Šta je novo?

Civilization V

Evo jednog summary-a sa civfanatics foruma.

1) Apparently its going to be as deep as the long time fans expect it to be.
2) No more end of turn button, instead a "choose production" button for individual cities
3) the interface is going to be like civRev's
4) Golden ages are still here
5) cities automatically defend themselves, and their effectiveness is based on buildings or technologies, though you still can garrison 1 unit in the city if you want to.
6) a few powerful units will be able to own many many weaker units for sure. No more spear defeats tank.
7)adjacent allied units can switch places
8)AI uses 4 subsystems to determine what it needs to do. At the lowest level, Tactical AI to decide what to do in the field of battle, then Operational AI, picks the battles to fight, and makes sure it has enough units to win those battles. Third is the Strategic AI, deciding where to build cities and what to do with them. Last is the Grand Strategic AI, that decides how it wants to try to win the game. It basically fans from the top down so the AI won't be nuking barbs or marching around its armies anymore just for the sake of it.
9) Katherine and Russia are in.
10) Elizabeth and England are in. Lizzy will try to dominate the seas.
11) AI leaders won't be very predictable. Their flavors will randomly adjust 2 levels, so if Napoleon is an 8 for conquest, then you may see him with a 6 or a 10 conquest flavor.
12) Every trait will be 100% unique to each leader
13) 3D environment for both LH's and their backgrounds. Flowing rivers ect.
14) the "tech sharing" is a 15% boost for both players for 20 turns, for an upfront cost for each
15) Only strategic resources are quantified. In IGN's example they said 1 iron resource could supply 5 iron based units. If you lost that iron, you can still have those units for and increased maintenance cost, but you won't be able to keep building them till you re-hook the resource.
16) the city states will give you more benefit to befriend them than to attack them.
17) no more culture bombs. Cities now expand one tile at a time, and usually you will be forced to work it because in coincides with population.
18)no more city defections
19) Rameses' and Egypt are in
20) Terrain features look different for africa, asia, america, and europe. For example the forest will look different for each region.
21) Shakespeare's Amphitheater is in as a world wonder.
22)Montezuma and Aztecs in for sure
23) cotton is a resource and you need "calendar" tech to see it
24) Oda is Japanese leader
25) Askia is Songhai leader
26) Suleiman is Turkish leader
 
Vidim da se rat interesantno promenio i nije više puka opsada gradova, a nema više ni sklapanja stack of doom, već svaka jedinica zauzima jedno polje. Ne kapiram kako će to da bude izvodljivo kasnije kada strane imaju na stotine jedinica i ne drže ih više u gradovima koji se sami brane, videćemo. Sviđa mi se i da se gradovi šire polje po polje, ali mi smeta što gradovi više ne mogu da prebegnu, a nisam siguran ni kako će se uklopiti ovi gradovi države s obzirom da se ne mogu kulturno progutati. Valjda će izbaciti špijunažu, a zadržati religiju.
 
Mene jedino u celoj prici malo plasi to sto su direktno u razvoj igre ukljuceni ljudi odgovorini za civ u verziji za konzole, jako ne bi voleo da dodje do pojednostavljivanja i prosirivanja publike.... civ onakav kakav je bio i do sad mislim da je imao dovoljno siroku publiku, ne bi voleo Civ for retards :(
 
a sta im ti znaci da vise nema end turn ? da nije potezna igra vise ili sta ne kontam :)
 
CivRev2, kao i sto se moglo ocekivati. I ovako nikada nacemo videti SMAC2.
 
mozemo da budemo srecni sto nije real time, ili mozda tps
 
da i meni je starcraft super !!!

:d

upravo sam kupio civ iv complete edition sa obe expanzije i colonization :) sjajno!
 
Poslednja izmena:
da i meni je starcraft super !!!

:d

Bas si duhovit, evo sve mi se iskrivilo lice od smeha...

Kakve veze ima StarCraft sa Civilizacijom? Nisam bezveze rekao Rise of Nations jer je to igra koja je najbliza konceptu real time Civilizacije. To je zapravo bila igra/eksperiment dizajnera CivII/Alpha Centauri igara. Nastavak Rise of Nations nema nikakve veze sa prvim delom posto je drugi razvojni tim radio igru.

Ti verovatno mislis da Sid Meier ucestvuje u dizajniranju Civ igara. Sid Meier je poslednji put aktivno radio na nekoj igri daleke 1997. godine. Covek je bio veliki Amiga dizajner, bolelo njega uvo da se bakce sa PC igrama zato je i nasao zamenike da prave igre pod njegovim imenom.
 
Poslednja izmena:
Šteta ako izbace religije. Meni je četvorka ubedljivo najbolja do sada, a najveća mana je borba - kad si već vrhovni vođa jedne civilizacije valjda je logično da upravljaš armijama tj kombinovanim skupom jedinica, a ne svakom posebno. Izgleda da od toga još nema ništa, ali valjda će ovaj novi sistem borbe biti ipak bolji od dosadašnjeg.
 
upravo sam kupio civ iv complete edition sa obe expanzije i colonization :) sjajno!

Hehe, ja sam pre dve nedelje počeo ponovo da igram Civ IV i otkrio da poslednji BotS patch skida zaštitu :p

Mada kupio bih i ja full package ako bi se pojavio na Steamu za sitne pare.

Nego ljudi, ovi rekoše jesen a napolju pada kiša i hladno je. Gde je taj CivV!? :)
 
Potvrđen je i datum izlaska od strane 2K.

North America on September 21, 2010 and internationally on September 24, 2010 for Windows PC
 
Fantastična vest-samo se nadam da će biti mnogo bolje od trojke.To bi bilo čisto savršenstvo.
IV mi je igriv,ali ni upola koliko 3-jedini plus u odnosu na 3 je više leadera i donekle grafika. :D
 
Jaoj, zašto sve najbolje igre izlaze u najgore doba, kada ponovo krenem na faks! Zar nije bolje da lepo izbace igru kad se završe školice i slično, pa onda kad je prevruće da se izadje napolje, pičiš Civ5?
 
meni lichno je civ 4 mnogo bespotrebno ukomplikovan u odnosu na 3. 3 mi je najbolji, zaista nje nepotrebno da worker moze da bukvalno chachka ushi, i da pravi zgrade ko u farmville-u ...
 
Nije nepotrebno ili nije potrebno?
 
Meni lično ne smeta mikro menadžment u poteznoj igri. Moja sposobnost da pažljivo planiram mi je po prvilu donosila pobedu nad mojim ratobornim i nestrpljivim bratom. Nek bude zanimljivo za igranje i istorijski što vernije, a komplikovanost mi ne smeta uopšte, samo ne volim prenatrpanost, milion mogućih zgrada, milion wander-a, itd.

Ono čemu se najviše nadam je razuđenje jedinica po bojnom polju i više taktiziranja, stack of doom i natrpavanje odbrane u gradovima brzo dosadi pošto se oko toga celo ratovanje vrti. Drugo što bih jako želeo je native Linux klijent, teško da se to ostvari, ali pošto će biti Mac verzije, ima nade.
 
Ne bih se slozio da je Civ 3 bolji od Civ 4. Jeste ako se gleda samo osnovna verzija igre, ali ukljucujuci obe ekspanzije cetvorka je najkomletniji deo do sad.

Meni jedina nepotrebna i zakomplikovana stvar su korporacije i nijednom se nisam zezao sa njima, osim mozda kad sam prvi put probao igru.

Za sad mi se svidjaju ove promene u V, osim sirenja gradova, ali videcemo kako ce sve raditi u praksi.
 
Meni je sumnjivo što na jednom heksagonu može biti samo jedna jedinica odnosno ne deluje mi logično niti dobro. To grupisanje jedinica i zajedničko delovanje (odnosno nepostojanje toga) je po meni najveća zamerka CIV serijalu.
 
nego jeste li vi videli shotove

ui je katastrofa, kao myspace strana izgleda :(

nesto sareno razbacano zauzelo pola ekrana, pregolemo... wtf?
CIVILIZATION_V_E3_2010_Bombard.jpg.jpg

http://images.eurogamer.net/assets/...1/2/CIVILIZATION_V_E3_2010_CityScreen.jpg.jpg
http://images.eurogamer.net/assets/articles//a/1/1/4/2/2/1/2/CIVILIZATION_V_E3_2010_Armor2.jpg.jpg
 
Poslednja izmena:
Pošto sam sad skoro igrao Civ 4 i oćoravio čitajući neke stvari u njegovom interfejsu, pozdravljam ovu veličinu, a i vizuelno mi se sviđa. Civ ionako nikada nije bio u nekom dark fazonu :p
 
Nazad
Vrh Dno