Šta je novo?

overclockovanje Gainward GF2 Ti kartice

drfedja

Čuven
Učlanjen(a)
05.07.2000
Poruke
4,719
Poena
736
Overclock je uspeshno obavljen i primerak kartice radi na 315 Mhz za core i 535 za memoriju stabilno.
 
Brutalno, kad se samo setim da sam bio odusevljen rezultatima Ultre u odnosu na GTS (a bogami i sve ostalo) a ovo je Ultra za Ultru!
 
Lepo,lepo

Koliko kosta taj Gainward GF2 Ti? I gde si ga nabavio?:wave;
 
meni je radio superstabilno na 290/545... jedno vreme na 305 ali je posle blokirao i u na 300 i jedino je bio rock stable na 290... Memorija - bez problema na 545... (to je GF2 Ti)
 
Meni Ati ide preko 600 MHz za memoriju.
 
Moja GW GF2 TI500 64MB ViVo postaje nestabilna vec na 525MHz. Mozda je to zbog FSB-a koji drzim na 147-148. U 3DMark2001 jedva prelazim 5200.

Napisite vasa FSB setovanja i rezultate iz 3D Mark2001.
 
Intel rulz

Ja imam PIII na 1GHz (133X7.5). Eagle GF2 Ti, ploca Abit BX133 RAID, 256Mb rama.... U 3d marku imam oko 3666 poena. Koju ti to imas platformu kada imas 5000 i nesto poena? To je bas mnogo!!!:wave;
 
Najvise sam postigao 5229, ali u W2K. U W98 ide do 5200.

ABIT KT7A
T-Bird [email protected] (FSB 147-148)
512 MB RAM

...ostalo i nije vazno.
 
Cool

Pa i nije nesto preterano bolje od moje konfiguracije ali je stverno mnooogo. Da li je mozda zbog rama(neverujem) verovatno CPU:D :wave;
 
Mnooogo je bolje od tvoje konfiguracije, CPU je daleko mocniji, RAM nema veze, a najveca razlika je u video kartici - Eagle je shit (znam, imao sam je i vratio).
 
tex707 je napisao(la):
Mnooogo je bolje od tvoje konfiguracije, CPU je daleko mocniji, RAM nema veze, a najveca razlika je u video kartici - Eagle je shit (znam, imao sam je i vratio).

Super da su je uzeli nazad, s obzirom da je obrazlozenje za vracanje bilo da je shit. Nisam znao da to moze.
 
Ne, uzeli su je nazad zato sto nije radila dobro u 2D (stalno blokirala masinu)...neverovatno, ali u 3D je radila bez greske...
 
Dobro si se opametio pa uzeo Gainwarda. Kad je Eagle pa bio kartica, svaka treca radi kako treba. :p
 
Sto, dobar je Eagle.... :D
 
Jeste, za sve samo ne za gledanje njegove slike na monitoru. :D :D
 
Tex,glupost je sto kazes da je slab rezultat u 3D marku zbog eaglea.Pa,pobogu ima isti chip kao i ostale gf2ti200 karte(samo ime kaze: Tonci Huljic-covek hulja:)),a i memorija radi na istom kloku(naravno neklokovane karte).
Znaci Eagle sigurno nije razlog slabog rezultata u 3D marku.
Nisam neki hiper-poznavalac intel platforme pa ne bih pocinjao nesto u fazonu:"to ti je zbog intel procesora", ali licno mislim da je tako.
Ako neko misli(ili jos bolje-zna) suprotno neka to rekne i ja cu slediti:D :D :D

Pozdrav
 
Nisam siguran da je glupost...

Prvo, ne znam sta si mislio pod time da su obe kartice GF2TI200, ova moja je TI500, verovatno si pogresio u kucanju.

Drugo, imao sam taj Eagle i to NEMA DODIRNIH TACAKA sa GW-om. Ne secam se tacno, ali njena memorija nije mogla da se clockuje ni priblizno na 500 MHz.

Trece, ovo mi je CETVRTA GW kartica, prethodne tri (GF2 MX400) sam vratio zato sto ni jedna nije htela da radi Video Capture...
 
tex707 je napisao(la):
Nisam siguran da je glupost...

Prvo, ne znam sta si mislio pod time da su obe kartice GF2TI200, ova moja je TI500, verovatno si pogresio u kucanju.

Drugo, imao sam taj Eagle i to NEMA DODIRNIH TACAKA sa GW-om. Ne secam se tacno, ali njena memorija nije mogla da se clockuje ni priblizno na 500 MHz.

Trece, ovo mi je CETVRTA GW kartica, prethodne tri (GF2 MX400) sam vratio zato sto ni jedna nije htela da radi Video Capture...

Karta se zove ti500XP,ali je na njoj isti chip kao i na ostalim GF2ti karticama(samo ime kaze-GF2ti)

Naglasio sam da nebi trebalo biti razlike izmedju neklokovanih kartica.

E,ovo trece ne kapiram pa to ti je:D al` ajde...:)
 
tex707 je napisao(la):
Trece, ovo mi je CETVRTA GW kartica, prethodne tri (GF2 MX400) sam vratio zato sto ni jedna nije htela da radi Video Capture...

Ne siri bre dezinformacije, to ti je tek drugi VIVO kabl i sam si kriv sto ti MX-ovi nisu radili ;)

Pozdrav!
 
KT7A,Duron @1001,fsb143,192mb KGM,Gainw.GF2 TI 450
3D M. 2001= 4410 na Def.set.

Sve se vidi ovde:
 
Dezinformacije...

Samo da postovana publika ne misli da sirim dezinformacije, ovo mi je stvarno cetvrti GW. Prethodna tri nusu radila Capture i bili su identicni modeli. U PC Centru su mi menjali kartice, ali je kod mene ostajao kabl (onaj mali, koji odvaja signal sa kartice na in-out) i to, pazi ovo, sa ZUTIIM glavnim utikacem.

E, onda sam sve to vratio i uzeo pare nazad. Posle nekoliko mesci sam kupio ovaj TI i ni on nije hteo da radi Video Capture. Mom razocarenju nije bilo kraja. Dodje drugar kod mene sa IDENTICNOM karticom, stavimo, sve radi. Onda probamo njegov kabl kod mene, i moja radi! Ali pazi iznenadjenja, njegov kabl ima CRN glavni utikac.

Ne zelim da verujem da je u pitanju tip razdvojnog kabla koji me je toliko zezao, ali drugo resenje ne vidim...inace kod GW-a su crni utikaci IN, a zuti OUT....to vazi za one "na drugom karaju". Mrzelo nas je da unimerom proverimo veze i konektore, ali trebalo je...
 
Bakijev rezultat me cudi, prilicno je slab. evo mog, kao attachment, postignutog na manje overclockovanoj kartici...
 
tex707 je napisao(la):
Bakijev rezultat me cudi, prilicno je slab. evo mog, kao attachment, postignutog na manje overclockovanoj kartici...
Bravo majstore, ti si moj idol!:)
Kod mene: Duron 1000,fsb 143
Kod TEBE :Thunder 1400,fsb 148 :O
Ja imam 192 Mb
TI imas 512 Mb

Ti bi trebalo da imas bar 6000,probaj Det. 2240(najbrzi su za "Ti")
A moj rezultat je kao sto si video treci najbolji na Madonion sajtu (Duron+GF2 GTS/PRO/Ti),a najbolji rezultat ima neki Portugalac sa KT266 plocom.
 
Abit KR7A (KT266A)
Athlon 1.2 @ 1400 (140MHz*10)
Gainward GF2 Ti 500/XP @ 280/520 MHz
Detonatori 21.83

3D Mark 2001, default benchmark, 5409

Pozdrav!
 
Ne verujem da kolicina RAM-a mnogo utice na 3DMark rezuktat.

Procesor svakako utice, a prema ovom poslednjem komentaru smo videli da utice i ploca....

Bas cu da probam da spustim clock na 1000 MHz, da vidim sta cu da dobijem.

Inace, radim sa 22.50, ali negde procitah da su 21.81 ili 21.83 najbrzi u 3DDmark-u....treba probati.
 
tex707 je napisao(la):
Inace, radim sa 22.50, ali negde procitah da su 21.81 ili 21.83 najbrzi u 3DDmark-u....treba probati.

Ne znam kad si to procitao ali 23.11 su najbrzi (DirectX oko 10%) u 3DMark 2001 benchmarku!
 
GAINWARD je KRSH !!!!!!!!!!!!

HERCULES gf2 TITANIUM 250/500 default oc 295/580 hehehe...

Perfektno hladjenje BlueOrb + Hladnjaci za memoriju perfektno stabilna, ultra ostra slika ( bolja nego na ASUS mx 400 ) , mada malo buuucniji ventilator ...
 
Kolika je cena?

Da li ima ViVo mogucnosti?

Dokle si "dogurao" u 3DMark2001?
 
BMW je napisao(la):
GAINWARD je KRSH !!!!!!!!!!!!

HERCULES gf2 TITANIUM 250/500 default oc 295/580 hehehe...

Perfektno hladjenje BlueOrb + Hladnjaci za memoriju perfektno stabilna, ultra ostra slika ( bolja nego na ASUS mx 400 ) , mada malo buuucniji ventilator ...

A odakle ti to da je Gainward krs. Da nije neki primerak slucajno zalutao do Surdulice, pa si ga bas ti isprobao i doneo takav zakljucak. :mad:
 
Baki EGW je napisao(la):
Bravo majstore, ti si moj idol!:)
Kod mene: Duron 1000,fsb 143
Kod TEBE :Thunder 1400,fsb 148 :O
Ja imam 192 Mb
TI imas 512 Mb

Ti bi trebalo da imas bar 6000,probaj Det. 2240(najbrzi su za "Ti")
A moj rezultat je kao sto si video treci najbolji na Madonion sajtu (Duron+GF2 GTS/PRO/Ti),a najbolji rezultat ima neki Portugalac sa KT266 plocom.



Evo ovako, napravio sam tri mala experimenta i, uz izvinjenje, moram da kazem da je Baki potpuno u pravu. Slede 3dMark2001 rezultati overclockovane (maximalno) GW kartice u zavisnosti od frekvencije CPU-a:

983 MHz (FSB 140) = 4473
1123 MHz (FSB 140) = 4704
1411 MHz (FSB148) = 5219


Radjeni su sa 23.11 driverima, sumnjam da bih sa bilo cime dogurao do 6000...
 
Nazad
Vrh Dno