Šta je novo?

2 servera odredjenih specifikacija

d@FFy

Čuven
Učlanjen(a)
01.04.2003
Poruke
107
Poena
619
Pozdrav svima :wave:

Treba da uzmem 2 servera za firmu, od potrebnih specifikacija treba da zadovoljavaju navedeno ili bolje, pa me zanima na osnovu licnih iskustva jel imate neki konkretan predlog jer imam prilicno odresene ruke oko izbora, pa ako imate neki konkretan predlog i neku orjentacionu cenu bilo bi mi od velike koristi.

Bazni server:
2 Quad Core procesora na minimum 3Ghz - Intel® Xeon® Processor E5472 (12M Cache, 3.00 GHz, 1600 MHz FSB)
RAM - 16Gb
HDD - 4 diska istog kapaciteta, 10000rpm, 300GB
Network - 2 gigabitna adaptera


Aplikativni server:
2 Quad Core procesora Intel® Xeon® Processor E5504 (4M Cache, 2.00 GHz, 4.80 GT/s Intel® QPI)
RAM - 8Gb
HDD - 4 diska istog kapaciteta, 10000rpm, 146GB
Network - 2 gigabitna adaptera

Do sad smo imali Dell-ove Poweredge servere i generalno sam zadovoljan sa njima ali eto vise glava je pametnije od jedne zato i molim za neke ideje koje su vredne razmatranja. Razmisljam i o HP ProLiantu-u takodje. Bitno mi je i podrska u varijanti servisiranja i slicno. Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Imam iskustva sa IBM-om. Mislim sto se tice podrske da su najbolji. Znam kako rade i "HP-ovci" kod nas kao i Dell i u odnosu na njih mislim da je IBM najexpresniji. Slazemo se da ce isto raditi iste konfiguracije koji god logo da je na njima. Bitnija je podrska, servisiranje itd. Meni je na par IBM-a crkavalo svasta u garanciji, jednom ploca, jednom napajanje, nekom hdd itd. Svaka intervencija je bila takva da ja nisam imao pauze u radu. Dobijes ili zamenski server ili disk ili sta vec ti je potrebno. Stavise, posto im je servis sada u PC Usce, bili su na licu mesta u roku od 45min. Tako da moj glas ide za IBM.
 
HP, u zavisnosti od nivoa odrzavanja ce ti biti dostupni delovi ako ti direktno HP odrzava. 6HTR ima delova na stock, NBD,MTF se sve narucuje ako nemaju patneri na stocku. Za IBM ne znam, HP direktno kontrolise partnere. Svaki izlazak, dijagnostiku koju rade partneri, nadgleda i HP CE koji je tada dezuran. U slucaju da nesto nije kako treba, HP CE ima pravo da preuzme case i da ga resi u roku koji je predvidjen o ugovoru o odrzavanju. Kod IBM i HP su ti sve komponente skoro HOT SWAP sem CPU, memorije i PLOCE. Sve se jako brzo menja. Znam kako rade i "HP-ovci Nadam se da se ovo nije odnosilo na moj rad, jer su mi klijenti uvek bili na 1 mestu. :)
 
Pozdrav svima :wave:

Treba da uzmem 2 servera za firmu, od potrebnih specifikacija treba da zadovoljavaju navedeno ili bolje, pa me zanima na osnovu licnih iskustva jel imate neki konkretan predlog jer imam prilicno odresene ruke oko izbora, pa ako imate neki konkretan predlog i neku orjentacionu cenu bilo bi mi od velike koristi.

Bazni server:
2 Quad Core procesora na minimum 3Ghz - Intel® Xeon® Processor E5472 (12M Cache, 3.00 GHz, 1600 MHz FSB)
RAM - 16Gb
HDD - 4 diska istog kapaciteta, 10000rpm, 300GB
Network - 2 gigabitna adaptera


Aplikativni server:
2 Quad Core procesora Intel® Xeon® Processor E5504 (4M Cache, 2.00 GHz, 4.80 GT/s Intel® QPI)
RAM - 8Gb
HDD - 4 diska istog kapaciteta, 10000rpm, 146GB
Network - 2 gigabitna adaptera

Do sad smo imali Dell-ove Poweredge servere i generalno sam zadovoljan sa njima ali eto vise glava je pametnije od jedne zato i molim za neke ideje koje su vredne razmatranja. Razmisljam i o HP ProLiantu-u takodje. Bitno mi je i podrska u varijanti servisiranja i slicno. Hvala unapred.

OOoooo, kolega... Dakle u istim smo govnjima...

Ja sam se odlučio da idem sa dve ove prve mašine i to će najvjerovatnije biti 2U rack mount HP ProLiant DL380 G6 sa E5520 Xeon-ima, 32GB RAM-a, 2.5" 300GB 6GB 10k SAS diskovima, redundantnim napajanjima i hlađenjima...

Ovu drugu mašinu sam jednostavno zanemario, jer ću najvjerovatnije da virtuelizujem na njoj (za razliku u performansam u odnosu na to što traže) DC/DNS/DHCP/AV...

Nova serija 5500 Xeona na manjem taktu radi dosta bolje u odnosu na ovaj 5472...

Javi se na PM za detalje...
 
ibm x3550 m2

1u, ddr3, podržavaju sve tvoje zahteve, jedino mislim da idu xeoni do 2.93, mrzi me sad da tražim tačno.
Zna da bude zajeb ako traže baš taj cpu jer mislim da tek 4U 4way serveri podržavaju nove xeone > 3 ghz, a to je overpowered :)

U stvari da ne budem lenj : aktuelna ibm x86 ponuda (systemx) ne podržava cpu brži od 2.93 na 1333 Mhz. U stvari ne vidim da i stari i novi szstemx podržavaju ovaj cpu osim x3450, ali on je potuno povucen
http://www-03.ibm.com/systems/xbc/cog/Withdrawn/x3450_7948/x3450_7948po.html
 
U stvari ovo je tako napravljen zahtev da mora da ide HP dl160 :) i to g5 (aktuelni g6 se cini da ga ne podrzava)
 
Hvala svima na savetima, odluka je pala na 1 server, a ovaj aplikativni ce biti virtual... Odlucio sam za na HP Proliant G6 DL380 Performance, 2 Xeona X5560 2.80 Ghz, 16GB DDR3 DIMM, 4 hdd-a od 300Gb na 10.000rpm (SAS), 2 redudantna napajanja i tako dalje... storage vec imam u ormanu koji cu iskoristiti za backup-ovanje i to bi trebalo da radi bez da oseti... u principu mozda budem dodao jos rama ali videcu vec u praksi kada stigne, pa cu napisati i neke utiske...

Pozdrav ,)
 
Poslednja izmena:
Takodje IBM, sto se podrske tice, ali kako si se vec odlucio...
Pozz
 
Nazad
Vrh Dno