Šta je novo?

Kvar i popravka LCD Samsung televizora

ma jok nece i nece, probah sve, sad cu da ga tresnem od patos
 
Jel ti se vidi taj dodatni displej?Capture.PNG

Probaj detect i identify. Ti podesavas iz Ati contol centra? Mozda nesto do drajvera nije ok.
 
jok probao sam sve to, kada kliknem na try on vga sto je prikazano na prvoj slici pokaze mi se ovo na drugoj slici, i kad kliknem na extend these displays samo imam crni ekran, probao sam i ovo ispod ali nista, ma ne mogu da se mlatim ide na dobos, pretrazivao sam i po googlu i probao sve al nece


2121212121.jpg



Hvala sto si nasao vremena da se pozabavis mojim problemom
pozz
 
citao sam negde a sad ne mogu da se setim gde, sta znaci kada linije idu preko menija a sta znaci kada linije idu iza menija, na tv-u
 
Da ne otvaram novu temu...

Ako neko ima Samsung TV iz serije EH4000 (UE26EH4000, UE32EH4000) bio bih mu zahvalan da mi se javi. Potrebne su mi odredjene vrednosti fabrickih podesavanja slike...
 
da javim samo da sam uspeo, preko mini hdmi (takav neki adapter) na dvi i posle kabal u tv
 
Imam problem sa TV Samsung LE40A456. Pre par dana iz cista mira se desila neka distorzija boja (vidi se na slici), tj kad ga ukljucim 2 sekunde je normalno a posle se desi to sa bojama. Probao sam da udjem u servis mod i aktivirao sam faktori reset, ali nazalost sve je isto. Da li je neko imao slican problem i da li postoji neki "lak" nacin pa da probam to sam da resim. Hvala unapred na pomoci.
20131123_141535.jpg
20131123_141918.jpg
 
samsung 32

Ja posedujem samsung od 32 inca, imam problem sa zvukom, po ukljucenju bude pojacan na 240, normalno je do 100 ( necega, procenata sta li vec) . Da li je neki imao ovakvih problema?
 
pozdrav velisar interesuje me ta ploca na slici od samsunga,i kod mene je isti kvar crta pa dijagonali ekrana i nema slike.
Da li je samo do te ploce T400HWO1 VO CTRL BD i gdje se moze naci hvala.
 
Kao prvo,pozdrav svim forumasima,imam tv.samsung LE 2632b dosta stariji model medju prvim izbacenim (madjar),elem desava se ovo kad ga upalim pojavi se slika zaledjena i palako krece da se zabeljuje ekran,dok ne potamni ali ne skroz sa straneostane tog belila ili vec kako.Sve ostalo radi tj,ton prebacuje,elem posle 20 minuta ponovo dodje slika sa laganim bagovanjem tj,zaledi pa krene i pomalo svetluca tj,blinka i tako par minuta dok ne upravi kako treba,i tako radi sve do gasenja i novog paljenja.Bio kod raznih majstora osvezavali jebavali itd. resio da sam nesto uradim uz pomoc normalnih ljudi kojih ima na forumu.Da li je moguce da je do T-CON ploce koju mogu i sam da zamenim ili je nesto drugo moliombih za pomoc,unapred hvala.
 
svaka cast glory!!! sjajan tekst i prozivka na mestu i proizvodjaca i servisera:)

mozda mozes i meni pomoci...evo pre par sati otvorio temu videces je gore, kako ocu zapalim monitor...problem kad ne radi par sati i palim kompjuter, sve se podigne i ploca i windows ali nema slike na ekranu! tek posle minut dva od paljenja samo se pojavi, malko treperi ponekad i posle radi ceo dan...

da li su i tu mozda ti elektroliti pred crkavanjem ili kondenzatori? inace moj monitor je star prilicno, sasung940n ali sumnjam da je bas on pred crkavanjem (a uplasio se za maticnu od kompa)
 
@GloryHunter

Hvala ti sto si mi ustedeo pare i druzenje sa serviserima. Imao sam problem sa 40A656, otisli kondezatori 1000uF 25V, zamenio sam ih istim posto veci nisu mogli da stanu.
 
Pozdrav imam problem sa Smasung Ue40eh5450wxxl, posle grmljavine nije hteo vise da se upali. Otvorio sam ga ali se osigurac raspao na ploci oznaka je t5ah 250v. Zamenio sam ga tromim ali staklenim 5a i 250v medjutim cim sam ga ukljucio u struju i on se raspao . Jel moze mala pomoc sta moze biti ?

Kondenzatori su svi na oko ispravni, ni jedan nije naduven.
 
Da je svaki kvar vezan za kondenzatore servisi bi ostali bez posla :) Za tvoj kvar moras posetiti neki Tv servis, problem je verovatno lokalizovan samo na plocu napajanja ali dok se to strucno ne ispita nemoj stavljati nove osigurace, samo ces spaliti jos nesto.
 
Imam problem sa TV Samsung LE40A456. Pre par dana iz cista mira se desila neka distorzija boja (vidi se na slici), tj kad ga ukljucim 2 sekunde je normalno a posle se desi to sa bojama. Probao sam da udjem u servis mod i aktivirao sam faktori reset, ali nazalost sve je isto. Da li je neko imao slican problem i da li postoji neki "lak" nacin pa da probam to sam da resim. Hvala unapred na pomoci.
Pogledajte prilog 128924
Pogledajte prilog 128925

Pogledaj ovaj video i njemu slične koji se odnose na solarizaciju slike. To se rešava iz servisnog menija.
 
Prijatelj ima Samsung LE40C530 (kupljen u januaru 2011.) i od jutros ne daje sliku. Upali se, čuje se startup ton ali ne daje sliku.
Ima li neko ko ovo servisira (ako su u pitanju kondenzatori ili nešto slično), a da ne košta servis koliko taj TV sad vredi polovan?
 
Da ne otvaram novu temu, pisacu ovde.
Imam LED TV Samsung 46F6500SB i problem sa flickering-om u 3D modu.
Kupljen je pre 13 meseci preko lika iz Temerina sto svercuje iz Madjarske.
TV je radio prvih 10 meseci bez ikakvih problema, onda se pojavio problem treperenja (blinkanja, flickeringa, flashinga) slike u 3D modu. U ostalim situacijama perfektno radi, ali kada ga prebacim u 3D gornja trecina ekrana pocinje da treperi.
Slicno je kao sa ovog snimka:


Probavao sam sve sto mi je napamet palo, od hard reseta, pustanja slike sa razlicitih izvora, ubacivanjem poslednjeg firmware-a, ali nista nije pomoglo.
Kako je TV jos pod garancijom (madjarskom) iscimao sam lika od kog sam kupio da mi to sredi i reklamira, ali tvrdi lik kako sam trebao da registrujem tv na samsungovom sajtu da bih imao garanciju. Kao, daju godinu dana garancije ovako +1 god. ako se registrujes, a to naravno nisam znao niti mi je napomenuo. Tako da mogu da se oprostim od garancije i uzmem stvar u svoje ruke :)

Zanima me da li je neko imao ovakvih problema i jel ima ideju sta bi moglo biti?
 
naopkon sam nasao temu koja mi treba.
Imam isti problem sa samsung lcd tv 26". Kao sto je GloryHunter pisao, otvorim tv kada imam sta da vidim, baloni umesto kondenzatora. Naduvali su se kondenzatori od 10V 1200mikroF 105C.
Moje pitanje je sa kojim da ih zamenim? Da li treba da budu LOW esr ili ne? Malo sam guglao pa sam nasao nesto. Da li bi ovo odgovaralo za zamenu?

http://silken.rs/navigacija/proizvodi.php?msq=6&str=2&podkategorija=LOW%20ESR%20ELKO&kategorija=ELEKTRONSKE%20KOMPONENTE

Drugi po redu: YAGEO LOW ESR, 1200uF, 16V, 105°C, 26x10mm, RM:5mm

Unapred hvala
 
Ne moraju biti low ESR, ali ne škodi ni da budu.
Ok je ovaj što si našao, samo proveri da li odgovara po dimenzijama, jer se može desiti da je nešto veći od starog pa da ne bude mesta.
 
Pozdrav svima evo i ja sam se prijavio a citam vas vec duze vrijeme , pa reko da se prijavim i ja i da upitam za pomoc , u pitanju je PS42C450 Samsungov tv naime sin se igrao sa auticima i bacio je jedan koji je pogodio u ekran i na ekranu se vidi da je malo ali skroz malo ko napuko , od tada nema slike na ekranu samo se vidi snijeg , kada pustim cd ili video kasetu tamo iza snijega na ekranu se vidi crno bijela slika doduse jedva ali se vidi , e sad majstori jeli ima ko kakvu sugestiju ili da misli sta bi moglo da bude , da li je ekran otisao i moro bi se mijenjati ili mu mozda ima spasa , moram reci da sam kontaktiro par servisa i svi su mi rekli da se mora mijenjati ekran sigurno a to kosta koliko i novi tv tako da se to nebi ni isplatilo , a ja se opet nadam da bi neki osigurac ili nesto slicno moglo biti , jer na ekranu je tako mala kraska da se skoro i ne vidi ....
 
u pitanju je Samsung LE32C450

jutros kad je upaljen poceli su da se pojavljuju cudni artefakti na slici i to oko objekata koji se krecu...budu optilike oiviceni belo zelenim snegom da se tako nazovem.Kada sam pustio film sa USB-a pokazivao je iste simptome, dakle nije do kablovske nesto.Problem je nestao jednostavno, ugasio sam ga i upalio posle 30 sekundi, radio je potpuno normalno.Pretpostavljam da ce se ovaj problem javiti opet pa me interesuje da li neko zna sta bi moglo biti u pitanju
 
kvar

Pozdrav, imam lcd lg 42 i imam problem sa slikom. Naime sa desne strane se pojavilo blago zatamnjenje koje je jasno vidljivo na zelenoj pozadini dok tokom gledanja filma se uopste ne primecuje. Da li neko zna u cemu je problem?
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima! Imam jedno pitanje, a totalni sam laik, pa ako neko ima savet, baš bi mi dobrodošao.
Naime, imam Samsung LN32C450, i od pre neki dan neće da se upali. U pravilnom vremenskom intervalu, lampica zasvetli šest puta i to je sve. Odneo ga kod jednog servisera i on mi malopre javi da je u pitanju procesor i da će da se raspita za cenu. Da li neko može da mi potvrdi to?
Hvala!
 
Pozdrav svim clanovim,javljam se u vezi problema KOD samsung tv- a,model ue40d5000pw led tv,na ekranu se pre pojavilo crtica po duzini,posle je poceo svetlije strafte da se pojave odozgo na gore,a sada samo pola ekranu ima slike,sve ostalo normalno funkcionise,zvuk,sve osim slike..Dal ima neko resenje za ovo,ili moze da ide na otpad...?
 

Evo procitah Vas problem i naravno rjesenje i posto vidim a se dosta razumijete u ovu problematiku, evo Vas molim da
pokusate dati smjernice kako da ja rijesim svoj problem. Naime, imam TV Samsung: Model LE32A330J1, Model code: Le32A330J1XXH, Type No: LE32A330. Majstor u sevisu mi je rekao da je otisla napojna (BN44-00192B) i da ona kosta 100 KM. Interesuje me: Da li se postojeci modul za napajanje moze reparirati na nacin kao sto ste Vi to uradili,tj. zamijeniti neki dijelovi, jer ne vjerujem da su otisli svi, ili se bas mora zamijeniti cijeli modul?

Hvala na odgovoru.

p.s: ako neko ima shemu navedene napojne jedinice da mi posalje ili postavvi na forum. Hvala
 
Poslednja izmena:
Pozdrav
Veceras dok sam prebacivao programe na samsung led smart tv-u, samo mi je izgubio sve programe.
Iskocila je poruka da proverim kabal (posto preko kablovske ga koristim)
Donesem drugi tv i vidim da nije do kabla jer radi na drugom tv.
Krenem da povežem pc preko hdmi, zanimljivo ne vidi ga racunar, 3 hdmi ulaza ne rade.
Ubacim usb fles, njega očita.

Vratim tv na fabrička podesavanja, on vidi kabal da je kolektovan (slika u prilogu) ali ne moze da nadje ni jedan tv program.

Zna li neko sta moze biti?
Istekla mi je garancija u decembru!

To sto pise connected na slici, kad izvucem kabal prepozna da sam izvukao.

Nece da uploaduje sliku
 
Poslednja izmena:
Poštovani,

Molim Vas za pomoć. U pitanju je Samsung Smart TV 43 inča. Sinoć je pao i nakon toga desilo se ovo što možete da vidite na slikama. Ima li iko ideju da li ovde ima popravke? Sve normalno radi ali kao što može da se vidi iz priloženog ekran nije u najboljem stanju. Hvala.
1.jpg2.jpg
 
Nazad
Vrh Dno