Šta je novo?

Mac - Kako da...?

Probaj da ga ne preimenuješ, neka ostane .app, ali da koristiš Total Commander da uđeš u folder (.app je folder).

Na Macu to nije nikakav problem, ali eto, da ne zavisiš ni od koga.
 
Nece. Kad probam da otvorim preko TC-a dobijem ovu poruku:
1.jpg
 
Ništa, onda ću ti ja to uraditi. Hoćeš #1 i #2?
 
Hmm, lik mora da je promenio nešto u filozofiji...unutar svakog DMG-a mu se nalaze samo 3 fajla: folder Extra (DRAWERS_clear.png, clear.icns), Readme.html (sačuvana strana sa koje sam upravo i skinuo fajlove) i Icon Folder (u suštini folder sa .icns ikonicom već ubačenom kao folder properties).

U prevodu, sve ono što vidiš na screenshotu ćeš u nekom obliku morati ponovo sam da napraviš :) Clear png imaš (http://bp1.blogger.com/_NZxyrMoGsnc/RzqgQEe9qeI/AAAAAAAAADk/K0RkEtCmw3M/s1600-h/DRAWERS_clear.png) pa polako čekićaj :)
 
Da bi vidio šta ima u xxx.app možeš da klikneš desnim tasterom miša na isti i izabereš Show Contents...
 
Pa ja sam ga i shvatio da mu treba na Mac-u. Na Windblows-all-the-time-u ulazi kao u svaki drugi folder, bez obzira na .app esktenziju...
 
Kod njega to iz nekog razloga nije slučaj, jer mu Windows .app tretira kao fajl.

Nemanja, možeš da probaš da obrišeš ekstenziju, pa da vidiš da li će ga onda tretirati kao folder.
 
Onda nešto drugo nije u redu. Na sve i jednoj mašini do sada na koju sam zakačio prenosni hdd na kome imam i Mac aplikacije, svuda je bilo .app = folder bez obzira na verziju i reviziju operativnog sistema.
 
Obrisao sam ekstenziju i isti djavo. Trazi mi program preko koga hocu da otvorim taj fajl. Inace kada ekstrakujem dmg dobijem sve kao na slici (na desnoj strani sam usao u "Icon Folder".
 

Prilozi

  • mac.JPG
    mac.JPG
    84.9 KB · Pregleda: 38
Neka instalira MacDrive i onda će moći sve polagano da uradi kako je nameračio.
 
Poslednja izmena od urednika:
Sa MacDrive-om neće dobiti apsolutno ništa, jer MD omogućava da se na Windows mašine nakači disk sa MacOS fajl sistemom i da se može istome pristupiti. On već ima .app fajl koji može da pregleda na Windows mašini kao skup foldera i fajlova, a tu mu nešto ne štima kako treba. Pretpostavljam da nešto ne valja sa time što ima...

Nemanja, pošalji mi na gdjole et džimejl tačka kom taj fajl, da vidim šta tu ima...
 
Da, pored toga što mu omogućava da se nakači na disk sa HSF, omogućava mu i da otvara .DMG fajlove. Možda može da mu pomogne, a najlakše je da nekome pošalje fajl i da mu se vrati sadržaj.
 
Ali dečkonja je već zavirio u DMG i tamo naišao na app koje iz negog razloga ne može da otvori.

Meni pade na pamet da pitam da li si probao da uđeš u .app folder dok su unutar .dmg-a, ali si ih izvukao negde vani?
 
Nebitno da li je unutra ili van .dmg fajla, očigledno postoji neki problem sa sadržajem...
 
Kovač, ne kapiram šta ti tu nije jasno. Time Machine sve bekapuje osim onoga što mu ti kažeš da ne treba da kopira. Evo ti primer kako je to kod mene. Reč je o Extra folderu koji se na hackintosh mašinama uvek nalazi u root-u na osnonovnoj particiji...

interesantno, kod mene backapuje samo user folder...
 
Ne znam je li prava tema al' rek'o da ne otavarm novu.

VLC player kad se pojača počinje da krči zvuk, bilo da je mp3 ili video. To se ne dešava na WinAMP ili iTunes, ima li neko iskustva u vezi toga?
 
Naravučenije - otkači VLC player! Za video pod OS X-om imaš najnoviji Movist koji sasvim lepo radi ili recimo MPlayerX, a za muziku ti stoji na raspolaganju iTunes, Songbird, čak i Winamp u nekoj beta verziji ili recimo Vox ako voliš jednostavnije pleyere!
 
Ipak ce biti da je nesto do drajvera. Drajver za ALC888 iz MultiBeasta nije radio a zvuk sam tek dobio sa VoodooHDA 0.2.7.3 drajverom. Radi samo u stereo modu a 5.1 opcija nije aktivna.
 
Ne vidim gde u VLC piše u %. U sistemu je nebitno koliko je pojačano i na zvučnicima ali ako slajder na VLC pomerim preko 1/3 pocinje da pucketa.

VLC volume slider, kada je na pola, to je 100%, a kada je do kraja onda je 200%. Sad, kod tebe to očigledno nije slučaj. Instaliraj ponovo VLC, ali obriši preferences i keš (prilikom instalacije treba da se pojavi opcija).
 
Ipak ce biti da je nesto do drajvera. Drajver za ALC888 iz MultiBeasta nije radio a zvuk sam tek dobio sa VoodooHDA 0.2.7.3 drajverom. Radi samo u stereo modu a 5.1 opcija nije aktivna.

Klasika za VoodooHDA! Ne radi propisno i to nije ništa novo!

Uradi roll back varijantu iz multibeastea na 10.6.2 originalni audio AppleHDA.kext + ALC8xxHDA.kext i instaliraj ako nemaš DSDT odande HDAenabler.kext (za ALC888) ili ako imaš DSDT onda se postaraj da ubaciš ovo parče koda pod Device(HDEF).

Kod:
Device (HDEF)
            {
                Name (_ADR, 0x001B0000)
                Method (_PRW, 0, NotSerialized)
                {
                    Return (Package (0x02)
                    {
                        0x0D, 
                        0x05
                    })
                }

               [COLOR="#B22222"]//Odavde počinje zakrpa - nemoj kopirati u kod ovo iznad![/COLOR]
             
              [COLOR="#006400"]Method (_DSM, 4, NotSerialized)
                {
                    Store (Package (0x0C)
                        {
                            "codec-id", 
                            Buffer (0x04)
                            {
                                0x88, 0x08, 0xEC, 0x10
                            }, 

                            "layout-id", 
                            Buffer (0x04)
                            {
                                0x78, 0x03, 0x00, 0x00
                            }, 

                            "device-type", 
                            Buffer (0x07)
                            {
                                "ALC888"
                            }, 

                            "PinConfigurations", 
                            Buffer (0x30)
                            {
                                /* 0000 */    0x10, 0x40, 0x11, 0x01, 0x20, 0x10, 0x01, 0x01, 
                                /* 0008 */    0x30, 0x60, 0x01, 0x01, 0x80, 0x20, 0x01, 0x01, 
                                /* 0010 */    0x40, 0x90, 0xA0, 0x90, 0x50, 0x90, 0xA1, 0x02, 
                                /* 0018 */    0x60, 0x30, 0x81, 0x01, 0x70, 0x40, 0x21, 0x02, 
                                /* 0020 */    0xF0, 0x01, 0x33, 0x59, 0x03, 0xF6, 0x17, 0x40, 
                                /* 0028 */    0x90, 0x61, 0x4B, 0x01, 0xA0, 0x01, 0xCB, 0x01
                            }, 

                            "reg", 
                            Buffer (0x28)
                            {
                                /* 0000 */    0x00, 0xD8, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 
                                /* 0008 */    0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 
                                /* 0010 */    0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x10, 0xD8, 0x00, 0x02, 
                                /* 0018 */    0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 
                                /* 0020 */    0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x40, 0x00, 0x00
                            }, 

                            "platformFamily", 
                            Buffer (One)
                            {
                                0x00
                            }
                        }, Local0)
                    DTGP (Arg0, Arg1, Arg2, Arg3, RefOf (Local0))
                    Return (Local0)
                }
            }[/COLOR]

Naravno predhodno obriši sjajni Voodoo !!! :d
 
Ubacivanje ovog koda u DSDT od ploce nije uspelo. Pobrisao sam VoodooHDA i skinuo kext-ove za ALC888 ubacio ih sa KextBeast-om i sad radi i VLC ne pucketa kad se pojaca i na 200%. Ali i dalje nemam aktivnu opciju za 5.1.

Zanima me kakav efekat na sistem ima opcija GraphicsEnabler=No posto bez nje Lion ne moze da se startuje?
 
Poslednja izmena:
GraphicsEnabler je opcija koja aktivira grafiku preko kameleona. Ako staviš "No" onda grafika neće biti aktivirana i nećeš imati sliku. Ako ideš na recimo varijantu DSDT injector tj, parče koda slično ovome koje sam gore okačio a koje treba da udeneš za grafiku pod Device (PEGP) onda ti GraphicsEnabler opcija uopšte ne treba jer se grafika aktivira u tom slučaju preko DSDT-a (DSDT = Differentiated System Description Table).

Treća i posledanja metoda za aktiviranje grafike je putem EFI string koda koji takođe ide preko kameleona jer je isti potrebno ubaciti u org.chameleon.boot.plist fajl koji definiše boot opcije! I u ovom slučaju ti ne treba GraphisEnabler opcija!

Tj. postoji i četvrti metod za aktiviranje grafike da tako kažem. Drugim rečima, da instaliraš drajver (kext) ako postoji koji je napravljen namenski za grafičku koju imaš! Ali toga skoro da više i nema, jer svi idu na prvu varijantu tj pomenutu opciju GraphicsEnabler=Yes, obzirom da kameleon u sebi sadrži injectore za najveći broj grafičkih karata.

5.1 ćeš malo teže osposobiti pod OS X-om. To bi trebalo da je izvodljivo preko HDMI kabla ali to opet podrazumeva da je DSDT urađen za HDMI + AppleHDA.kext koji bi morao da ima u delu za ALC888 jasno definisan audio glagol koji može da aktivira HDMI izlaz. Ako to nije sve spremno, ništa od HMDI-a pa samim time ništa ni od 5,1 podrške!

Što se tiče koda za ALC888 koji sam okačio gore trebalo bi da radi 100% jer ja imam na drugom kompu ALC888 audio. Ako ti nije proradio a sve si napravio kako treba, onda je problem u verziji koju imaš. Dakle pitanje je koji ALC888 imaš na ploči jer ih ima nekoliko različitih.
 
Poslednja izmena:
Kada je GraphicsEnabler na Yes Lion nece da se upali uopste kad je na No radi sve normalno.

Što se tiče zvuka ubacio sam KextBeastom kextove za ALC888 koje sam našao na netu i radi savršeno sad, osim tog 5.1 zvuka ali to mi i nije toliko bitno.

EDIT: Da dodam ako nekoga bude zanimalo u Operi je po defaultu iskljucena hardverska akceleracija i smooth scroling pa je surf uzasan dok se to ne ukljuci. :)
 
Poslednja izmena:
Ako ti je GraphicsEnabler na No, a nemaš u DSDT-u ubačen injector za grafiku i pri tom ne koristiš ni EFI string, onda je sasvim izvesno da ti grafika radi polovično! Drugim rečima cenim da ti ne radi framebuffer, pa samim time ni neki programi. Probaj da startuješ Applov DVD player! Ako ne pukne onda je sve ok, ali ako pukne, onda je moja predpostavka tačna!

Drugim rečima, moraćeš da dodeliš manuelno chameleonu, Framebuffer i portove za grafičku kartu i naravno GraphicsEnabler da staviš na Yes!

Takođe pogledaj kako OS X vidi grafičku. Pogledaj u System profileru šta ti piše za grafičku kartu... tj. ako ti piše Radeon HD 5870, onda je sve ok, ali ako piše recimo Radeon HD 5000 onda definitivno nešto ne valja!
 
Poslednja izmena:
U sistem profilu piše Radeon HD 5000, Apple DVD plejer neće da se startuje jer izbacuje poruku "A valid DVD drive cloud not be found". Iz VLC plejera DVD film radi normalno kao i divx i mkv h264 filmovi. Od većih programa sam probao Photoshop, Aperture i Final Cut X i svi rade odlično (prvi bar duplo brže nego u Windows-u :D)
 
Ha, ha... nemaš DVD! OK, onda radi, samo u profileru ne piše sve baš kako treba. Koliko sam video trebalo bi da možeš da je pokreneš preko GraphicEnabler=Yes opcije i onda prijavljuje tačne podatke, ali da bi ti to radilo moraš i da mu dodaš tačan Framebuffer i broj portova, ko što sam ti već rekao! Pošto to ide preko kameleona postaraj se da imaš zadnji instaliran. Najjednostavnije ti je da skineš champlist.app i preko ovog programčića sve to lepo namestiš...

Mada, možeš i da ostaviš sve tako kako je, pošto ionako radi...

Elem, većina Radeona ima problem sa Framebufferom i portovima, ali 5870 je izgleda pošteđena tih muka, jer je Apple ugarđivao iste u originalne mašine, što je naravno dobro u tvom slučaju!

Kod mene na 6850 ova podešavanju su obavezna, plus ako želim oba DVI izlaza onda moram da koristim i modifikovani ATI6000Controller.kext
 
Poslednja izmena:
Instalirao novi Chameleon i Chameleon Wizard i podesio grafičku sa ovim dole opcijama i sad prijavljuje regularno ATI 5870:

GraphicsEnabler=Yes
Ati Config - Uakari
Ati Ports 4
Use ATI ROM

Ostao je još problem Sleep moda, kad ode nema vraćanja bez reseta. :)
 
Nazad
Vrh Dno