Šta je novo?

Mac - Kako da...?

Odlično, hvala!

:wave:
 
U potrazi sam za ovim alatom što mi je preostao da kupim i ne mogu da verujem da sam zaboravio da pogledam u MikroPrincu, da li je to ovo što mi je trebalo i što mi treba:

http://www.mikroprinc.com/proizvodi...rx-sa-rupom-89400-t06h/index.php?keyword=torx

http://www.mikroprinc.com/proizvodi...proskit-torx-89400-t09/index.php?keyword=torx

Ako je to odgovarajući alat da li nekako mogu da poništim kupovinu na iFixit-u ili to mi je što mi je?
To su ti Torx 6 i 9, a evo i ovde, ja ti rekoh da pogledaš a ti reče nije bilo, ja slične ovim kupio (do duše ne za Mac već za druge stvari ali su dimenzije te).
https://www.kupujemprodajem.com/TORX-komplet-odvijaca-6-komada-13379183-oglas.htm?filter_id=20534255
 
Poslednja izmena:
Jesu te dimenzije na KP ali nisu Security tj. nemaju rupicu u sredini šrafcigera pa su samim tim za ovaj posao nepotrebni.

Probao je Mare sa tim klasičnim T6 da odvrne i nije uspeo.
 
Ja jedino što mogu da zaključim, bez da se uvrediš ili slično je to da si do sada već mogao 6 puta da platiš onih 4k ili koliko su već hteli da te čardžuju i da uživaš u čarima brze mašinice bez glavobolja i slično...

:wave:
 
Poslednja izmena:
Kako da kada kucam preko Safari-ja isključim da mi automatskki ne menja neke reči na engleski jezik?

Evo primera:

screen-shot-2015-03-24-a.png


... a napisao sam eksterni :)
 
Edit/Spelling and Grammar pa tu iskljuci sta ti ne treba.
 
Isključio, hvala!

:wave:
 
Tako ti je za veliku vecinu aplikacija, mail, skype...
Tako da poiskljucuj :)
 
Juče je izašao 10.10.3 Update sa njim i nova aplikacija Photos.
Prebacio sam fotografije sa iPhoto u novu aplikaciju ali neke fotografije su izgubile informaciju tj. Lokaciju gde su snimnjene. Da li je možda neko zna kako naknadno da se doda lokacija za nekolicinu fotografija. To je u iPhoto aplikaciji bilo moguće, ali ovde izgleda ne ili ja ne mogu da nađem.
 
Imam flickerovanje ekrana. Želim da instaliram Windows 7 preko Boot Camp Assistant-a pa da vidim da li će i tamo da se ponaša isto tj. da utvrdim da li je do softvera ili hardvera.

Mac mini (Late 2014)

Yosemite 10.10.3

Da li mogu da instaliram Windows 7 ili samo Windows 8/8.1?
Da li mogu da instaliram 64-bit verziju ili samo 32-bit?
Da li je dovoljan jedan fleš od 8GB (USB 2.0)?
 
Napravi novog korisnika, to ti je brže. Ili instaliraj fresh install sistema na ext USB. Tek onda probavaj Win. Može 64-bitna verzija, što ne bi moglo. Ne znam koji će ti Win moći, to možda da izgooglaš.
 
Da li može nekako da se sredi u programu "Mail" koji dolazi sa OS X-om da prikazuje pdf jednu stranicu kao mali kvadrat umesto da kada prelistavam mail vidim celu stranicu?

Kada je pdf dokument sa više strana prikazuje mi mali kvadrat (artwork).
 
U Sidebar-u imam:

screen-shot-2015-05-19-a.png


Kako da u Movies stavim "virtuelno" filmove sa eksternog diska ali tako da filmovi ostanu na eksternom disku pošto imam Mac mini sa SSD-om? Ne znam kako to da objasnim, da se vide folderi sa mkv filmovima ali da njihova putanja vodi do eksternog diska.
 
Prevučeš folder da filmovima sa ext diska dok držiš Cmd+Alt (videćeš strelicu na ikonici) u Movies folder. To će biti samo linkovi onda, na klik daleko od prave lokacije.
 
Hvala.

:wave:
 
Kako ste rešili pitanje prebacivanja sa ćirilice, latinice i engleskog unos teksta (i još nekog koji koristite)?

Ako se unese jedan metod, prečica za spotlight ne radi, šta je najlakše odraditi da funkcionišu oba?

screen-shot-2015-06-04-a.png
screen-shot-2015-06-04-a.png
 
cmd + space = prebacivanje tastature
cmd + esc = Quicksilver (jer ne koristim spotlight; nekad je ova precica bila za FrontRow po defaultu a na Atariju pod MagiC!om je bila za taskmanager pa mi je otuda ostala navika)
 
Ja ne koristim spotlight window, pa mi je njegova prečica za promenu jezika.
 
Da li neko zna kako da obrisem fajl (iz Trash-a), deintalirao sam viber app, i nikako ne mogu da obrisem:
com.viber.osx.plist

takodje imam problem i sa handsoff app kada sam je deinstalirao/obrisao, ostalo mi:
HandsOffDeamon i u log folderu handsoff_agent.log i handsoff_deamon.log
 
najverovatnije jos neki proces koristi taj fajl u trashu pa ne mozes da ga obrises - najlakse ti je da resetujes Mac i nakon toga obrises kantu (ako ti se bas zuri :)).

.log fajlovi ti ne smetaju (a ni Mac-u ne smeta ali u svakom slucaju mozes da ih obrises iz Console.app).

za kontrolu Daemon mozes da koristis ili Lingon.app za editovanje ili rucno da ides u system/library i ~/library folder i da tamo editujes .plist fajlove (iskreno, ja koristim Lingon).
 
Poslednja izmena:
Hvala, upravo je restart rešio problem [emoji4]
 
Ako ti se ne restartuje Mac iz ovog ili onog razloga, otvoriš taj tvrdoglavi fall iz Trasha u text editoru (samo ga prevučeš na ikonicu editora), selektuješ ceo text i obrišeš ga, a potom sačuvaš fall. Posle toga ćeš ga moći obrisati :)
 
Vec duze vremena imam problem da kada iskljucim eksterni hard disk dok sam u Windowsu na MBP trackpad i tastatura prestanu da rade. Sada sam pogledao i kada je ubacen eksterni pod Safty Remove umesto HDD stoji "Eject apple internal keyboard/trackpad" umesto diska. Da li neko mozda zna resenje za ovaj problem?
 
Tipke od F1 do F12 zahtjevaju FN da bi radile, ali na prosloj verziji to nije bilo tako, nisam trebao istovrmeno drzati FN da bih smanjio/pojacao sjvetlost ili zvuk..
 
u system preferences > keyboard imas opciju "Use all F1, F2... keys as standard function keys"

iskljuci to ako je ukljuceno.
 
Nazad
Vrh Dno