Šta je novo?

Civilization V

Bolje ti je da igraš protiv 5 AI u savezu protiv tebe na Normal nego protiv jednog koji vara na više od normal.

AI vara sa čistim bonusima. Tako da je to totalno glupo.

Da bi dobio pantheon moraš da sakupiš poene za to. One munje. To možeš istraživanjem ruins, preko extra bonusa koje imaju neke civilizacije za neke akcije ili gradnjom prve religiozne zgrade koja polako pravi te poene.
 
Ne vara, nego ima bonus. A ključ igranja na tim visokim težinama je eksploatacija činjenice da AI ima bonuse.
 
Pa daj malo pojasni na šta misliš, kako itd?
Igram sad neki mod što je prvi a workshop, ima dosta korisnih promena, tačno igrači sami bolje podese igru od Firaxisa. Ima i većih težina od diety, ja ne kontam kako to dobiti. Igram na hard i jedina šansa da pobedim je da ide na military.
 
Ne znam ništa o modovima, niti o tim većim težinama, iznad Deity.

Igru ne igram već par godina, pa ne znam da ti kažem kakve su taktike sada u opticaju. Ali u vreme dok sam igrao, sećam se da je na Civ forumima bilo dosta tema o strategijama, kako o otvaranjima sa raznim civilizacijama, tako i o generalnom toku igre. Za Deity težinu je ključno (ali ne i nužno) da od početka znaš šta želiš da postigneš, i naravno - šta zapravo možeš (da razumeš prednosti i mane svoje civilizacije, da dobro čitaš mapu, i da razumeš prednosti i mane drugih civilizacija, kao i sklonosti AI lidera). Kažem ne i nužno, jer iskustvom dolazi i neki osećaj, pa što duže igraš više možeš da se "džekiraš" i odstupaš od neke čvrste taktike, zbog toga što bolje znaš da proceniš situaciju...

Meni je pomoglo da gledam razne LP-eve i strimove. Nisam nešto užasno vremena posvetio tome, ali dovoljno da vidim kako top igrači igraju. Jedan od popularnih strimera je MadDjinn, i on je uglavnom omiljen među Civ fanovima, ali postoje i daleko bolji igrači. Mislim da je trenutno najbolji igrač tommynt, pa eto, možeš i da pogledaš kako to majstor radi.
 
Nikad mi nije bilo jasno zašto AI druge civilizacije neće da menjaju robu ili je menjaju da me bukvalno oderu.
 
Aj manje više to, nego što mene nervira što imaju nagle promene ponašanja prema meni. Tipa sarađujem sa nekim 1000 godina, trejdujemo stalno, defense pack I onda odjednom javno prozivanje ili smaraju da nekog napadneš.
Što se tiče većih težina mislim da je besmisleno jer komp neviđeno dobija bonuse i vara na svemu mogućem.
 
Moze li neka pomoc za totalnog pocetnika? Dobio sam ovu igru na poklon ali mi nista nije jasno. Neke jedinice trce naokolo i ne vidim u cemu je poenta. Postoji li neki dobar tutorijal gde je objasnjeno bukvalno sve?
 
Matori odradi tutorijal, pogledaj par YT klipova, igra je vrh i nije toliko teska, ali na prvu loptu jeste da deluje kao bauk. :D
 
Kad odigraš jedno 100-150h onde ćeš početi sa shvataš donekle kako igra funkcioniše. Veče težine ni ne pokušavaj, gaženje u najavi. Pogledaj početne fore to je verovatno i najbitnije.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Kad odigraš jedno 100-150h onde ćeš početi sa shvataš donekle kako igra funkcioniše. Veče težine ni ne pokušavaj, gaženje u najavi. Pogledaj početne fore to je verovatno i najbitnije.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ne pokusavam ali jos uvek ne kontam sta tacno treba da radim tj ne kontam poentu igre. Ima nekih gradova oko mene, pojavljuju se neki varvari...
Jednostavno - totalni sam pocetnik i apsolutno ne kontam poentu igre. Zbog toga igra deluje dosadno i bez cilja.
Plus za tren oka odradim 20 krugova a to ispada 1000 godina :D

hvala na savetima odradicu neki tutorijal za pocetak.
 
Samo igraj, i samo ce ti doci.. Ali pazi se, ako kazes sebi igracu sat-dva, bice to 10+.. :D
 
Da osvežim malo temu. Pošto mi Yattel internet stalno puca, vratih se na Civ V. Mada imam i šeticu. Sada sam probao sa modovima koji menjaju sve. Prvi uspešan je bio Future World. Ne mogu tačno da se setim šta sam još koristio u njega, ali može da radi i samostalno. Mislim da je ovde PaPaw Larry malo pretaro sa dodacima. Znam sigurno da ide comunity pach.



E ovaj mod je bio pravo osveženje. On može da se skine preko Steam a, i na Workshop.

Drugi mod, za koji mogu slobodano da kažem da je najbolji, ulitimativni je SUPERPOWERS 1.4.

On može da se skine ovde i instalira se ručno.


Nije na Steam Workshaop u, nego je preseljen na Diskord


Capture.JPGCapture3.JPG

Gledacu uskoro da postavim i neku sliku.
 
20220814113734_1.jpg20220815071847_1.jpg20220815071936_1.jpg20220815072141_1.jpg20220815072219_1.jpg20220815072637_1.jpg20220815073145_1.jpg20220815073753_1.jpg20220815072333_1.jpg
 
Možda da kreneš da ih zoveš "Yettel", pa prestanu da te maltretiraju :D
 
20220815133253_1.jpg20220815131340_1.jpg
 
Nazad
Vrh Dno