Šta je novo?

Kvar i popravka LCD Samsung televizora

Nema popravke kao popravke, ali zamene panela ima. Koštaće mnogo (200-300e minimum), ali može.

Nije Samsung nego LG. Crklo je napajane na TV u. Konstatovao servis i tražio mi 70€. Na KP od polovnog televizora kao moj (samo je razbijen ekran), sam našao napajanje za 30€. Ploču sam zamenio sam. Sada opet radi. Probajte da nađete TV kao vaš. Možda nekome nije otišao panel, nego napaje pa ga prodaje na KP.

Pre kupovine tražite da vas se obavezno slika deo iz više uglova da bi sprečili mogućnost kupovine pogrešnog dela.
 
Wat?

Odgovorio sam @srdjan88. Ono se baš vidi gde je oštećeno/udareno, čak i piše na TV prijemniku Samsung. A da nađe ispravan panel i lošu elektroniku... sounds good, doesn't work. Elektronika se mnogo lakše popravlja nego panel koji se samo menja.
 
Wat?

Odgovorio sam @srdjan88. Ono se baš vidi gde je oštećeno/udareno, čak i piše na TV prijemniku Samsung. A da nađe ispravan panel i lošu elektroniku... sounds good, doesn't work. Elektronika se mnogo lakše popravlja nego panel koji se samo menja.
Hvala puno. Okrenuo sam par servisa i rekli su mi da tu nema popravke tj. da je ekran otišao koji je u visini cene televizora. Svakako ću okrenuti Samsung servis kao i BG Elektronik jer su me na isti uputili iz Tehnomanije gde je i kupljen televizor.
Još jednom, hvala najlepše. Ako još neko ima predlog molim neka napiše.
 
Jel neko mozda zna o cemu se ovdje radi ... Imam 2 antene obije prikačene na hdmi dok gledam jednu duze vrijeme i nakon odredjenog vremena prebacim na drugu ostane mi u uglu ekrana logo tog programa ili rezultat sta li sam vec gledao ,nadam se da mozete vidjet na slikama,kad se ugasi tv preko noci to nestane medjutim sada to nije slucaj ... Ima li kakve pomoci ovdje ,u pitanju je samsung smart tv 4k ...hvala unaprijed .
 

Prilozi

  • IMG_20210816_122231.jpg
    IMG_20210816_122231.jpg
    339.5 KB · Pregleda: 22
Zdravo svima. Na 10ak godina starom fullhd SAMSUNG LCD TV LE32D550 počela da mi titra slika na gornjoj ivici što se posebno vidi u tamnim scenama. Znači pri vrhu nekih 10ak mm. Tv se u vikendici koristio samo tokom leta, ostatak godine ugasen i tako 10 godina. Zakacen je samo za fire tv stick, menjao sam hdmi portove, rezoluciju i freq osvezavanja, isto uvek. Inače slika i zvuk u ostalim segmentima nisu degradirani.

Da li su i tu mozda ti elektroliti pred crkavanjem ili kondenzatori? Popravlja li se to ili se ne isplati?

 
Nazad
Vrh Dno