Šta je novo?

Шта радите са електронским отпадом...

Prodajem otpadima a zarađeni novac ulažem u fondove Ministarstva za evropske integracije.

ahahahah, brate, nisam se ovoliko nasmejao josh od kad je House pisao poruke Taub-ovoj zeni :d

ja shta radim - shtekam sve. ako ne radi cela komponenta - delovi i dalje rade.

skoro sam napravio laser koji topi kachkavalj, i seche kese i balone, po onom youtube klipu, od starog rezacha, znao sam da ne treba da ga bacim.
 
Već neko vreme razmišljam da pošaljem na reciklažu elektronski otpad koji mi se skupio u poslednjih 15+ godina.
Sve mi je to u kući gurnuto po nekim fiokama, a hoću pravilno da se otarasim toga, jer ostale drangule što moji drže njih ne mogu.

Pa kakva je procedura kod ovih [url]http://www.it-recycling.biz/saradnja/klijenti/fizicka-lica.aspx[/URL]
jel im neko nosio, ili imaju neke kontejnere po BG, da li traže kintu da to preuzmu? (nije mi nikakav problem da skoknem do Panceva).

Neću da ostavljam pored kontejnera pa da neki ganci to posle pale i izvlaće bakar/aluminiju, samo bi goru štetu napravili za vazduh.

Od odpada imam neke grafičke (7900GTO, GTX 460, ATI x600), ovde možda i od novije mem. čipovi mogu kao rezervni deo i kuler.
A HDD (neki WD Blue 500GB) čak može firmama što rade recover podataka.
I još neki miševi i slično.

Nema vremena da se sad tu navlačim za jednu 2 crvene da izvlačim neku dobit, ali neću da završi na deponiji ili zapaljeno. (bolje i da neko to na KP preproda i zaradi dinar kad se bavi time, nego da baca i pali).
 
Pojedini centri za reciklažu u NS su počeli da otkupljuju elektronski otpad tako da verujem da ih ima i u BG
 
Kad već digoste temu iz mrtvih. :D

U KG-u, recimo (možeš nekoliko firmi da pozoveš), pozoveš "JKP Čistoća" i oni dođu, izmere, plate i odnesu sve to.

Služba upravljanja sekundarnim sirovinama vrši otkup/preuzimanje od fizičkih i pravnih lica i drugih vrsta otpada, kao što su :

električni i elektronski otpad
otpadni akumulatori
otpadne gume

Ja sam matorcima oslobodio pola podruma, počev od pegle, televizora, radio kasetofona, ..., računara, monitora, ...

Tvoje je samo da to skupiš na gomilu. Novac ti na ruke isplaćuju (to je najnebitnija stavka u svemu, a i ne radi se o nekoj velikoj sumi novca).
 
@old_bookmaker
Ako nije problem, da li mozes da mi kazes koje firme su u pitanju? Moze i na PM, ukoliko se smatra reklamom. Imam nesto malo neispravnih i starih komponenti i telefona kojih bih hteo da se resim, a da ih ne bacam u kontejner.

Ranije sam gledao na netu i nasao sam samo jednu firmu u Dragoslava Srejovica, ali nikako da ugrabim vreme da odem da proverim da li su zaista tamo.

Hvala.
 
Pa napisao sam, "JKP Čistoća". [emoji4] - Javno komunalno preduzeće Čistoća.

Imaju i druge firme, nisam ih ja zvao, ali u firmi kada smo reciklirali "tonu" elektro otpada pravnica je jednom prilikom zvala JKP čistoću, a sad zadnji put je morala da zove tri firme i dobije tri ponude (nešto se promenio zakon, tako ona reče). Mogu jedino da je pitam koje je firme zvala ali za JKP znam sigurno da dolaze.

Imaš broj koji treba da pozoveš na njihovom sajtu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno