Šta je novo?

Kvar i popravka LCD Samsung televizora

Pretpostavljam da si iz Leskovca? Ja da sam blize onog Mikro princa, ubacio bih ti u koverat, ali nije mi ni blizu...
 
Poslednja izmena:
Jesam iz Leskovca, trazio sam danas ali nigde nema, sutra imam jos jednu radnju da obidjem posto sam danas zakasnio, pa ako nema tamo narucicu preko neta.
 
Jel ima jos neka zamena za ovaj 4502C, posto zamena (IRF7389PBF) u Mikro Princu nema, a i cini mi se da je dosta slabiji od originala?
 
Za razliku od vas ja sam totalni laik, ali slican problem, pa molim za misljenje. SAMSUNG LCD 32'', kupljen pre dve godine, gubi signal i na ekranu se pojavljuje "Spoljnji TV No signal", da bi potom imala slika pa ponovo ucestalo dolazila i nestajala. Hvala.
 
Da li je na TV povezan neki risiver (IP TV, SBB D3 ili nesto slicno) koji mu salje signal? Mozda uopste nije problem sa TV uredjajem, nego sa risiverom?

Za pocetak proveriti sve kablove. Probati preko drugog ulaza kako radi. Povezati ga putem antenskog kabla probe radi. Probati drugi TV na tom mestu...

Garancija istekla? Trebalo bi napisati tacan model da bi neko mogao da da neke smernice.
 
Poslednja izmena:
pozdrav majstorima i onima koji zele postati majstori.naime imam lcd tv koji je do pre neki dan radio bezprekorno,na vece ugasio normalno kao i uvijek a sutradan nista,niti radi stend baj lampica niti ima kakvog zvuka(mrtav)sto se tice tih popravaka nisam totalnii laik al posto sam rijetko u ovom poslu jer radim nesto drugo al sam u stvari elektronicar po zanimanju samo sto eto ne radim taj posao i sad sam dosao u priliku da probam odraditi ovaj lcd,medjutim nisam imao priliku do sada sa lcd-ovima pa rekoh da vas zamolim za dalje smjernice jer vidim da vas ima boljih od mnogih servisera koji nas da tako kazem pljackaju,da vas ne davim vise evo vam neki podaci o tv-u.lcd multimedia tatung(neka marka)kupljen polovan prije nekoliko godina.model;v30cmam.pa ljudi ako imate kavih prijedloga reci te.napominjem da sam ga otvori i vizuelnim pregledom nisam uocio nista posebno da je izgorelo il slicno,provjerio sam osigurac(ispravan).ako bih ste mi pomogli bio bih vam zahvalan.
 
Zasto toliko kosta, pa vidi ovako, kao zvanicni servis odredjenih stampaca dobili smo cenovnik uvoznika koji zahteva da se pridrzavamo istog.
Kod jeftinijih uredjaja tj do 400 eura zapoceti sad je 35 eura.
meni je to dranje al to su uslovi koje postavlja uvoznik, pogotovo shto se cesto radi preko 2 sata.
 
Pozdrav za sve prvo, a drugo posle malo googlanja posle unosa ...servis samsung televizora...dobijem ovaj forum i komentar @GloryHuntera za koji nisam mogao da verujem da postoji..jer 2010 kada sam isto radio preko googla nisam ovo mogao da nadjem...elem..stvar je apsolutno identična: Samsung LE40M86BDX/XEH kupljen u Tehnomarketu iste godine kad i uvaženi GloryHunter zajedno u paketu sa DVD rekorderom...i posle 1,5 godine ima šta da se vidi: pola ekrana tj. leva strana je zatamnjena sa nekakvim deformacijama u vidu vertikalnih linija koji posle jedno 10-30min nestaju i slika je dobra...nakon više otvaranja i zatvaranja LCDa i provere konekcija i kablova greška se izgubi pa se posle par dana vrati i tako u krug... do ovih dana kada se kvar i stabilizovao tj ima zatamnjenje non-stop...da ne pričam imao sam vremena pa sam ga i nosio kod ovih ovlašćenih: Ekran, BGElektronik gde jedni nisu ni otvarali a drugi davali ocene i cene za novi panel...što je bilo veoma smešno...posle konsultacija sa dva tri ozbiljna TV servisa došao sam i do definicije: T-Con ploče koju normalno za ovaj LCD ne može čovek ni puškom da nadje u Srbiji...ima nekih ponuda da se uveze ali je to nestabilno jer niko nije siguran da li će tv raditi dobro posle toga...normalno nisam bio lenj pa posle provere T-Con ploče i LCD panela utvrdio da su isti od neke fabrike (AON)... iz Kine normalno. toliko o samsungu ali bih ipak voleo da čujem još neki komentar ili sugestiju pogotovo posle posta @GloryHuntera sa početka ovog threada jer me interesuje da li je još neko imao ovakav ili sličan problem...bilo kako hvala unapred na bilo kakvom odgovoru...vaš novi član
 
Pozdrav za sve prvo, a drugo posle malo googlanja posle unosa ...servis samsung televizora...dobijem ovaj forum i komentar @GloryHuntera za koji nisam mogao da verujem da postoji..jer 2010 kada sam isto radio preko googla nisam ovo mogao da nadjem...elem..stvar je apsolutno identična: Samsung LE40M86BDX/XEH kupljen u Tehnomarketu iste godine kad i uvaženi GloryHunter zajedno u paketu sa DVD rekorderom...i posle 1,5 godine ima šta da se vidi: pola ekrana tj. leva strana je zatamnjena sa nekakvim deformacijama u vidu vertikalnih linija koji posle jedno 10-30min nestaju i slika je dobra...nakon više otvaranja i zatvaranja LCDa i provere konekcija i kablova greška se izgubi pa se posle par dana vrati i tako u krug... do ovih dana kada se kvar i stabilizovao tj ima zatamnjenje non-stop...da ne pričam imao sam vremena pa sam ga i nosio kod ovih ovlašćenih: Ekran, BGElektronik gde jedni nisu ni otvarali a drugi davali ocene i cene za novi panel...što je bilo veoma smešno...posle konsultacija sa dva tri ozbiljna TV servisa došao sam i do definicije: T-Con ploče koju normalno za ovaj LCD ne može čovek ni puškom da nadje u Srbiji...ima nekih ponuda da se uveze ali je to nestabilno jer niko nije siguran da li će tv raditi dobro posle toga...normalno nisam bio lenj pa posle provere T-Con ploče i LCD panela utvrdio da su isti od neke fabrike (AON)... iz Kine normalno. toliko o samsungu ali bih ipak voleo da čujem još neki komentar ili sugestiju pogotovo posle posta @GloryHuntera sa početka ovog threada jer me interesuje da li je još neko imao ovakav ili sličan problem...bilo kako hvala unapred na bilo kakvom odgovoru...vaš novi član

Imam iskustva sa popravkama LCD-a i PLASMA tv-a,s obzirom na kvar,najverovatniji kvar je panel,a manje verovatan je T-CON.
T-CON se moze privremeno popraviti-prekuglavanjem ili lemljenjem,samo kao proba ne kao trajna popravka.
Naravno podrazumeva se da se pre svega proveri napajanje.
pozz
 
@Inicks I @boki1: hvala na odgovorima i predlozima, tako nesto sam i ocekivao...ali najveci problem je taj sto u Srbiji na zalost nema Tcon ploce pa makar da probam da li je to ili panel, jer i sam znam da se kvarovi moraju otklanjati jedan po jedan dok ne dodjes do krajnjeg resenja. tako je bilo a tako ce i biti. niko ne moze unapred da zna da li je bas odredjeni deo otisao vec to mora postupno da uradi....malo sam se raspisao ali mogu da radim natenane jer imam rezervni LCD(LG) pa nije stani-pani... palo mi je jos na pamet da nisam gledao elektrolite na napajanju...mozda i oni prave problem... u svakom slucaju sledi mu otvaranje i pregled...da bi stekli pravu sliku pokusacu da ubacim clip i sliku Tcon ploce pa pogledajte ako nije teskoT CON Board Eng.jpg i video...ali ne mogu sa PCa...ne znam kako..videcu kasnije...@Inicks: ajde neki kontakt na PM pa da se cujemo ako nije problem...hvala unapred
 
:) evo ja ponovo....
 

Prilozi

  • Samsung clip.rar
    256.1 KB · Pregleda: 413
Pozdrav svima. Imam jedno pitanje na koje nikako ne mogu da dobijem odgovor. Radi se o tome da sam nedavno probao da nadogradim firmware na samsung lcd tv-u i nestala mi je struja, sad nece da se ukljuci uopste. Moje pitanje je da li moze kada se firmware zezne tako, da se putem racunara dodje do roma i prenese mu se firmware??? ako je moguce, putem koje konekcije je to ostvarivo i koji programcic da se koristi? unapred hvala
 
Svaka čast, GloryHunter, i ja sam nažalost vlasnik SAMSUNG LCD TV 40 kupljenog avgusta 2008, i strahovito sam razočaran kakva je to 'kršina' od televizora. Aparat lepo radi dok radi, tu se ne može ništa prigovoriti, ali dizajniran je tako da mu neposredno po isteku garancije, odnosno nakon 1,5 do 2,5 godine, crkne napojna ploča (koju ja, eto, nisam ni pokušao sam da popravim, pa su me odvalili u servisu za 8000 din! Što je bilo povoljno u odnosu na ovlašćeni Samsung servis u Novom Sadu, gde su tražili 150 do 200 evra za popravku). Ali nažalost tu mojim mukama s TV-om nije kraj (a po svoj prilici to i tebe čeka), dakle nakon nepunih godinu dana od popravke počinju da se pojavljuju horizontalne štrafte na ekranu, koji kao da se izdeli u nekoliko polja koja su međusobno smaknuta, i to traje nekih 10 do 20 minuta. Dijagnoza servisa: flat-kablovi. Mogu malo da se 'nabudže' podbacivanjem gumenih traka između kabla i panela, na mestima gde se kablovi pregibaju (jer tu kao dolazi do gubitka kontakta, što dovodi do kvarenja slike), ili da se menja panel, što košta maltene kao nov TV i naravno ne isplati se.
Dakle, savet svima: bežite što dalje od SAMSUNG televizora! Po rečima servisera i iz ličnog iskustva, a i iskustva mnogih poznanika, njihov planirani radni vek je 4 do 5 godina (uz minimum 1 do 2 popravke u međuvremenu), pa sad vi vidite koliko vam se isplati da date 500, 600 ili 1000 evra za takav krš. Krajnji bezobrazluk proizvođača, koji je što se mene tiče završio karijeru i više mi ništa od Samsungovih proizvoda neće ući u kuću (jer ni ostale stvari im nisu bolje: usisivač im je trajao 2 godine, mikrotalasna mesec i po dana,... katastrofa!), sve i da mi ih daju za džabe!
PS: Ima li neko pametan predlog za rešenje problema sa panelom?
Hvala unapred!
 
Svaka čast, GloryHunter, i ja sam nažalost vlasnik SAMSUNG LCD TV 40 kupljenog avgusta 2008, i strahovito sam razočaran kakva je to 'kršina' od televizora. Aparat lepo radi dok radi, tu se ne može ništa prigovoriti, ali dizajniran je tako da mu neposredno po isteku garancije, odnosno nakon 1,5 do 2,5 godine, crkne napojna ploča (koju ja, eto, nisam ni pokušao sam da popravim, pa su me odvalili u servisu za 8000 din! Što je bilo povoljno u odnosu na ovlašćeni Samsung servis u Novom Sadu, gde su tražili 150 do 200 evra za popravku). Ali nažalost tu mojim mukama s TV-om nije kraj (a po svoj prilici to i tebe čeka), dakle nakon nepunih godinu dana od popravke počinju da se pojavljuju horizontalne štrafte na ekranu, koji kao da se izdeli u nekoliko polja koja su međusobno smaknuta, i to traje nekih 10 do 20 minuta. Dijagnoza servisa: flat-kablovi. Mogu malo da se 'nabudže' podbacivanjem gumenih traka između kabla i panela, na mestima gde se kablovi pregibaju (jer tu kao dolazi do gubitka kontakta, što dovodi do kvarenja slike), ili da se menja panel, što košta maltene kao nov TV i naravno ne isplati se.
Dakle, savet svima: bežite što dalje od SAMSUNG televizora! Po rečima servisera i iz ličnog iskustva, a i iskustva mnogih poznanika, njihov planirani radni vek je 4 do 5 godina (uz minimum 1 do 2 popravke u međuvremenu), pa sad vi vidite koliko vam se isplati da date 500, 600 ili 1000 evra za takav krš. Krajnji bezobrazluk proizvođača, koji je što se mene tiče završio karijeru i više mi ništa od Samsungovih proizvoda neće ući u kuću (jer ni ostale stvari im nisu bolje: usisivač im je trajao 2 godine, mikrotalasna mesec i po dana,... katastrofa!), sve i da mi ih daju za džabe!
PS: Ima li neko pametan predlog za rešenje problema sa panelom?
Hvala unapred!

Malo mi je sumnjiva ta njihova izjava da je flet kabl uzrok tih horizontalnih linija. Nije to pokretni mehanizam tipa (CD citac) pa da strada flet kabl. Druga stvar, to sto se posle 10-20 min situacija na displeju izmeni takodje otklanja flet kabl kao uzrok kvara jer je to samo obican kabl i njegova svojstva se ne menjaju sa recimo promenom temperature u uredjaju, a ta promena temperature najverovatnije i dovodi do promene na displeju posle odredjenog vremena. Meni pak vise izgleda kao da je neki elektrolit crko, ali ko ce ga znati. Radio sam u TV servisu pa znam kakva se masonerija tamo radi, tipa dete preko daljinca smanjilo brightness na minimum, a u servisu satro zamenili neki deo i naplatili i sl... Mozda gresim ali u svakom slucaju bih predlozio da odneses tv u neki drugi servis i cujes njihovo misljenje.
 
Malo mi je sumnjiva ta njihova izjava da je flet kabl uzrok tih horizontalnih linija. Nije to pokretni mehanizam tipa (CD citac) pa da strada flet kabl. Druga stvar, to sto se posle 10-20 min situacija na displeju izmeni takodje otklanja flet kabl kao uzrok kvara jer je to samo obican kabl i njegova svojstva se ne menjaju sa recimo promenom temperature u uredjaju, a ta promena temperature najverovatnije i dovodi do promene na displeju posle odredjenog vremena. Meni pak vise izgleda kao da je neki elektrolit crko, ali ko ce ga znati. Radio sam u TV servisu pa znam kakva se masonerija tamo radi, tipa dete preko daljinca smanjilo brightness na minimum, a u servisu satro zamenili neki deo i naplatili i sl... Mozda gresim ali u svakom slucaju bih predlozio da odneses tv u neki drugi servis i cujes njihovo misljenje.

Hvala na savetu, Saaleh, to sam i planirao da uradim, mada su u tom servisu gde sam nosio televizor odradili tu kao neku intervenciju na flat-kablovima i u naredne 2 nedelje je TV radio OK, odnosno nije bilo tog krivljenja slike, ali se nakon tog perioda ponovo pojavilo u još goroj varijanti. Šta reći... Koliko mogu da vidim, stari dobro katodni TV je zakon!
 
Nemoj se previše opuštati, Velisare, jer i LG LCD televizore čeka ista sudbina kao i SAMSUNG, samo u dužem vremenskom roku (npr. napojna ploča im traje 3 do 4 godine, umesto 1 do 2 kod SAMSUNGA). Ne želim da tebaksuziram i voleo bih da ne budem u pravu, ali na osnovu iskustava nekoliko meni bliskih ljudi... Možda da pokušamo da od tvog i mog SAMSUNG krša napravimo jedan koji 'fercera'! ;)
 
posedujem lcd samsung 32" i posle jedno 2 godine pojavile su se neke senke na panelu.Trazio sam po internetu ali nisam nasao nista korisno,pa ako neko zna sta bi moglo biti.Evo i slike
CAM00389.jpg
 
Pre nekoliko dana pokvario mi se LG 32ld750. Samo je odjednom poceo da se restartuje.

Kada se televizor ohladio poceo je najnormalnije da radi. Radio je neka dva dana bez problema da bi u jednom trenutku ponovo poceo da se restartuje. opet je posle hladjenja radio normalno.

(samo da napomenem da se sve to desava dok su velike vrucine)

Pretpostavio sam da nije ozbiljan kvar i poslao ga na servis da ne bi doslo do ozbiljnog kvara. Posle nekoliko dana javljaju mi da je otisla glavna ploca i nude da preko njih narucim novu za "samo" 15 000 plus 2000 za ruke.

Da ne lici i ovo na kondenzatore? Treba li da verujem serviseru da je neophodan nov deo i da nije moguc popravak mog?
 
Ja sam u poslednjih godinu dana imao gomilu slučajeva hladnog lema na nekom čipu koji je veličine SiS čipseta. Oko njega su memorijski čipovi. Kao GPU. :) prekuglavali ih, dodavali pasivne hladnjake i to daje lepe rezultate a isladalo je jeftinije od tih famoznih 15k koliko se tražilo za zamenu pločice.
 
Ti si serviser? Sad sam pricao sa jednim covekom iz NS u vezi zamene ploce i on mi rece da njemu simptomi ni ne lice na main board. Mislim da cu ga sutra poslati u drugi servis i videti sta ce oni da mi kazu.

Ja sam laik ali mi ovi simptomi definitivno ne zvuce kao nesto nepopravljivo. Moja baba moze da resi problem sa zanokticom tako sto ce da odsece nogu pacijentu i da mu turi drvenu.

vidim i da jedna firma kod nas nudi uslugu popravke maticnih ploca (ne stavljam link jer ne znam da li je dozvoljeno)

Na kraju kazu i ovo

Nudimo saradnju IT servisima za ovu vrstu popravke laptopa, PC-a i LCD monitora

Mislim da mi je i to rezon da probam ako mi i u drugom servisu kazu da je maticna ploca.
 
Poslednja izmena:
Skupo je to. Pitaj jos negde i odmah pocni da trazis neki polupan i prepakuj.
 
Odnecu ga u drugi servis na procenu kvara cisto da budem siguran da je stvarno to.

Imas neki predlog gde bih mogao da trazim plocu?
 
Vratio sam tv kuci za sada. Dva dana ga gledam bez ikakvih problema :)

Oba dana ga palio oko 5 popodne i posle satima gledao. Jedino nikako da ga probam od jutra do sutra mada je i to u planu al moram da nadjem dan kad sam slobodan jer mora stalno da bude na oku da ne bi upao u resetovanje a da nema nikoga da ga iskljuci na dugme.

U svakom slucaju cak i meni koji sam laik je jasno da je ovde problem do pregrevanja. Prvi put kad je uhvatio da se resetuje bio je najtopliji dan u godini, blizu zida, pun prasine...

Drugi put se resetovao posle popodnevnog gledanja tekme na hd kanalu sa ukljucenim true motion na maksimum sto mu je sigurno opteretilo procesor i samim tim ga zagrejalo. Opet jako topao dan.

U servisu su ga morali unutra ocistiti od prasine dok su radili dijagnostiku pa mu je samim tim hladjenje sad sigurno bolje.
 
imam plazmu PS-42V4S, i imam vertikalne linije po ekranu da li moze da se uradi ova stvar sa kondenzatorima da ga ne otvaram dzabe?
 
ne mogu da editujem gornji post,
jel zna neko kako da povezem ovo do vraga, imam ulaz na TV-u ovakav kao na slici dole, a adapter od graficke na kompjuteru ima 4 pina visak isto kao na slici dole, ima dole i slika zadnje strane TV-a ako nekko zna kako da ga povezem sa kompom



DVI_TO_VGA_ADAPTER.jpg
DVI DVI-I (M) to VGA (F) Video Converter Adapter.jpg
zadnja strana na TV-u
originalslika_TV-SAMSUNG-42--30955885.jpg

a ovo su linije na tv-u, model u gornjem postu
originalslika_TV-SAMSUNG-42--30955881.jpg
 
Poslednja izmena:
uzeo sam kabal DVI-D i kada povezem na tv pise da nema signala, da li trebam nesto da ukljucim/iskljucim/podesim? u pitanju je saphire vapor-x 7950, crn je taj dvi izlaz na grafici?
ovako mi izgleda kabal
LL.gif
 
Treba na TV-u da namestis "source" ili sl (da tv trazi signal bas sa tog ulaza), i na kompu da namestis umesto single display (screen resolution), clone ili extended. Extended ti omogucava da mozes da radis sa dva displeja odjednom.
 
Poslednja izmena:
na tv-u prebacim na source i selektujem dvi, sad cu da vidim ovo sa single display, hvala na brzom odgovoru :)
 
Nazad
Vrh Dno