Šta je novo?

Mac - Kako da...?

Da, taj.
Znaci iskljucivo DisplayPort.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Drustvo opet sam zaglavio. [emoji4] Imam MacMini i preko bootcamp-a sam ubacio Win10. To bese davno. Nazalost pri postupku ubacivanja Win 10-ke sam za zeljenu kolicinu gigabajta stavio oko 250 i to mi je sad jos malo pa puno. Da li postoji mogucnost da to povecam bez reinstalacije? Win mi radi odlicno pa ne bih da brisem bzv.
 
Pitanje

imam macbook pro sa ch rasporedom tastera, pomoću Ukelele sam napravio custom layout gde sam ubacio šŠčČ itd umesto onih njihovih nepotrebnih. I sve super u svim aplikacijama za sada, osim što mi jedino u text editoru prikazuje originalne ch karaktere. zašto? :|
 
Ne nego zbilja ne vidim načina kako da ti neko pomogne. Ako hoćeš da povećaš particiju gde ti je Windows, moraš da otkineš od one na kojoj ti je macOS pod uslovom da je sve raspoređeno tj potrošeno, što naravno nije jednostavan zadatak jer ti treba aplikacija koja je u stanju da proširi particiju u kontra smeru tj s početka, a ne s kraja što spada u regularan zahvat. Dal to može neki program da odradi a da ne poremeti ništa, zbilja ne znam... Možda! Plus je tu u priči Bootcamp, sa kojim ja nemam iskustva pošto vozim Hackintosh. Dakle to je na tebi da izgooglaš ako možeš.

Meni se nekako čini da ti je najjednostavnije rešenje da reinstaliraš ponovo Windows. OK radi ti lepo kako si rekao, al ja ti kažem da će raditi još lepšije nakon reinstalcije - zasigurno! Niko od nas ne voli da reinstalira sistem al kad se mora, drage volje! ,)
 
Poslednja izmena:
Nema leba od pokušaja da se particija modifikuje sa početka, to koliko ja znam neće da može, a ako sam u krivu i može, prilično je rizičan pokušaj.
 
Ma vrlo rado bih ja reinstalirao Win nego imam brdo filmova koje nisam odgledao i jos jeke podatke koje nemam gde da smestim.

Mislio sam da boze iz MacOS da se poveca particija na kojoj je Win, ali sam se prevario.

Hvala na pomoci.
 
Mega.nz daje 50GB, pa skloni filmove tamo :)
 
Postoji li način da se Menu bar skroz sakrije u fullscreen?

Postoji. Pređeš na Operu! :d

Ionako je to najkompletniji browser!!! Ima svoje ekstenzije, a mogu i one za Chrome da mu se nabace, VPN i adblocker integrisan, snapshot, picture in picture, sinhronizuje tabove kao Safari ali za razliku od njega to radi i pod Windows-om znači crossplatform varijanta, fullscreen mu zbilja full preko celog ekrana bez menija gore i još što šta.

Meni dovoljno...
 
Poslednja izmena:
ja sam batalio operu zbog njihove retardirane sinhronizacije koja posle svakog apdejta neće da radi. ok je browser i dao sam joj šansu ali džaba...
 
Meni je OK. A nisam primetio da mu ne radi sinronizacija ko što kažeš. Treba mu nekad malo vremena dok izsinka to, ali radi. Ili je barem tako kod mene...

To je prilično bitna stavka, a meni konkretno znači jer sam neretko u Winodwsu. Imam dva kompa i oba su dual-boot Windows-macOS, tako da bih primetio do sada da to ne radi propsino...
 
Poslednja izmena:
izgleda da imas sreće... meni se problem javljao nakon čiste instalacije windowsa i to svaki put... zadnjih par puta nije htela nikako da se sinhronizuje pa sam je skroz batalio i obrisao account. na meku mi se nije nikako sviđalo što ne označava kad kursorom predjem po bookmarks tabovima i nikako mi nije bilo jasno kako to ne mogu da srede...
u svakom slučaju mi je Chrome primarni na win 7 a na meku safari kao i uvek. mada i safari ima po neke svoje gremline pa je i tu povremeno chrome da uskoci koji radi odlično.
 
Poslednja izmena:
koristim airport extreme (5 gen) kao dodatni ruter , da li moze pomoc,kako da povezem HP stampac preko njega,da ga vidim na mrezi,on u sebi ima opciju za hp stampace,nesto sam ispratio,valjda i drajvere vuce sam,al ukljucio sam kabl (usb u airport extreme) ,medjutim tu sam i zabo,ne znam kako dalje,koristim windows racunar na mrezi,al ako treba imam i mek-a,ipad,iphone,,mislim za setovanje,ako je lakse ?
 
Probaj ipak da instaliraš potrebne drajvere na svaki kompjuter koji će koristiti štampač, pogotovo na Windows mašinu.

Da li su pristupio AP-u preko Airport konfigurator toola da vidiš da li je štampač registrovan kao zakačen uređaj?
 
Sta i kako da uradim da mogu isti usb flash da koristim na windowsu i mac-u?
 
probaj kad ga formatiras u exfat format, trebalo bi da bude read/write na oba sistema... ili instaliraj tuxeru na macOS. placa se pa je kupi ili se snadji...
 
^^^ To sve navedeno ili Paragon NTFS, ja sam kupio, jeftinije od Tuxere, a radi bez problema.

Sent from my S9+
 
da, samo sto za paragon mora da se kupi nova licenca kad izadje nova verzija dok mi tuxera radi godinama i dobijem free apgrejd kad izadje nova verzija.
barem sam tako procitao pre kupovine.
 
Pozdrav kolege,

Treba da bekapujem iMac koji je KRCAT sitnih fajlova i foldera na ruskom jeziku (1TB+).
Iz razloga što su to ilegalni karakteri za folder-name (ne ASCII), ne dozvoljava mi da obavim kopiranje na ext hdd.

pitanje je sljedeće:
-postoji li neka shell komanda koja će sve fajlove i subfoldere renameovari na "regularne karaktere"
-ili neki program
-ili neki copy utillity




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Никад нисам купио песму, меуђутим наишао сам на једну која ми се веома допада и хтео бих да подржим извођача тако што ћу да је купим. Да ли је то изводљиво из Србије, преко iTunes? Имам дугме Go to the iTunes Store које ми на пола секунде отвори welcome screen и као да ме одмах редиректује на дугме назад и тако могу да клићем до сутра. Прилажем атачмент
Screen Shot 2018-11-13 at 8.47.26 PM.png
 
Imam problem na OS X , da ne mogu da otvorim imdb, bilo koji browser, kaze u ovom slucaju : Safari can't estabilish secure connection to the server "www.imdb.com" .
Da li ima veze to sto sam u podesavanjima za internet, stavio DNS servers za Getflix ? da bih mogao da gledam usa netflix.
 
Imam mac mini late 2012 nakacen na LG OLED (hdmi), medjutim nikako ne mogu da dobijem prikaz u 4K rezoluciji (najvisa rezolucija je 1080P), ne znam da li mini to moze ili ja nesto nisam uradio kako treba
Screen Shot 2019-09-09 at 9.51.10 AM.png
 
Probaj to što je predloženo na linku koji si ostavio, trebalo bi da može da radi.
 
Kako da uklonim obaveštenje o nadogradnji (Mojave>Catalina)?

XN9Bf0L.png
 
mislim da ne mozes, i mene to smara.
 
Uklonite ikonu iz dock-a.
 
Nazad
Vrh Dno