Šta je novo?

Civilization V

Nije nešto interfejs ali nije ni lošiji od kupusa iz četvorke. Moj najveći problem sa CivIV jeste endžin igre koji mi onemogućava da igram Gigantic mape u Rise of Mankind modu (puca igra). Nadam se da će novi endžin biti mnogo bolji po tom pitanju pošto je RoM mod mnogo bolji od vanilla CivIV i najbliži je kvalitetu sa SMAC. Mada moguće je da će ovo 3D iživljavanje možda čak i pogoršati stvari (nadam se da neće, ipak je teško napraviti gori endžin od Gamebryo-a). Mislim da treba da zayebu 3D u potpunosti i vrate se sprajtovima samo ovog puta ultra high kvalitetnim.
 
He he i ja imam isti problem. Rise of mankind je keva mod. Drago mi je da ga još neko igra.
 
Iskreno,meni se sviđa ovaj screenshot.

To što neće moći milion jedinica na jedan tile-još zanimljivije.

Neće se moći osvajati milion gradova u jednom potezu,(ili će barem da troši movement points),neće moći da jedna jedinica kampuje i pokriva 100 slabijih.

Meni je baš fora komplexnost igre,nadam se da će moći da se podese još neke stvari,i da se izmene korporacije(dosad nisam video da ijedna korporacija toliko smanjuje profit državnoj kasi koliko ove u CIV IV)

Jedva čekam :D
 
Ne izgleda mi obećavajuće. Interfejs je očigledno prilagođen konzolama ali čak i tu mogu da nađem pozitivne strane. Ali a ovo da više jedinica ne mogu da budu na jednom polju i dalje ne mogu shvatim kao unapređenje.
Fizičar je napisao(la):
Neće se moći osvajati milion gradova u jednom potezu,(ili će barem da troši movement points),neće moći da jedna jedinica kampuje i pokriva 100 slabijih.
Osvajanja su se dešavala samo ako si imao jaku vojsku, a to nije lako. Sad će se upravo dešavati da jedna jedinica kampuje i pokriva ostale, odnosno ostale ni neće biti potrebne. Toga pre nije bilo. Slažem se da je borbeni deo bilo loše razrađen u svim civilizacijama da sada, heksagoni mi deluju kao napredak, ali nemogućnost grupisanja jedinica i zajedničko napadanje je po meni korak unazad.

Rise of Mankind je doneo neke super novine za kojima je CIV IV vapila ali je sa druge strane i preterano usložio tech tree i iskomplikovao igru do bola. Teško je uravnotežiti kvalitet igre i pojednostaviti je u isto vreme. Mene su najviše nervirale korporacije, špijuni i religija. Jesu ovo bile dobre ideje, ali su mnogo smarale uz malo koristi (od religije je i bilo koristi, ali je trebalo žrtvovati druge tehnologije). Špijuni su zahtevali stalno bejbisitovanje a korporacije su pored sumnjive koristi često i štetile.
 
Ne vidim kako je nemoguće zajedničko napadanje? Kod heksagona čak i ako je u pitanju ravnomeran front imaš barem po dve jedinice koje mogu napasti jednu + artiljerija koja koliko vidim ima veći domet + eventualno avijacija. Meni se ovaj sistem borbe ovako na prvi pogled mnogo više sviđa.
 
ko je rekao Panzer General sa CIV research-om? :D
 
Ne vidim kako je nemoguće zajedničko napadanje? Kod heksagona čak i ako je u pitanju ravnomeran front imaš barem po dve jedinice koje mogu napasti jednu + artiljerija koja koliko vidim ima veći domet + eventualno avijacija. Meni se ovaj sistem borbe ovako na prvi pogled mnogo više sviđa.

To je pojedinačno. Prvo napadneš sa jednog heksagona pa sa drugog i eventualno sa trećeg. Ja ne vidim zašto nikad nije bilo moguće i zašto i dalje neće biti moguć istovremeni napad, i zašto ograničavati broj jedinica. Zašto?
 
da ne bi stackova jedinice na jedan tile i time bezbriznije cuvao tu kljucnu tacku? ima svojih prednosti i mana sigurno, sta fali malo promena da vidimo kako ide
 
Pa da. Ako ne valja, uvek možeš da se vratiš na četvorku :)
 
Ne izgleda mi obećavajuće. Interfejs je očigledno prilagođen konzolama ali čak i tu mogu da nađem pozitivne strane. Ali a ovo da više jedinica ne mogu da budu na jednom polju i dalje ne mogu shvatim kao unapređenje.
Osvajanja su se dešavala samo ako si imao jaku vojsku, a to nije lako. Sad će se upravo dešavati da jedna jedinica kampuje i pokriva ostale, odnosno ostale ni neće biti potrebne. Toga pre nije bilo. Slažem se da je borbeni deo bilo loše razrađen u svim civilizacijama da sada, heksagoni mi deluju kao napredak, ali nemogućnost grupisanja jedinica i zajedničko napadanje je po meni korak unazad.

Rise of Mankind je doneo neke super novine za kojima je CIV IV vapila ali je sa druge strane i preterano usložio tech tree i iskomplikovao igru do bola. Teško je uravnotežiti kvalitet igre i pojednostaviti je u isto vreme. Mene su najviše nervirale korporacije, špijuni i religija. Jesu ovo bile dobre ideje, ali su mnogo smarale uz malo koristi (od religije je i bilo koristi, ali je trebalo žrtvovati druge tehnologije). Špijuni su zahtevali stalno bejbisitovanje a korporacije su pored sumnjive koristi često i štetile.

1.Ja sam uvek forsirao jaku vojsku.
2.ovo je izazov-sad ne mogu da imam stack i da napadam sa 20 jedinica u turnu
nadam se samo da će zbog toga da produže turnove-tj ili da povećaju movement poene,ili da skrate skokove godina u turnovima (u ancient era)
3.fora igre je da kao ruler of state vidiš sve probleme jedne države.ekonomeske,vojne,diplomatske,verske (naravno u domenu igrivosti) i da u isto vreme predstavlja zabavu;
iskreno-meni je pomalo žao što nema još nekih problema-
teroristi,mafija(kao jedinice-i to varvarske)-da bi bilo skroz realno
jeste da spies prave probleme tamo,vamo,ali nije to to :)
 
nego jeste li vi videli shotove

ui je katastrofa, kao myspace strana izgleda :(

nesto sareno razbacano zauzelo pola ekrana, pregolemo... wtf?

Slažem se, ovo je odvratno - preglomazno je, a onaj top izgleda kao neki ružni clipart iz worda.
 
Pa i CIV4 ovako izgleda kad se zoomira-u čemu je problem?
Uzeli magnify za srcreenshot,pa ikona za jedninicu velika...
 
Mene su najviše nervirale korporacije, špijuni i religija. Jesu ovo bile dobre ideje, ali su mnogo smarale uz malo koristi (od religije je i bilo koristi, ali je trebalo žrtvovati druge tehnologije). Špijuni su zahtevali stalno bejbisitovanje a korporacije su pored sumnjive koristi često i štetile.

Religija je bila zakon, samo se nadam da će to zadržati u petici.

Korporacije su takođe bile jako korisne, ali je trebalo malo veštine koristiti ih. Recimo, napraviš jednu korisnu korporaciju za sebe, na primer Sid Sushi ako imaš dovoljno pirinča i ribe, ona će ti dati neverovatno mnogo dodatne hrane u gradovima, a osnuješ u gradu gde imaš Wall Street i neku korporaciju od koje protivnici neće imati mnogo koristi, recimo onu koja daje aluminijum ili naftu ako ih oni već imaju, i onda je raširiš kod protivnika da im razoriš ekonomiju pošto oni plaćaju upkeep za filijale. Jewelers je davala jako mnogo kulture, majka za kulturnu pobedu. Korporacije su čak bile i neizbalansirano jake. Prilično zanimljive, ali su komplikovale i onako naporan mikromenadžment u modernom dobu.

Špijunaža je jedina koja me je nervirala totalno. Poslednja ekspanzija je stavila špijunažu na isti nivo sa tehnologijom i kulturom, čudi me da nisu napravili i pobedu šrijunažom kako su krenuli. Bilo je ljudi koji nisu ništa ulagali u nauku, već sve u špijunažu i samo krali tehnologije od drugih. Nit je bilo zanimljivo, nit istorijski realno. Zato me je BtS ekspanzija potpuno odbila od igre, uprkos zanimljivim stvarima koje je donela.
 
Civilization V Preview

[YOUTUBE]bS0hWuqQHIk&hd=1[/YOUTUBE]
 
Minimum System Requirements

Operating System: Windows® XP SP3/ Windows® Vista SP2/ Windows® 7
Processor: Dual Core CPU
Memory: 2GB RAM
Hard Disk Space: 8 GB Free
DVD-ROM Drive: Required for disc-based installation
Video: 256 MB ATI HD2600 XT or better, 256 MB nVidia 7900 GS or better, or Core i3 or better integrated graphics
Sound: DirectX 9.0c-compatible sound card
DirectX®: DirectX® version 9.0c

Recommended System Requirements

Operating System: Windows® Vista SP2/ Windows® 7
Processor: 1.8 GHz Quad Core CPU
Memory: 4 GB RAM
Hard Disk Space: 8 GB Free
DVD-ROM Drive: Required for disc-based installation
Video: 512 MB ATI 4800 series or better, 512 MB nVidia 9800 series or better
Sound: DirectX 9.0c-compatible sound card
DirectX®: DirectX® version 11

Other Requirements: Initial installation requires one-time Internet connection for Steam authentication; software installations required (included with the game) include Steam Client, Microsoft Visual C++2008 Runtime Libraries and Microsoft DirectX.

Bez obzira što se u srži radi o DirectX 9 igri, Civilization V će koristiti i neke prednosti DirectX 11 hardvera, kao što je tesalacija terena na primer.
 
4GB RAM-a ?
Jbt sad sve vise razmisljam da uzmem 6GB odma.
 
Sta u Civ-u utice na famozna viseminutna cekanja da AI zavrsi svoj turn? Nisam neki pasionirani igrac Civilizacije, ali znam da me je to uvek najvise nerviralo. Jel to do procesora ili memorije? Ili oba?
 
Teselacija za CIV :d bas me cudi zasto nije i Physics iskoriscen.
 
Opa Quad Core recommended, bas me interesuje koja ce biti utilizacija proc. jezgara na sve na max, najveca mapa i najvise kompova. Tj. razlika performansi QC i DC ... jer Civ IV ume bas da smori u late game protiv ai ceka se dosta dugo na potez.
 
Novi Civ V podcast: Episode 5: All About the Engine

...There's nothing there that doesn't belong there and there's no code that gets executed for no reason whatsoever. And that's allowed us, at least in terms of efficiency, to scale very well on a single core...

Long story short, izgleda da pokusavaju da naprave scalabilan engine, od single-core do 12-threaded masina :trust:

Deluje previse dobro da bi bila istina. Zivi bili pa videli.
 
Ау, која захтевност... И Civ4 је био аждаја кад се појавио, али се надам да ћу петицу моћи како-тако да играм, па макар и са само 4-5 противника.

Мада, искрено, слике интерфејса ми никако не уливају наду да ће ово бити достојан наследник. Више ми делује као Revolution: Complex edition... Надам се да нисам у праву.
 
Auu jbte, sta cu ja, igrati sa jednim protivnikom i cekati 987h 49min i 35s :)d) da prodje turn... :wall:
 
još malo slikica:
 

Prilozi

  • civ5_image002-1280_original.jpg
    civ5_image002-1280_original.jpg
    411.5 KB · Pregleda: 146
Poslednja izmena:
Uopste ne deluje lose :) ako smem da primetim. Ovako na prvu loptu meni se dopada.
 
Супер изгледа, само кад би смањили ове енормне сличице у левом горњем и доњем углу екрана...
 
Ovo bi vredelo igrati i u MP-u. Oce li moci narodna da se pegla online? Kakav je Civ4 bio po tom pitanju ?
 
Civ4 и Колонизација су омогућавали директну везу два рачунара преко нета, тако да су сви могли да играју тако.

Али права драж је кад дође пар људи, па се на једном рачунару игра партија без AI-ја. Надам се да ће бити hot seat опције и у Петици.
 
Neke potezne strategije su mogle da se igraju i preko e-mail-a :)
Odigraš turn i pošalješ paket. Takva partija može da potraje, ali hot seat je definitivno najbolje rešenje za MP u poteznim strategijama.
 
Nazad
Vrh Dno