Šta je novo?

Civilization V

shin-bojan

Čuven
Učlanjen(a)
14.10.2004
Poruke
8,475
Poena
605
2K Games has announced Sid Meier's Civilization V for release on PC this autumn.

2K Games just made the day a little brighter with the announcement of a brand new title in the best-selling Civilization series. Sid Meier's Civilization V, currently in development at Firaxis, will feature an "entirely new combat system, deeper diplomatic interactions, and a cavalcade of expanded features that deliver a fully immersive experience providing hours of enteratainment as players build and defend their empire on their quest to become the greatest ruler the world has ever known."

Perhaps most significantly for fans, the series is making the jump to hexagons rather than square tiles to "allow for deeper strategy, more realistic gameplay, and stunning organic landscapes." The entire game is being built on an entirely new engine that's being built from the ground up to bring players "closer to the Civ experience than ever." Diplomacy is handled full screen now, with full leader animations and appropriate languages. Players who aren't inclined towards negotiations will find that war feels "more massive" and includes ranged bombardment from behind front lines.

Civilization V will also include an "extensive suite of community, modding and multiplayer elements," and an "in-game community hub where Civ fans can share content and compete against each other." Unlike a lot of modern PC games, Civ V also promises LAN and hotseat multiplayer support, so you really can fill your boots.

We can also reveal that Civ V (or "Civvy" if you like) puts you back in the role of a world leader, guiding one of 18 civilisations from the dawn of man to the space age, and that you will be doing war, diplomacy, research and reality TV in between.

Slike :
ss_preview_CivV_Screen0067.jpg.jpg

ss_preview_CivV_Screen0069.jpg.jpg

ss_preview_CivV_Screen0047.jpg.jpg

ss_preview_CivV_Washington_003.jpg.jpg
 
Poslednja izmena:
good news ;)
 
Odlicne vesti. Uvek sam voleo da igram Civ :)
 
Sidu Mejeru je trebalo 20 godina da konačno ubode prirodne boje na teksturama. Srdačno pozdravljam.

Btw. najbolji Civ je Civilization II: uključujući zvaničnu ekspanziju Test of Time kao i nezvaničnu Alpha Centauri :)
 
TOOOOOOOOOOOOO!!!!!!! :banana: :banana: :banana: :banana:

Upravo sam izašao iz partije CIV IV da proverim šta ima novo na forumu i mogu reći da ste me obradovali samo tako.
 
Fantastična vest! Već mesecima igram CIV IV: Beyond the Sword, a od skora sam otkrio Rise of Mankind mod koji dodaje mnogo poboljšanja na svim planovima (grafika, diplomatija, tehnološko stablo, sistem borbe, resursi, generator mapa, lideri) i pretvara je u sasvim novu igru.
 
ahhhh ponovo doza civilizacije :) jebte igrao sam je jos od dos-a :D vidim fali mi nesto .... end turn!
 
Sidu Mejeru je trebalo 20 godina da konačno ubode prirodne boje na teksturama. Srdačno pozdravljam.

Btw. najbolji Civ je Civilization II: uključujući zvaničnu ekspanziju Test of Time kao i nezvaničnu Alpha Centauri :)
Igrao. Najbolja je 4 ;)
 
Igrao. Najbolja je 4 ;)

Aha, kako da ne. Isto tako je i FO3 najbolji Fallout, Dragon Age bolji od Baldura, Bioshock bolji od System Shocka...

Postoje razlozi zašto to nije tako i mrzi me da ih ponavljam. Nisam bezveze izvojio te tri igre (Test of Time manje više, njega sam ubacio jer je proširenje CivII mada je lošiji od njega dok je AC bolji).
 
Svaka nova Civilizacija donese nešto novo i bolje. Četvorka je bila neverovatna, ne znam na šta će petica ličiti. Heksagonalna polja bi mogla biti dobra ideja, smanjuje broj strana sa koje mogu da ti dođu.

Jedini razlog zašto ne igram Civilizaciju je to što oduzima mnogo vremena, kada je dohvatim ne mogu da je ostavim po 10 sati. Ali kad izađe nova, to će morati da se proba.
 
Civ4 je najbolji po svim objektivnim kriterijumima. Mada je verovatno dvojka bila mnogo bolja ako se uzme u obzir vreme kad se pojavila, ja sam je igrao kasnije, između ostalog jer mi je kompjuter bio preslab. Alpha Centauri je najbliža četvorci (ili obrnuto). Dvojka je ipak inferiorna, po mnogo čemu.

FO3 najbolji Fallout, Dragon Age bolji od Baldura, Bioshock bolji od System Shocka..
Otkud ti ovo? :S
 
Ja sam 4ti deo najmanje igrao, najvise civII
 
Oh ne... opet ce da bude "evo-jos-samo-ovaj-turn-i-idem-da-spavam-5-am-a-sutra-moram-na-posao" :)
 
Jedini razlog zašto ne igram Civilizaciju je to što oduzima mnogo vremena, kada je dohvatim ne mogu da je ostavim po 10 sati. Ali kad izađe nova, to će morati da se proba.

Ovo je istina. Znao sam po ceo dan da igram trojku. Jednom zarazna igra.
 
Kada hoću da dođem do slobodnog vremena, postavim devojku/ženu ispred kompa, upalim CIV 4 i odem. Lepo se vratim za 8-10 sati kasnije i zateknem je onako kako sam je ostavio. :)

E to je dobra igra.
A odgovora tipa samo još jedan potez sam dao i čuo zilion puta.
 
Najbolja civilizacija svih vremena je civilizacija I :d .
Ipak se ona drzala na top listama igara na prvom mestu najduze.

U trecem delu sam licno otkrio bug koji mi je omogucavao da na najvecoj tezini mogu bez problema kompjuter da pobedim(bio je to princip: novcem se sve moze kupiti :D ).
 
Hehe sve je krenulo od 40tak floppy disketa i tog prokletog dana kada mi je buraz rekao da instaliram tu igru zvanu Civilization :) I od tada pa evo sve do danas...Just one more turn...

Inace ono sto se meni najvise svidja u IV jeste RPG element gde imash smisla da cuvash jedinice i udarash im promotions ne bi li bile jace...Jer sa 5-10 jedinica mozesh poharaciti sve sto ima da se poharaci (uvek igram conquest) a ne bezciljno da stancash milion jedinica i da tako osvajash...ovde ima malo vise taktike

Ono sto mi se ne svidja ni u jednoj Civilizaciji jeste broj tile-ova koje grad moze da obradjuje :(

Jer moje partije se zasnivaju na strategiji tipa:Nauka-Ekonomija-Ratovanje...Diplomatija,sklapanje saveza i spijunaza(od koje mi se povraca u IV)(Garant svako od vas popizdi kad mu zatruju grad i on pocne da se smanjuje a vi tu ne mozete nista :) ) kod mene ne rade posao...nije moj stil


Jedva cekam Peticu kao i moj buraz...Nadam se da ce biti bolji engine sam igre...
 
Ja se nadam da nece najaviti i konzolnu verziju.
 
odlicne vesti! jos bolje je sto ce se pojaviti ove godine! i ja se nadam da ce biti samo ya PC jer u slucaju da rade ya konyole morace da prave kompromise, sto nikako nece valjati
 
U trecem delu sam licno otkrio bug koji mi je omogucavao da na najvecoj tezini mogu bez problema kompjuter da pobedim(bio je to princip: novcem se sve moze kupiti :D ).

Da, čuveni 9 999 999 999.
 
Civ igre su gore od droge. Civ 4 je bila fenomenalna, samo dosta bagovita, kad se napuni ekran jako sporo radi. Nadam se da ce to pre svega da isprave. I mozda da bude bolja verzija igre za konzole. :)
 
Najveći problem u CIV 4 je memory leak, tj posle prvog učitavanja pozicije svako sledeće traje sve duže i duže. Prosto ne mogu da verujem da za skoro 5 godina nisu uspeli da reše problem.
 
Da, čuveni 9 999 999 999.

Da bas taj, per day, ali mogao je i neki drugi veliki broj, a slucajno sam ga otkrio i to kad sam se iznervirao, jer me je napala(cini mi se nemacka) mnogo jaca zemlja i krenula sa ucenjivanjem, ali ja sam kao cuveni trgovac im uvalio moju mapu otkrivenog sveta i to na rate :D(iznerviran sam im ponudio i odvalio cenu), kako sam bio iznenadjen kada su prihvatili :zgran: .

Ta partija se zavrsila tako sto mi je jedan turn trajao duze od 3(slovima tri) sata i to nista da ne podesavam, samo obavestenja da isklikcem. Bio sam jedini na kraju, ali sam kao hteo da nastavim sa istrazivanjem mada nisam.

Ipak kec je bio najjaci, ja druga svetska sila, na emprorer tezini, nisam jos pronasao prekookeanski brod(mapa je zemlja), a prva svetska sila Mongoli i to u Americi :d. Poceo ja proizvodnju musketa, unistio sve ostale nacije koje su bile u evropi, aziji i africi, a Mongoli(koje nisam bio pronasao) objavili pripreme lansiranja spejs satla :zgran: .
 
a vi ne znate za igranje u hex editoru :D kad se samo setim, kako ono bese, uzmesh broj novca prebacish u hexadecimalni zapis obrnes redosled prva dva i druga dva znaka, otvoris savegame u hexeditoru pronadjes onaj hexadecimalni zapis sto si ispremestao i tu ukucas ff ff, viola 65535 zlatnika na racunu :D
 
a vi ne znate za igranje u hex editoru :D kad se samo setim, kako ono bese, uzmesh broj novca prebacish u hexadecimalni zapis obrnes redosled prva dva i druga dva znaka, otvoris savegame u hexeditoru pronadjes onaj hexadecimalni zapis sto si ispremestao i tu ukucas ff ff, viola 65535 zlatnika na racunu :D

Vidis to je cit, a ovo je bio bug, razlika je velika :) . Jer sa ovim bug-om ja nisam nista lose uradio, ja sam samo ponudio nesto u trgovini i trazio izvesnu sumu novca, oni su to prihvatili :D, sta je tu lose.
 
pa koriscenje glitcha je isto sto i citanje, samo sto se sa citanjem uz hexeditor osecas kao neki hax0rz :d

inache secam se da je ova fora radila u gotovo svakoj strategiji
 
Fantastican CGI...

[YOUTUBE]<object width="560" height="340"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/uYFQRd1sY5E&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/uYFQRd1sY5E&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>[/YOUTUBE]
 
a vi ne znate za igranje u hex editoru :D kad se samo setim, kako ono bese, uzmesh broj novca prebacish u hexadecimalni zapis obrnes redosled prva dva i druga dva znaka, otvoris savegame u hexeditoru pronadjes onaj hexadecimalni zapis sto si ispremestao i tu ukucas ff ff, viola 65535 zlatnika na racunu :D

jos od prvog PoP-a, onog iz DOS-a, gde si uz PC Tool mogao da dodas FF zivota...
 
Nazad
Vrh Dno