Šta je novo?

Mac - Kako da...?

Ne. Nista,kompa je skoro pa cist,samo drop i par programa. Bilo sve normalno pre jedno mesec dana,od tad nista radio nisam ni unosio neke prevelike fileove

Koliko sam gledao taj programcic,sa leve strane su ispisabi folderi i sve se slaze sa onim sto sam vec rucno popisivao.

Oko 80+ gb ne znam gde je otislo...
Probaj i DaisyDisk, radi istu stvar na sličan način, pošto imam licencu za njega on mi je primarni za te stvari i znam da je umeo da pronađe fantomske "parohije" (hteo da napišem "particija", ali telefon...)
 
Probam,pa javljam. Ako vredi,sto ne dati pare.

Hvala

Kupio za 5e. Black friday deal ;)
 
Poslednja izmena:
Samo da javnem,program je nasao nekih 90gb systemskih skrivenih fileova i to je to.

Ne mogu sa njima nista da radim.
 
Pokreni program u admin modu ili idi preko Terminala tamo (koristi su komandu kad ga pokreneš), pa pobriši to. Naravno, prethodno vidi da li se sme obrisati, ali kapiram da sme, jer je to malo mnogo za sys fajlove :)
 
Poslednja izmena:
Da,sad i ja čitam. Izlgeda da je moj omiljeni program Sketch napravio to :(

Nemam .... da sve to obrišem,jer ako budem morao ponovo da dižem sistem,drop će da radi sync par dana,a toliko nemam slobodnog vremena :(

Hvala u svakom slučaju :)
 
Uradi Time Machine backup, za svaki slučaj, on ti se vraća brzo, ali sve na stranu, taj folder ne bi uticao na sistem, samo je smešten nepotrebno na tu lokaciju.
Ja bih ga tako slatko obrisao :)
 
Prekrstio se i prevukao :D

90gb manje :)
 
više puta do sad :D

Jednom da vidim da li sam napravio ...,drugi put da budem siguran i treći put zbog posla :)
 
zna li neko neki plugin za safari kojim mogu da osposobim middle click opciju. treba mi kad kliknem na skrol da mi se pojavi ona strelica pa da skrolujem kad vucem mis gore-dole...
ne znam da li sam lepo objasnio... na operi imam exstenziju SmoothScroll ali je za safari nema a tako nesto mi treba.
 
Ja uvek mislio da se to pojavi automatski kad klikneš na prazan prostor.
 
nece automatski, morao sam da skidam ekstenziju za browser. ne koristim magic mouse pa mi treba ova opcija... ako nesto nadjem javljam. inace, instalirao sam i smoothscroll, jako kul stvarcica i sad sve klizi k'o podmazano kad se skroluje bilo gde :)
 
zna li neko koliko traje blokada naloga? vec sat vremena je blokiran. hteo nesto da kupim na app storeu i trazili mi ova glupava sigurnosna pitanja, e sad ja znam sta sam uneo ali se ne secam da li sam koristio mala ili velika slova pa su me nakon nekoliko pokusaja blokirali i pise da pokusam kasnije...
 
Mozda da ih resetujes preko rescue maila.
 
ma probao sam sve. ne verujem koji smaraci. imam mail i password, ne znam sta hoce vise. pise da ce mi odgovoriti za 24 do 48 sati. dobijam i poruku cannot reset seurity question, we do not have sufficient information to reset your security question.
izvini, popi*deo sam.
 
samo da javim da sam uspeo da resetujem ovo. tek mi se sad odblokiralo. zasto mi prvi put nisu dali da resetujem nego sam ga zablokirao to samo oni znaju.
 
Imam mac mini koji je povezan sa tv-om preko hdmi. Uzeo sam onaj vga-hdmi adapter da povezem sa monotorom i sad nece da se upali monitor. Tj bude kao na stendbaju(zuta lampica). Moniyor je ispravan. Sta moze da bude?
bdfd6b047865baaf268d789dc0b29772.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pa šta misliš?
Možeš 1x da pogađaš u čemu je stvar.
 
Mislis da adapter nije ispravan? [emoji20] Kako da proverim?
 
Poslednja izmena:
Generalno, Apple uređaji ne podnose kačenje preko bilo kog adaptera.
Adapter je verovatno ispravan, ali moraćeš da ideš na DVI ili HDMI na monitor, ili da kupiš originalni adapter (možda prođe i šatro "originalni" za Apple koji se prodaje po oglasima) - to je onaj beli HDMI2VGA.

Ili još bolje minidisplayport 2 VGA adapter:
https://www.google.rs/url?sa=i&rct=...NyYxHPeLVZaGkrkRb55MOZ1A&ust=1498856623809243
 
Poslednja izmena:
Znaci ovaj mogu da bacim pa da jurim drugi preko alija i opet cekanje. ☺️

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Otprilike... :S:

Najbolja ti je opcija da uzmeš minidisplayport 2 VGA, to radi, ja sam tako koristio kada sam kačio svojevremeno Macbook Pro na projektor, radilo je bez problema, čak nije bio originalan adapter koji nije jeftin, već neki kineski divča od par evra, kupio na ebayu.
Radio je, ali ako hoćeš da budeš 100% siguran, jedino original Apple ili da nađeš na oglasima kod nas (prodaje se), pitaš da probaš i ako radi kupiš, prodaje se za oko 10 EUR, original je par x skuplji.
 
Ajde bas cu sutra da pogledam te oglase kod nas. Nadjoh sad ovaj od par evrica jer toliko imam na kartici, a mrzi me da idem u banku da cekam u redu.
Pitanje da li ce raditi.
ef4988de0d03d37f4fda73db051b9ea2.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Kupi Hamin vga to hdmi radi sigurno, a radi i ako vezes vga to hdmi pa hdmi to displayport... ako nekog interesuje :D
 
U pitanju je mac mini 2.8ghz 8gb i5.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ovaj?
http://www.everymac.com/systems/apple/mac_mini/specs/mac-mini-core-i5-2.8-late-2014-specs.html

Evo šta piše za njega:

*This model supports "up to two displays" at 2560x1600, both at millions of colors, via the two Thunderbolt 2 ports. It supports Thunderbolt digital video output and native Mini DisplayPort output as well as DVI, VGA, and Dual-link DVI using Mini DisplayPort to DVI, Mini DisplayPort to VGA, and Mini DisplayPort to Dual-Link DVI adapters. It also supports 1080p at up to 60 Hz via the HDMI port. DVI output additionally is supported using an HDMI to DVI adapter. All adapters are sold separately.
 
Nazad
Vrh Dno