
    70.4 KB · Pregleda: 140
Jednostavno povecaj maksimalno razmak izmedju ikonica i napravices mesta za tekst.
Ovo naravno samo ukoliko tekst na folderima ili ikonicama nije ekstremno dugacak, jer onda ces imati istu stvar i tu nema leka...

grid01.jpg
 
Sjajno... Ovo je vise nego prosto da se odradi i radi 100%!!! Pa kome treba nek izvoli! :p
 
:) Al će onda u Applications folderu prvo ići folderi pa onda gole aplikacije, a nekako mi lepše da folderi idu posle :)-devil-:tako je u Windows-ovom Start maniju).
 
@ivan90BG zasto uopste otvaras Application folder ?

koristi QuickSilver ;)
 
Pa dovoljan je i spotlight, posle 3 otkucana slova ima da ti nadje shta treba :)
 
Pretpostavljam da ovo vecina zna, ali ako bude naisao neki novi noob ko ja :D, da se snadje lakse.

dakle,
kako postaviti externi monitor da bude primarni na macbook (pro):

Go to System Preferences then click the Display tab.

You should get a window showing both screens and one has the dock (just a wee blue box at the bottom of one of the screens). Drag that over to the external monitor, and that'll make it the primary monitor.

sve sve, ali ovo sa prevlacenjem dock-a na drugi monitor mi nikad ne bi palo na pamet :)
 
Pretpostavljam da ovo vecina zna, ali ako bude naisao neki novi noob ko ja :D, da se snadje lakse.

dakle,
kako postaviti externi monitor da bude primarni na macbook (pro):



sve sve, ali ovo sa prevlacenjem dock-a na drugi monitor mi nikad ne bi palo na pamet :)

Hahaha, meni je odmah palo na pamet, ne znam kako, ali jeste, verovatno mi delovalo logicno.
 
Nazad
Vrh Dno