Šta je novo?

USB Hub, potrebna pomoc i preporuka ako moze

oggich

Slavan
Učlanjen(a)
27.06.2008
Poruke
315
Poena
319
Hocu da kupim USB hub,na njemu cu imati samo neke stvari prikacene,a to su citac memorijskih kartica,USB Flash,ponekada cu prikljuciti digitalca,i ponekada mobilni telefon i bluetooth adapter na hub.Molim vas,dajte mi neki savet koji hub da kupim?I cena mi je bitna,naravno

Sbvaka pomoc je dobrodosla i hvala unapred
 
Hama USB hub 78499 i kosta oko 800 kinti, bar je bio gde sam ga ja uzimao, na njega sam prikacio 4 fleske istovremeno i sve su radie super sto znaci da struju dobro sprovodi kroz usb na sva 4 porta, imam 2 komada i jedan su cak u drugi ubodjeni. Moja topla preporuka. Imam i Manhattan jedan iz Bench House i taj isto sljaka sve al mu je mana sto je pravljen za laptop i kabl jer kratak toliko da se jedva izvlaci i portovi su svi na 1 strani tj previse blizu pa ne mozes 2 fleske jedna pored druge. Oba inace rader super i kostaju najvise 800 kinti.
 
evo ti slika jednog i drugog:

HAMA_78499.jpg
8072.jpg
 
Prvi hama koji si rekao nemoj, imam ja to je onaj plavi uglasti, ne svidja mi se i jako nekvalitetno izgleda dodaj 100-200 i uzmi onaj gore sto sam napomenuo, trust je bacanje para ako imas baci ih ovi rade savrseno i sa jacim potrosacima (a i ruzan je brate) i jos ima naponski dodatni mislim bacanje para u tvom slucaju. Mediatech isto zaobidji ta plastika tako izgleda ako da ce se raspasti ako ga stisnes. Znaci ili uzmi Hamu koju sam ti preporucio ili onaj TRUST. Jer ta 2 ne spadaju u iste kategorije sve van toga je krs, probao sam preko 10 komada iz tehnomanije i nijedan nije za pohvalu. Osim ako hoces da dobijas one cuvene poruke u windows-u tipa:

1. Uredjaj bi brze radio da ga kacite preko usb 2.0 (iako je vec hub na 2.0 al ne pomaze)
2. Uredjaj se ne moze prepoznati izvadite vratite itd
3. Uredjaj koji ste uneli prevazilazi kolicinu struje koje moze USB da prenese

Iz iskustva ti kazem :)
 
Hvala dzepac,ne bi' hteo onaj Manhattan sto ti imas sa portovima na istoj strani,nego hocu da budu razdvojeni portovi,uzecu onaj Hama sto si ti naveo.
Hvala na pomoci
 
Taj Hama imam 3 komada, manhattan 1 i onaj plavi hama jedan ostale sam samo bio probao i bacanje para. Onaj beli Hama sto sam ti dao oznaku je najbolji, videces i sam. Aj kad kupis javi utiske. Ja sam probao vise komada (cak i istih) zato i kazem.
 
Jos jedno pitanje,dzepac,ili 'ko moze da mi pomogne,da li se uz hub dobija neki dodatni produzni usb kabl?Onaj sto ima i muski i zenski nastavak,posto bih hteo da mi stoje hub-ovi na stolu.Posto ima kuci dva kabla sa tim muskim i zenskim ulazom,pa da ih prikljucim.I da li je to pametno?Ili mora da ide direktno u kuciste hub?
 
Produzni kabl se ne dobija sa hub-om, nijednim, razlog tome je sto ti cim hoces da razduzis USB gubi se signal tj gubi se u protoku. Recimo na produzni od 5m ti ne radi apsolutno nista, na 3m ti mozda proradi neki stampac, na 1m mozda jos po nesto dok produzni za usb hub nije preporucljivo koristiti kao ni kaciti hard diskove na njih jer moze doci do gubitaka podataka prilikom transfera. Ako ti je bas da drzis na stolu ti bocni u prednje usb negde. Ne kupuj produzne kablove, ja imam imam gomilu od 1-5m i samo sam pare bacio nista ne radi kako treba.
 
Pa isplati se jedino za flešiće...ja sam baš pazario jedan BandRidge usb produžni...mislim da je 1.5 ili 2.0...i radi lepo doduše fleš i fotoaparat...ostalo nisam probao :)
A imam neki Aten hub , kupljen davno u Imtelu za 1k din...on čak i sa produžnim (isto BandRidge) radi lepo, al ima svoje napajanje..

Mada..ko hoće da da te pare...mislim da je onaj Belkin hub sa 7 usb-a vrh !
 
A sta mislite o ovome

USB Aqua Hub
Veoma korisni USB portovi obično nisu baš nešto posebno zanimljivi. Srećom po sve nas pametnjakovići su smislili uzbudljivi USB Aqua Hub koji osim što je veoma korisna stvarčica, oživljava Vaš desktop.
A da! Zamislite, osim što radi sve to što smo Vam opisali, USB Aqua Hub je takođe i stalak za Vaš mobilni telefon.



Tehničke karakteristike:
- USB Aqua Hub
- USB 2.0 standard
- Stalak za mobilni telefon i USB Hub sa 4 porta

http://www.hocuto.rs/poklon/usb-aqua-hub/39

I da li ima jos to da se kupi negde?
 
Drustvo,pazario sam danas ovo

http://www.omegaserbia.com/index.ph...gory_id=8&option=com_virtuemart&Itemid=100002

Ali mi na kompu stalno izbacuje da bi fles bolje radio da je umetnut u Hi Speed Port na kucistu,gde sam ga ja i ustekao. e sad ima jos jedan mali problm,gajtan USB je malo labaviji nego inace. Da li da ga otvorim pa da pritegnem malo gajtan? Mozda slabije vuce struju,pa se zato pojavljuje to obavestenje stalno?
 
Ako ti treba da bude dalje od jedno 3 metra nabavi neki HUB sa mogucnoscu dodatnog napajanja (5V). kod drugara sam namesto USB WiFi na 2 produzna po 5 M i sve sljaka punom brzinom.
 
Imaš li neki link ka nekom kvalitettnijem takvom proizvodu sa specifikacijama i ima li ih na našem tržištu
 
Produzni kabl se ne dobija sa hub-om, nijednim, razlog tome je sto ti cim hoces da razduzis USB gubi se signal tj gubi se u protoku. Recimo na produzni od 5m ti ne radi apsolutno nista, na 3m ti mozda proradi neki stampac, na 1m mozda jos po nesto dok produzni za usb hub nije preporucljivo koristiti kao ni kaciti hard diskove na njih jer moze doci do gubitaka podataka prilikom transfera. Ako ti je bas da drzis na stolu ti bocni u prednje usb negde. Ne kupuj produzne kablove, ja imam imam gomilu od 1-5m i samo sam pare bacio nista ne radi kako treba.

Ovo nije tačno, ja sam nakačio HUB na dva spojena produžna od po 3m i na tom HUB-u mi normalno rade tastatura, miš i gamepad...
 
Kod onog sarenog sto sam pazario javlja mi problem standardni,da bi bolje radio da je utaknut u port na ploci,sto sam i uradio. Da li da ga otvorim pa da kabl pricvrstim? Mozda ce bolje raditii bolje vuci struju?
 
Kod onog sarenog sto sam pazario javlja mi problem standardni,da bi bolje radio da je utaknut u port na ploci,sto sam i uradio. Da li da ga otvorim pa da kabl pricvrstim? Mozda ce bolje raditii bolje vuci struju?

Resen problem.

Ako neko ima problem sa USB Hub-ovima,
neka iskljuci u device manageru pod USB Host controller,ali onaj skroz na dnu,pa ima pod advanced - Don't Tell me about USB errors;

samo se to oznaci;pa onda ok dva tri puta da se izadje iz svega toga, i to je to. Nema vise problema sa hub-om
 
Misliš da nema više problema sa upozorenjem, to nije popravilo problem ako je uopšte postojao.
 
Da ne otvaram novu temu. Hteo bih da pazarim usb hub 2.0, samo ne znam koji. Sta biste mi vi preporucili? Koji su dobri, eventualno brzi a da nisu puno skupi?

Uglavnom trebace mi najvise za fles memorije ili eventualno sam razmisljao da nabodem na njih tastaturu i misa ili mozda web kamericu i skener.

E sad video sam da imaju verzije i sa napajanjem i bez. Hteo bih da pazarim neki kvalitetniji hub. :)
 
Koji god da izabereš ja ti preporučujem da bude sa napajanjem...
 
A koji su onda modeli dobri sa napajanje, a da nije cena paprena? I u cemu je razlika u odnosu na one bez?

I da da li ti sa napajanjem mogu da rade i bez napajanja ako se na njih budu kacili samo flesevi?
 
Pošto vidim da onaj link gore više nije u funkciji, evo da kažem ponovo: ja imam ovaj hub već par godina i radi odlično, nemam pojma da li i dalje ima da se kupi kod nas. Ne znam koji modeli su dobri, tada kada sam ja kupovao sećam se da sam danima jurio da nađem bilo koji hub sa napajanjem pošto je to kod nas bila retkost. Ne znam da li se situacija u međuvremenu promenila ali ne deluje mi da jeste...

Razlika je u tome što na one sa napajanjem možeš da kačiš i neke zahtevnije stvari (externi HDD na primer) i siguran si da nećeš imati problema sa nedostatkom struje kada popuniš sva 4 porta (npr uključiš 4 džojstika u njega). Mislim da većina radi i bez napajanja ako im nije potrebno, ovaj moj radi.
 
Hama je relativno dobra marka za kablove i takve stvari. Dodatno napajanje ti generalno treba ako produžavaš kabl kabl tako da cela dužina ispada oko ili više od 5 M a naročito je dobra opcija ako imaš eksterni HDD SATA od 2.5 inča, oni nemaju posebno napajanje kao 3.5". Meni je jedan skener koji je imao samo USB bez posebnog napajanja gasio kompjuter čim proradi, rešio to dodavanjem razdelnika sa dodatnim napajanjem.
 
@Vl@da
Gledao sam model bas kao tvoj, ali nazalost nema ga vise nigde da se uzme u BG-u.

@CountMike
Pa oni su mi nekako najpovoljniji sa cenama, a da nisu neki teski kinezi. :)

Inace jel imate mozda neke modele da mi preporucite? I da li su svi hub-ovi iste brzine ili se razlikuju? Koji su brzi ovako prilikom prebacivanja, citanja itd?

Najvise ce mi sluziti za fleseve i eventualno dodatno da nakopcam ili skener ili web kamericu.
Razmisljao sam inace da mozda uzmem hub bez napajanja, ali da ima opciju na sebi dodatnog napajanja. Pa ako mi zateba uzeo bi samo adapter od 5v ili koliko vec ide. Samo ne znam koji to hub-ovi imaju ili svi to imaju?
 
To sa "opcionim" dodatnim napajanjem ja nisam video do sada, možda i postoji ali teško ćeš to naći...

Sad sam malo guglao i ovaj model mi deluje zanimljivo. Koliko vidim cena mu je oko 2000 din što je po meni prihvatljivo za kvalitetan hub, a ovaj deluje kvalitetno... :)

Evo našao sam i link proizvođača.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno