Šta je novo?

Najjaca grafika koja ne trazi dodatno napajanje???

Imam ja GeForce 5600 Ultra al AGP bez dodatnog napajanja ako hoce neko hahahah *naravno sala na temu staru 7 god*
 
Sta ja znam, mozda ga interesuje ako nije isao na tu varijantu :)
 
RX460 vecina modela sa 2gb nema dodatni 6pin konektor.
 
^Covek mi je danas rekao da je vec dve RX 460 reklamirao, a dodatni problem je sto obara clock kad se optereti jer nema dovoljno struje.
 
Koliko sam razumeo, nije overklokovao, vec kad igrica "povuce", obori clock ili automatski izadje iz igre. Plus je pominjao automatsko menjanje game.
 
Uh takvo amd djubre ne bih nikad ni kupio. Jasno je da ako clockas grafu koja nema napajanje,neces ni moci clockati kako treba.
 
U svakom slučaju je znatno jača od GTX 750 Ti sa kojom je u cenovnom rangu. Preko mađarona joj je cena 99 evra za 2GB verziju i 112 evra za 4GB verziju (koja ima 6pinac). Mislim na Sapphire model sa 2 kulera.
 
Bas su te safirke bagovale ljudima i pravile probleme i to ne samo jednom coveku.
 
Poslednja izmena:
Meni dobre. Ja u igraonici imam 12 računara. Na 6 sam imao R9 270 a na 6 imam GTX 750 Ti. Skoro sam ovih 6 R9 270 zamenio sa 6 RX 460 4GB (doplaćivao po 30eu razliku u ceni) i dobio nove kartice (sa 3 god garancije) iste snage ali koje troše duplo manje i duplo manje greju prostoriju. Meni dobre. Doduše, moje su sa dodatnim napajanjem.
 
znači dao si +180 evra za slabije kartice. bravo.

power_peak.gif
power_peak.png
 
Poslednja izmena:
A niko ne pominje 1050ti?

Ja sam kupio rx460 i nakon velikog mucenja prodao sam je i danas kupio 1050ti 4gb. Za sada radi odlicno, a i jaca je dosta.
 
Tema je iz 2010. godine. Oziveo je Nislija posle 7 godina i odgovorio netacno.

Trenutno najjaca kartica koja ne trazi dodatno napajanje je 1050 TI. Kraj.
 
Nije kraj... vidimo se za 7 godina :D
 
@Lepi Kokan

To si našao jedan link na kome piše 123W a realno troši oko 150W (na 10 drugih sajtova). U svakom slučaju i da jeste istina ja sam za 30 eu dobio egal karticu samo sa 4gb mem (znači u naslovima poput gta v), dobio sam 3 godine garancije i uštedim barem 70W na sat. To je 700W po računaru za 10 sati korišćenja odnosno 4.2KW na dan odnosno 126KW za mesec dana. Povratiću za 3 meseca doplatu za kartice. Plus mi se manje greju računari a samim tim i prostorija igraonice. Znači, klima će raditi manje da rashladi. Ja lepo rekoh meni dobro. A ti filozofiraj i dalje.
 
^ I ja mislim da si napravio dobar pa i logican potez. Sve to sto si naveo + prihvatljive DX12 performanse (medium, nema veze) + duza podrska ali na kraju je najveca prednost kombinacija nize potrosnje i garancije.

Ali kada neko kupuje samo jednu kartu za ''kucne uslove'' naravno da je 1050ti dosta bolji izbor za par crvenih vise.

460/560 su ok za prosecne korisnike ali su cene i dalje iznad realnih.
 
Koliko je u procentima 1050ti 4gb jaca od rx460 2 gb?
 
Da, ali RX460 2GB košta 99evra, 4GB košta 112 evra. 1050 košta 115 evra, 1050 Ti 4GB nema ispod 140 evra (sve cene sa kp od mađarona). Koliko para toliko muzike. 1050/Ti je taman brža toliko koliko i košta više.
 
Sad ispade da je 1050ti 4gb jaca 40 posto od 460 2gb
 
Pa sta si ocekivao, da je duplo jaca?
 
Ne, ocekivao sam da je 1050ti 15 do 20 posto jaca od rx460.
 
U nekim situacijama gde se dosta koristi VRAM i jeste duplo jača.
 
A niko ne pominje 1050ti?

Ja sam kupio rx460 i nakon velikog mucenja prodao sam je i danas kupio 1050ti 4gb. Za sada radi odlicno, a i jaca je dosta.

Koji si uzeo model? Ja merkam G1.
 
Nazad
Vrh Dno