Šta je novo?

Civilization V

nego jel mozete da prekinete uvodnu animaciju, kod mene nista ne pomaze :|

Ne može direktno da se preskoči (pošto učitava igru za to vreme) ali može da se isključi da ne gledaš dekaru stalno :)
U usersettings promeniti samo sledeće:

C:\Users\computername\Documents\My Games\Sid Meier's Civilization 5\usersettings.ini --> SkipIntroVideo = 1
 
Сад сам нешто прчкао по сетовањима и сад је још горе 8 - 10 фпс :wall:, анога момента кад клинем енд турн, фпс скочи на 50 и остане ту све док не крене мој круг????? Има ли тога код неког или све иде нормално?

Мени исто дх9 и 11.
 
Решен проблем, поруке саветника су сјебавале систем, чим се угасе фрејмрејт скочи за 30 - 40 фрејмова.
 
Решен проблем, поруке саветника су сјебавале систем, чим се угасе фрејмрејт скочи за 30 - 40 фрејмова.

Gde se pale i gase savetnici ?
 
Ne može direktno da se preskoči (pošto učitava igru za to vreme) ali može da se isključi da ne gledaš dekaru stalno :)
U usersettings promeniti samo sledeće:

C:\Users\computername\Documents\My Games\Sid Meier's Civilization 5\usersettings.ini --> SkipIntroVideo = 1

ziv bio!
 
da li je dovoljan jedan radnik po gradu? koje su vam taktike za postizanje sto veceg i brzeg broja stanovnika?Posto mislim da je to presudno

Zavisi na koju vrstu pobede ideš, ali da, uglavnom jeste bitno.

Kako da postigneš veliki grad - gledaš gde ga osnuješ, da ima hrane u okolini. Zatim, odmah Granary, i farme i slične stvari okolo. To je osnovno. Kasnije ima nauka koje ti dodaju po hranu po polju, ima Čuda koja ti pomažu, itd.

Ja još uvek igram prvu partiju, i uglavnom mi se sviđa. Nervira me malo što su toliki penali na sreću i kulturu/sivikse ako anektiraš gradove, skoro da se uopšte ne isplati to. Ali super mi je što nema više da zbudžiš 20 jedinica na jedno polje i ideš okolo tako neuništiv :D
 
^^Nisi neunistiv, moze neko da ima 30 :) ili da grune nuklearku :p (mada je u III ona unistavala samo 1 jedinicu,ako se ne varam)

dobra je igra, opustanje za mozak. U principu, trea vise od 2 radnika po gradu, 3-4. Pogotovo ako igras ekspanzivno.
 
Daleko od toga da si neuništiv (u CivIV), par siege weapons ima da ti smrska svih 20 jedinica na 20% snage i posle i kopljanici mogu da ih savladaju... ;) Matematika je čudo. :)
 
pored preagresivnog AI-a postoji na kraju samo jos jedna stvar koja me izludjuje, to su prokleto RUGOBNI trejd postovi koji toliko ruze prelepu grafiku da to nije zdravo. Ne razvijaju se, izgledaju kopipejstovano i u modern eri prakticno dobijete mapu prekrivenu trejd postovima gde ceo kontinent izgleda kao ogromni ruzni ljigavi trejd post! :) ne mogu ni gradove da razlikujem prekriveni su TREJD POSTOVIMA! aaaa! :) :) :)
 
Odlična ideja da na jedno polje može jedna (ratna) jedinica ali da jedan worker ne može da prođe od drugog (stane na njegovo polje) jer ovaj gradi farmu? Nego preko brda i dolina... oh a automated worker - noćna mora. Izgradi farmu, pa onda tradepost, pa opet farmu... (don't touch improvements!)

Da nema onih sitnih štitova(oznaka) iznad unita ne bih znao da razlikujem settlera od warriora.
Ako mi na istom polju stoji knight i general, moram da zumiram skroz i kliknem na taj štit da bih ga izabrao. A general i worker ne mogu na isto polje?

Na prince nivou me za*ebava engleska Elizabeta preko diplo prozora od početka do 1000AD (te nemam armiju, te me pomešala sa varvarinom-svinjom) i kad mi dosadila krenuo sam u rat. A ona? Po jedan longbowmen u svakom gradu...

Na jednom polju do vode mi je stojao knight koji je imao heal, a sa vode ga gađa varvarin. On napravi 1dmg, ovaj healuje 2... i tako dok nisam potopio brod.

Stigao sam do future tech ali još nisam sagradio ni UN ni SS. I htedoh da prebacim science na pare...htedoh samo (u gradovima sam izvadio specijaliste iz library i to je sve što sam mogao). Na kraju sam otkrio jedno 15 Future techa.

Ima i dobrih strana ovaj civ...
 
Nakon ucitavanja sejva imam problema sa poligonima.Kompletno se pojave tek kada dodjem u taj deo mape.Ima li jos neko ovaj problem?
 
Одлично су рафинирали игру, много ме је раније нервирало померање 531 јединице на крају игре. Колико видим све се сад одвија на мањој скали а у фокусу су дипломатија, трговина, татика. Много је боље овако кад можеш одиграти партију а не потрошити недељу дана на једну игру.
 
Nakon ucitavanja sejva imam problema sa poligonima.Kompletno se pojave tek kada dodjem u taj deo mape.Ima li jos neko ovaj problem?

I meni se isto desava, koliko sam cuo taj problem ne postoji kad se igra u dx11, mada mozda gresim.
 
Huh ja kao neko ko je igrao trojku jedno 3 godine bez prestanka i onda napravio ogromnu pauzu imam dosta problema u ovoj 5ici. Moze li neki mali savet koja je najbolja taktika na samom pocetku..sto vise gradova ili koncentrisanje na unapredjivanje manjeg broja gradova? Gradovi drzave, ispunjavati njihove zahteve ili ih aneksirati mada sam primetio da nakon aneksije dosta opada happiness mojih stanovnika? Polise su mi totalna nepoznanica s obzirom da sam preskocio cetvorku ne znam da li je toga bilo, ali sad mi je to novina , vidim da se odmah otkljuca 4 polise pa biram koju cu, isao sam na honor, mada ne znam koliko mi je to pametan izbor.
Igram mini duel rim vs germany, kad mi izbacuje ona obavestenja, tucem ga i u obrazovanosti i u prehrani i u wonderima ali kad pogledam score on 1400 a ja 700, ne znam na koji fazon. Mada on ima 10 gradova, ja 5. kapiram da je to presudno...
trebala bi mi neka dobra smernica sa obzirom da sad cim mi se zavrsi poslednji ispit djuskam ovu peticu kad god stignem :)
 
Je l' uspeo neko ovo da potera u LAN-u? Meni nešto ne uspeva :(
 
Zdravo svima,

ja sam juce ukljucio igru na prvi put kratko, imam jedno pitanje, kako da ukljucim polja na mapi?
 
Igrao sam ceo vikend, igra je stvarno super.

Nisam neki HC igrac, pa mi je skroz legla.

Krenuo sam agresivno od starta, na najvecoj mapi i jedva docekao prvu nuklearku :)

Inace bombarderi su najaca fora
 
Nisam stigao do modernoga doba, počeo par probnih partija na Empire težini.

Ono što mi se sviđa:

- AI ne štancuje jedinice kao lud, apgrejduje ono što ima redovno; koristi nekakvu organizaciju (formaciju, liniju).

- novi sistem 1 jedinica na 1 polju

- građevina/jedinica/čuda ima sasvim dovoljno

- novi sistem širenja granica gradova

- radnici sada ne moraju da svako polje na mapi obrade, šta više, to sada nema smisla pošto oduzima novce

Ono što mi se ne sviđa:

- malo civilizacija
- mape
 
Da li sve civilizacije u toku igre izgledaju isto? Ja sam izabrao sa Indijancima da igram a izgledaju kao rimljani. :(
 
Čekaj malo. Koliko znam samo putevi i železnica koštaju održavanje. Ostala unapređenja na poljima farma , trade post, rudnici i sl ne bi trebala da koštaju za održavanje?
 
Što ne bi bilo?
Ja sam upravo probao na laptopu sa Core 2 Duo na 2 GHz, 4 GB ram-a i HD2600 mobile.
Radi na nekim medium detaljima u 1280x800, ne baš sasvim glatko ali podnošljivo.
 
Ljudi ima li vajde pokretati igru sa konfom iz potpisa?

Pogledaj moju konfu, radi sve na 1650 na high, ~40 fps, dx9. Ne znam koliko je 8800 GTX jaca od tvoje (i koliko je uopste bitna za civ 5), ostalo je manje vise isto ako si oc cpu.
 
Koji je kasnije nacin da se dodje do vece kolicine zlata ?
Malo je glupo sto se placa odrzavanje puteva, to nikad nije bilo u Civ igrama.
Ovde se dosta tesko dolazi do zlata, osim kad dobijes Great Person, pa zapocenes Golden Age.
 
Nazad
Vrh Dno