Šta je novo?

Civilization V

[YOUTUBE]ccn9V8V10q4[/YOUTUBE]
 
nema jos nista upravo sam trazio! ako neko vidi da je izasao neka javi :)
 
Izasao demo, sa Steama moze da se skine.
Samo ne znam da li ima neke veze sto je za EU datum izlaska 24. septembar..
Skidam, pa cemo da vidimo.
 
Poslednja izmena:
ljudi, jer samo meni nije "otvorena" opcija za dx10&11 or what? Kad startujem demo of course :/
 
dosta ljudi po netu ima problema sa time, ocigledno je demo bug... nadam se da je reseno u originalu :/

edit: win7 64bit izgleda da ima problema
 
Poslednja izmena:
Koga bre briga za DX11 u Civ igri !?!
 
Big fail. Skidas pirata i jos oces da je sve u fullu odma. :p
 
Big fail. Skidas pirata i jos oces da je sve u fullu odma. :p

Igram demo prijatelju :)

Inace, ja jednostavno ne mogu da sacekam ovih par dana za full! Ne mogu jos dati neki smisleni komentar, jednostavno prvih 15min.... wow! :)

e i bitna stvar, resenje za dx10&11 problem: promenite ime exe fajlu za dx11 u onaj "obicni" igra je "glupa" i pokrenuce vam pravu verziju. :wave:
 
I meni sad radi DX10, ali nisam nesto odusevljen igrom..
Uprostili su i vise nego sto sam ocekivao, a to mi se ni najmanje ne dopada.
I nije tacno da je igra kompleksna kao i prethodne, lazu.

Aj da poigram full verziju kad se pojavi, mada mi se cini da ce jedino resenje biti modovi.
Posebno interfejs doterani, onda ce biti igrivo.
Ovako.. debi.liziran CIV IV, nista vise.
 
Poslednja izmena:
Da, to i ja očekujem - neku konzolašku Civilizaciju.

Ali, o tome kada sednem i probam original verziju...
 
Poslednja izmena:
Jbte, 4 giga demo... :sceptic:

Odigrah 60-ak krugova. Sta znam, malo sam sad umoran pa ne mogu bas da se udubim, ali onako, deluje OK. Promene u odnosu na cetvorku deluju podnosljivo, mada mi je menadzment tajlova koje ce citizeni raditi nekako bangav, to mi je bolje uradjeno u cetvorci.
Moguce je da se varam, ali mi sve deluje nekako jednostavnije za razumevanje i lakse u odnosu na Civ 4, sto je verovatno dobra stvar za casual gamere kao sto sam ja.

Grafika i optimizacija su super.

Cekam "nasu" verziju da se pojavi.
 
Nisam probao, ali cenim što su probali nešto novo, umesto da prodaju našminkanu četvorku. Ako mi se ovo ne svidi, uvek mogu da se vratim prethodniku.
 
Ko da je Civ 4 bio dobar ?! Ono unistavanje PC je bas bilo extra, koliko me je samo to nerviralo !
Bolje i da je malo uproscena, ali da radi kako treba.
 
Meni se sviđala... Nisam se ubijao od igranja, ali nisam imao promedbi.
 
ne znam sta je to pa uprosceno u ovom demo-u... deluje sve prijemcljivije, ima dosta malih inovacija.. kapiram da ce biti fazon kako se uopste civ igrao bez tih istih malih poboljsanja... mada ipak demo je samo 100 poteza... mozda i jeste uprosceno kao celina...
 
Same old story...nista spec...ali nista ni suvise lose...CIV prilagodjen konzolama...
N
 
Ok, skinoh taj demo sa steam-a i raspalih po igranju. Za nekih cca 2 sata odigrah tih 100 poteza i zapažanja su sledeća

-pros:
1) Prelazak na hexove
2) Sistem borbe, pogotovu na daljinu
3) Prestanak potrebe za gradnjom puteva svuda i na svakom mestu
4) Gradovi države
5) Bolja diplomatija (više opcija)
6) Uređenja i politike
7) Poboljšana grafika (sviđa mi se mnogo)

-cons:
1) Izbačena religija
2) Manje nauka
3) Mnooogo duže vreme građenja građavina i jedinica
4) Bar na ovoj težini nauke idu prebrzo, tako da retko kad stigneš da izgradiš sve dostupne građavine u gradu
5) Manje jedinica
6) Nemogućnost raspoređivanja keša na istraživanje i kulturu, već sve ide preko polja u gradu

Imam osećaj da su je namerno uprostili da bi mogla da se igra na konzolama. Jbt konzole. Ko još igra Civilizaciju na gamepad-u? Trebalo je da ostane kompleksnost na nivou četvorke, da promene polje u hex-ove i ubace ostalih šest pluseva što navedoh.
Toliko za 100 poteza, kad izađe full verzija dopuniću spisak.
 
Sta su sad konzole krive kada igra uopste i ne izlazi za njih ?
 
negde sam procitao da ce izaci i za konzole...
 
Pa zato sto liči da je pravljena za konzole...a to što je nema na konzolama koga briga :eyebrows:
 
Nazad
Vrh Dno